120 %
 • 120 200зібрано (з 100 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

KORYDOR — майданчик для фахової та відповідальної критики. Ми створюємо архів явищ і подій, аналізуємо прикметні ознаки часу, дискутуємо про замовчуване і підтримуємо розумне!

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

KORYDOR - онлайн-журнал про сучасну культуру. Він існує шостий рік як незалежне медіа, без власника, державного ресурсу чи спонсора. KORYDOR виник на базі Центру сучасного мистецтва (CSM) у 2010 році з потреби публічно говорити про важливі процеси, які відбуваються в суспільстві, розглядаючи їх через призму культури. 

На відміну від інших ресурсів, ми не анонсуємо чи описуємо – ми шукаємо причини, прогнозуємо наслідки й пояснюємо для себе самих, чому виникають різні феномени і явища, чому на поверхні опиняються одні теми й замовчуються інші. «Розуміти більше» – це те, чого ми прагнемо й що пропонуємо нашим читачам. Культура для нас – це захопливий процес дослідження, до якого долучається дедалі більше людей.   

Korydor

Ми – особливі

KORYDOR не поширює котиків і тести, але толерантно і з розумінням ставиться до колег і читачів, для яких це важливо. Чому? Бо ми впевнені, що спостерігати варто за всім – від шоу талантів до документальних фільмів про війну. Ми як видання даємо читачам для цього власний інструментарій і налаштовуємо оптику.

Життя значно складніше, ніж «зрада» й «перемога», у кожному матеріалі ми намагаємося позбуватися інфантильності – й читацької, й журналістської, й громадянської. Ми завжди вірили, що наші читачі можуть подужати більш ніж 10 тисяч знаків, ще коли про слово «лонґрід» в Україні ніхто не чув.

«Про культуру? Українською? Під час війни? На гонорарній основі? Це неможливо!» Так, гонорари –принциповий підхід редакції: за фахову роботу потрібно платити, аби не понижувати рівень професійності. За минулий рік наш онлайн-журнал відвідало понад 100 тисяч унікальних користувачів. Для нас це добрий показник у динаміці. KORYDOR часто відкриває теми й героїв, про яких згодом починають писати видання з більшою аудиторією й ресурсами. Ми побачили в цьому одне зі своїх завдань – бути  сміливими й першими проходити заміновані поля складних тем.    

Видання

 У 2015 році ми видали дві книжки «Як писати про культуру?» та «Культура. Завтра», наклад яких розлетівся з шаленою швидкістю. Ми провели два надзвичайно плідні семінари культурної критики й репортажу, а цієї весни готуємо ще одну освітню програму для культурних журналістів. Тож можемо говорити про помітний запит на знання, якими ми ділимося, й потенціал видання KORYDOR та його супутніх освітніх проектів.

Ми дозволяємо собі експерименти з форматами й темами, наші автори – це фахівці й фахівчині, журналісти провідних видань, куратори й історики мистецтва, культурологині, мандрівники, художники й дослідники міста.

Про що і як ми пишемо?

KORYDOR показує, наскільки безмежно цікавою й важливою може бути культура для кожного/кожної, хто хоче зрозуміти, як влаштований світ. Чому селфі  це корисно? Як варто говорити про декомунізацію? Чому художниці часто працюють із власним тілом як інструментом? Хто такий куратор? Як виникають травми і як з ними працює мистецтво? Про все це розповідає KORYDOR.

Як ми працюємо?

Ми існуємо завдяки комбінованому фінансуванню – внескам читачів, партнерським програмам і коштам від грантових проектів. Звісно, це доволі складно, бо культура й культурна журналістика не є пріоритетним напрямком міжнародних програм. Тому в 2013 році ми вперше звернулися до “Спільнокошту” й стали першим успішним медіа-проектом на ньому. Ми отримали від найактивніших учасників культурної спільноти 46,5 тисяч гривень. Завдяки коштам доброчинців KORYDOR’у вдалося дуже багато: переїхати на більш якісну платформу, запуститися в новому  дизайні, змінити концепцію, адаптувати сайт для мобільних пристроїв, майже вдвічі збільшити гонорар авторів та авторок, удвічі збільшити читацьку аудиторію.

