Тренінг «Побратими» — психосоціальна адаптація ветеранів

 Тренінг «Побратими» — психосоціальна адаптація ветеранів

10%

49 доброчинців

12 987зібрано (з 120 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Психосоціальна адаптація ветеранів, що повертаються до цивільного життя. Проведення тренінгу з подолання бойового шоку, травми та попередження ПТСР у системі Бодинаміки та за принципом #РівнийРівному

Ми віримо, що кожен має право безпечно гідно жити

Люди звикли сприймати військових на фронті сильними та мужніми, проте, чомусь, одразу по поверненню суспільство сприймає їх як небезпеку. Ніби вони не пристосовані до мирного життя і несуть йому загрозу.

Насправді, вони інші. Без зайвого лушпиння та побутового вантажу, які залишили на війні. Війна проявила їх силу. Що є більшим показником сили – наявність зброї чи рішення її скласти?

Варто прийняти той факт, що ті, хто пройшли війну володіють унікальним, відмінним від вашого, досвідом. Його неможливо забути. Можна навчитись з ним жити і повернути вектор з військового досвіду так, щоб він став ресурсом для розвитку. Ніхто не повинен залишитись наодинці з травмою війни.

Саме на цьому ми акцентуємо увагу своїх проектів. Ми надаємо ветеранам послуги з психосоціальної адаптації. Проводимо «Тренінг з подолання бойового шоку, травми та попередження ПТСР», розроблений Дітті Марчер у системі Бодинаміки та за принципом #РівнийРівному, лекції, семінари, розробляємо ряд масштабних програм.

КОМАНДА

Побратими це команда, що спеціалізується на психосоціальній адаптації ветеранів. Ми велика харизматична родина. Група підтримки, люди різного досвіду, мрійники.


Громадська організація «Побратими» була створена у 2015 році для підтримки українських військових, що повертаються до цивільного життя після участі в АТО. Ми впроваджуємо інноваційний для України, проте вже звичний у світі, підхід #РівнийРівному для підтримки ветеранами один-одного, спільно з висококваліфікованими спеціалістами.

За ці півтора роки ми:


ТРЕНІНГ

Тренінг побудований на основі системи тілесно-орієнтованої терапії Bodynamiс за принципом‪ #‎РівнийРівному‬. Одним з авторів та головним тренером програми є Дітте Марчер (директор Bodynamics Int, Данія). Тренінг спрямовано на роботу з наслідками психологічних травм, отриманих під час бойових дій. Ветерани отримують інструмент для підтримки побратимів та працюють з власним унікальним досвідом. Всю роботу робить ветеран. Ми – його підтримка.


Кожна група на початку складається з 25 чоловік. Дехто проходить лише декілька етапів, проте не завершує навчання. Тренінг триває півроку (4 етапи по 3-5 днів протягом 6-ти місяців). Проводити тренінг будуть 3 професійних тренери-психотерапевти та 4 інструктори-ветерани, які є випускниками попередніх груп.

Декілька обов'язкових умов:

  • безпосередня участь у бойових діях;
  • бажання ділитись здобутим досвідом та навичками;
  • згода працювати над собою;
  • відсутність залежності від речовин, що впливають на сприйняття та свідомість.

Тренінг є частиною більшого процесу. Ми також проводимо лекції для цільових груп різного досвіду (військові, волонтери, сім’ї, соціальні працівники, журналісти). Для роботи з цими групами ми залучаємо різних людей. Наприклад, волонтер може спілкуватись з волонтером, бо знає, що волонтерство таке. Він це пробував. Тілом знає, що це. Ветеранів ми залучаємо до роботи з військовими в госпіталях, у різноманітні ветеранські організації, саме тому, що у них суміжний досвід.

АКТУАЛЬНІСТЬ

Понад 300 000 військових взяли участь у Анти Терористичній Операції на Сході України з 2014 року дотепер. Понад 160 000 вже повернулись додому. На жаль, повернення на папері та в житті – це два дуже різних процеси.

Кожна людина має вплив на стан в середньому 10-ти людей зі свого найближчого оточення. Посттравматичний ріст ветерана спонукає до зросту його близьких. На жаль, травма може працювати у зворотньому напрямку.


Система психосоціальних послуг для ветеранів в Україні наразі є неефективною. Побудова мережі взаємопідтримки ветеранів у майбутньому стане основою для поперередження прояву негативних наслідків участі у бойових діях. Менше за все війни бажають саме учасники бойових дій. Вони воювали за відновлення миру.

ДОСЛІДЖЕННЯ

Сьогодні чимало ініціатив розпочали роботу з психосоціальної адаптації ветеранів. Існує багато програм та організацій. У своїй роботі ми пішли далі та провели наукове дослідження дотримуючись міжнародних стандартів, щоб мати змогу оцінити ефективність принципу #РівнийРівному, яким ми керуємось у своїй роботі.

Результати дослідження були презентовані в Американському Домі у Києві на початку червня та будуть оприлюднені у міжнародних медичних журналах вже цієї осені. Після публікації з ними зможуть ознайомитись усі бажаючі.

Мета нашої діяльності — побудова міжнародної мережі взаємопідтримки ветеранів. Завдяки унікальному досвіду останніх років, Україна може стати підтримкою для інших країн у цій сфері, а також започаткувати побудову, навчання та взаємопідтримку серед міжнародної спільноти. Питання в тому, чи скористаємось ми цією можливістю.

#РІВНИЙРІВНОМУ

Ми надаємо учасникам тренінгу інструмент, який дозволяє працювати з власним пережитим досвідом. По завершенню тренінгу учасники стануть підтримкою для своїх побратимів у поверненні до мирного життя. Програма #‎РівнийРівному‬ гарантує нам найшвидший та найбільш ефективний результат.


