Онлайн-журнал про культуру KORYDOR

 Онлайн-журнал про культуру KORYDOR

100%

214 доброчинців

120 200зібрано (з 100 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

KORYDOR — майданчик для фахової та відповідальної критики. Ми створюємо архів явищ і подій, аналізуємо прикметні ознаки часу, дискутуємо про замовчуване і підтримуємо розумне!

Блог

Відомості про здійснення проєкту

KORYDOR - онлайн-журнал про сучасну культуру. Він існує шостий рік як незалежне медіа, без власника, державного ресурсу чи спонсора. KORYDOR виник на базі Центру сучасного мистецтва (CSM) у 2010 році з потреби публічно говорити про важливі процеси, які відбуваються в суспільстві, розглядаючи їх через призму культури. 

На відміну від інших ресурсів, ми не анонсуємо чи описуємо – ми шукаємо причини, прогнозуємо наслідки й пояснюємо для себе самих, чому виникають різні феномени і явища, чому на поверхні опиняються одні теми й замовчуються інші. «Розуміти більше» – це те, чого ми прагнемо й що пропонуємо нашим читачам. Культура для нас – це захопливий процес дослідження, до якого долучається дедалі більше людей.   

Korydor

Ми – особливі

KORYDOR не поширює котиків і тести, але толерантно і з розумінням ставиться до колег і читачів, для яких це важливо. Чому? Бо ми впевнені, що спостерігати варто за всім – від шоу талантів до документальних фільмів про війну. Ми як видання даємо читачам для цього власний інструментарій і налаштовуємо оптику.

Життя значно складніше, ніж «зрада» й «перемога», у кожному матеріалі ми намагаємося позбуватися інфантильності – й читацької, й журналістської, й громадянської. Ми завжди вірили, що наші читачі можуть подужати більш ніж 10 тисяч знаків, ще коли про слово «лонґрід» в Україні ніхто не чув.

«Про культуру? Українською? Під час війни? На гонорарній основі? Це неможливо!» Так, гонорари –принциповий підхід редакції: за фахову роботу потрібно платити, аби не понижувати рівень професійності. За минулий рік наш онлайн-журнал відвідало понад 100 тисяч унікальних користувачів. Для нас це добрий показник у динаміці. KORYDOR часто відкриває теми й героїв, про яких згодом починають писати видання з більшою аудиторією й ресурсами. Ми побачили в цьому одне зі своїх завдань – бути  сміливими й першими проходити заміновані поля складних тем.    

Видання

 У 2015 році ми видали дві книжки «Як писати про культуру?» та «Культура. Завтра», наклад яких розлетівся з шаленою швидкістю. Ми провели два надзвичайно плідні семінари культурної критики й репортажу, а цієї весни готуємо ще одну освітню програму для культурних журналістів. Тож можемо говорити про помітний запит на знання, якими ми ділимося, й потенціал видання KORYDOR та його супутніх освітніх проектів.

Ми дозволяємо собі експерименти з форматами й темами, наші автори – це фахівці й фахівчині, журналісти провідних видань, куратори й історики мистецтва, культурологині, мандрівники, художники й дослідники міста.

Про що і як ми пишемо?

KORYDOR показує, наскільки безмежно цікавою й важливою може бути культура для кожного/кожної, хто хоче зрозуміти, як влаштований світ. Чому селфі  це корисно? Як варто говорити про декомунізацію? Чому художниці часто працюють із власним тілом як інструментом? Хто такий куратор? Як виникають травми і як з ними працює мистецтво? Про все це розповідає KORYDOR.

Як ми працюємо?