Ми започаткували нові спецтеми, відкрили для себе й для аудиторії десятки цікавих авторів та авторок, переклали значну частину статей англійською – для того, щоби світ розумів і знав про Україну більше. Для того, щоби бути частиною цього світу. Саме тому наші найкращі тексти нині з’являються на сторінках міжнародного видання Eurozine.  

До речі, KORYDOR дещо посприяв змінам і самого «Спільнокошту» - ми першими відмовилися від адресних листів з проханням про грошову підтримку й випробували нову стратегію комунікації з доброчинцями. Нашим успішним досвідом згодом скористалися інші медіа-проекти.

Команда CSM

Команда

Над усіма культурними проектами CSM працює команда мрії. Але онлайн-журнал KORYDOR – це довгий час справа лише однієї людини, яка займається розвитком видання четвертий рік. Мені доводиться поєднувати функції головної редакторки, коректорки, випускової та більдредакторки, SMM-спеціалістки, журналістки й фахівчині по роботі з адмінкою. Це, звісно, дуже захопливо! Але зі збільшенням аудиторії стає дедалі важче. 

Наші плани

Ми запланували відкриття кількох нових суспільно важливих спецтем, які вимагатимуть копіткої й тривалої роботи журналістів.

Ми плануємо посилити присутність авторської колумністики на KORYDOR’і від лідерів думок і фахівців культурної сфери.

Ми хочемо розширити команду для більш ефективної роботи редакції – плануємо запросити редактора/редакторку, з яким/якою в діалозі й співпраці з’являться нові ідеї для розвитку видання. Віримо, що «Спільнокошт» нам у цьому допоможе.

Ми плануємо зібрати 100 тисяч гривень за 100 днів.

Ці кошти підуть на такі витрати:

 • гонорарний фонд (50 тис грн)
 • оплату праці нового співредактора/співредакторки (20 тис грн)
 • переклади найкращих статей англійською та з англійської (20 тис грн)
 • технічна підтримка й вдосконалення сайту (10 тис грн)

Решту коштів, які необхідні для нормального існування редакції, ми плануємо залучити з інших джерел – від донорів та представників великих компаній. Таким чином ми зможемо існувати й розвиватися до весни 2017 року. 

Долучайтеся до цікавої історії, яку ми напишемо разом! 

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 39
 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за довіру, цей набір із трьох книжкових закладок - для приємного читання. Авторка - Марічка Рубан.

  19 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте авторську листівку від художниці Марічки Рубан.

  9 доброчинців

  125 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте оригінальну накладку на штори. Накладка кріпиться за допомогою ґудзиків. Робота з проекту Алевтини Кахідзе й Олени Остракової "Салон штор".

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте оригінальну накладку на штори. Накладка кріпиться за допомогою ґудзиків. Робота з проекту Алевтини Кахідзе й Олени Остракової "Салон штор".

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Ви можете обрати цю винагороду, якщо хочете підтримати окрему конкретну статтю на "Коридорі" - ми зазначимо Ваше ім'я на початку тексту. Хороші справи не обов'язково мають бути анонімними ;)

  7 доброчинців

  93 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Вдячні за підтримку! Тепер Ви дізнаєтеся, як писати про культуру. Книжка з лекціями й практичними порадами - Ваша!

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо, що вірите в нас. Отримайте винагороду - книжку "Культура. Завтра" з найцікавішою українською есеїстикою та публіцистикою. Всі тексти перекладені англійською.

  7 доброчинців

  13 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Маєте 2 квитки на кінофільм від 86PROKAT.

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримаєте книжку, видану "Основами" - про діяльність групи експертів із Гарварда, які мають чималий досвід ведення переговорів і вирішення конфліктних ситуацій.

  2 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Ви отримуєте два квитки з відкритою датою на один із джазових концертів CLOSER Jazz.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте спогади Андрія Саннікова "Моя история". Санніков - білоруський дипломат, кандидат в президенти, після ув'язнення в білоруській тюрмі виїхав працювати до Європи.

  0 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте справжню окрасу домашньої бібліотеки - видання "Родоводу" про українську академію мистецтв із чудовими текстами й ілюстраціями.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 850 грн

  Дякуємо за підтримку! Мистецтво між революцією і війною - про це книга-альбом "Родоводу", неймовірна винагорода, яка вирушить до Вас.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Ми вдячні за підтримку! Для Вас - книжка про Василя Єрмілова, представника кубофутуризму, засновника української гілки конструктивізму.

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! На згадку про Вашу підтримку Ви отримаєте комплект листівок із мозаїками Києва.

  6 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте книжку видавництва "Родовід" про українського графіка й теоретика мистецтва Олександра Богомазова.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо за підтримку, цей блокнот Winterize від художниці Марічки Рубан незабаром помандрує до Вас!

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! Книжка видавництва "Родовід" про Бориса Косарєва та харківський модернізм - Ваша!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте дерев'яний магніт із підписом художника #Sociopath.

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! На згадку про добру справу Ви отримаєте чудову книжку від видавництва "КОМОРА" - "Голуби злітають" Мелінди Надь Абоньї.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Вдячні Вам за допомогу, чекайте на чудовий блокнот із мотивами українських килимів від "Лінія ART".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Занотуйте Ваші найцікавіші ідеї в блокнот із мотивами українських килимів від "Лінія ART"!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте горнятко від "Лінія ART", створене на основі ескізу Василя Кричевського.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Вас чекає чудова книжка - Юркі Вайнонен, “Тринадцять новел”, переклад із фінської Юрія Зуба. Винагорода надана видавництвом "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо за внесок! Даруємо Вам книжку сербського письменника Звонка Карановича “Три картини перемоги” видавництва "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо за підтримку! Видавництво "КОМОРА" дарує Вам книжку - роман Кароли Ганссон «Штайнгоф».

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! На згадку про Ваш добрий вчинок видавництво "КОМОРА" дарує Вам книжку нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич "Чорнобильська молитва" в перекладі Оксани Забужко.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо, Ви отримаєте книжку Іґнація Карповича “Сонька”, переклад з польської - Остапа Сливинського. Винагороду надало видавництво "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо за внесок! Ви отримаєте книжку сучасного словацького письменника Павола Ранкова “Матері”. Винагороду надає видавництво "КОМОРА".

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Вдячні за підтримку! Тепер ця чашка від "Лінія ART" за ескізом Василя Кричевського зробить Вашу каву особливою.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо за внесок! Катерина Бабкіна дарує Вам свою дитячу і водночас дуже дорослу книжку "Шапочка і кит" з автографом. Книжка про маленьку сильну людину й велику надію.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Починайте мандрівку з торбиною Planets bag від Марічки Рубан!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримуєте нову книжку Катерини Бабкіної про щастя й те, що стається з нами перед ним. Збірка оповідань про пострадянське покоління, яке прямує до щастя дуже різними шляхами.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримаєте розкішне видання "Родоводу" про творчість Бориса Косарева.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Ця торбина Wine bag від Марічки Рубан для прогулянок із вином і книжкою - Ваша!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Вирушайте в літо з торбиною Ethical bag від Марічки Рубан!

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Ви отримаєте мотиваційний бестселер Саймона Сінека "Почни з ЧОМУ", виданий в "Основах".

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Дякуємо за підтримку! Ви отримаєте роботу художника #Sociopath. Дошка, принт, 275х275 мм.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Вдячні за підтримку! Для Вас ми підготували знамените дослідження Жана-Клода Маркаде про Малевича, видане "Родоводом".

  4 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

23 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • UA SOUTH: Медіа про Крим та Південь України

  UA South - незалежне медіа про Крим та Південь України. Команда кримськотатарських і українських медійників пояснює процеси в чорноморському регіоні інформаційним, розважальним і освітнім контентом.

  Осман
  Пашаєв
  • 8
  • 184
   днів
  • 0
   грн
 • Рейди по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрством

  Збираємо кошти на бензин для здійснення рейдів по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрськими засідками по Київській та Чернігівській областям.

  Альона
  Федорченко
  • 1
  • 180
   днів
  • 0
   грн