101 %
 • 74 004зібрано (з 73 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Пластикова реінкарнація -це проєкт з переробки пластикових кришечок у різні корисні та дизайнерські речі, започаткований учнівською екологічною командою з Херсону.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 19

Історія

Кожного дня ми користуємось речами, виробленими з пластика. Пластикова клавіатура. Пластикова миша. Пластикові пляшки та пакети. Пластикові меблі та посуд. Вони зручні, легкі, надійні. Але куди дівається весь цей пластик? Частина потрапляє на звалища, найбільша частина потрапляє у водойми, де буде розкладатися сотні років, і лише незначна частина переробляється. В даний час ми переробляємо лише 5%(!) пластмас, які виробляємо. Все інше забруднює наше довкілля та наше з вами майбутнє!

Дізнавшись про таке, наша команда вирішила збільшити цей відсоток, створивши пластикову майстерню з переробки пластикових кришечок.

Команда проєкту
Команда проєкту – це учні 7-11 класів херсонських шкіл та ліцею, що об`єдналися навколо спільної мети – вже сьогодні турбуватися про чисте майбутнє свого краю, своєї країни , своєї планеті та вже третій рік поспіль успішно реалізують проєкт «Херсонщина без сміття». У рамках проєкту проводяться щорічні прибирання забруднених ділянок міста, морського узбережжя після туристичного сезону, тренінги з різними верствами населення, організовано фестивалі різних рівнів тощо. Девіз команди – «Не обов`язково бути суперменом, щоб рятувати світ!»


Що ми хочемо зробити?
Ми хочемо створити просвітницько-виробничий креативний простір для реалізації спільних та індивідуальних проєктів, що стосуються виробництва дизайнерських речей зі пластику, для чого будемо залучати в першу чергу молодь – учнів та студентів , а також усіх бажаючих долучитися до процесу надання пластиковим кришечкам другого життя.

Школярі зможуть навчитися основам сортування та переробки пластику, особисто пересвідчитися, що його можна й необхідно переробляти, а не викидати у смітник, збільшуючи таким чином наші й без того переповнені сміттєзвалища.

Дорослі зможуть власними руками створювати оригінальні й корисні у побуті речі.

Учні з усієї країни зможуть надсилати зібрані ними пластикові кришечки нам на переробку (адже ми знаємо, що у багатьох школах країни їх збирають, але не знають, що робити далі) й отримувати вироблені з них речі.

Ми хочемо створити завершений цикл переробки кришечок, починаючи від моменту їхнього збору до кінцевого моменту їхнього перевтілення у столики, годинники, органайзери, адресні таблички тощо! До речі – усе створене можна буде переробляти на наших верстатах ще і ще раз, якщо у цьому виникне потреба.

Що вже нами зроблено?
Позаторік ми вирішили розпочати у місті проєкт зі збору пластикових кришечок «Серце для херсонців». Працівники нашого Водоканали виготовили великий контейнер у вигляді серця, а найбільший ТРЦ нашого міста дозволив встановити його на своїй території.


Після поширення інформації про проєкт херсонці почали активно збирати кришечки: збирали бібліотеки і школи, дитячі садочки й майстерні з ремонту взуття, рибалки на берегах річок й домогосподарки у себе вдома… Таким чином наразі вже маємо десять мішків кришечок! Для початку сортуємо їх по кольорах:


А ще цього року ми виграли грант від ПРООН на 12 500 євро – «Чорноморське узбережжя Херсонщини без сміття», в рамках якого придбали два верстати для нашої пластикової майстерні. Один з них – шредер - подрібнює кришечки, а інший – термопрес - потім «запікає» ту стружку у пластикові листи,
Побачивши результаті нашої діяльності та зрозумівши серйозність наших намірів, міська влада виділила для майстерні приміщення, що відповідає практично усім необхідним для роботи нормам.

І ми вже виділили у ньому почесне місце для майбутнього фрезерного верстата!

На що підуть зібрані кошти? Нам потрібно зібрати кошти в сумі 73 000 гривень, за які ми придбаємо фрезерний верстат з необхідним устаткуванням, а в разі успішного збору фонд Відродження дофінансує нам ще 50 000грн., на які ми зможемо облаштувати майстерню, придбати необхідний для роботи ручний інструмент, пройти необхідні для роботи курси з векторної графіки та роботи за фрезерним верстатом, провести серію крутих та корисних воркшопів.

Вам цікаво дізнатися продовження історії одної учнівської екологічної команди?

Ви також хочете долучитися до порятунку планети від пластикової навали?

Тоді дійте!

Підтримайте наш проєкт!

На що підуть зібрані кошти?

Нам потрібно зібрати кошти в сумі 73 000 гривень, за які ми придбаємо фрезерний верстат з необхідним устаткуванням, а в разі успішного збору фонд Відродження дофінансує нам ще 50 000грн., на які ми зможемо облаштувати майстерню, придбати необхідний для роботи ручний інструмент, пройти необхідні для роботи курси з векторної графіки та роботи за фрезерним верстатом, провести серію крутих та корисних воркшопів.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 150 грн

  Щира подяка від нашої команди у фейсбуці або інстаграмі на сторінці користувача

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Наш ексклюзивний екожурнал про Чорне море з можливістю розгадати кросворд та виграти приз!

  3 доброчинці

  32 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Екскурсія до пластикової майстерні з можливістю особисто долучитися до процесу виготовлення предметів з пластика.

  4 доброчинці

  26 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Унікальна складна екоторбинка, виготовлена дбайливими руками мам учасників нашої команди

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Ексклюзивна цікавезна онлайн-аудіокнига про пригоди пластикової пляшечки Мар`яни.

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Приємний, модний та корисний екосюрприз з пластикової майстерні)))

  1 доброчинець

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Соціальна майстерня «Еммаус»

  Соціально-профорієнтаційний проєкт, який навчає молодь з інвалідністю виготовленню текстильних аксесуарів і має на меті стати соціальним підприємством

  Громадська
  організація
  • 8
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • Дитячий спортивний табір

  Перший дитячий спортивно-туристичний табір для тренувань та відпочинку в Донецькій області (м. Святогірськ)

  Олег
  Шевченко
  • 23
  • 99
   днів
  • 0
   грн