0 %
 • 1 725зібрано (з 389 450 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Osten-Sacken Off-Stage Festival. Освітній мистецький фестиваль під відкритим небом.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Osten-Sacken Off-Stage заснований у 2016 році як акумуляція нових підходів до театральної практики. Цього року фестиваль розширює формат, об’єднуючи різні мистецькі напрямки.

Унікальність фестивалю – відсутність сцени. Osten-Sacken Off-Stage – це фестиваль мистецтва поза сценою, завдяки якому перформери, театрали, музиканти, художники мають простір для дослідження лімітів black box майданчиків.


Вистава-променад «Коренізація», реж. Руслан Березовий. Osten-Sacken Off-Stage 2018, фото Олексія Товпиги

Основна локація – напівзруйнований маєток ХІХ століття сімейства фон-дер Остен-Сакенів. В 2000 році трапилася пожежа: від споруди залишилися лише фасадна стіна й залишки вежі. Фестиваль трансформує садибу з архіву минулого на простір взаємодії. Історична пам’ятка перетворюється на культурний осередок : завдяки тому, що Osten-Sacken Off-Stage привертає увагу художників-урбаністів, знаходяться шляхи збереження та стабілізації руїни.

Наші партнери - команда науково-мистецької платформи "Острів". "Острів" займається архітектурно-просторовими рішеннями з перетворення руїн маєтку на публічний простір: проектом встановлення багатофункціональних поверхонь; виготовленням мобільних елементів; реалізацією проекту освітлення; розробкою сувенірної продукції, що інвестуватиме в збереження будівлі.


Перетворити руїну на простір взаємодії допомагає науково-мистецька платформа «Острів». Автор макету : Kos Lost's.

Для організаторів важливе проведення культурних заходів у селищі міського типу та залучення місцевої спільноти до співпраці, що сприяє культурній децентралізації та поширенню сучасного мистецтва і переосмисленню культурної спадщини.


Перформанс «Зв’язок часів», реж. Флора Боровик. Osten-Sacken Off-Stage 2018, фото Олексія Товпиги

Osten-Sacken 2019 – це синергія

Мета Osten-Sacken Off-Stage – створення спільноти однодумців, яких об’єднує не професія, вік чи соціальний статус, а прагнення критично осмислювати дійсність та реагувати на неї творчим актом. Програма фестивалю комбінує мистецьку та освітню складові.

Мистецька програма\ Osten-art

Сучасне мистецтво існує на межі напрямків. Osten-Sacken Off-Stage  2019 – це в першу чергу платформа для співтворчості та діалогу митців з різних сфер. Творчість\Мистецька діяльність учасників фестивалю спрямована не на створення комерційного продукту, а на розширення існуючих рамок та пошук нових форм і змістів.

Theatre: незалежний театральний проект «Осінь на Плутоні» (Сашко Брама); 4-D вистава «Кіт, що гуляє сам по собі» (Т.А.М.); рок-балада «Беркут» (майстерня «Ґерць»).

Music: імпровізаційний live аудіовізуальний проект «minimum», електронне тріо Space Spice Boy, київський авангардний проект Ядовитая собачья слюна, Karr, Digital Himalayas, імпровізаційний експериментальний проект «Vestibule».

Cinema: українські документальні та художні фільми «Заповідник Асканія», «Колір фасаду: синій», «Людина з табуретом», «Зсув», а також зустрічі з режисерами та героями стрічок.

Land art: архітектори та художники працюють з простором, створюючи функціональні інсталяції та арт-об’єкти. Співпраця з платформою "Острів" та незалежними митцями.

Young: документальні вистави та публічні читання п’єс, авторами яких є підлітки з прифронтових зон. Програма створена у співпраці з соціально-культурним проектом «Vidlikproject» та міжнародним освітнім фестивалем «Тиждень актуальної п’єси».

Night: нічні вечірки за участі київських діджеїв Nemo / Tofudj / Mykola Marussyk / Poly Chain / Edgy Point / Anthony Junkoid / Serge Taranovskiy.

 Освітня програма \ Osten-education

Мистецька лабораторія – створення вистави молоддю смт Немішаєве в співпраці з фестивальними менторами. Вистава ввійде в основну програму.

Дискусійна панель за участі дослідницьких ініціатив та представників громадського руху, завданням якої є обговорення гостроактуальних тем сьогодення – мистецтва в умовах війни; свідомого споживання та екології; переосмислення культурної спадщини.

Платформа work-in-progress – процес співтворчості, мета якого – створення міждисциплінарного (музика, кіно, ленд-арт) мистецького продукту, який стане частиною основної програми. Платформа уможливлює діалог між діячами різних  сфер, об’єднуючи їх у єдиний творчий потік. В цьому суть синергії – коли різні вміння й навички поєднуються, посилюючи одне одного.

 Лекція Ярослави Кравченко «Піар та культура» на Osten-Sacken Off-Stage 2018. Фото Олексія Товпиги


Майстер-клас куратора мистецької лабораторії Антона Романова в Немішаївській ЗОШ №2. Фото Євгенії Відіщевої

Сьогодення

В 2019 році Osten-Sacken Off-Stage проводиться вчетверте з 4 по 7 липня.

Фестиваль унікальний тим, що дає можливість діячам різних сфер – кіно, театр, музика, арт – налагоджувати контакти та спільно креативити. Головне для нас – об’єднати людей, які існують кожен ізольовано у власному інформаційному полі. На базі Osten-Sacken Off-Stage формується самобутня спільнота митців, громадських діячів та креативної молоді, що має змогу об’єднаними зусиллями втілювати інноваційні проекти.

Участь у фестивалі - безкоштовна за реєстрацією.


Mavka на Osten-Sacken Off-Stage 2018. Фото Олексія Товпиги

OstenTeam:Рая Ідрісова, кураторка художньої програми.

Роман Гардашук, дизайнер та smm-менеджер.

Ігор Криворучко, куратор музичної програми.

Євгенія Відіщева, директорка фестивалю.

Марія Перегонцева, менеджерка освітньо-мистецької програми.

Руслан Березовий, технічний директор фестивалю.

Михайло Гнатюк, куратор волонтерів.

Валерія Космідайло, PR та smm-менеджерка.

Юрій Мазур, менеджер із логістики та інфраструктури.

Анастасія Саранча, PR та медіа-менеджерка.

Ксенія Синєокова, кураторка волонтерів.

Віктор Корчинський, куратор кінопрогами.

Марія Какуріна, кураторка театральної програми.

Орхан Набієв, дизайнер.

Разом ми творимо зміни масштабніше, глобальніше, ефективніше.

Підтримка проекту

Незмінний партнер Osten-Sacken Off-Stage – Немішаївська селищна рада. В цьому році ми також заручилися підтримкою Українського культурного фонду та Київської обласної державної адміністрації. Ми мріємо про сталий мистецький простір в смт Немішаєве та про постійно функціонуючу спільноту Osten-Sacken. Для цього нам потрібна ваша допомога. Кошти, зібрані на Спільнокошті, будуть пов'язані з витратами на:

- оренду техніки;

- збереження та стабілізацію руїн;

- трансформацію руїн на мистецький простір;

- виготовлення дизайнерської брендованої продукції Osten-Sacken.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Листівка

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Торба з лого фестивалю

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Піар-менеджерка спече вам шарлотку

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Футболка

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Фотосесія з Раєю Ідрісовою

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Статус спонсора фестивалю

  0 доброчинців

  10 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки