Туристичний проект «Вишиваний Шлях»

 Туристичний проект «Вишиваний Шлях»

100%

185 доброчинців

51 520зібрано (з 50 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Унікальний туристичний пішохідний та вело-маршрут Україною, покликаний розкрити незвідану красу нашої країни, з її мальовничими краєвидами і гостинним народом!

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Привіт! А ви знали, що у Полтавській області є піраміди? А про те, що на Тернопільщині знаходиться найдовша у світі гіпсова печера? Завдяки нашому проекту дізнаєтеся! :)

Ми - команда Всеукраїнського проекту «Вишиваний Шлях». Ми створили туристичний пішохідний та велосипедний маршрут Україною. Він пролягає через 10 областей від Ужгорода до Харкова та в буквальному і символічному сенсі об'єднує Західну та Східну частини нашої з вами Батьківщини.

Як усе починалося?

У 2011 році автор проекту Анатолій Циркун подолав всесвітньо відомий Шлях Пілігримів в Іспанії -  El Camino de Santiago. Цим шляхом уже понад півстоліття подорожують мандрівники з усього світу. Анатолій був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Це була неймовірна подорож, що змінила його подальше життя!

Надихнувшись і перейнявши міжнародний досвід, ми вирішили розробити унікальний туристичний шлях через всю Україну, який би інтегрувався в європейську мережу маршрутів. 

Під час розробки концепту проекту ми стикнулися із двома проблемами:

1. Туристична Україна, на жаль, поки залишається незвіданою не тільки для іноземців, але й для самих українців.

2. Україна відома світові здебільшого через Революцію Гідності та низку трагічних подій, що нині відбуваються на Сході.

Наш проект вирішуватиме ці дві проблеми водночас. Саме зараз треба розпочати активну роботу над розвитком внутрішнього туризму та створенням іміджу України як цікавої, різноманітної, туристично привабливої країни.

Досить шукати вражень в далеких світах і витрачати на це шалені гроші (особливо зважаючи на курс валют :)). Команда «Вишиваного Шляху» запевняє вас, що в Україні є на що подивитися! Ми маємо надзвичайний туристичний потенціал: гори і моря, палаци і фортеці, дивовижні місця. Проблема в тому, що мало хто про них знає і дбає. Наш проект - спосіб відкрити Україну усьому світові.

Отож, що ми робимо?

 Що ми вже зробили?

Ми працюємо над проектом вже більше року. За цей час ми зібрали команду однодумців та об’єднали навколо себе цілу спільноту справжніх фанатів подорожей Україною.

До роботи над проектом долучилися фахівці з пішохідного туризму, волонтери-мандрівники, Асоціація велосипедистів Києва, провідні екскурсоводи, тревел-блогери, активісти.

Разом із ними ми створили унікальний пішохідний та велосипедний маршрут довжиною понад 2 000 км. Він розроблений таким чином, щоб шлях пролягав не автомобільними сірими трасами, а лісовим стежками, щоб проходив повз дивовижні пам’ятки культури та захоплюючі краєвиди. Маршрут можна  буде проїхати на велосипеді, пройти пішки, а певні частини можна подолати навіть верхи на коні.

Метою проекту на цьому етапі було розкрити невідомі пересічним українцям містечка і селища із старовинною архітектурою, незайманою природою та традиційним українським колоритом. І нам це вдалося: «Вишиваний Шлях» проходить повз 310 населених пунктів та більше 500 туристичних атракцій. Він мережить Україну, наче візерунок вишиванки.

Ось як виглядає онлайн-трек Вишиваного Шляху:

Впродовж літа 2015 року наші волонтери виїжджали на маршрут у кожній із десяти областей для його фізичної перевірки та удосконалення. Після цього ми внесли деякі корективи у GPS-трек. Кожна ділянка Вишиваного Шляху була повністю перевірена. Велосипедист-ентузіаст Юрій Курант охоче поділився враженнями про мандрівку:

«За усі свої велопоїздки Україною я бачив мало місць з такою високою концентрацією природних та історичних пам’яток. Три (!!!) національних природних парки за два дні; автентична природа; місця, які своєю історією сягають прадавніх часів і дожили до часів сучасних. Місця, де відбувалось чимало вагомих історичних подій. Безліч архітектурних пам’яток: оборонних, сакральних, побутових. У нас не було жодного довгого нудного переїзду, ні по трасах, ні по бездоріжжю».

Ми наполегливо працювали, щоб зібрати та упорядкувати велику інфраструктурну базу туристичних і природних об'єктів, що знаходяться на маршруті: палаців, парків, підземель, пам’ятників, водоспадів, музеїв, соборів, костелів, заповідників. Ми відшукали усі можливі місця для ночівлі на Шляху – хостели, готелі, зелені садиби, місця для кемпінгу. Познаходили різноманітні місця, щоб смачно попоїсти та набратися сил: від продуктових магазинів до кафе та їдалень на будь-який смак та розмір гаманця. 

Зараз наша база нараховує більше 2 000 об’єктів. Та це ще не все, ми продовжуємо працювати над оновленням інформації та апдейтимо її ледь не щодня! Усе для того, щоб зробити вашу подорож максимально насиченою, цікавою та комфортною.

Окрім цього, ми почали плідну співпрацю з регіональними адміністраціями, а також заручилися підтримкою більше 20 партнерів. Нашу ідею схвалює Міністерство аграрної політики та продовольства України, а також ряд посольств: Великобританії, Франції, Нідерландів.

 

Над чим працюємо зараз?

Наразі ми працюємо над створенням веб-платформи, що включатиме в себе оновлену версію сайту проекту та мобільний додаток. На сайті кожен зможе ознайомитися з детальним маршрутом (усім відразу або його частиною)  і знайти усю необхідну туристичну інфраструктуру на Шляху – місця ночівлі та харчування, вокзали, банкомати, вело сервіси та понад 500 туристичних пам’яток.

Сайт буде інтерактивним, з можливістю додавати коментарі, завантажувати фотографії та відео, ставити відмітки про відвідані місця. Зареєструватись на сайті можна буде через соціальні мережі. Кожен користувач матиме особистий кабінет, де зможе ділитися враженнями від мандрівок Україною.  У перспективі хочемо, щоб була можливість додавати свої об’єкти, цікаві місця, а також свої власні маршрути. 

Таким чином сайт стане «соціальною мережею для мандрівників», туристичним порталом, завдяки якому кожен охочий зможе спланувати свій пішохідний або вело-похід будь-якої довжини і складності та відкрити для себе красу України!

Ось так виглядає робоча версія майбутнього сайту:

Офіційне відкриття проекту відбудеться у травні 2016 року. Ми хочемо організувати грандіозний велопробіг Вишиваним Шляхом, який надалі плануємо проводити щорічно. Відбуватиметься це так: із Ужгорода і Харкова паралельно виїдуть групи велосипедистів, які рухатимуться по маршруту назустріч одна одній. Протягом 10-14 днів вони їхатимуть повз неймовірні місця України, відкриватимуть для себе цікавинки маршруту та будуть першими, хто офіційно випробує Вишиваний Шлях  (принаймні, його частину).

До веломарафону зможуть долучитися усі охочі, на різних відрізках маршруту. Наприкінці мандрівки дві групи зустрінуться в Києві, символічно об’єднавши  Захід і Схід України. Деталі запланованого заходу ми обов’язково оголосимо на своїх інформаційних ресурсах, тому запрошуємо вас підписатися на наші сторінки в соціальних мережах Facebook, Instagram, Vkontakte.

Що отримає кожен із вас?

Статті витрат:

Розробка веб-платформи: сайт із широким функціоналом та мобільний додаток; Підтримка, адміністрування та розвиток веб-платформи; Постійне удосконалення бази інфраструктури, пошук нових об’єктів на маршруті, збір та аналіз інформації; Витрати на промо-матеріали: буклети, карти, путівники Вишиваним Шляхом тощо; Підготовча робота по маркуванню маршруту.

Чим ви можете допомогти?

Поширюйте інформацію

Ми прагнемо відкрити туристичний потенціал України якомога більшій кількості людей. Розкажіть про нас знайомим. Допоможіть своїм друзям, сусідам, колегам дізнатися про Вишиваний Шлях! Ви можете проводити презентації нашого проекту у своєму ВНЗ, організації, компанії тощо. Ми залюбки надамо вам усі необхідні матеріали та підтримку.

Приєднуйтеся до команди

Із нами співпрацює більше сотні чудових волонтерів з усіх куточків країни. Станьте одним із них! Хочете проїхати/пройти частину маршруту і написати про це блог на сайті проекту? Будь ласка! Хочете написати про нас статтю або розмістити інформацію на своїй сторінці в фейсбук? Чудово! Ми відкриті до пропозицій та побажань. Крім того, ми шукаємо координаторів проекту у кожній області.

Інвестуйте в проект. Інвестуйте в Україну

Ми готові поділитися своїми знаннями, досвідом та результатами кількарічної праці абсолютно безкоштовно! Але зараз нам необхідна ваша допомога. Навіть невеликий внесок дуже важливий для нас. Зробіть свій вклад у розбудову туристичної України! Підтримайте наш проект! Інвестуйте у свої незабутні подорожі! Подолайте свій власний Вишиваний Шлях!

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Поштова листівка з авторським віршем про доброчинця + наша подяка та проміння добра :)

  23 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за вашу щедрість! Запрошуємо вас на зустріч з командою проекту! Приходьте до нас в офіс на чай/каву зі смаколиками, цікава бесіда гарантована :)

  22 доброчинці

  178 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за ваш внесок! Отримайте крутий та стильний чохол для айфону 5S від наших чудових партнерів "Арт-заводу Платформа". Колір - чорний :)

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  BLUE YELLOW STORE дарує вам крутезні патріотичні футболки! Розмір підберемо індивідуально! Деталі тут: https://vk.com/by_store

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Екскурсія Києвом від Світлани Верещако. Світлана - історик за освітою та абсолютно закоханий у Київ екскурсовод!. Отримайте нові враження та цікаві факти про столицю!

  14 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Любий наш доброчинцю, твій подарунок - стильний та якісний календар на 2016 рік від наших партнерів "Арт-заводу Платформа"! Формат - А3. Краса неймовірна :)

  1 доброчинець

  6 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Дякуємо! Ваш подарунок - екскурсія Києвом від Асоціації Гідів України!

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Ви неймовірні! Дуже вдячні за вашу підтримку. Ваш подарунок - книга молодої української письменниці Дзвінки Кучтам «Цукерка до кави».

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дякуємо! Ви отримуєте карту "Відкривай Україну"! Discovery Map - український виробник найкращого подарунку для мандрівників - скретч-карт з унікальним контентом та наклейками! www.discoverymap.com.ua

  2 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Безмежно вдячні за ваш внесок! Ваш подарунок - безкоштовна участь у курсі від Майстерні бюджетних подорожей TheTrip (http://thetrip.com.ua/)!

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  У подарунок ви отримуєте річне членство в Асоціації велосипедистів Києва!

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Ваша допомога дуже важлива для нас. Отримайте в подарунок захоплюючу тригодинну велоекскурсію Києвом від наших партнерів - Асоціації велосипедистів Києва.

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Це надзвичайно! Дякуємо за ваш внесок! Ви отримуєте сертифікат на безкоштовне відвідування квест-кімнати Questoria у Києві!

  2 доброчинці

  12 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за підтримку! Даруємо Вам крутий примірник сучасного науково-популярного журналу «Куншт» від наших друзів!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Безмежно вдячні за допомогу! На свого нового власника вже чекає чудовий мотиваційний хенд мейд блокнот від Аплікаційної майстерні «Zakrtka»!

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Ви отримуєте запрошення на онлайн-семінар з надзвичайно крутою мандрівницею Іриною Журавель, яка є засновником спільноти «Сам себе Колумб или путешествия доступные всем!»

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Ви отримуєте блокнот Dark Side Book від магазину стильних велоаксесуарів Bike Me (http://bikeme.com.ua/), дякуємо!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дуже вдячні! Даруємо вам чудову подарункову книгу від українського видавництва "Зелений пес". Книга "Веселих свят!" (Брати Капранови)

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Наші доброчинці найкращі! Даруємо вам чудову подарункову книгу від українського видавництва "Зелений пес". Книга "Мальована історія Незалежності України" (Брати Капранови)

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Пішохідна екскурсія від сервісу «Интересный Киев». Можна обрати будь-яку екскурсію Києвом, вибір величезний!

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо за ваш внесок! Отримайте крутий та стильний чохол для 6 айфону від наших чудових партнерів "Арт-заводу Платформа". Колір - чорний :)

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Чудовий комплект туристичного посуду! Суперлегка на 800 мл миска Sea to Summit з міцного, термостійкого екологічного матеріалу, а також ложка-вилка-ніж в одному.

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Дуже-дуже дякуємо за допомогу! Даруємо вам фотосесію із професійним фотографом Аліною Тунік!

  1 доброчинець

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту