Зробимо Нікополь зеленим знову

 Зробимо  Нікополь зеленим знову

100%

28 доброчинців

6 350зібрано (з 6 138 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 07 жовтня 2019 р. 19:41

Дерева - як люди, інколи хворіють, а інколи вмирають. Дерева - це наші легені Але ми губимо їх, хоча вони хочуть, щоб ми жили. Коли ми не даємо їм шанс на життя, як наслідок, ми втрачаємо свої життя

Блог

Відомості про здійснення проєкту


Знайомтесь, це Славік. Славік - дуб. Йому три роки. Наступне фото - Френкі. Він одноліток Славіка. Катерина, їхня подруга. Здоровань Тоні, йому зламали ключицю і відірвали три руки. На останньому фото - Арістарх. Він, нажаль, помер... 

Дерева, як люди...

Дерева - це живі істоти, від яких залежить якість існування у сучасному місті. Нажаль, через неналежне ставлення, дерева гинуть, оновлення зелених зон не відбувається, погіршується екосистема, це шкодить здоров'ю населення. 

Дерева відіграють дуже важливу роль у розвитку міст, поліпшення їх екологічного стану та комфорту мешканців. Наприклад, на одній і тій же вулиці, але без дерев, температура влітку може досягати 43, а то і 50 градусів. З деревами вона знижується майже вдвічі - до 18-26 градусів. Тільки протягом одного року одне дерево може охолоджувати повітря не гірше 10 безперервно працюючих кондиціонерів. Дерева вбирають в себе близько 13 тисяч літрів дощової води щорічно і фільтрують близько 28 кілограмів забруднень.

Наразі маємо ситуацію, коли місту дуже не вистачає кваліфікованих спеціалістів серед тих, кого призначено доглядати за деревами. А наші містяни незважають на цю проблему, бо тим більш не в курсі про небезпеку, що невпинно шириться Нікополем. Дерева продовжують гинути. Чому в Нікополі, як і по всій Україні погано ростуть дерева? А тому, що дерева абсолютно неправильно висаджуються і поливають. Підсумок - купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть самий витривала рослина довго не протягне.


Типова ситуація: чи дерево трохи хворе і йому просто потрібен гарний догляд та деяке лікування, чи воно вже загинуло і становить загрозу для оточуючих і має бути видалене? Як саме, коли і для чого потрібно дерева обрізати? Як правильно проводити роботи з обрізки дерев, щоб вони не гинули після такого втручання людини, щоб вони не ставали потворними каліками? Скільки дерев в рік вирубують у Нікополі з тих чи інших причин, скільки нових саджають? Багато цих та інших запитань виникає, коли ми починаємо думати і говорити про дерева.

Щоб ці розмови не були порожніми, а допомогли нам усім стати більш обізнаними, а нашим спеціалістам більш професійними, ми хочемо зробити одну добру справу - запросити на декілька днів до нашого міста спеціаліста, що лікує дерева - арбориста Ігоря Сінгера з Києва. Мета нашого проекту - привернути увагу, залучити профільного спеціаліста для кваліфікованої допомоги зеленим мешканцям міста Нікополь.


“Порятунок рядового Тополя”

Було це у далекому 1946 році, відразу після війни, коли в зруйнованому боями нашому місті Нікополь, люди стали повертатися до мирного життя. Якось одного дня був організований “суботник” (тоді це кожної осени та весни робили, а то й частіше)  та студенти педучилища і старшокласники висадили молоді тополі в сквері, який зараз має назву сквер “Визволення”. Саджанці брали в плавнях, там де зараз Каховське водосховище. Ці молоді деревця були як справжні “діти війни”. Вони проросли скрізь війну та пережили її. В запеклих боях за місто їх не спалив вогонь та не скалічили снаряди. Вони вели свою війну за життя та вистояли, встояли, не зламалися. Їм не давали за це ані нагород, ані звань. Але можливо саме найкращих з них взяли з родючих грунтів плавнів юні хлопці та дівчата нікопольці та й посадили під час того суботника на вулиці Микитинський. І почали вони як вірні воїни нести почесну службу на благо місту. 

Дерева вкоренилися, йшли роки. Епохи неспішно міняли одна одну. Тополі з тоненьких садженців перетворилися на велетнів ветеранів. Але поступово їх кількість зменшувалась, їх полк рідшав. Хтось з них став заважати будівництву тротуарів, хтось захворів та не впорався сам з недугою…. З різних причин, але зараз в сквері Звільнення залишився останній з того часу, з того полку. Він міцний, але життя бере своє. Плюс невдала обрізка додала шрамів, частково обірвана кора.


Це дерево потребує нашої допомоги та уваги. Він на це заслуговує, хоча б через свій вже поважний вік. І це ще одна з причин чому ми хочемо запросити арбариста (спеціаліста по догляду за деревами). Він допоможе встановити точний вік тополі та його стан, проконсультує щодо подальшого правильного догляду. Це життєво необхідно для одного з найстаріших дерев Нікополя. Чи є в нас в місті дерева старші за нього за віком? Давайте спробуємо знайти та зберегти їх! А поради спеціалістів допоможуть нам в цьому.

Подаруємо друге життя деревам в парку Перемоги

Є в нас в Нікополі, в місті перемог парк - парк Перемоги. Зовсім недавно там зрубали близько 160 дерев, їх визнали хворими, сухими, мертвими або такими що загрожують життю громадян міста. Важко виживати тим деревам без догляду, без поливу. Скільки там в тому парку ще дерев залишилося? - Ніхто не знає, та хто там ті дерева рахує...ще багатенько, на наш вік вистачить. А от що ми дітям залишимо? Де вони будуть бігати? По випаленій сонцем землі? Ми чекаємо на реконструкцію парку, але вона постійно вдкладається. План реконструкції не затверджується і вже декілька разів змінювалась концепція та прокети. Але проектанти не запитують у жителів міста яким вони хочуть бачити цей парк. 


