116 %
 • 163 062зібрано (з 140 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Видання книги “Смерть і життя великих американських міст” Джейн Джейкобс українською

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Ми— команда CANactions School—міжнародної освітньої платформи у сфері архітектури та міського розвитку, місія якої полягає у сприянні створенню просторів і спільнот, де люди будуть жити та працювати із задоволенням.


З 2018 року, за час існування нашого видавництва, за підтримки спільноти доброчинців ми вже видали українською такі світові бестселери як “Міста для людей” Йена Ґела, “Чотири стіни та дах: складна природа простої професії” Рейніра де Граафа, “Усім потрібне житло. Справедливе, соціальне, доступне” німецьких архітекторів/ок Урсули Клєефіш-Йобст, Петера Кеддерманна, Карен Юнґ. Завдяки залученню коштів з успішної реалізації цих тиражів була видана “Правила пішохідного міста. 101 крок зі створення кращих місць” відомого американського урбаніста Джеффа Спека. До того ж видана перша книга української авторки—"73 чудернацькі трапунки з життя архітектора Щедрикова" Ганни Бондар.


Нашим наступним виданням стане “Смерть і життя великих американських міст” Джейн Джейкобс—одна з найвпливовіших книг в історії урбаністики, на видання якої вже давно чекає українська аудиторія читачів.


Хоча книга написана у 1950-х роках, вона досі залишається однією з найпопулярніших та найцитованіших настільних книг урбаністів та урбаністок по всьому світу. Лише англійською ця книга перевидавалась більше 50 разів.

Радіємо, що навесні 2021 року Джейн Джейкобс нарешті заговорить українською.

Джейн Джекобс – одна з основоположниць теорії нового урбанізму — містобудівної концепції, яка розвиває ідею міського різноманіття, змішаного зонування, інтенсивного життя за межами приватних просторів та міста як спільного простору для життя. Ця книга спричинила справжній переворот у містопланувальній практиці. У ній детально описано, що робить місто живим та активним, і чому необхідно уважно дивитись на повсякдення містян і враховувати це при плануванні міського простору.

Джерело: Sun collection at the Library of Congress.

Джейн Джейкобс доводить, що характерне для «ортодоксального» містопланування функціональне розділення зон міста є красивим лише на кресленнях, але у реальному житті воно призводить до появи небезпечних і позбавлених життя вулиць і районів. Тротуари, згідно з її теорією, є головними громадськими місцями і простором для розгортання «вуличного балету» — гармонійної взаємодії великої кількості учасників/ць, яку неможливо спланувати «згори».


Актуальність видання незаперечна, адже ми досі живемо за принципами проєктування та реконструкції великих міст, вперше викладеними в “урбаністичній біблії” Джейн Джейкобс.

Книга також буде корисною фахівцям в галузі містобудування, працівникам міських органів самоврядування і всім, хто цікавиться проблемами міст і підходами до їх вирішення. Те, що книга дуже проста для читання та розуміння як для професіоналів, так і для широкої аудиторії, робить її привабливою та цікавою для вивчення.


Частину коштів нам вже вдалося залучити завдяки реалізації попередніх книжок, робота над виданням почата.

Зібрані кошти будуть використані на редактуру, верстку та частину витрат по друку тиражу.

Якщо ми зберемо зазначену суму, Міжнародний фонд “Відродження” подвоїть зібрані кошти.


Долучайтесь до створення гарних книг українською!

Можеш – Дій

CAN – ACT  

* У відео використані матеріали  відеоролику ‘Celebrating Jane Jacobs’, розміщеному на Youtube-каналі Curbed.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 8
 • Внесок від 100 грн

  Пін CANactions School від The Kashtans Pins

  2 доброчинці

  23 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Сумка 'Сreating Homes for Tomorrow'

  3 доброчинці

  12 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  На вибір: книга "Правила піщохідного міста" ,"Усім потрібне житло", "Міста для людей" або "73 чудернацькі трапунки з життя архітектора Щедрикова".

  16 доброчинців

  484 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Книга "Смерть і життя великих американських міст" Джейн Джейкобс

  203 доброчинці

  797 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Запрошення на закриту лекцію і вечірку в Києві з командою CANactions School

  4 доброчинці

  21 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Книга “Смерть і життя великих американських міст” + одна з книг видавництва на вибір

  15 доброчинців

  185 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Річне членство у спільноті CANactions School, пакет "Стандарт".

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Сет книг видавництва CANactions: “Смерть і життя великих американських міст” , “Міста для людей”, “Усім потрібне житло", "Правила пішохідного міста", "73 чудернацькі трапунки".

  12 доброчинців

  38 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

14 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • ТЕАТР 360 ГРАДУСІВ: ЗЙОМКИ ВИСТАВИ

  Наш проєкт створює відеоверсії найцікавіших українських театральних вистав і показує їх українцям безкоштовно. Наразі ми готуємо зйомки третьої вистави VERBA в Національному театрі ім. Франка.

  Ірина
  Максименко
  • 211
  • 200
   днів
  • 0
   грн
 • Оновлення міжшкільної лабораторії з хімії та біотехнологій

  Ми хочемо виховати нове покоління українських науковців. Для цього ми маємо сучасну хімічну лабораторію, з можливістю повноцінного прикладного онлайн навчання. Зробіть свій вклад у покращення освіти!

  Mykhailo
  Budurovych
  • 37
  • 181
   днів
  • 0
   грн