100 %
 • 168 200зібрано (з 166 630 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 23 вересня 2020 р. 16:33

Головне

OKO – це свято етнографічного та антропологічного документального кіно, де глядачі побачать і відчують повсякденне серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Мене звати Тетяна Станєва. Я - культурний діяч, фольклорист, режисер та продюсер.  Цього року я започаткувала Перший етнографічний міжнародний щорічний кінофестиваль «ОКО» в Україні 12-19 вересня 2020 року, саме там, де етнографія буяє - в Бессарабії, на кордоні, в болгарському селі Криничне, що між Болградом та Ізмаїлом.


Фестиваль націлений на міжкультурний діалог через показ найкращих українських фільмів та світових стрічок на цю тему, та підняття хвилі мотивації знімати етнографічне кіно. Він сприятиме розвитку туристичного та інвестиційного потенціалу віддаленого регіону. Враховуючи той факт, що це дуже складний, забутий і дуже проросійський куточок країни, який в 2014 році був на межі створення Бесарабськоі народної республіки, українська присутність саме через культуру є вкрай необхідною.


Мова культури, фольклору та кіно - універсальна, й на підсвідомому рівні зшиває регіон із країною та світом, підвищує толерантність та зміцнює дружбу між народами,  відкриває світ та сіє мир. 


Почну з того, що «ОКО» - це не комерційний проект, він абсолютно безкоштовний для глядачів. Взимку, розпочинаючи роботу над кінофестивалем, ми мали підтримку місцевих меценатів. І дещо з підготовки встигли зробити - сайт, логотип й т.д. Через  карантин всі потужності, на жаль, відпали. Через це ми скоротили бюджет й перевели фестиваль частково в онлайн.


Отже, тепер, ви знаєте, він триватиме 5 днів онлайн, й тільки 3 дні офлайн. Місцева влада безкоштовно надає нам інформаційну підтримку, звукотехніку, сцену, територію, її обслуговування та електричне живлення. Був проведений круглий стіл із всіма дотичними до Криничного людьми - всім важко в цей рік утримати бізнес, не те щоб жертвувати великі кошти на культуру. Також було написано ряд листів до декількох відповідних фондів, там ми також отримали відмову. Звертались до Облради та департаменту культури - на цей рік бюджет просів, але наступного року в нас є попередні домовленості щодо включення @ОКО в список туристичних та культурних подій Одещини, й отримати звідти частково фінансову підтримку.  Держкіно України підтримали проект в розмірі майже 200 тисяч гривень. Це майже 15 відсотків відсотків від загального кошторису, та й дадуть їх нам вже після здійснення проекту.


Наразі працює велика кількість людей в організації та підготовці фільмів до кінофестивалю. Також треба замовляти товари та послуги, щоб справа рухалась, й була здійснена. Ми потребуємо ще біля 800 000 грн. В Спільнокошт просимо 333 260 грн, розраховуючи ще й на інші джерела.  


Наші інформаційні партнери - Ukrainer, Кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, outlook ряд центральних та регіональних ЗМІ, список яких ще доповнюється. До складу журі нам вдалось заохотити таких представників кінематографії та фольклористики, як пан Михайло Іллєнко (кінорежисер, сценарист), пан Сергій Проскурня (режисер, продюсер), пані Катя Чіллі (співачка, фольклористка), пан Василій Барков (болгарський кінорежиссер), пані Олена Івановська (фольклористка та професорка Київського національного університету ім Т. Г. Шевченка), пані Римма Зюбіна (акторка), пані Аксиня Куріна (кінокритик, продюсерка).


Допоможіть злетіти на старті важливої події в такий важкий рік й зібрати решту бюджету кінофестивалю. Завдяки карантину ми опинилися в пастці, й самі звідти не виберемось. Також всією командою запрошуємо вас в село Криничне Одеської області на Перший етнографічний міжнародний кінофестиваль «ОКО» на офлайнову частину 17-19 вересня 2020 року.


Маємо наступні статті витрат:

 1. В нас багато зразкових унікальних  іноземних короткометражних та повнометражних фільмів зі всього світу, які треба перекласти на українську та протитрувати. Працює ціла команда людей, що готують відібрані фільми до перегляду. Якби ви тільки бачили, які вони красиві, вражаючі та ціннісні! Ви ж приїдете та побачите? (послуга з перекладу титрів фільмів, послуга з титрування фільмів)
 2. Щоб в нас була пам’ять та фото/відео матеріали для анонсів та реклами події в наступному році (фестиваль буде щорічним), нам обов’язково треба всі цінні моменти зафільмувати. Тим, хто не зможе приїхати - через фото й відео доторкнуться до атмосфери, ті, що були - матимуть пам’ять, а ми для вас усіх - фото/відео/звіт.  Тому всі дні працюватимуть фотографи (Послуги фотографа)
 3. Над всією організацією фестивалю, над кожною дрібницею (переговорами, писаниною, відбором, перевірками, перепискою з режисерами, переглядом, адмініструванням всіх сторінок) вже півроку працює дирекція фестивалю. Останні два місяці - в потужному режимі, посунувши решта своїх проектів. Штат не роздували, щоби зекономити на бюджеті, тому кожен виконує по декілька функцій, й то з повною посвятою.  Кожна праця заслуговує на винагороду. Їх праця - безцінна. Але за час,  присвячений кінофестивалю, все ж таки є мінімальна ціна, щоб було що дітям відповісти, де мама/тато пропадає. (Послуги звукорежисера; послуги технічного директора; послуги адміністратора)
 4. Дизайн та друк банерів, програм та брошур нам потрібні для того, щоб відразу було зрозуміло, хто що, чого та до чого. Ну, ви зрозуміли! (Послуги з друку банеру 5х3м, послуги з виготовлення прапорців, послуги з друку програмної брошури)
 5. А про це все, що відбудеться, гарно написати, розказати та поширити нам допоможе піар агентство та прес-тур для журналістів та репортерів. Зрозуміло, їх особливо треба прийняти та покружити на найвищому рівні! (PR послуга (розсилка в ЗМІ/друковані/інтернет видання/телебачення; організація ефірів на радіо/ТВ; організація прес-туру на кінофестиваль)
 6. Ми хочемо мотивувати починаючих й не тільки кінематографістів знімати більше етнографічне кіно, то заклали значну частину грошей на нагороди за участь ручної роботи. Маємо впевненість в тому, що кількість та якість етнографічного кіно в Україні таким чином зростатиме (Послуги з виготовлення фестивальних нагород)

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 200 грн

  Подяка від команди кінофестивалю на офіційній facebook сторінці кінофестивалю

  7 доброчинців

  1993 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Браслет з логотипом кінофестивалю ОКО

  2 доброчинці

  48 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Брендована футболка з логотипом кінофестивалю ОКО

  5 доброчинців

  45 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Пляшка автентичного домашнього вина (1 літр) з села Криничне з логотипом кінофестивалю ОКО

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Брендована сумка від кінофестивалю ОКО

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Творчі посиденьки з командою за вином та кіном на банкеті кіофестивалю ОКО в селі Криничне 19 вересня 2020 року

  1 доброчинець

  99 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Благодійний Фонд "Повернись Живим"

  Фонд «Повернись живим» майже 7 років пліч-о-пліч з українськими військовими. Ми залучили на допомогу армії понад 170 мільйонів гривень. Сьогодні ми просимо вас підтримати команду фонду!

  Наталія
  Калмикова
  • 472
  • 160
   днів
  • 0
   грн
 • Історії про культурну та історичну спадщину Вінниці

  Ми просимо підтримати фінансово створення серії мультимедійних матеріалів про об'єкти культурної спадщини Вінниці, які не підлягають приватизації.

  Анастасія
  Демянчук
  • 5
  • 70
   днів
  • 0
   грн