27 %
 • 335 284зібрано (з 1 240 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Ми будемо годувати бездомних повноцінними гарячими обідами і давати роботу людям з ментальною інвалідністю

Історія

Ми почнемо розповідь з історії хлопця, який був успішним і перспективним. Одним і з нас. Робота у продакшені Radioaktive Film, зйомки серіалу від Netflix в Казахстані.

Але потім на нього чекали чотири роки життя на вулиці. Євген Щербина став одним із бездомних, яких ми бачимо біля сміттєвих баків і спішимо пройти повз, опустивши очі. Одним із тих, кого соромляться і бояться.


В один момент у продакшені настала криза, грошей стало менше, а конфліктів з дівчиною більше. Тому Євген зібрав речі і пішов. Ще не знаючи, що наступні чотири роки буде зимувати на Дарницькому вокзалі, жити у підсобці, шукати підробітки і збирати пляшки. І намагатись вибратись. Євгена зустрів засновник проекту «Сука Жизнь», написав про нього пост і Євгена впізнали друзі. Сьогодні він вже не на вулиці.

«З будь-якої ями можна вилізти, якщо цього хочеш», - говорить він.

І якщо тобі готові допомогти, додамо ми.

Хто ми і в чому суть нового проекту?

Ми - пекарня Good Bread,  ми приймаємо людей з ментальною інвалідністю. Переконані, що вони заслуговують на шанс. Утім, не менше, ніж бездомні.

За останні рік ми спекли для бездомних 1080 кексів, які підвісили для них інші люди. І побачили, що фонди роздають їжу, але ніхто системно не готує обіди для бездомних.

Ми хочемо взяти це на себе.

Чому Good Bread варто довіряти?

За чотири роки ми дали роботу 50 людям з ментальною інвалідністю. Останні три роки ми збираємо підвішені кекси - ті, хто мають змогу, оплачують кекси для бездомних, людей в інтернатах, хоспісах, дитячих будинків сімейного типу.

За останні вісім місяців у нас підвісили більше 2500 кексів. Цього Великодня ми спекли для бездомних 720 пасхальних кексів. Звіти ми регулярно публікуємо на наших сторінках в соцмережах. Наші партнери - великі фонди та організації.


Нам довіряють. Ми заручились підтримкою сотень людей, які допомагають - оплачують кекси, які печуть люди з ментальною інвалідністю для таких же незахищених, як і вони самі.

У нас великий досвід - ми вже готували обіди для бездомних за власний кошт.


Ми співпрацюємо з фондами, які допомагають людям на вулиці, тому знаємо, як зробити так, щоб їжу отримали саме ті, хто її потребує. Це Фонд Святого Егідія та Сука Жизнь.

Навіщо бездомним гарячі обіди?

Бездомний кожного дня думає про виживання - у тому числі, що поїсти.

Ми хочемо годувати бездомних, щоб дати їм можливість не відчувати тривогу принаймні за їжу. Ми хочемо дати їм впевненість у тому, що вони можуть прийти у точку роздачі та отримати повноцінний обід. Ми хочемо дати їм відпочити

Бездомний, який не думає щохвилини про свій голод, має більше шансів вижити на вулиці. У нього менше шансів отруїтись, а це смертельно небезпечно

Ситий бездомний зможе нарешті подумати не тільки про виживання, але і про те, як вибратись з вулиці. 


Новий проект дасть нові місця іншій незахищеній категорії - людям з ментальною інвалідністю. Вони будуть готувати обіди разом із професійними кухарями.

Навіщо бюджет для приготування обідів для бездомних? Це не можуть робити волонтери?

Готувати їжу для бездомних складніше, ніж може здатись. Потрібно не лише нагодувати, але і не зашкодити.

Обід треба приготувати з дотриманням санітарних вимог - бездомний може захворіти навіть через відкриті руки кухаря або не сховане волосся. Якість продуктів також не може бути сумнівною. Вилікуватись бездомному не під силу - він не може купити ліки або піти в лікарню.

Їжу треба привезти теплою і роздати максимум протягом трьох годин. Не можна наготувати наперед, потрібні потужності, щоб приготувати одразу кілька десятків порцій.


Організації, які роздають їжу бездомним, розуміють свою відповідальність, тому приймають обіди лише від виробників, яким довіряють і тих, хто може підтвердити якість.

Наразити бездомного на небезпеку дуже просто. Наша мета - нагодувати його.

Чому потрібно допомагати бездомним? Хіба вони не самі винні, що дійшли до такого життя?

На вулиці опиняються з різних причин і ніколи - добровільно. Кредити, фінансові махінації, шахраї, сімейні конфлікти, невдала поїздка на заробітки - ніхто із бездомних не обирав спати на лавці у парку. Обставини склались не на їхню користь, а вибратись із вулиці самотужки фактично неможливо. У більшості з бездомних немає документів, хвороби не дають змоги працювати та заробляти.
На що будуть витрачені кошти спільноти:

 • оренда приміщення та комунальні послуги. Для приготування обідів потрібна велика кухня, де можна буде готувати з дотриманням усіх санітарних вимог
 • закупівля обладнання. Нам потрібна велика плита, каструлі та пательні, кухонне приладдя
 • закупівля сировини та продуктів - ми готуватимемо зі свіжих продуктів, овочів, якісного м'яса або риби. Для нас важливо готувати смачно та якісно - як для себе
 • заробітна платня кухарям. Контролювати процес приготування будуть професійні кухарі. Також будуть створені додаткові місця для соціалізації та професійного розвитку людей з ментальною інвалідністю - вони отримуватимуть фінансову винагороду за свою працю
 • упаковка обідів в одноразовий посуд
 • логістика. Нам потрібні термо сумки для оперативної доставки та також оплачувати розвезення обідів на точки роздачі

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 9
 • Внесок від 500 грн

  Листівка від пекарні Good Bread

  16 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  Шоколадно банановий кекс

  32 доброчинці

 • Внесок від 5000 грн

  Підписка на 5 кексів від Гуд Бред

  1 доброчинець

 • Внесок від 10000 грн

  Підписка на 10 кексів від гуд бред

  0 доброчинців

 • Внесок від 25000 грн

  Один день на виробництві в пекарні Гуд Бред

  0 доброчинців

 • Внесок від 40000 грн

  Вечеря з засновником пекарні Гуд Боед Владиславом Малащенком

  0 доброчинців

 • Внесок від 100000 грн

  стати генеральним директором пекарні Гуд Бред на один день

  0 доброчинців

 • Внесок від 200000 грн

  Випуск лінійки кексів по вашим рецептурам

  0 доброчинців

 • Внесок від 700000 грн

  Вечеря з директором пекарні Гуд Бред Наталією Шадріною

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • DONBAS FRONTLINER - репортерське інтерактивне медіа

  Збираємо кошти на польову роботу та розвиток незалежного репортерського інтерактивного медіа про військовий конфлікт та гібридну війну РФ проти України.

  Андрій
  Дубчак
  • 43
  • 490
   днів
  • 0
   грн
 • Проєкт "Книги, що говорять" в умовах війни

  Озвучення аудіокниг шкільної програми для дітей з порушеннями зору та дітей, які у зв'язку з повномасштабним вторгненням рф змушені були виїхати за кордон

  Олена
  Олійник
  • 31
  • 100
   днів
  • 0
   грн