119 %
 • 160 000зібрано (з 133 340 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

«Про що вона мовчить» – книжка, написана жінками для жінок. Ця збірка – голоси жінок, які наважилися розповісти свою особисту історію, аби інші також перестали мовчати.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 12

Історія

Є історії, про які жінки мовчать. У сучасному світі, де «успішний успіх» стає самоціллю, багато важливого залишається поза кадром, не проговореним, не сказаним, прихованим. Говорити про те, що твоє життя не схоже на картинку з інстаграму, незручно і соромно. До того моменту, поки не дізнаєшся, що про це мовчиш не лише ти.

У збірці «Про що вона мовчить» зібрані особисті історії та досвіди жінок, які наважилися говорити. Це близько 50 текстів про тілесність і сексуальність, біль і зцілення, досвід материнства та проживання важкої хвороби, втрату і переосмислення, токсичні стосунки та відстоювання особистих кордонів.

Мета кожного тексту у цій збірці – підтримати, звіритися, поділитися особистою історією, надихнути. Сказати читачкам: «ти не сама», «я теж була там, де ти є тепер і змогла це подолати».

Це можливість заговорити вголос на складні чи табуйовані теми, висвітлити «незручні» аспекти жіночого досвіду й цим посприяти більшій видимості та проявленості жінки в українському суспільстві.

Хто написав цю книжку?

Ми запросили різних жінок розповісти по одній важливій для них історії, і були вражені тим, що всі вони підтримали цю ідею, відгукнулися і безкоштовно, на волонтерських засадах надали свої тексти.

Серед авторок збірки: реперка alyona alyona, акторка Ірма Вітовська, журналістка та літературознавиця Ірина Славінська, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, лікарка Наталія Лелюх, виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів, засновниця медіаресурсу The Devochki Оксана Павленко, онкоактивістка Дарина Брикайло, засновниця Музею жіночої та гендерної історії Тетяна Ісаєва, культуртрегерка Ірина Вікирчак, дослідниця медіа та прикладної журналістики Євгенія Кузнєцова, канадська дослідниця та блогерка Устина Стефанчук, популяризаторка науки Дар’я Озерна, музикантка та мандрівниця Ярина Квітка, перекладачка Анна Топіліна та багато інших.

Кожна з них інвестувала свій час і досвід, аби підтримати жіночу солідарність в Україні. Команда видавництва Creative Women Publishing невимовно вдячна за цей внесок та величезний кредит довіри. У цьому ми бачимо важливе підтвердження однієї з головних цінностей Creative Women Publishing – жіночої взаємопідтримки.

Маючи таку підтримку за плечима, ми мотивовані рухатися до мети усі разом, аби книжка, яку творять спільно жінки, з’явилася на світ.

Хто видає цю книжку?

Creative Women Publishing — перше в Україні жіноче видавництво, засноване жінками для жінок: тих, що пишуть і тих, що читають.

Creative Women Publishing — це парасольковий бренд Creative Women Space, соціального підприємcтва, заснованого п’ятьма жінками власним коштом у 2018 році з метою створення сприятливого середовища для розвитку жінок у творчості та бізнесі.

Ми запустили видавництво з нульовим фінансовим капіталом, але дуже великим соціальним. Кожна з семи співзасновниць є експерткою у сфері своїх компетенцій.


Оксана Боровець – ідеологиня краудфандингової кампанії, яка тримає в голові всі ниточки проекту.

Ірина Лісова – networking queen, яка з-під землі дістане потрібну людину.

Ірина Ніколайчук – пані редакторка, через чиї турботливі руки пройшли всі тексти для збірки.

Орнелла Остапенко – повелителька брендбуків і пантонів, відповідає за візуал видання.

Ольга Васько – відповідає за те, щоб все було «чьотко» юридично і фінансово.

Слава Світова – багаторука богиня літер і авторка ідеї збірки.

Даша Непочатова – стратегиня, яка бачить проект на десять років вперед.

Що ми вже зробили:

– зібрали понад сорок есеїв українських жінок з різних сфер;
– підготували авторські договори до підписання;
– розробили ідею книжки і текстове наповнення;
– створили обкладинку книжки;
– розробили маркетингову стратегію просування книжки.

Цю роботу ми здійснили власним коштом і тепер потребуємо вашої підтримки, щоб надрукувати книжку накладом в 2000 екземплярів.

Чверть накладу — 500 примірників — ми безкоштовно надішлемо в різні регіони України — в бібліотеки, притулки для постраждалих від насильства та жіночі організації. У такий спосіб ми хочемо підтримати жінок, які опинилися у складних життєвих ситуаціях.

Для чого потрібні кошти?

За допомогою цієї краудфандингової кампанії ми плануємо зібрати 133 340 грн, аби покрити такі статті бюджету:
– верстка книжки – 8 000 грн;
– друк книжки – 100 000 грн;
– дизайн та друк винагород (стікерпаки) – 4 000 грн;
– доставка винагород (книжок та стікерпаків) – 8 000 грн;
– комісія платіжної системи та розвиток платформи Big Idea – 13 340 грн.

Загальний бюджет видання книжки складає 344 340 грн, 57 000 грн з яких ми вже покрили власним коштом – це адміністрування, бухгалтерські та юридичні послуги, робота коректора та літературного редактора, дизайн та створення обкладинки.

Для фінансування інших статей бюджету обсягом 154 000 грн ми плануємо залучати кошти спонсорів та меценатів – це PR та SMM проекту, відеозйомка проморолика, логістика й зберігання накладу, доставка п’ятисот книжок, що будуть безкоштовно надіслані жінкам до бібліотек, притулків та центрів захисту жінок.

Усі кошти, отримані від продажу цієї книжки, буде інвестовано у наступний книжковий проект видавництва. Так ми повільно, але впевнено будемо йти до стабільності й зростання – заручившись підтримкою читацької аудиторії та кола жінок-експерток.

Як ви можете долучитися до видання книжки?

Видання книжки «Про що вона мовчить» є важливим кроком до популяризації українського жіночого досвіду та women empowerment в Україні.

Аби долучитися до видання, ви можете:
– зробити донейт і обрати винагороду на свій смак;
– розповісти про цей проект у соцмережах, давши активне посилання;
– взяти участь у промоції книжки. У підтримку видання плануємо запустити флешмоб #прощовонамовчить, аби спонукати жінок ділитися досвідом на замовчувані теми.
– підписатися на наші сторінки у соціальних мережах тут і тут та слідкувати за новинами проекту.

Чому це важливо?

Головна мета цієї книжки: аби по той бік сторінок — почули. Аби жінки, які з дня на день носять у собі свої мовчазні історії, розуміли, що вони не одні. Аби ті, хто хоче здатися, не здавалися.

Створення книжки «Про що вона мовчить» — це наш спосіб сісти у величезне жіноче коло і почати говорити, слухати інших, переосмислювати, відчувати і співпереживати.

Якщо ви жінка, і вам відгукується думка про важливість такої книжки, – підтримайте нас. Якщо ви чоловік і хочете підтримати свою подругу, сестру, дружину, маму, – фондуйте видання і подаруйте їй книжку.

Підтримайте вихід книжки «Про що вона мовчить» – аби почути тих, хто наважився говорити.

Партнер проекту

 • Kotex

  Ми можемо! - це спільнокошт партнерство Kotex в Україні та платформи Велика Ідея в 2020 – 2021 роках, сфокусоване на процвітанні явища жіночої взаємодії. "Ми можемо!" створює можливості для розвитку жінок, що почали роботу з інноваційними проектами в сферах волонтерства, бізнесу, культури, науки і медіа, та пропонує суспільству підтримати новаторок через інструменти синергії талантів, залучення ресурсів та спрямування енергії самоорганізації на їх втілення.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 7
 • Внесок від 50 грн

  Поставте на аватарку ексклюзивну рамку facebook “Я підтримую видання “Про що вона мовчить”

  15 доброчинців

  35 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Прикрасьте свій ноутбук, телефон і все що завгодно стильними мотиваційними стікерами

  44 доброчинці

  56 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Отримайте душевну подяку від команди Creative Women Publishing в особистому відеозверненні

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Подаруйте книжку “Про що вона мовчить” іншій жінці з особистим підписом від авторок

  38 доброчинців

  12 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Зарядіться енергією women empowerment за чашкою кави з командою Creative Women Publishing, книжка – у подарунок

  16 доброчинців

  9 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Додайте до своєї бібліотеки книжку “Про що вона мовчить” з автографами авторок

  68 доброчинців

  12 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Увійдіть в історію та залиште своє ім'я серед списку меценатів у книжці "Про що вона мовчить". Отримайте в подарунок набір стікерів та книжку з автографами авторок.

  11 доброчинців

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

23 проекти зараз чекають твоєї підтримки