203 %
 • 30 500зібрано (з 15 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 05 березня 2021 р. 09:05

Головне

Спасіння річки Сейм лише в руках свідомих громадян

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Велика проблема маленьких річок

Малі і середні річки в лісо-степовій зоні є основними джерелами забезпечення водою населених пунктів, промисловості і сільськогосподарського виробництва. В умовах нашого напів-посушливого клімату, з мало-сніжною зимою і тривалим спекотним літом, їх екологічний стан набуває життєво важливого значення. 

Деградація малих і середніх річок особливо інтенсивно відбувалася в останні 30 років через розорювання земель до урізу води, розмиву гребель та руйнування шлюзів, що перегороджують русло. В результаті цього стали зникати струмочки і джерела, що підживлюють річки, що в свою чергу призвело до заростання болотяною рослинністю і замуленню річок, зменшення стоку і погіршення якості води.

Ще 20 років тому у Сеймі була сильна течія, помірна водна рослинність, а дно річки твердим з великою кількістю джерел. Багато негативних чинників призвели до такого стану річки і які згублять її в найближчі 10 років. Одним з них є зменшення водних біоресурсів (риби, раків), які поїдають водну рослинність не даючи їй вкрити суцільним килимом русло річки. 

Не все втрачено

Громадська організація "Чистий Сейм" була створена в 2016 людьми, небайдужими до природи. Основним завданням організації є охорона водойм району від браконьєрства, розчищення місць відпочинку і пляжів від зайвої рослинності і сміття, а також активно ведуться роботи по розчищенню русла, благоустрою водозахисних зон.

На жаль, проведення робіт на окремих ділянках річки не дає очікуваного результату. Вирішення однієї проблеми схоже на латання дір і не усуває причини їх появи. Потрібен цілий комплекс збалансованих заходів. Тому було прийнято рішення звернутися в Інститут Рибного Господарства, звідки отримали Біологічне обгрунтування проведення біологічної меліорації шляхом зариблення, найбільш зарослих ділянок річки Сейм, Білим Амуром.

Білий Амур є одним з найкращих меліораторів водойм, він поїдає близько 100% водоростей від маси свого тіла, досягає розміру до 120 см і ваги до 32 кг. Іншим сприятливим чинником є відсутність природного нересту у водоймах України, що дає можливість регулювати його чисельність шляхом зміни об'ємів зариблення.

Наша мета в 2020-2022 роках

Нашою громадою було прийнято рішення почати зарибнення річки Сейм Білим Амуром в кількості 450 кг у межах міста Путивль, де спостерігається найбільше заростання водоростями. Для закупівлі малька в 2020 році нам знадобилось 31 500 грн.

Своїми силами зібрати змогли лише половину суми, іншу половину довелося знімати з рахунку організації Чистий Сейм, ці кошти ми збирали декілька років. Для зариблення в 2021 році звертаємося до Вас з проханням допомогти у зборі коштів.

На зібрані кошти ми закупимо зарибок який буде приносити велику користь річці.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Подяка на сторінці "Чистий Сейм" в соц. мережі Facebook

  2 доброчинці

  298 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Силіконовий браслет з надписом.

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Магніт з пейзажем Сейму.

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Чашка з логотипом і фото зариблення.

  1 доброчинець

  29 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Запрошення на відпочинок з ночівлею на березі річки Сейм влітку.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Картина з пейзажем берега Сейму Харківських художників.

  0 доброчинців

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки