9 %
 • 3 000зібрано (з 30 350 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

"Пастернак Біо" масштабує верміферму каліфорнійського черв'яка для утилізації органічних відходів, що зменшить негативний вплив на екологічну ситуацію країни.

Історія

Переробка органічних відходів

     В Україні, зокрема і в місті Луцьк, є велика проблема з утилізацією органічних відходів, в тому числі і харчових. Законодавством України, заборонено вивозити на смітники харчові, органічні відходи. На сьогодні держава та місцеве самоврядування не може запропонувати дієвий та мало затратний спосіб утилізації відходів. Попри те, що вже у містах розміщенні контейнера для розподілення відходів, органічні відходи також вивозяться на смітники для твердого побутового сміття.

    Заводів по переробці відходів надто мала аби переробляти все сміття, яке виникає в результаті життєдіяльності людини. В такій ситуації порушується не тільки законодавство України, а й екологічна ситуація всієї країни. Кожного року ця ситуація все більше загострюється, тому що сміттєві полігони вже занадто переповненні.

     Одним з ефективних рішень такої ситуації є переробка харчових та органічних відходів Каліфорнійським черв’яком, після чого створюється органічне добриво біогумус.


   Каліфорнійський черв'як переробляє овочі, фрукти, залишки готової їжі, хліб, жмих від кави, скошену траву, гній, картон, паперовий посуд та ще багато іншого. Він переробляє ті відходи, які якщо не правильно утилізувати, створюють екологічну катастрофу. У середньому 60% нашого смітника – це органічні відходи. Сама по собі органіка нешкідлива, так само як і скло, пластик, папір і метал окремо. Шкідливими вони стають, коли органіка та неорганіка на полігоні змішуються, починається процес гниття та виділяється понад 120!!! небезпечних газів – найгірший уплив на довкілля мають метан і вуглекислий газ. Окрім цього, у воду потрапляє фільтрат, що утворюється на полігонах.

     Ще однією важливою соціальною складовою нашого проекту являється утилізація опалого листя та «зелені відходи», яке населення звикло спалювати. Восени на околицях міста дихати практично не має чим, тому, що все охоплює дим з подвір'я та городів. І хоч люди розуміють небезпеку від цього, все одно спосіб утилізації обирають спалення.

Ми ж пропонуємо та навчаємо не спалювати, а компостувати та переробляти за допомогою верміферм, які дуже легко можна зробити на будь-якому подвір'ї.

     Також нашою метою є співпраця з місцевим самоврядуванням щодо створення централізованого місця та верміферми для перероблення опалого листя та «зелених відходів», які зазвичай спалюють. Таким чином, місцеве населення не буде отримувати штрафів за спалювання, а влада вирішить проблему з великою перспективою в напрямку екології.


Біогумус – універсальне органічне добриво

    Біогумус — висококонцентроване біодобриво, яке містить у своєму складі унікальний комплекс ґрунтових мікроорганізмів, вітаміни, біологічно активні ферменти, фітогормони та гормони, що стимулюють ріст і розвиток рослин. Біогумус також багатий на гумінові речовини — що дозволяє активно його використовувати як регулятор росту.


     Біогумус використовують для підживлення квітів, вазонів, фруктових та декоративних дерев, овочів, газонів. Пролонгована дія біогумусу становить 3-4 роки. Біогумус добре тримає вологу, тому в спеку ґрунт не пересихає. При використанні біогумусу, ґрунт пухкий, за рахунок чого рослина отримує достатню кількість повітря. При використанні органічних добрив, урожайність з одного квадратного метра збільшується на 30-40%, що збільшує рентабельність малих сімейних фермерських господарств. У всьому світі є великий запит на фрукти, овочі та ягоди вирощенні на органічному добриві без підживлення мінеральними добривами.


     В Україні хоч і не такий високий запит на органічну їжу як у європейських країнах, проте він щороку збільшується. Все частіше можна побачити на ринку, чи в супермаркеті, продуктови магазини з органічними продуктами. Тому, ще одним великим напрямком проекту «Пастернак Біо» це органічне добриво, яке використовується для всіх типів культурних рослин, а вирощені плоди на такому добриві точно вважаються екологічно чистими.

     На сьогоднішній день, фермери використовують мінеральні добрива та підживки, які негативно впливають на здоров’я людини та руйнують родючість ґрунту. Проте коли органічних добрив, в тому числі і біогумусу, буде достатня кількість на ринку добрив, ціна його зрівняється до ціни мінеральних добрив. Фермери розуміючи всі переваги універсального органічного добрива біогумус, при вирощуванні будуть використовувати саме його. В результаті чого овочі, фрукти та ягоди будуть екологічно чистими продуктами, а земля збереже свою родючість. Відповідно і ціни на органічні продукти будуть конкурентоспроможними з цінами продуктів, які вирощені на мінеральних добривах. Ми вже попередньо провели зустрічі з фермерами Закарпатської області, де місцеве населення вирощує овочі, ягоди та фрукти, які реалізуються в подальшому по всій Україна. Фермери самі залюбки відмовляться від мінеральних добрив та перейдуть на органічні, такі як біогумус, але для цього потрібно мати в наявності великі об’єми біогумусу, тоді і в ціновій політиці таке добриво стане набагато дешевше та доступніше для малих фермерських господарств.

     Для залучення більшої аудиторії клієнтів, ми розробили ґрунтосуміші з вмістом біогумусу та різне фасування. Розробили рідке органічне добриво – витяжка з біогумусу для прикореневого поливу та для обприскування рослин. Асортимент нашої продукції розроблений як для пересадки невеликого кімнатного вазона, так і для вирощування плодових рослин у відкритому ґрунті чи в тепличних умовах.

Хто ми?


Проект "Пастернак Бо" реалізується в м. Луцьк. Є фахівці з реалізації продукції, техголог, спеціаліст по догляду за верміфермою. Реалізація такого проекту не потребує багато працівників, проте потрібні спеціалісти. На щастя, ми таких маємо. Запрошуємо всіх хто бажає долучитись до змін в майбутньому у сфері екології та переробки органіки! 


Чому ми на Спільнокошті? 

Загалом ми плануємо залучити 30 000 грн, та мотивувати переробляти органіку інших. 

Даний проект є самоокупний, ми маємо свою торгову марку під якою виготовляємо різні грунтосуміші, маємо магазин з роздрібних продажів біогумусу, грунтосумішів та вермікомпостерів.

Партнер проекту

 • Kotex

  Ми можемо! - це спільнокошт партнерство Kotex в Україні та платформи Велика Ідея в 2020 – 2021 роках, сфокусоване на процвітанні явища жіночої взаємодії. "Ми можемо!" створює можливості для розвитку жінок, що почали роботу з інноваційними проектами в сферах волонтерства, бізнесу, культури, науки і медіа, та пропонує суспільству підтримати новаторок через інструменти синергії талантів, залучення ресурсів та спрямування енергії самоорганізації на їх втілення.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 300 грн

  - Кулькова ручка та олівець з мотиваційним гаслом до збереження екології - Блокнот з магнітом на холодильник

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Пляшечка для води з з мотиваційним гаслом до збереження екології

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  - Термочашка з мотиваційним гаслом до збереження екології

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  - Еко-сумка з мотиваційним гаслом до збереження екології - Кулькова ручка та олівець з мотиваційним гаслом до збереження екології

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Еко-сумка, кулькова ручка, олівець, блокнот з магнітом на холодильник Пляшечка для води. Кожна річ з мотиваційним гаслом до збереження екології

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Еко-сумка, кулькова ручка, олівець, блокнот з магнітом на холодильник Пляшечка для води, термочашка - з еко-гаслами

  0 доброчинців

  20 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

57 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • 60. Втрачені скарби

  Анімаційно-мистецький проєкт про українських художниць-шістдесятниць, які не підкорилися нудним стереотипним образам радянського мистецтва і творили власний яскравий шлях.

  Sofi
  Rozumenko
  • 17
  • 99
   днів
  • 0
   грн
 • Облаштування Благодійної Пральні

  Проект « Благодійна пральня» має на меті допомогти людям СЖО підтримувати їх одяг і житло у належному стані, а також підвищити почуття власної гідності та сприятиме їхній адаптації в громаду.

  Caritas
  Berezhany
  • 25
  • 100
   днів
  • 0
   грн