1 %
 • 2 080зібрано (з 200 000 грн)

Головне

Непотрібних речей, як і непотрібних людей, НЕ буває!

Історія

ХТО МИ? Наша Хата – це спільнота взаємодопомоги для бездомних людей як Дрогобицького регіону, так і цілої України. Тут безпритульні люди отримують притулок, підтримку, розуміння, почуття захищеності. Спільнота уже зараз налічує близько 70-ти осіб, з них 10 – неповнолітні діти. Наша Хата – це добровільне перебування людей, які опинилися «без даху над головою» та перебувають у складній життєвій ситуації.


Мешканці успішно займаються фермерством, соціальним виробництвом. Ці зароблені кошти витрачаються у спільноті на самоутримання самих мешканців. У нас безпритульні можуть знайти психологічну підтримку, направлення на медичне обстеження, гроші на кишенькові витрати, допомогу у відновленні втрачених документів, реєстрацію за місцем проживання, а також проходять курс соціального навчання та ін..

Спільна праця ведеться в таких напрямках: 

 • Тваринництво (розведення корів, курей, свиней, коней);
 • Вирощування сільсько-господарських культур (картопля, кукурудза та городина);
 • Проводимо ремонтні роботи у будинку для проживання;
 • Збираємо вживані речі (одяг, меблі та інші товари домашнього вжитку).

НАША КОМАНДА Координатор проекту Андрій Савка, з 2018 року по сьогодні директор ДМГО «Спільнота взаємодопомоги «Наша Хата»». Майже 10 років працює в ділянці допомога бездомним;


проектний менеджер Олеся Монастирська, досвід роботи із проектною діяльністю - майже 1 рік, досвід соціальної роботи - 1 рік, працює над здобуттям наукового ступеня “кандидат філологічних наук”;


PR-менеджер Олександр Горобець, досвід роботи - більше 1 року, досвід роботи у напрямку Event-management - більше 10 років, здобуває науковий ступінь “Магістр практичної психології”;


фандрейзер Галина Яджак, досвід роботи – 11 років, досвід роботи із проектами – 11 років, у її професійному доробку десятки успішно реалізованих проектів, величезний досвід комунікації із донорами та партнерами, участь в організації багатьох фандрейзингових подій;


бухгалтер Мар’яна Гринюк, досвід роботи у цьому напрямку - 2 роки, за час роботи здійснила фінансовий облік близько 10 проектів, ведення фінансового обліку нарахувань і виплат заробітної плати працівникам ДМГО «Наша Хата», успішні написання та реалізація проектів, досвід роботи у 1С;


1-й працівник майстерні «Наша Хата» із реставрації вживаного одягу та меблів Тарас Савчак, розкрійник, соціальний працівник, помічник директора «Наша Хата», колишній бездомний, досвід проживання у спільноті – більше 5 років;

2-й працівник майстерні Олег Мельник, розкрійник, соціальний працівник, колишній бездомний, у спільноті – 4 роки;

3-й працівник майстерні Валерій Лопата, столяр, соціальний працівник, колишній бездомний, людина з інвалідністю (без ніг), у спільноті – майже 5 років;

4-й працівник майстерні Роман Штереб, столяр, соціальний працівник, колишній бездомний, у спільноті – 5 років;

5-й працівник майстерні Андрій Антонишин, помічник столяра, соціальний працівник, колишній бездомний, у спільноті – більше 3 років.


Учасники команди проекту мають досвід у реалізації численних волонтерських та благодійних проектів. Загалом, наша команда – це команда учасників десятків успішних підтриманих проектів. Досвіду роботи на краудфандингових онлайн-платформах поки що немає.

ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО? В 2009 році на території колишньої військової частини у с. Добрівляни Дрогобицького району була заснована спільнота для бездомних людей «Наша Хата». Держава надала нам у користування зруйновані непотрібні приміщення, де ми за допомогою небайдужих людей змогли відремонтувати та спорудити нові приміщення. Нашими зусиллями було відновлено та підведено усі потрібні комунікації для належного перебування мешканців Наша Хата.


Зараз тут перебуває приблизно 70 осіб, половина з них жінки із неповнолітніми дітьми. У часи свят, традиційно, ми зорганізовуємо святкові обіди чи вечері для усіх мешканців (Різдво, Великдень).


За останні роки ми постійно розбудовуємо уже існуючі приміщення щоби надати можливість для проживання усіх бажаючих знедолених людей.


У нашому регіоні лише наша спільнота запровадила збір речей у контейнери. Потім ці речі потрапляють на реставрацію на наше соціальне підприємництво, а потім – у соціальні крамнички Львівщини.ЩО НАМ ПОТРІБНО? Зараз обсяги продукції невеликі, оскільки є потреба механізації виробничого процесу. На реставрацію іде багато часу і трудових ресурсів. Закупівля потрібного обладнання значно збільшить обсяги продукції із вторсировини. Це позитивно відобразиться на діяльності нашої майстерні і на житті самої спільноти, бо за виручені кошти буде забезпечуватись життєдіяльність Наша Хата. Для розвитку нашої виробничої діяльності нам потрібно закупити:

 • повітряний компресор – 1 шт;
 • пневматичний прес для натягу покривної та облицювальної тканини на сидіння диванів, матраців та інших виробів із м’яких меблів – 1 шт;
 • стрічкова розкрійна машина – 1 шт;
 • стрічкопильний верстат – 1 шт.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО? У Наша Хата живуть безпритульні люди, які отримують тут притулок, підтримку, почуття захищеності та взаєморозуміння. У праці, мешканці спільноти отримують можливість реалізувати свої здібності та повернути втрачене почуття гідності. А ще успішна реалізація цього проекту забезпечить у майбутньому хороший фінансовий дохід майстерні, що покриватиме усі побутові витрати мешканців Наша Хата. І, звичайно, виробнича діяльність спільноти – це майстерня творчого перетворення відходів у предмети побутового вжитку, естетики. Це також сприятиме вирішенню питання правильної утилізації шляхом вторинного використання речей, що і призведе до підвищення рівня екологічної сталості загалом і нашого регіону зокрема.

ЯКІ ОСНОВНІ СТАТТІ ВИТРАТ? Сума, яку нам потрібно зібрати - 200 000 грн.

Основні статті витрат - це закупівля необхідного для нашої майстерні обладнання. 

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ? Із успішною реалізацією цього проекту наша майстерня із реставрації вживаного одягу та меблів буде надалі розвивати уже існуючі та запропонує нові послуги для населення:

Існуючі послуги:

 • Реставрація вживаного одягу, ремонт будь- якої складності текстильних виробів, нове життя старих речей;
 • Реставрація старих меблів як творче перетворення відходів у предмети побутового вжитку, естетики;

Планується:

 • збільшення обсягу продукції;
 • реалізація продукції у більшій кількості торгівельних точок (соціальні крамнички) та на онлайн-платформах.
 • створення нових робочих місць.

Згідно із результатами нашого спостереження, а також ґрунтуючись на майже 10-річному досвіді продажів — відреставровані меблі із текстилю купують на 70% частіше, аніж із натуральних тканин. Тому ми зупинилися саме на розвитку діяльності недорогої лінії із текстилю та реставрації вживаного одягу, який потім успішно реалізовується у наших соціальних крамничках.

Цінова політика відреставрованих виробів:

1. Дорога лінія із натуральних тканин (шкіра, нубук тощо), де ціна коливатиметься від 5 000 до 15 000 грн за виріб.

2. Недорога лінія із штучних тканин, текстилю, де ціна коливатиметься у залежності від курсу долара, орієнтовні ціни 4 500 до 5 000 грн за виріб .

3. Корпоративні замовлення. Після придбання відповідного обладнання ми зможемо приймати замовлення від корпоративних замовників на реставрацію пошкоджених чи старих меблів, а також на ремонт вживаного одягу.

Кошторис витрат проекту складає 200 000 грн. До основних статей витрат належать закупівля обладнання для нашого виробництва, а саме:

 • повітряний компресор – 1 шт;
 • пневматичний прес для натягу покривної і облицювальної тканини на сидіння диванів, матраців та інших виробів із м'яких меблів – 1 шт;
 • стрічкова розкрійна машина – 1 шт;
 • стрічкопильний верстат – 1 шт.

Допоможіть нам бути ПОТРІБНИМИ і допомагати іншим!

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 100 грн

  НАЛІПКА на ноутбук із логотипом ГО «Спільнота взаємодопомога «Наша Хата»»

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  ІМЕННА ПОДЯКА від команди проекту

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  КУХОННА ПРИХВАТКА

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  СЕРТИФІКАТ на ПІЦУ у соціальному кафе «Витанія»

  0 доброчинців

  25 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  КНИГА "Святе Письмо"

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  ВЕЧЕРЯ на ДВОХ у соціальному кафе «Витанія»

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  СЮРПРИЗ від команди проекту

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  ІМЕННА ТАБЛИЧКА у нашій соціальній майстерні

  0 доброчинців

  10 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

43 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Артпростір у Золотоноші

  Ми хочемо вдихнути нове життя в будівлю, яка здавна була культурним осередком, створивши відкритий Артпростір, який міг би стати сучасним центром неформальної освіти молоді та культурного життя.

  Artem
  Verchyk
  • 13
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • EdCamp діє!

  Час незворотних змін в освіті – саме зараз. Підтримайте 20-тисячну спільноту відповідального вчительства, яка змінює школу для ваших дітей.

  Олександр
  Елькін
  • 5013
  • 783
   днів
  • 0
   грн