Завдяки проекту в Україні вперше з'являється професійна мережа ветеранів, котрі вміють працювати з наслідками війни.

СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ВЕТЕРАНИ

Люди, котрих ми знаємо з дитинства. Їм від 18 до 75 і більше, вони з різних міст, мають різну освіту, абсолютно різну пристрасть у мирному житті та різну мотивацію йти на війну.

Але всіх точно об’єднує одне – якогось дня вони таки зібрали рюкзак та пішли. Вони залишили за спиною роботу, сім’ю, університет, захоплення та звички.


На війні людина змушена виживати. Деякі дії, які здаються цивільним людям «неправильними», насправді є нормальними. Нормальними реакціями організму на ненормальні умови середовища. Вони не є свідомими, але є необхідними.

До миру непросто звикнути. Не легко відівчити тіло від реакцій, які забезпечили його збереження. Це тривалий процес, який потребує часу. Не варто створювати ілюзій, що ви розумієте, через що пройшли ветерани.


Вони за це воювали. За те, щоб ви ніколи не змушені були дізнатись, через що пройшли вони.

ДОСВІД УЧАСНИКІВ ТРЕНІНГУ

Павло Мамонтов

«Я тепер зрозумів, що ми всі перейшли зі статусу людей, яким потрібна підтримка, до статусу людей, які можуть надати підтримку, можуть самі вже розвиватися і допомагати іншим. Такі маленькі «диверсанти», які роз’їдуться по своїх полках, по своїх підрозділах і будуть там допомагати якось – приносити цю ідею туди, запрошувати тренерів і проводити там курси. Якщо просто приїдуть тренери і скажуть «приходьте на курси, хто хоче» – навіть той, хто хоче, може не прийти, бо на нього косо подивляться або ще щось. Коли у підрозділі будуть свої люди, які розкажуть, поділяться досвідом, пояснять, що це нормально, що це не секта – тоді буде більше довіри і люди не будуть так скептично усе сприймати, буде легше встановити контакт між бійцями».


Олекса Коба

«Слів немає. Лише невимовна подяка. Команді, організаторам, побратимам які підтримали в самій ідеї піти на цей курс. Після закінчення четвертого етапу (вже за місяць) – відкритий для усіх побратимів та бійців, яких не знаю особисто, готовий підтримувати та допомагати виходити з воєнного синдрому і бути для вас корисним чим зможу… І, звісно, якщо є бажання і потреба – подавайтесь на третю групу, коли буде набір. Це реально Працює».


Данило Блінов

«Как ни странно, но суперлюдям нужна помощь, нужна информация, нужен старт и напутствия того, кто знает что с ними. Я счастлив, что попал к таким людям) Мне помогло и помогает. Очень. Очень забавно вместе с группой таких же как ты понимать процессы и получать инструкции к использованию самого себя. Считаю, что не стоит прятаться за мыслями «у меня все хорошо», «я сам справлюсь», «еще немного и отпустит»… Не стоит ждать, это утомительно и долго. И не факт что само по себе все наладится. Лучше сразу иметь инструкцию ;)»

Учасники тренінгу пройшли півроку важкого процесу, в якому повністю змінили своє життя і сприйняття самих себе. Вони прийняли те, що відбувалось в їх житті останні роки, а це дуже непросто. Це цілковита зміна реальноcті довкола. 

Вони визнали, що володіють унікальним досвідом. І він потребує більшого опрацювання, часу, щоб навчитись з ним жити. Він не поганий. Це – дуже цінний досвід, якого немає у більшості цивільних людей. Але саме в цивільному житті він буде дуже корисним. Ветерани мають гідність з цим досвідом працювати.

Бюджет 4-го етапу тренінгу


Четвертий етап тренінгу триває 5 днів і цього разу пройде на Сумщині у мальовничому та гостинному хуторі «Грунівська Січ». 

Ми залучаємо до роботи людей, які на додачу до багаторічного досвіду, вміють та люблять вчитись. Це команда професіоналів, які знають що роблять. Наша повага до їх праці не може бути виміряна умовностями. 

Групу супроводжують два адміністратори. На їх плечі лягає більшість організаційних питань. Саме вони створюють необхідні умови. Ми хочемо, щоб учасники ні про що не турбувались під час Тренінгу. 

Залучаємо незалежного експерта, що проводить лонгітюдне дослідження ефективності програми. 


Для проведення 4-го етапу нам необхідно ще 120 000 грн. 

*Частину ресурсу на проведення тренінгу надають постійні партнери проекту. 120 000 грн - це частина, яку ми мріємо покрити за вашої підтримки.  

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Один дуже смачний сніданок та обід для нашого учасника. Кожен благодійник отримає від нас фірмову листівку та абонемент на обійми:)

    1 доброчинець

  • Внесок від 100 грн

    День проживання для одного учасника на мальовничому хуторі у Сумській області. Кожен благодійник отримає від нас фірмову листівку та абонемент на обійми:)

    6 доброчинців

  • Внесок від 200 грн

    Найбільш рідна та зручна футболка для учасника тренінгу. Кожен благодійник отримає від нас фірмову листівку та абонемент на обійми:)

    4 доброчинці

  • Внесок від 500 грн

    360 кілометрів дороги до хутору на Сумщині. Кожен благодійник отримає від нас фірмову листівку та абонемент на обійми:)

    2 доброчинці

  • Внесок від 2000 грн

    Денні адміністративні витрати. Комфорт для учасників. Кожен благодійник отримає від нас фірмову листівку та абонемент на обійми:)

    0 доброчинців

  • Внесок від 5000 грн

    День роботи команди ко-тренерів ветеранів. Кожен благодійник отримає від нас фірмову листівку та абонемент на обійми:)

    0 доброчинців

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту