РобоКлуб для дітей Івано-Франківська

 РобоКлуб для дітей Івано-Франківська

100%

173 доброчинці

83 600зібрано (з 55 555 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Організація безкоштовного клубу з робототехніки для дітей у Івано-Франківську. Вік дітей: 6-14 років.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Вітаю, Друзі!

Мене звуть Іван Шихат-Саркісов. Більше ніж 10 років працюю у сфері «дитячої» it-освіти. Останні 2 роки беру участь у декількох освітніх волонтерських проектах (Code Club UA, Code.org). У грудні 2013 року мою ініціативу по створенню безкоштовного клубу з робототехніки для школярів Донецька фінансово та інформаційно підтримали щонайменш 100 осіб.

Грудень 2013 - перше група Робоклубу у Донецьку

Робоклуб у Донецьку працював з січня 2014-го, та припинив оффлайн діяльність 20-го червня у зв'язку з відомими подіями на сході нашої країни. За цей час було проведено базові курси з робототехніки для різних вікових груп (6-8 та 9-15 років).

Восени 2014 року, коли моя сім'я вже була у Вінниці, я зрозумів, що Робоклуб можна і потрібно масштабувати. Так сталося переродження проекту в освітньо-інформаційний TECHNIC.in.ua і почалися лекції та майстер-класи з освітньої робототехніки у різних містах України.

За останні 10 місяців завдяки роботі проекту TECHNIC та підтримці ініціативних жителів Житомира, Києва (неодноразово), Чернігова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Дніпропетровська (регулярно, лютий-травень) та Ужгорода, тисячі дітей та підлітків взяли участь у лекціях і майстер-класах по конструюванню та програмуванню роботів!

У деяких відвіданих містах такі зустрічі отримали розвиток. Наприклад, у Житомирі керівник однієї з місцевих it-компаній (ISM Ukraine) зробив все необхідне для того, щоб в одній із шкіл проводилися заняття з робототехніки. У Дніпропетровську члени громадської організації ІТ Рух Дніпро регулярно працюють зі школярами міста з даної тематики. Але Івано-Франківськ - особлива історія.

Головне

В Івано-Франківськ я приїжджав у серпні 2015 року на запрошення громадської організації «Д.О.М.48.24», яка створена, так би мовити, «ньюфранківчанами» - переселенцями зі Сходу, які хочуть взяти активну участь у сталому розвитку свого нового дому. Чотири майстер-класи (два для дітей 7-8 років і два для дітей 9-14 років) пройшли на ура!

Дітям страшенно сподобалось конструювати роботів. Вони уважно слухали теорію і аж сопіли від старанності під час практики: шукали в коробках потрібні детальки, обережно їх складали, підключали електомоторчики та датчики руху і відстані, програмували. Під кінець заняття моторизовані роботи з LEGO, створені моїми підопічними, вже рухалися, крутилися і видавали звуки завдяки самотужки створеним програмам. Задоволені роботою залишилися всі: діти, їхні батьки, викладач, організатори і навіть співробітники бібліотеки, в якій, власне, і проводилися заняття!

Але головне було те, що за одним столом сиділи діти, які народилися у Франківську, Донецьку, Луганську, Дебальцевому і Попасній. А їхні батьки, в незалежності від того переселенці вони або ті, хто якийсь час захищав Батьківщину на Сході, із задоволенням і гордістю спостерігали за маленькими конструкторами.

Після, не побоїмось цих слів, грандіозного успіху майстер-класів Івана Шихат-Саркісова в Івано-Франківську, ми вирішили створити в місті безкоштовний робоклуб, який би діяв на постійній основі.

Відгуки учасників майстер-класів з робототехникі


«Літом в Івано-Франківську відбувся захід для дітей по робототехніці, в якому я взяв участь. Там нам розповідали про основи робототехніки, про програмування цих роботів та про застосування роботів у повсякденному житті . Захід був дуже цікавий та пізнавальний. Якщо трапилась би можливість я з задоволенням взяв би участь в такому заході ще», - Попов Данила, 13 років.

«Очень увлекательное занятие, даже для девочек. Даже братик-аутист нашел для себя что-то интересное в этом. Надеюсь, что такой мастер-класс еще повторится», - Прокопець Аделіна, 8 років.

Як це працюватиме

Чотири рази на тиждень у приміщенні Центральної міської бібліотеки м. Івано-Франківська з 15 до 19 години будуть проводитися два годинних заняття з робототехніки для дітей віком 6-8 років, і стільки ж для тих, кому від 9-ти до 14-ти. В кожній групі планується по шість дітей. Викладання буде вестися педагогами-волонтерами з використанням навчальних посібників і програм, розроблених Іваном Шихат-Саркісовим в рамках проекту TECHNIC. У нас є приміщення, волонтери, а також батьки і їх діти, які потребують таких занять, але не можуть за них сплатити. Тому звертаємось до Вас.

Нам не вистачає

На отримані кошти ми плануємо закупити роботтехнічні набори із серій LEGO Mindstorms та WeDo, що дозволить одразу розпочати навчання щонайменш 30 дітей. Організувати на місці навчання викладачів-волонтерів (досвід роботи з дітьми є, знань з робототехніки немає), а також провести «День робототехніки» на знак початку діяльності безкоштовного робоклуба в Івано-Франківську.

Команда

Іван Шихат-Саркіcов: «Дитяча ІТ-осівіта головне моє покликання і я впевнений, кожна гривня, що вкладена в цей проект, надасть високі дивіденди нашій країні в майбутньому! Я вірю: майбутнє в руках дітей!»

Сергій Никоноров: «Для мене, як для співзасновника ГО «Д.О.М.48.24» цей проект є дуже важливим, як ще один місток для побудови внутрішньодержавного діалогу, в якому кожен може висловити свою позицію конструктивними діями для загального добробуту»

Ігор Грицюк: «Я багато років навчав дітей у напрямку ІТ-освіти. Для мене це велика втіха, бачити як зростають і розумнішають діти. Тому, долучаючись до роботи в ГО «Д.О.М.48.24», я кожен день мав на меті продовжити цю роботу. І ось мрії та наміри вже за крок до реальної роботи, зробимо цей крок разом!»

Марія Лісіченко: «Я хочу сприяти тому, щоб кожна дитина мала можливість розвиватись і цей процес був цікавий і сучасний. Діти з задоволенням вчаться граючись. Конструювання і программування дає необмежену площину для розвитку мислення, логіки і творчого підходу до вирішення будь-яких задач».

Наталія Вишневецька: «Я сама в минулому програміст, але вмикати компютер навчилася тільки на першому курсі в університеті, не кажучи вже про програмування. А зараз дивлюсь, як моя дочка в півтора роки вже швидко розуміє, що треба натискати на телефоні чи компютері. І я за те, щоб діти розвивали свої здібності, і робили це в ігровій формі під наглядом професіоналів, бо світ навколо нас неймовірно швидко роботизується і змінюється. А IT навички вже потрібні не тільки програмістам, а взагалі всім у звичайному житті».

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 10 грн

  Особиста подяка на сторінках у Фейсбук: «TECHNIC» та «Д.О.М.48.24».

  9 доброчинців

 • Внесок від 50 грн

  Значок розміром 65 мм з символікою Івано-Франківська та робоклубу

  12 доброчинців

  8 залишилось

 • Внесок від 75 грн

  Хенд-мейд патріотична брошка

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Надішлемо макет фотокалендар (А3) з фото доброчинця на настуаний рік

  0 доброчинців

 • Внесок від 700 грн

  Квиток на 30-ти хвилинне катання на конях для дитини від Кінно-спортивного клубу «Везендорф» с. Павлівка (Івано-Франківськ)

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 777 грн

  Ми вважаємо, що така підтримка – повноцінна участь у нашому проекті. Ми розмістимо Ваше фото, ім’я та інформацію про Вас на сторінці «доброчинці» сайту http://technic.in.ua/.

  6 доброчинців

 • Внесок від 2500 грн

  Патріотична вишиванка - обкладинка на паспорт (ручної роботи)

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Один з мікрокомп'ютерів придбаних робонаборів отримає наліпку з Вашим ім'ям та прізвищем.

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Протягом 2016 року ми завітаємо до вказаного Вами міста України, та безкоштовно проведемо «День робототехніки» для дітей та підлітків.

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Чудовий комплект механічних дерев'яних 3Д-пазлів "Трибики" від Ukrainian Gears

  30 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Листівка-привіт із Франківська з автографами команди проекту та зі стилізованим зображенням пам'ятки архітектури міста із серії «Теплі поштівки»

  20 доброчинців

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту