1 %
 • 600зібрано (з 54 450 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Третій етап зариблення річки Сейм - головного притоку Десни, в Сумській та Чернігівській області.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Велика проблема маленьких річок.

Малі та середні річки в лісо-степовій зоні є основними джерелами забезпечення водою населених пунктів, промисловості і сільськогосподарського виробництва. В умовах нашого напів-посушливого клімату, з мало-сніжною зимою і тривалим спекотним літом, їх екологічний стан набуває життєво важливого значення. Деградація малих і середніх річок особливо інтенсивно відбувалася в останні 30 років через розорювання земель до урізу води, розмиву гребель та руйнування шлюзів, що перегороджують русло. В результаті цього стали зникати струмочки і джерела, що підживлюють річки, що в свою чергу призвело до заростання болотяною рослинністю і замуленню річок, зменшення стоку і погіршення якості води.

Наша громадська організація націлена на спасіння річки Сейм, яка має довжину майже 700 км і протікає через  Сумську та Чернігівську області та є найдовшим притоком річки Десна. Ще 20 років тому у річці Сейм була сильна течія, помірна водна рослинність, а дно річки твердим з великою кількістю джерел. Багато негативних чинників призвели до такого стану річки і які згублять її в найближчі 10 років. Одним з них є зменшення водних біоресурсів (риби, раків), які поїдають водну рослинність не даючи їй вкрити суцільним килимом русло річки.


Не все втрачено.

Громадська організація "Чистий Сейм" була створена в 2016 людьми, небайдужими до природи. Основним завданням організації є охорона водойм району від браконьєрства, розчищення місць відпочинку і пляжів від зайвої рослинності і сміття, а також активно ведуться роботи по розчищенню русла, благоустрою водозахисних зон. На жаль, проведення робіт на окремих ділянках річки не дає очікуваного результату. Вирішення однієї проблеми схоже на латання дір і не усуває причини їх появи. Потрібен цілий комплекс збалансованих заходів. Тому було прийнято рішення звернутися в Інститут Рибного Господарства, звідки отримали Біологічне обгрунтування проведення біологічної меліорації шляхом зариблення, найбільш зарослих ділянок річки Сейм, Білим Амуром. Він є одним з найкращих меліораторів водойм, він поїдає близько 100% водоростей від маси свого тіла, досягає розміру до 120 см і ваги до 32 кг. Іншим сприятливим чинником є відсутність природного нересту у водоймах України, що дає можливість регулювати його чисельність шляхом зміни об'ємів зариблення.


Наша мета на сьогодні.

Нашою громадою було прийнято рішення ще в 2020 році почати зарибнення річки Сейм Білим Амуром в кількості 500 кг у межах міста Путивль, де спостерігається найбільше заростання водоростями. Нам вдалося провести 2 єтапи зариблення після яких ми вже помітили результати: зменшилося стрімке заростання річки, як то було до зариблення. Звісно цього мало, але нас це дуже радує, адже ми стільки душі вкладаємо в кожен свій проект по спасінню рідної річки.


Перше зариблення відбулося за кошти місцевих підприємців та з нашого власного рахунку, які ми збирали не один рік, друге зариблення завдяки платформі СПІЛЬНОКОШТ, щиро дякуємо Вам за це.

Для закупівлі малька в 2022 році, для проведення третього єтапу зариблення, за попередніми підрахунками потрібно 49000 грн. Своїми силами таку суму нам не зібрати, тому знову звертаємося до Вас з проханням допомогти у зборі коштів.

Тільки об'єднавшись разом ми можемо допомогти нашій природі.

Закупівля зарибка - 40000 грн. Доставка зарибка до місця призначення - 9000 грн.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 7
 • Внесок від 100 грн

  Подяка на сторінці "Чистий Сейм" в соц. мережі Facebook

  0 доброчинців

  300 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Магніт з пейзажем Сейму.

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Чашка з логотипом і фото зариблення.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Майстер-клас по риболовлі на Сеймі.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Катання на катері по річці Сейм.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Запрошення на відпочинок з ночівлею на березі річки Сейм влітку.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 4000 грн

  Картина з пейзажем берега Сейму Харківських художників.

  0 доброчинців

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

19 проектів зараз чекають твоєї підтримки