Ми існуємо завдяки комбінованому фінансуванню – внескам читачів, партнерським програмам і коштам від грантових проектів. Звісно, це доволі складно, бо культура й культурна журналістика не є пріоритетним напрямком міжнародних програм. Тому в 2013 році ми вперше звернулися до “Спільнокошту” й стали першим успішним медіа-проектом на ньому. Ми отримали від найактивніших учасників культурної спільноти 46,5 тисяч гривень. Завдяки коштам доброчинців KORYDOR’у вдалося дуже багато: переїхати на більш якісну платформу, запуститися в новому  дизайні, змінити концепцію, адаптувати сайт для мобільних пристроїв, майже вдвічі збільшити гонорар авторів та авторок, удвічі збільшити читацьку аудиторію.

Ми започаткували нові спецтеми, відкрили для себе й для аудиторії десятки цікавих авторів та авторок, переклали значну частину статей англійською – для того, щоби світ розумів і знав про Україну більше. Для того, щоби бути частиною цього світу. Саме тому наші найкращі тексти нині з’являються на сторінках міжнародного видання Eurozine.  

До речі, KORYDOR дещо посприяв змінам і самого «Спільнокошту» - ми першими відмовилися від адресних листів з проханням про грошову підтримку й випробували нову стратегію комунікації з доброчинцями. Нашим успішним досвідом згодом скористалися інші медіа-проекти.

Команда CSM

Команда

Над усіма культурними проектами CSM працює команда мрії. Але онлайн-журнал KORYDOR – це довгий час справа лише однієї людини, яка займається розвитком видання четвертий рік. Мені доводиться поєднувати функції головної редакторки, коректорки, випускової та більдредакторки, SMM-спеціалістки, журналістки й фахівчині по роботі з адмінкою. Це, звісно, дуже захопливо! Але зі збільшенням аудиторії стає дедалі важче. 

Наші плани

Ми запланували відкриття кількох нових суспільно важливих спецтем, які вимагатимуть копіткої й тривалої роботи журналістів.

Ми плануємо посилити присутність авторської колумністики на KORYDOR’і від лідерів думок і фахівців культурної сфери.

Ми хочемо розширити команду для більш ефективної роботи редакції – плануємо запросити редактора/редакторку, з яким/якою в діалозі й співпраці з’являться нові ідеї для розвитку видання. Віримо, що «Спільнокошт» нам у цьому допоможе.

Ми плануємо зібрати 100 тисяч гривень за 100 днів.

Ці кошти підуть на такі витрати:

 • гонорарний фонд (50 тис грн)
 • оплату праці нового співредактора/співредакторки (20 тис грн)
 • переклади найкращих статей англійською та з англійської (20 тис грн)
 • технічна підтримка й вдосконалення сайту (10 тис грн)

Решту коштів, які необхідні для нормального існування редакції, ми плануємо залучити з інших джерел – від донорів та представників великих компаній. Таким чином ми зможемо існувати й розвиватися до весни 2017 року. 

Долучайтеся до цікавої історії, яку ми напишемо разом! 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за довіру, цей набір із трьох книжкових закладок - для приємного читання. Авторка - Марічка Рубан.

  19 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте авторську листівку від художниці Марічки Рубан.

  9 доброчинців

  125 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте оригінальну накладку на штори. Накладка кріпиться за допомогою ґудзиків. Робота з проекту Алевтини Кахідзе й Олени Остракової "Салон штор".

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте оригінальну накладку на штори. Накладка кріпиться за допомогою ґудзиків. Робота з проекту Алевтини Кахідзе й Олени Остракової "Салон штор".

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Ви можете обрати цю винагороду, якщо хочете підтримати окрему конкретну статтю на "Коридорі" - ми зазначимо Ваше ім'я на початку тексту. Хороші справи не обов'язково мають бути анонімними ;)

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Вдячні за підтримку! Тепер Ви дізнаєтеся, як писати про культуру. Книжка з лекціями й практичними порадами - Ваша!

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо, що вірите в нас. Отримайте винагороду - книжку "Культура. Завтра" з найцікавішою українською есеїстикою та публіцистикою. Всі тексти перекладені англійською.

  7 доброчинців

  13 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Маєте 2 квитки на кінофільм від 86PROKAT.

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримаєте книжку, видану "Основами" - про діяльність групи експертів із Гарварда, які мають чималий досвід ведення переговорів і вирішення конфліктних ситуацій.

  2 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Ви отримуєте два квитки з відкритою датою на один із джазових концертів CLOSER Jazz.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте спогади Андрія Саннікова "Моя история". Санніков - білоруський дипломат, кандидат в президенти, після ув'язнення в білоруській тюрмі виїхав працювати до Європи.

  0 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте справжню окрасу домашньої бібліотеки - видання "Родоводу" про українську академію мистецтв із чудовими текстами й ілюстраціями.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 850 грн

  Дякуємо за підтримку! Мистецтво між революцією і війною - про це книга-альбом "Родоводу", неймовірна винагорода, яка вирушить до Вас.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Ми вдячні за підтримку! Для Вас - книжка про Василя Єрмілова, представника кубофутуризму, засновника української гілки конструктивізму.

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! На згадку про Вашу підтримку Ви отримаєте комплект листівок із мозаїками Києва.

  6 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте книжку видавництва "Родовід" про українського графіка й теоретика мистецтва Олександра Богомазова.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо за підтримку, цей блокнот Winterize від художниці Марічки Рубан незабаром помандрує до Вас!

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! Книжка видавництва "Родовід" про Бориса Косарєва та харківський модернізм - Ваша!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте дерев'яний магніт із підписом художника #Sociopath.

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! На згадку про добру справу Ви отримаєте чудову книжку від видавництва "КОМОРА" - "Голуби злітають" Мелінди Надь Абоньї.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Вдячні Вам за допомогу, чекайте на чудовий блокнот із мотивами українських килимів від "Лінія ART".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Занотуйте Ваші найцікавіші ідеї в блокнот із мотивами українських килимів від "Лінія ART"!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте горнятко від "Лінія ART", створене на основі ескізу Василя Кричевського.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Вас чекає чудова книжка - Юркі Вайнонен, “Тринадцять новел”, переклад із фінської Юрія Зуба. Винагорода надана видавництвом "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо за внесок! Даруємо Вам книжку сербського письменника Звонка Карановича “Три картини перемоги” видавництва "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо за підтримку! Видавництво "КОМОРА" дарує Вам книжку - роман Кароли Ганссон «Штайнгоф».

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! На згадку про Ваш добрий вчинок видавництво "КОМОРА" дарує Вам книжку нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич "Чорнобильська молитва" в перекладі Оксани Забужко.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте книжку Іґнація Карповича “Сонька”, переклад з польської - Остапа Сливинського. Винагороду надало видавництво "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо за внесок! Ви отримаєте книжку сучасного словацького письменника Павола Ранкова “Матері”. Винагороду надає видавництво "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Вдячні за підтримку! Тепер ця чашка від "Лінія ART" за ескізом Василя Кричевського зробить Вашу каву особливою.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо за внесок! Катерина Бабкіна дарує Вам свою дитячу і водночас дуже дорослу книжку "Шапочка і кит" з автографом. Книжка про маленьку сильну людину й велику надію.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Починайте мандрівку з торбиною Planets bag від Марічки Рубан!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримуєте нову книжку Катерини Бабкіної про щастя й те, що стається з нами перед ним. Збірка оповідань про пострадянське покоління, яке прямує до щастя дуже різними шляхами.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримаєте розкішне видання "Родоводу" про творчість Бориса Косарева.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Ця торбина Wine bag від Марічки Рубан для прогулянок із вином і книжкою - Ваша!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Вирушайте в літо з торбиною Ethical bag від Марічки Рубан!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте мотиваційний бестселер Саймона Сінека "Почни з ЧОМУ", виданий в "Основах".

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримаєте роботу художника #Sociopath. Дошка, принт, 275х275 мм.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Вдячні за підтримку! Для Вас ми підготували знамените дослідження Жана-Клода Маркаде про Малевича, видане "Родоводом".

  4 доброчинці

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту