«ПРОЦЕС» – фільм про справу Сенцова

 «ПРОЦЕС» – фільм про справу Сенцова

100%

121 доброчинець

45 200зібрано (з 35 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Це шокуюча історія про страх і свободу. Про те, що в житті кожної людини може настати момент, коли доведеться зробити непростий вибір

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Процес - кадры из фильма

 

Справа Сенцова

Під час протестів в Києві зимою 2014 року, український кінорежисер Олег Сенцов став активістом Автомайдану. А після початку анексії Криму повернувся до Сімферополя і активно виступав за єдину Україну. 10 травня 2014 Сенцов був заарештований співробітниками російських спецслужб за звинуваченням у тероризмі та підготовці підриву пам'ятника Леніну та меморіалу Вічного вогню в Сімферополі.

"Дело Сенцова и Кольченко: первый сталинский процесс эпохи позднего Путина"

Крім Олега в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. У серпні 2015 року в Ростові-на-Дону відбувся суд над Сенцовим і Кольченко. Незважаючи на відсутність переконливих доказів, відмову одного з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова-Кольченка Геннадія Афанасьєва давати свідчення і заяв, що попередні свідчення були дані під тиском, суд виніс вирок -  20 років позбавлення волі для Сенцова. Міжнародними організаціями з прав людини Сенцов визнаний політв'язнем. Міжнародна кінематографічна спільнота веде активну боротьбу за звільнення Олега Сенцова.

  Cтворення фільму

Зйомки фільму розпочались в липні 2014 року одночасно в Москві та в Києві. Режисера Аскольда Курова, який особисто знає Олега, настільки вразило ув’язнення Сенцова, що він за допомогою документального фільму вирішив показати обставини справи Олега Сенцова.

кадр из фильма

Приблизно у той самий час Андрій Литвиненко почав досліджувати тему для документального фільму в Україні. Це відбулось на прохання друга та продюсера наступного ігрового фільму Олега Сенцова «Носоріг», Ольги Журженко. Всередині літа 2014 року два режисери зустрілися та вирішили об'єднати зусилля в роботі над проектом.

кадр из фильма

Зйомки тривали більше року. Через те що будь-яка зйомка Олега, окрім як у залі суду, неможлива, нам довелося шукати інші можливості аби познайомити глядача з героєм. Ми вирішили розповісти історію Олега через інтерв'ю з близькими йому людьми, через його тексти, іноді за допомогою анімації, а також через події, які відбувались за цей рік, через історії героїв, які включились у цю справу та змінили своє життя.

кадр из фильма

Впродовж року знімальна група побувала в Криму, Києві, Ростові-на-Дону та у Москві. Наразі ми знаходимось на завершальному етапі проекту: монтаж матеріалу, звукова та кольорова обробка. Цей процес буде тривати кілька місяців і має завершитись навесні 2016 року.

кадр из фильма

Мотивація

Ідея фільму народилася з нашої власної слабкості, через те, що ми не можемо вплинути на долю цієї людини, яка просто хоче жити у вільній країні і знімати фільми. Здавалося б, що радянські методи «кривавого терору» давно минули, але події сьогодення, на жаль, свідчать про зворотнє.

Ми сподіваємося, що завершений фільм, стане внеском у міжнародну кампанію із захисту Олега Сенцова і допоможе йому повернутися на свободу. Іноді у нас немає права мовчати.

Нам потрібна Ваша допомога

Зараз ми збираємо кошти на монтажний та постмонтажний період фільму. Ми зробили важку роботу та не збираємось зупинятись. Але нам важливо зробити нашу роботу якісно - тому ми хочемо запросити професійних режисерів монтажу, спеціалістів в обробці звуку та зображення. Адже ми плануємо показати фільм на багатьох міжнародних кінофестивалях, де вже проходили акції на підтримку Олега. З цього і формуються перші кроки плану дистриб’юції. У випадку успішної дистриб’юції частина зібраних коштів буде передана сім’ям Сенцова, Афанас'єва, Кольченко.

Наша команда

Аскольд Куров

Аскольд Куров - один з авторів документального фільму «Зима, йди!» (2012) про антипутінські протести в Москві; режисер фільмів: «Ленінленд» (2013), присвячений останнім прихильникам культу Леніна, і «Діти 404» (2014), що описує життя ЛГБТ підлітків у сучасній Росії.

 

Андрей Литвиненко

Андрій Литвиненко - як режисер брав участь в альманахах документальних фільмів «Київ від світанку до заходу» (2011), «Поза євро» (2012), «Українські голоси» (2013) і «Майдан. Чорновий монтаж» (2014).

 

Мария Гаврилова

Марія Гаврилова - продюсер компанії MarxFilm (Естонія). У минулому - журналіст, головний редактор журналу «Бюлетень кінопрокатника». Брала участь у проектах: «15 молодих про молодих», «Я тебе не люблю» Павла Костомарова та Олександра Расторгуєва (2012), «Термін» (2014), «Київ / Москва» (2014), «Мій друг Борис Нємцов» ( 2016).

 

Макс Туула

Максим Туула - продюсер компанії MarxFilm (Естонія). Народився у Владивостоці, живе і працює в Естонії та США. В якості журналіста співпрацював з різними виданнями і брав участь у виробництві декількох короткометражних фільмів. Виступив співпродюсером експериментальної докудрами «Я тебе не люблю» Павла Костомарова та Олександра Расторгуєва (2012) і продовжив співпрацю з документалістами над мультимедійним проектом «Термін» (2014) і документальної дилогией «Київ / Москва» (2014). Брав участь у програмах Berlinale Talents Берлінського МКФ і Emerging Producers МКФ в Йіглаве.

 

Ольга Журженко

Ольга Журженко - незалежний український продюсер з 2009 року, засновник студії «Укркіно». Спродюсувала кілька ігрових фільмів, у тому числі «Гамер» Олега Сенцова (2011), чотири короткометражних і один документальний фільм. Одна з її недавніх картин, «Трубач» (2014), була показана на фестивалі в Коттбусі, кінофестивалях «Молодість», «Кіношок» та ін. Наступний проект - «Носоріг» Олега Сенцова - призупинено у зв'язку з арештом режисера.

кадр из фильма "Процесс"

Наша команда вже  завершила зйомки стрічки і знаходиться на останньому етапі процесу, а саме монтаж матеріалу та постпродакшн.

Ми намагалися зробити проект, використовуючи мінімум ресурсів, але для того, щоб отримати якісний результат, на завершальному етапі нам потрібна допомога професіоналів. Це дозволить привернути увагу більш широкої аудиторії до проблеми політв’язнів.

Бюджет проекту буде використано на обробку та монтаж понад 200 годин відзнятого матеріалу, звукове оформлення фільму, пост обробку зображення та на технічне забезпечення команди.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Закрите посилання для перегляду фільму «Трубач». Дитячий мюзикл про юного трубача дитячого естрадно-духового оркестру Колю Шевченка.

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Закрите посилання для перегляду постановки п'єси «Номери» Олега Сенцова. Відео-запис читки п'єси Олега Сенцова «Номери», поставленого режисером Анастасією Патлай для «Театр.Док».

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Кадри з фільму в хорошій якості. Ми зробили підбірку власних фотографій, зроблених під час зйомок. Ви можете зробити з них шпалери для робочого столу, використовувати для особистої творчості.

  1 доброчинець

  199 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Закритe посилання для перегляду фільму «Гамер» Олега Сенцова. Повнометражний дебют режисера Олега Сенцова, знятий в 2011 році. Був показаний на багатьох міжнародних фестивалях.

  15 доброчинців

  185 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Закрите посилання для перегляду фільму «Ленінленд». Документальний фільм Аскольда Курова. У 1987 році, на схилі радянської ери, найбільший і найамбітніший музей Леніна був відкритий в селі Горки.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Закрите посилання для перегляду фільму «Діти 404». Документальний фільм Аскольда Курова і Павла Лопарева про ЛГБТ-підлітків, які хочуть довести суспільству, що вони існують.

  7 доброчинців

  93 залишилось

 • Внесок від 80 грн

  Наліпки з цитатами з майбутнього фільму. Наліпки з вподобаним вами висловлюванням можна наклеїти на щоденник, ноутбук, папку, скло або бардачок автомобіля :-)

  0 доброчинців

  200 залишилось

 • Внесок від 80 грн

  Значки з цитатами з майбутнього фільму У нашому фільмі буде багато влучних фраз. Ви можете обрати ту, яка підходить саме вам.

  4 доброчинці

  196 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Новорічна листівка Сенцову, Кольченко, Афанасьєву Ви можете відправити нам новорічне привітання хлопцям по електронній пошті, ми виберемо симпатичну листівку і відправимо її поштою Росії.

  1 доброчинець

  999 залишилось

 • Внесок від 124 грн

  Книга оповідань Олега Сенцова. Книга автобіографічних оповідань про дитинство і юність Олега Сенцова, випущена видавництвом Laurus.

  13 доброчинців

  137 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Значок, виготовлений в рамках правозахистої кампании LetMyPeopleGo, направленої на підтримку українців, незаконо засуджених на території РФ за політичними мотивам. Дизайн BRATY.

  2 доброчинці

  148 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Постер фільму з автографом режисера. У нашого фільму ще немає постера, але він обов'язково буде дуже класним. Cвій постер ви отримаєте раніше, ніж він з'явиться в кінотеатрах.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Футболка Free Kolchenko and Sentsov. Футболка із зображенням профілів Кольченко та Сенцова. Є чоловічі і жіночі версії. Iніціативна група «Комітет Солідарності» і «Пряма лінія».

  2 доброчинці

  48 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Закрите стрім-посилання на фільм в день світової прем'єри. Ми надамо вам унікальну можливість - подивитися наш фільм в день і годину світової прем'єри, де б ви в цей момент не знаходилися.

  3 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Футболка, виготовлена в рамках правозахисної кампанії LetMyPeopleGo, спрямовану на підтримку українців, яких незаконно утримують на території РФ з політичних мотивів. Є чоловічі і жіночі версії.

  0 доброчинців

  150 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Закрите стрім-посилання на фільм в день світової прем'єри + постер фільму. Світова прем'єра у вас вдома, а також отримаєте постер фільму раніше за всіх.

  1 доброчинець

  5 залишилось

 • Внесок від 1400 грн

  Світшот СПАС. Традиційні українські орнаменти на сучасному одязі - візитна картка марки СПАС.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Квиток на українську прем'єру фільму і вечірку після прем'єри. Поки ми не знаємо точно, коли і де відбудеться прем'єрний показ фільму в Україні. Але ми точно не будемо затягувати з цим!

  3 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Особлива подяка в титрах фільму + запрошення на українську прем'єру фільму і вечірку. На сьогоднішній день у створенні фільму нам допомогло чимало людей, і всім ми дуже вдячні!

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 15000 грн

  Режисерський стілець FREEDOM. Режисерський стілець FREEDOM вже відомий в українській пресі як «стілець Сенцова». Компанія Llil Design розробила його, щоб підтримати Сенцова і його сім'ю.

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 20000 грн

  Два запрошення на прем'єрний показ на відомому міжнародному кінофестивалі і вечірку фільму. Багато кінофестивалей влаштовували акції підтримки Олега Сенцова, і тепер чекають нашого фільму.

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Абонемент Літня кіношкола Одеського міжнародного кінофестивалю. Освітній проект, що складаються з серії майстер-класів та творчих зустрічей з метрами світової кіноіндустрії в Одесі.

  2 доброчинці

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту