101 %
 • 107 147зібрано (з 106 220 грн)

Головне

Проєкт "Книги, що говорять" - озвучення аудіокниг шкільної програми для дітей з порушеннями зору. "Підтримай дитячу аудіокнигу"

Історія

 Як все починалося?

Про проблему відсутності україномовних аудіокнижок в Україні ми чули давно, але ніяк не могли зрозуміти, чим можемо допомогти. Та ось одного разу ми з волонтерами зібралися попити кави, був передріздвяний настрій, і нас ніби осяяло: "А чому б не спробувати озвучити кілька казок самим і передати дітям до Різдва?". Ми придумали назву "Книги, що говорять" та запостили у соціальній мережі заклик долучатися всіх охочих, з надією згуртувати бодай 20 осіб.


Якби ви бачили наше здивування, коли за кілька днів форму для участі в проекті заповнило понад 3500 людей зі всієї України! Так розпочався наш проєкт. 

Маленькими кроками до великої мети

Восени 2020 року нашій  ініціативі виповниться п'ять років. За цей час зроблено чимало.


Проєкт «Книги, що говорять» стартував 07 листопада 2015 року. За цей період ми озвучили та оформили нашою волонтерською командою проєкту більше 150 творів українських та зарубіжних авторів, аби сприяти популяризації літератури серед молоді та допомогти в освітньому процесі незрячим дітям в Україні, а також активізувати поповнення фондів аудіокниг спеціалізованих бібліотек для незрячих читачів.

Особливу увагу було приділено озвученню сучасної української літератури шкільної програми, від яких діти у захваті. Твори Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» та Марини Павленко «Русалонька із 7-в, або Прокляття роду Кулаківських», які ми озвучили та опубліковали на каналі в ютубі «Вір в Україну», переглянуло понад 150 тисяч користувачів, що свідчить про неабияку зацікавленість молоді в аудіонигах.

До того ж чимало сучасних українських письменників долучилися та озвучили власні твори  з Хрестоматій 1-2 та 3-4 класів у рамках «Книги, що говорять», серед них Оксана Кротюк, Галина Малик, Сашко Дерманський, Іван Малкович, Григорій Фалькович, Зірка Мензатюк, Марина Павленко, Сергій Пантюк, Катерина Єгорушкіна . 

Сучасні дитячі письменники, які долучилися до проєкту "Книги, що говорять"


Загалом, протягом чотирьох років на наш заклик взяти участь в озвучуванні творів відгукнулося більше 4000 осіб. До озвучення кожного твору ми підходимо по-особливому: підбираємо голоси, стежимо , щоб твір був не просто прочитаний, а фактично відіграний перед мікрофоном, тобто емоційно забарвлений. Адже, в першу чергу, дітям має бути цікаво слухати  аудіокнигу! При цьому наша команда  не лише озвучує твори та редагує їх, але й оформлює такі твори звуково та музично.

Успіхи проєкту "Книги, що говорять"

 • У червні 2016 року нами було передано до шести спеціалізованих навчальних закладів, де навчаються незрячі діти та діти з порушеннями зору, 300 дисків з аудіотворами шкільної програми.


 • 15 грудня 2017 року – передано другу частину аудіотворів - 50 одиниць для кожного навчального закладу, тобто ще 300.


 • У 2018 році – ще 100 дисків надіслано до спеціалізованих закладів. 


Усі кошти на закупівлю та оформлення дисків зібрано завдяки пожертвуванням небайдужих людей. 

Унікальність проєкту "КНИГИ, ЩО ГОВОРЯТЬ"

Унікальністю проєкту «Книги, що говорять» полягає в тому, що  ми не лише популяризуємо літературу як мистецтво в Україні, а й допомагаємо незрячим школярам освоювати шкільну програму української та зарубіжної літератури, яка кожного року змінюються. Реальність така, що держава не забезпечує в достатній кількості спеціалізовані заклади необхідними аудіокнигами (йдеться як про школи-інтернати, так і про спеціалізовані бібліотеки). Усі аудіокниги, озвучені та оформлені в рамках проєкту нашою волонтерською командою, ми одразу публікуємо у загальний доступ для їх використання на спеціально розробленій інтернет-платформі "Книги, що говорять"  (без реєстрації та оплати).


а також нашому каналі в ютубі #Книгищоговорять (який має вже більше 24000 фоловерів).

Оскільки шкільну програму Міністерством освіти нещодавно було оновлено, з’явилася велика кількість сучасних творів, які необхідно озвучувати для незрячих школярів та для поповнення спеціалізованих бібліотек.

У першу чергу, озвучення потребували дві Хрестоматії української дитячої сучасної літератури для 1-2 та 3-4 класів. Першу Хрестоматію ми вже озвучили та передали на дисках (кожен твір – окремий гарно оформлений кольоровою обкладинкою диск) школам-інтернатам протягом березня 2019 року (загалом – 180 дисків з аудіотворами). У зв'язку з відсутністю коштів ця робота зайняла у нас близько двох років. Наразі доопрацьовуємо Хрестоматію для 3-4 класів та інші сучасні твори шкільної програми.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ

Листопад 2016 рік - Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вручив відзнаку America House Reward голові ГО "Вір в Україну" Олені Олійник за реалізацію проєкту "Книги, що говорять" та підтримку людей з інвалідністю.

Листопад 2018 проєкт "Книги, що говорять" увійшов до топ-10  "Кращих практик молодіжної роботи-2018"  у рамках конкурсу «Youth Worker», організаторами якого є Міністерство молоді та спорту України, Державний інститут сімейної та молодіжної політики за підтримки Програми розвитку ООН України.


Загалом, про проєкт "Книги, що говорять" відзнято більше 10 телевізійних сюжетів , у тому числі провідними каналами України, коротку нарізку яких ви можете побачити у відео нижче: 

 

Над чим працюємо

Наразі команда волонтерів - представників зі всієї України - озвучила Хрестоматію для 3-4 класів, яка неумосно  "зірковою".  Серед відомих волонтерів, які озвучили казки з Хрестоматії, актори: Ольга Сумська, Владислав Никитюк, Анастасія Зюркалова, Катерина Кістень, Анна Кошмал; телеведучі: Наталя Мосейчук, Анна Безулик; співак Валерій Харчишин та комедівумен Олена Кравець.


Також до нашого проєкту "Книги, що говорять" долучилися Перша Леді України Олена Зеленська, яка записала відеозвернення із закликом не бути байдужими до проблеми:


Найбільша потреба, з якою ми зіштовхнулися створення дитячих аудіокнижок ,  гостра нестача людей, які можуть допомогти у звукорежисерській роботі, так званому саунд-дизайні адуокниг (музичному та звуковому оформленні). Як виявилося, ця робота - дороговартісна. Якщо чимало волонтерів можуть гарно озвучити казку чи твір старших класів, то лише одиниці можуть її звуково оформити. Тому велика кількість вже озвучених, але ще не оформлених творів очікує місяцями.

Проєкт "Книги, що говорять" реалізовується без жодної грантової чи мецентаської підтримки. Волонтери працюють роками безоплатно, лише тому що хочуть допомогти дітям з порушеннями зору в Україні. Тож отримання фінансування значно пришвидшить процес музичного оформлення аудіокниг та їх передачі спеціалізованим закладам на оптичних дисках дітям.


Саме зараз, від кожного, хто читає ці рядки, залежить подальший розвиток "Книг, що говорять": або ми зберемо необхідну суму і нам фонд "Відродження" її подвоїть (оскільки ми пройшли відвір у їхньому конкурсі), або наші озвучені аудіокниги і далі будуть роками чекати на небайдужих людей, які зголосяться їх обробити та оформити. Все в наших руках!

Загалом, вже протягом 5 років проєкт "Книги, що говорять" розвичається без жодної грантової підтримки. Проєкт повністю волонтерський. Кошти на друк обкладинок для дисків, закупівлю самих дисків (заливку записів) та інші витрати ми збираємо ситуативно у всіх небайдужих, підписників на нашій сторінці у соціальних мережах.


Додаткові джерела фінансування відсутні. Якщо нам вдасться отримати заявлену на цій платформі суму, Фонд "Відродження" підтвердив, що подвоїть її, тож стане додатковим джерелом фінансування, що дозволить оформити і передати дітям ще більше аудіокнижок.

Команда проєкту #Книгищоговорять планує доозвучити та змонтувати протягом вересня-листопада 2020 року 25 творів українською мовою, загальним хронометражем 700 хвилин, що входять до переліку шкільної програми.

Витрати для реалізації визначеного завдання:

1. Зведення, мастеринг, звукове та шумове оформлення звукозаписів: 700 хвилин запису*119= 83 300 грн.

2. Дизайн та друк обкладинок для дисків: 25*85 = 2230 грн.

3. Закупівля оптичних дисків CD з коробками slim та заливка аудіокниг на диски: 150*60= 9000 грн.

4. Логістика (надсилання посилок з дисками до навчальних закладів) – 6 закладів* 2 відправлення (туди ми відправимо диски з аудіокнигами, звідти – вони надішлють підписані Акти прийому-передачі, що вони отримали диски)= 12 посилок

12*89= 1068 грн.

10% - адміністративний збір.

Усього: 106 220 гривень


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 4
 • Внесок від 700 грн

  Від щирого серця ми пригостимо Тебе, нашого благодійника, найсмачнішою кавою та з радістю познайомимося особисто (а ми - це професійна акторка, актор з дубляжу, звукорежисер та керівниця проєкту)!

  2 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  За твоє чуйне серце та внесок на підтримку нашого проєкту ми подякуємо тобі публічно в сторіз та спільноті проєкту #Книгищоговорять :).

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  За твоє добре серце ми подаруємо тобі одну із відомих сучасних книжок (книга на картинці може відрізнятися) та подяку на офіційній сторінці нашої організації :)

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Ви гарантовано отримаєте можливість озвучити казку чи оповідання в професійній студії звукозапису. Озвучену вами аудіокнигу ми змонтуємо, музично оформимо і обов'язково розмістимо пубілічно!

  2 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

28 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Next Step Ukraine марафон підтримки

  Надати медичну допомогу та якісний рівень життя військовослужбовцям України та членам їх сімей, а також людей, які постраждали та постраждали від конфлікту в АТО/ООС

  Next
  Step
  • 2
  • 184
   днів
  • 0
   грн
 • Лабораторія звуку на заводі Електровимірювач в Житомирі

  Створення лабораторії на діючому заводі Електровимірювач, де зберігаються технології виробництва електронних музичних інструментів. Там пройде перша саунд-резиденція V:UNCASE / Вимірювач: розпаковка

  Vita
  Bazan
  • 91
  • 46
   днів
  • 0
   грн