Чи бути Нікополю знов зеленим?

Наше місто, що ще кільканадцять років тому звично характеризували як, те, "що потопає у зелені" набуває все більших ознак екологічної катастрофи. Зважаючи на те, що в радіусі десятка кілометрів Нікополь оточено виробничими монстрами: Запорозька АЕС - найбільша у Європі, Запорізька ТЕС, яка спалює десятки вагонів вугілля щодоби, Нікопольський феросплавний завод - один з найбільших у Європі, ще кілька металургійних підприємств, зелені насадження - це єдине, що ми можемо протиставити тонам шкідливих речовин, які щосекунди потрапляють у повітря і легені. Питання комфортного життя вже не стоїть, ситуація переходить у площину фізичного виживання. 

Українські міста втратили статус найзеленіших, і наш Нікополь у тому числі. Але цьому можна і потрібно протистояти, не тільки висаджуючи дерева, але і правильно доглядаючи за ними.

Чого ми прагнемо: 

Наша спільна велика мета і наша віра полягає у тому, що Нікополь знову зможе стати зеленим містом!

До вирішення проблеми ми  запрошуємо долучитися фахівцю, людині з досвідом практичних кейсів у галузі догляду за деревами - арбаристу. За три дні роботи у нашому місті він зможе оглянути та оцінити та задокументувати (фото + опис) стан здоров’я понад 600 дерев. Ці дані можуть стати основою для створення Карти Дерев міста, де буде позначено та описано кожне дерево. "... Кажуть, що якщо просто рахувати дерева, то їх більше не стане. Але якщо їх не рахувати, то дерев точно стане менше ....!"

Також за участю цього спеціаліста планується провести два захода навчально- просвітницького характеру. Один для працівників ЖКГ та зацікавлених осіб, а другий захід - презентація результатів роботи арбариста для широкого загала, для  мешканців міста та журналістів. Ці заходи допоможуть популяризовувати екомислення та здоровий спосіб життя громадян, а також розробити дорожню карту подальшої можливої співпраці: фахівців - громадськості - виконавчої та законодавчої влади.


Десятки дерев будуть врятовані, або загинуть у найближчий час. Сотні дерев загинуть за кілька років. Тисячі людей вкоротять собі віку. Разом ми повинні це зупинити!

Скільки має пройти років, щоб зрозуміти: у нас немає часу робити погано. У нас ні на що вже не залишилося часу. Всі наші міські проекти повинні мати один термін "вчора" і один критерій - "ідеально" ... "


Команда нашого проекту:

Ігор Радченко - координатор проекту

Аліна Машенко - ініциатор проекту

Павло Радченко - активист "Дорожного патруля"

Юрій Бабінін - еко-активист, радник проекту 

Артур Подлужний - менеджер з розвитку, блогер

Руслан Кутінець - підприємець, ландшафтний дизайнер


На що потрібні кошти:

1. Оплата за виконання робіт спеціаліста-арбариста - 6000 грн 

(а саме:

- обстеження дерев та фотофіксація даних - до 600 дерев;

- проведення семінару для фахівців;

- проведення лекції та прес-конференції для громадськості;

- надання консультацій нашому проекту)

2. Вітрати на дорогу та готель для запрошення арбариста: квіток Київ-Нікополь-Київ - приблизно 1700 грн

3. Витрати на організацію кофе-паузи під час семінару та пресс-конференції - 700 грн.

4. Витрати на підготовку винагород та комісія за переказ коштів  - 800 грн

5. Якщо ми зберемо більшу сумму, то отримані гроші ми витратимо на озеленення міста. Ми вже робимо перший крок та починаємо висадку рослин у сквері Відродження для покращення грунту та створення привабливого ландшафту та більш комфортного життя дерев у сквері. 20 вересня на знак підтримки Міжнародного маршу за клімат ми разом з студентами Нікопольського медичного коледжу провели першу акцію озеленення у цьому сквері.

У нашому блозі ви зможете побачити як це ми робимо :) Підтримайте нас та приєднуйтесь до нашої команди волонтерів.


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 30 грн

    Подяка на сторінці проекту у ФБ

    2 доброчинці

    98 залишилось

  • Внесок від 50 грн

    Подяка та Наліпка "Я за ЗЕЛЕНЕ МІСТО"

    3 доброчинці

    97 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Набір раритетних фото-листівок старого міста "Нікополь" (11 листівок), дата випуску - 1988 рік.

    2 доброчинці

    18 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Запрошення на відкриту пресс-конференцію за участю арбариста (12.10.19 р. у Eco-Vista)

    5 доброчинців

    45 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Участь у семінарі для фахівців (проводиться у Нікополі спеціалістом-арбаристом)

    1 доброчинець

    29 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Фотосесія у ботаничному саду Eco-Vista

    0 доброчинців

    2 залишилось

  • Внесок від 700 грн

    Индівідуальна чи групова екскурсія у бот сад Eco-Vista (група 10-15 чол, вік - шкільний)

    1 доброчинець

    1 залишилось

  • Внесок від 1500 грн

    Еко-квест (+екскурсія) у бот саду Eco-Vista (для групи дітей 7-12 чол)

    1 доброчинець

    1 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту