105 %
 • 38 971зібрано (з 37 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

SpaceCraft - серія навчальних модулів для команд з малих міст, головним завданням яких є досягнення сталих результатів від співпраці громади, влади і бізнесу.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

У великих містах схожий діалог не є чимсь незвичайним.

- Ти звідки?

- З [вставте сюди назву будь-якого маленького містечка]

- Овва! А сюди чому приїхав?

- Ясна річ, чому. У нас там сіро, всі виїжджають, зайнятися нічим…


Погодьтеся, це правда. Малі міста в Україні, незалежно від регіону, є швидше тихими провінційними “закапелками”, куди можна вирватися на вихідні, але аж ніяк не привабливими для життя територіями.


...Українцям не пощастило. Складна історія, постійні кризи (як не політичні, то економічні), тотальна недовіра до державних органів, місцевої влади, а відтак - до людей, які оточують нас щодня. Ми звикли досягати мети самотужки. З різних причин ми привчилися покладатися виключно на себе. Ми хочемо вирватися зі своїх в’язниць, де розбиті дороги, безнадія і найпростіші розваги. Нам хочеться руху, динаміки, драйву.


Саме тому малі міста так “худнуть”.Але чи справді такий стан справ – назавжди?


Ні!


Ми впевнені – сьогодні в Україні у кожного є можливість знайти однодумців і реально вирішити ті виклики, з якими ми зустрічаємося на різних рівнях - від квітника біля висотки до системи освітлення цілого міста. Велодоріжки? Розумні мікрорайони? Розвиток малого бізнесу? Урбаністичне переосмислення цілого міста? Усе це - можливо! Тут, у цій Україні. І не колись, а сьогодні.Громада, влада і бізнес - це три групи, які звикли “грати окремо”. Проте сьогодні, коли децентралізація є незворотним процесом, гроші з податків лишаються у місцевих бюджетах, а мешканці отримують можливість справді контролювати життя у містах, ми маємо не лише можливість, але й необхідність - познайомитися, порозумітися і “грати разом”.


Якщо у великих містах співпрацю між громадою, владою та бізнесом уже навчилися сприймати як нормальне явище, то мешканці та мешканки малих міст дуже часто замість робити крок назустріч беруться зводити між собою стіни.


Коли, наприклад, у Львові чи у Вінниці громадські активісти створюють комунальні, постійно впливають на прийняття рішень, здійснюють власні урбаністичні мрії, у малих містах тільки вчаться – не сваритися, а шукати компроміс; не вставляти палки в колеса, а крутити педалі разом; не бути байдужим, а активно діяти.Зрозуміло, що без співпраці із міськими чиновниками громадським активістам годі сподіватися на постійність досягнутих результатів. А без соціально відповідального бізнесу локальна влада приречена потопати в ямі безгрошів'я. Натомість компроміси, об'єднання зусиль, врахування інтересів різних гравців дозволяє діяти ефективно і швидко.Саме для підтримки активних людей, які бажають навчитися ефективній співпраці заради спільного результату, створено Платформу міських команд SpaceCraft.


Як і для кого працює SpaceCraft?


Ми запрошуємо команди до участі у спеціально розробленій програмі на чотири модулі, під час яких досвідчені та авторитетні тренери навчатимуть учасників та учасниць комунікаціям, фандрайзингу, формуванню команди, ефективному лідерству та адвокації.

Перша серія модулів створена для міських команд з Дрогобича, Стрия і Бродів.


Спершу – дводенний інтенсив у Львові. Крім тренінгів та мотиваційних зустрічей, найважливішим є визначення конкретних проблем, над вирішенням яких працюватимуть команди.


Далі – модулі у Дрогобичі, Стрию та Бродах. Така географія з одного боку дозволить учасникам та учасницям краще познайомитися з “рідним краєм”, а з іншого – спровокує їх докласти зусиль для якісної логістики проведення модулів.


Що отримуємо в результаті?


Завданням кожної команди SpaceCraft є ефективне вирішення обраної проблеми у своєму місті зі залученням представників громади, місцевої влади та бізнесу.


Представлення успішних кейсів команд SpaceCraft, під час якого вони розкажуть про власні успіхи та труднощі у спільному вирішенні міських проблем, відбудеться під час ІІІ Всеукраїнського форуму PRINCIPIUM в Ужгороді.Під час другої серії модулів, яка почнеться восени 2017-го, заплановано навчання команд з Рівненської та Закарпатської областей. Важливо! Викладачами другого SpaceCraft, серед інших, стануть і перші випускники платформи. Ми переконані, вони матимуть, що розповісти! ;)


Наші тренери й тренеркиПлатон Дмитрієв та Роман Видро

співзасновники соціальної майстерні ГаражХаб (Харків), молоді науковці, громадські діячі
Тарас Прокопишин

співзасновник і редактор видання про успішних українців TheUkrainians, координатор освітнього проекту "Вуличний університет у Львові", громадський активістДенис Бортніков

фахівець з комунікацій та краудфандингу, має досвід співпраці з Wiz-Art, Велика Ідея та Спільнокошт, тепер працює у команді Всеукраїнського діалогу PRINCIPIUMОлександр Шутюк

Один з найпомітніших урбаністів Львова. Ініціатор встановлення обмежувальних стовпців для протидії паркуванню на тротуарах, займається урбаністичними проектами з озеленення вулиць, співпрацює з Інститутом просторового розвитку Львівської міської ради
Ольга Павлова

засновниця ГО “Щасливі діти”, фандрейзерка, журналістка “Громадського радіо” (Ужгород)
Володимир Бєглов

Співзасновник мандрівного онлайн-радіо SKOVORODA, автор проекту Majority of Minorities, журналіст, громадський активіст, поет.

Для чого потрібен Твій внесок?


Ми активно залучаємо кошти від громадського та підприємницького середовища, однак дуже сподіваємося на Твою підтримку. Ось, які статті з бюджету покриє Твій внесок.


11 000 - гонорарний фонд;

18 000 - харчування для 45 учасників та учасниць платформи з Дрогобича, Стрия і Бродів;

36 000 - перебування 45 учасників та учасниць платформи у Львові;

6 500 - комісія платіжних систем + розвиток платформи «Великої Ідея».


Допоможи зробити малі міста України непереможними!

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 50 грн

  Команда SpaceCraft дякує тобі ;) Після завершення нашого Спільнокошту ти обов'язково знайдеш згадку про себе на сайті проекту SpaceCraft!

  4 доброчинці

  296 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Набір авторських листівок OwnOwl by beglov

  10 доброчинців

  15 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Набір органічних цукерок без глютену та барвників від компанії "ПростоМед"

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Зустріч та розмова із фотографом, документалістом Всеукраїнського діалого PRINCIPIUM Андрієм Кальченком (Львів, Київ). За кавою з вами Андрій розповість про фотографію та її витоки.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Ексклюзивна фотосесія у Львові чи Києві від фотографа, документаліста Всеукраїнського діалогу PRINCIPIUM Андрія Кальченка.

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Ексклюзивний набір від Radio SKOVORODA (еко-торба + футболка)

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Зустріч з Деном Бортніковим, експертом з краудфандингу. За кавою Ден розповість як працює краудфандинг та комунікації

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Книга поезій Володимира Бєглова FAITHBOOK з автографом автора.

  20 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

23 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Фестиваль різьбярства. Глухів 2018

  Фестиваль різьбярства покликаний показати таланти українських майстрів, передати досвід та поділитися ідеями, вшанувати давню козацьку столицю – Глухів – і залишити чудові вироби глухівський громаді.

  Сергій
  Шум
  • 23
  • 38
   днів
  • 0
   грн
 • Land art симпозіум «Простір покордоння». Могриця 2018

  «Простір покордоння» – всеукраїнська зустріч та обмін досвідом професіоналів мистецтва довкілля. Це незалежна платформа, де невимушено, але вперто формується українське сучасне мистецтво.

  Vitaliy
  Kokhan
  • 93
  • 43
   днів
  • 0
   грн