166 %
 • 100 025зібрано (з 60 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 12 січня 2019 р. 09:54

Головне

Проект направлений на розвиток бібліотек переміщених університетів, які знаходяться у складних обставинах та вимушені відновлювати роботу з нуля.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 13

Історія

18 переміщених університетів Донбасу та Криму лишились без своїх бібліотек. Кожен заклад по краплинах почав створення бібліотек з початку, особливо відновлення повністю втрачених книжкових фондів.

 


Благодійний фонд «Бібліотечна країна» неодноразово допомагав бібліотекам переміщених університетів новими книгами, і тому в нас з’явилась ідея щодо комплексного проекту підтримки бібліотек, який би включав поповнення книжкових фондів актуальною сучасною літературою, розробку стратегії розвитку бібліотек, навчальний компонент для бібліотекарів, проведення просвітницьких заходів для студентів на базі бібліотек. 

Сучасна бібліотека і читання

Бібліотека університету має пропонувати сучасні ресурси та сервіси для навчання й дослідження, а також простір для спілкування, змістовного дозвілля та розвитку творчої особистості, створювати креативне середовище для молоді. Але найперше, в бібліотеці мають бути сучасні книги як паперові так і електронні, навколо яких буде вирувати студентське життя. Нещодавно був оприлюднений цікавий факт про читання: рівень освіченості випускника школи, який регулярно і багато читає, дорівнює рівню знань бакалавра, який не читає майже взагалі!


ПЛАН ДІЙ

За допомогою зібраних коштів ми плануємо:

- Поповнення книжкових фондів бібліотек науково-популярними виданнями з бізнесу, економіки, психології, мотиваційною, світоглядною літературою, біографіями видатних людей, історіями інноваційних винаходів, новітніх технологій, художньою літературою. Це ті видання, що користуються великим попитом серед студентів, але через брак коштів не закуповуються закладами. На даний час ми передали вже більше 250 книг в 5 переміщених університетів, і плануємо закупити та подарувати до 2 тис. нових книг. Також за підтримки партнерів бібліотекам будуть надані підписки на окремі електронні наукові журнали.

- Проведення стратегічної сесії для бібліотекарів з напрацювання бачення майбутнього бібліотек та конкретних кроків, які потрібно зробити для розвитку. На реалізацію розроблених проектів бібліотекам будуть надані кошти. Також бібліотекарі пройдуть стажування в бібліотеках провідних університетів України, таких як Центр Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка, Наукова бібліотека КПІ ім. Ігоря Сікорського та ін. 

- Проведення зустрічей із письменниками, громадськими діячами, лідерами думок для студентів та викладачів на базі бібліотек. Зміст зустрічей – популяризація читання, обговорення важливих суспільних тем, таких як громадянський активізм, лідерство, зміни, інновації, історії успіху та інші. Формат зустрічей – дискусії, книжкові презентації, книжкові читання. 

В реалізації проекту нам допомагають Координаційний центр переміщених ВНЗНаукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка, провідні українські видавництва, компанія «Нова пошта».


Ми заручились підтримкою Міжнародного фонду «Відродження», який подвоїть отриману нами суму в разі успішного завершення кампанії. Тож очікуємо вашої підтримки для успішної реалізації задумів щодо трансформації бібліотек переміщених університетів в сучасні інтелектуальні центри!


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 7
 • Внесок від 200 грн

  Подяка від команди проекту

  5 доброчинців

  45 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Брендована чашка від Донецького національного технічного університету

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Календар на 2019 рік від команди проекту

  5 доброчинців

  15 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Подарунковий набір з двох книг

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книга з авторським підписом

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Брендована футболка від Донецького національного технічного університету

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Подарунковий набір з трьох книг

  0 доброчинців

  15 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

17 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Гуртожиток в Ірпіні на 80 осіб

  Відбудуємо Україну разом - крок за кроком: це наш четвертий проєкт! Реконструкція гуртожитку на 80 людей в Ірпіні та створення сучасного простору для щасливих українських сімей.

  Yuliia
  Kuznetsova
  • 47
  • 181
   днів
  • 0
   грн
 • Грошова компенсація для постраждалих українців

  Збір коштів на проведення експертиз, юридичні та нотаріальні витрати для отримання грошової компенсації від ЄСПЛ через порушення прав людини.

  WE
  ARE
  • 7
  • 182
   днів
  • 0
   грн