100 %
 • 155 803зібрано (з 155 555 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Координаційний центр переміщених вищих навчальних закладів – це команда небайдужих, яка вже четвертий рік опікується навчальними закладами Донбасу і Криму, що бачили своє майбутнє тільки з Україною.

Історія

Вмістити університет у дві дорожні сумки і евакуювати з території війни – тепер ми знаємо, що це можливо!


   ГОЛОВНЕ

    Координаційний центр переміщених вищих навчальних закладів – це команда небайдужих, яка вже четвертий рік опікується навчальними закладами Донбасу і Криму, що бачили своє майбутнє тільки з Україною.

 

   ІСТОРІЯ

    Поруч із нами стоять тисячі непростих історій студентів і викладачів, які у 2014 році не тільки рятували життя, але й евакуйовували свої alma mater. У когось університети вмістилися у дві дорожніх сумки: системний блок, папка з паперами і печатка. А комусь не вдалося вивезти нічого. І саме в цей момент почала писатися нова історія освітян-переселенців. Разом це 18 навчальних закладів, а з науково-дослідницькими інститутами та приватними закладами – 31 установа.Університетські колективи розуміли, що залишатися під окупацією і працювати в невизначених умовах не зможуть ані фізично, ані морально. Тому потрібно було починати все з початку, а головне – не втрачати оптимізму. Так виникла ідея створення спільного Координаційного центру, як майданчика для узгодження подальших кроків.

    НАШІ ДОСЯГНЕННЯ 

   Координаційний центр розпочав свою роботу організацією першої зустрічі з Міністерством освіти і науки і профільним комітетом Верховної Ради України. Так почалися роки довгої і напруженої роботи.
Ми створили Раду ректорів переміщених ВНЗ, яка стала консультативно-дорадчим органом при Міністерстві і місцем зустрічі з представниками влади, котрі могли допомогти нам боротися з бюрократичною машиною.

    Координаційний центр долучився до розробки і адвокації вже п’яти прийнятих законів України, завдяки яким вдалося забрати з окупованих територій на навчання більше двох тисяч абітурієнтів та унормувати умови їх вступу. 

А ще наша Марина Гузь об’їздила з камерою всі переміщені ВНЗ і відзняла надзвичайно пронизливий цикл відео-презентацій про життя і навчання в евакуації. Так виник відеопроект «Displased universities».Також ми налагодили співпрацю з Британською Радою, яка в рамках проекту «Активні громадяни» сприяє вишам у реалізації їх соціальних ініціатив.

НАШІ ПЛАНИ

    Позаду вже багато роботи, але ми не збираємося зупинятися і сповнені амбітних цілей.

    За допомогою зібраних коштів ми плануємо:

    1) Підтримувати діяльність секретаріату Ради ректорів, яка залишається єдиною ефективною ланкою між університетами і органами влади. Це необхідно аби усунути існуючі досі законодавчі прогалини і вирішити проблеми переміщених ВНЗ із майном, гуртожитками, навчальними корпусами, земельними ділянками.2) Одна з наших мрій - напрацювати та подати до парламенту Кодекс академічної доброчесності для всіх ВНЗ. Ми хочемо сприяти оновленню системи антиплагіату та візьмемося за розробку курсу з академічного письма.

    3) Ми плануємо створити Раду студентів переміщених ВНЗ. Вона має стати сучасним органом управління в руках студентської молоді, інструментом реалізації їх креативних ідей та допоможе активніше впливати на життя університетів.


  4) Важливий аспект - міжнародна співпраця. До переміщення багато університетів мали дружні партнерські відносини зі своїми колегами з Словаччини, Польщі, Німеччини, інших країн. Це дозволяло обмінюватися досвідом, студентами та бути у фарватері розвитку сучасної науки. Ми хочемо поновлювати нашу співпрацю та підвищити поінформованість про нас за кордоном, і вже почати над цим працювати. Переміщення університетів – це унікальний досвід у світі і ми готові ним поділитися.

    5) Ми не хочемо залишатися осторонь реінтеграції окупованих територій, бо вважаємо, що науковий потенціал Сходу і Криму може зіграти тут важливу роль. Тому на базі переміщеного з Криму Таврійського національного університету ім. Вернадського плануємо розвивати міжкультурний освітній простір з кримськими татарами, греками Приазов’я, іншими корінними народами. Це посилить інтелектуальну базу для подальших реінтеграційних процесів.

    Щоб реалізувати заплановане ми розраховуємо на підтримку випускників, меценатів та небайдужих до долі переміщених університетів з Донбасу та Криму громадян.

Ми віримо, що навіть амбітні і недосяжні цілі можуть здійснюватися, бо вже перевірили це на собі. Долучайтеся до історії, яку ми напишемо разом! 


Друзі, запрошуємо Вас до участі!

   БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ

    Кошти, які ми зберемо тут спільними силами, це - можливість закупити необхідну техніку для проведення засідань та тренінгів Ради ректорів та Ради студентів, надавати постійний юридичний, медіа та адвокасі супровід.

   Кожну Вашу гривню (у межах мети краудфандінгу - 140 000 гривень) подвоює Міжнародний фонд «Відродження», а це можливість запустити постійні активності: навчальні програми та програми академічної доброчесності, програми обміну, презентації результатів та участь у виставках в Україні та закордоном.


Решту коштів, які необхідні для нормального існування редакції, ми плануємо залучити з інших джерел – від донорів та представників великих компаній. Таким чином ми зможемо існувати й розвиватися протягом 2018 року. 

Долучайтеся до цікавої історії, яку ми напишемо разом! 


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 50 грн

  Сувенірна продукція / Подяка від команди проекту та Ради ректорів пВНЗ

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Сувенірна продукція / Брослет з надписом Рада Ректорів

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Сувенірна продукція / Блокнот з надписом Рада Ректорів

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Сувенірна продукція / Брошура про пВНЗ

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Сувенірна продукція / Екосумка з надписом Рада Ректорів

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Зустріч з командою проекту та консультація з юридичних та освітніх питань / Участи у засіданні Ради студентів пВНЗ

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Картина студентів переселенців

  2 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

12 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • EdCamp діє!

  Час незворотних змін в освіті – саме зараз. Підтримайте 20-тисячну спільноту відповідального вчительства, яка змінює школу для ваших дітей.

  Oleksandr
  Elkin
  • 271
  • 183
   днів
  • 0
   грн
 • Osten-Sacken Off-Stage

  Osten-Sacken Off-Stage Festival. Освітній мистецький фестиваль під відкритим небом.

  Валерія
  Космідайло
  • 0
  • 180
   днів
  • 0
   грн