Сортувальна станція текстилю

 Сортувальна станція текстилю

100%

393 доброчинці

160 971зібрано (з 143 001 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 14 травня 2019 р. 23:59

Благодійний магазин Ласка вирішив створити сортувальну станцію текстилю, щоб спробувати посприяти вирішенню глобальної екологічної проблеми на місцевому, київському, рівні.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Сортувальна станція текстилю

    Ласка сприяє розвитку ком'юніті в місті, організовуючи збір речей, щомісяця проводить екологічні заходи і лекції, залучаючи лідерів думок до проблеми. Це в свою чергу вирішує проблему роз'єднаності людей і сприяє об'єднанню і формуванню надійних зв'язків.
    За 5 років існування проекту:

    • створено співтовариство більш, ніж 20 000 людей, які допомагають підтримувати соціальні та благодійні проекти, передаючи або купуючи речі в Благодійному магазині Ласка.

    • передано більше  300 000 кг речей у хоспіси, дитячі будинки, будинки пристарілих по всій Україні

    • профінансовано благодійні та соціальні проекти на 1 077 320 грн.


      Ласка є одним з перших соціальних бізнесів України, і у 2015 році стала кращим соціальним проектом року, а у 2018 зайняла перше місце в номінації "Екологія" всеукраїнської премії соціальних проектів - Social Project Award.

    Чому це важливо?

    Місією Благодійного магазину “Ласка” є розбудова та підтримка спільноти, яка сповідує ідею свідомого споживання.

    Ми це реалізовуємо через побудову мережі благодійних магазинів, контейнерів для збору одягу, тематичних лекцій та майстер класів.

    На сьогоднішній день кожен з нас стикається з проблемою перевиробництва одягу. Пройшов той час, коли ми купували тільки те, що справді необхідно. Згадати хоча б спогади з дитинства. Купівля нових джинсів і кросівок - це було свято і, водночас, відповідальність. Так як цю річ мусиш носити довгий час.

    В наші дні з появою на ринку України великих гігантів масс-маркетів та секонд-хендів (які частіше всього нелегально завозять одяг в Україну) не відчуваємо відповідальності вибору. Так як ціни стали доступнішими, зробити покупку стало набагато зручніше. Навіть, лежачи на дивані ми маємо змогу замовити собі новий одяг з сайту, не витративши на це купу часу. Але за цим “комфортом” стоїть багато проблем, які ми не помічаємо.

    За даними “Грінпіс”, світове виробництво одягу збільшилося в 2 рази з 2000 до 2014 року. В середньому кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку, а використовує в 2 рази менше, ніж раніше.

    “Швидка мода” зараз займає на території України передову позицію. Що це означає? Раніше ми знали 4 сезони нової поставки одягу(зима, літо, весна, осінь), зараз же кожен тиждень до магазинів масс-маркетів привозять нову колекцію, що підсвідомо закликає нас робити нові покупки. Ще до цього додаються акції, яскраві реклами і заклик, що нова річ вирішить проблеми і покращить настрій.



    За “швидкою модою” стоїть низка екологічних, економічних та соціальних проблем. Адже, люди використовують в рази більше природних ресурсів задля виготовлення одягу, тим самим руйнуючи життя планеті. Вона фізично не встигає регенеруватися. Люди, які працюють на фабриках в більшості жителі країн третього світу. Мають ненормований графік, низьку зарплатню та небезпечні умови праці. Більш детально Ви можете дізнатися про це подивившись фільм “Реальна ціна моди”.

    Частину масс-маркету шиють також і на українських фабриках та швейних підприємствах. Робота досить важка і низькооплачувана і часто швеї працюють в досить важких умовах. Артем Чапай, Анна Оксютович та Оксана Дутчак за підтримки Clean ClothesCampaign, Rosa Luxemburg Stiftung і Südwind Institut, у вересні 2016 року, березні та липні-вересні 2017 року провели дослідження цієї теми в Україні і ось тут результати.

    Наразі, в Україні немає сортувальних станцій одягу, а переробити можна лише текстиль, який містить мінімум 80% натуральних тканин.

    Приймають одяг у гарному стані, який вже не потрібен містянам благодійні магазини, церкви та благодійні організації. Але тільки благодійні магазини сортують цей одяг, частку з якого продають і значний % прибутку передають на благодійність, а зовсім незначну частину намагаються переробити в килимки, сумки тощо.

    Тому Благодійний магазин Ласка вирішив створити сортувальну станцію текстилю, щоб спробувати посприяти вирішенню глобальної екологічної проблеми на місцевому, київському, рівні і дати змогу містянам долучитися до свідомого споживання одягу на більш високому рівні.

    Хто ми?

    Благодійні магазини з’явилися 100 років тому у Великобританії і в 50-60 роки поширились Європою та Америкою. Благодійний магазин “Ласка” є першим магазином такого типу в Україні. Ми працюємо за наступним принципом: містяни віддають нам речі, якими вже не користуються, ми їх сортуємо і 85% віддаємо безкоштовно людям, які їх потребують, 15% продаємо в магазинах. Кошти з продажів покривають витрати, а 60% прибутку направляються на соціальні та благодійні проекти.


    Окрім благодійної місії, Благодійний магазин “Ласка” вирішує ще й екологічну проблему, сприяє скороченню текстильного сміття в Україні. 

    Інша сторона “швидкої моди” - велика кількість одягу, який досить швидко стає нам непотрібним через те, що вже нова мода, погана якість самого одягу, не підійшло, хочеться чогось новенького…. Через це тонни, сотні тонн одягу множаться і часто опиняються на сміттєзвалищах, де будуть розкладатися добру сотню років через те, що більшість одягу повністю або частково синтетичні.

    За рік в Ласку передають близько 84 тонн речей 20 000 людей. У Києві наразі мешкає близько 3 млн людей. Уявляєте скільки одягу, який вже не потрібен генерує одне місто?


    Ласка збирає, сортує і дарує друге життя речей двома способами:
    - продає (60% від прибутку направляє в перевірені благодійні проекти - Таблеточки, Гостомельський притулок для тварин, Життєлюб; передано понад 1 млн грн);
    - безкоштовно передає тим, хто його потребує, але немає коштів купити.

    Звідки виникла ідея сортувальної станції текстилю?

    У 2015 році Ласка встановила перший публічний контейнер для збору одягу, який розміщувався у SkyMall. Дуже швидко стало зрозуміло, що така послуга є на часі, бо контейнер місткістю 500 кг заповнювався за 3-4 дні. Коли ми встановили ще один контейнер в Ашані на Чернігівській, то заповнення контейнеру скоротилося до 2-3 днів і ми зрозуміли, що наш маленький склад у магазині(його площа - 15 м.кв.) просто не витримує такої кількості речей, до того ж проблема була і в тому, що робити з одягом, який вже не зовсім підходить для носіння.

    В дуже короткий строк нам вдалося вивчити як влаштований ринок переробки текстилю в Україні і ми зрозуміли, що … майже ніяк. Є кілька підприємств, які виробляють мінеральну вату(утеплювач) з текстилю, але для цього потрібна натуральна тканина і навіть якщо такий одяг є, то його ще треба підготувати до переробки відрізавши гудзики, шви тощо, щоб залишилась лише тканина. Тоді, в 2016 році, ми зрозуміли, що не в змозі вирішити цю проблему і пішли найпростішим шляхом - прибрали контейнер з Ашану, бо не могли гарантувати продовження життя речей.


    З часом проблема для нас наростала, бо все більше людей дізнавались, що в Ласку можна віддати одяг і кількість тонн, які ми сортуємо щомісяця збільшується і збільшується. Це стало поштовхом задуматися про сортувальну станцію як місце, де можна буде у більшому просторі сортувати одяг на чоловічий, жіночий, дитячий, щоб було зручніше його передавати благодійним фондам та продавати, окремо відсортовувати одяг для переробки його у килимки, сумки по кольорах та фактурах, а також це дасть можливість встановити більше контейнерів по місту, щоб містянам було зручніше продовжувати життя своєму одягу та допомагати іншим.

    Наша впевненість у тому, що це реально реалізувати в Україні підкріпилася тим, що за останні півроку в українських ЗМІ, на публічних подіях все частіше почали говорити саме про свідоме споживання одягу, та проблеми, які за собою несе перевиробництво та надмірне споживання. Це питання стало більш явним та зрозумілим, і це вселяє віру, що ми спільно будемо ставати більш свідомими.

    Як працюватиме сортувальна станція текстилю?

    Станція стане основним місцем сортування речей, які будуть віддавати в Благодійний магазин Ласка. Речі, як і зараз, можна буде принести в наші магазини, в контейнери по місту(плануємо, що до кінця 2019 їх буде мінімум 7 у ТЦ, ЖК, БЦ), в контейнери в офісах, які замовили послугу збору у Ласки, а також речі можна буде привезти безпосередньо на станцію.
              На станції буде відбуватися детальне сортування одягу, а  саме на :

      • жіночий, чоловічий, дитячий;
      • по категоріях (джинси, плаття, кофти, футболки тощо);
      • за станом самої речі;
      • за матеріалом, з якої одяг зроблений.

        Далі відсортований одяг буде відправлятися за такими напрямками:

      • продаж в магазинах;
      • передача в благодійні фонди;
      • на виробництво мінвати(утеплювачів);
      • upcycling(виробництво килимків, сумок тощо)

      Поки що це всі напрямки, які на зараз можливі в Україні. Ми продовжуємо вивчати питання переробки одягу і впевнені, що поступово ряд можливостей розшириться. Якщо Ви вже знаєте, якийсь інноваційний способ - пишіть нам!



      Що вже зроблено?

      Наразі ми вже маємо супер-міні-міні простори для сортування в наших магазинах. Це кімнати 10-15 метрів, одяг сортується, прасується, зберігається. Такий спосіб сортування ми вже практикуємо 5 років. Там відбувається сортування одягу, який ми передаємо благодійним фондам, продаємо в магазинах та з якого виробляємо килимки Recycled Rugs.


      Нашими партнерськими компаніями, які залучають своїх співробітників в ідею усвідомленого споживання і другого життя речей є: EY, Epam, Ciklum, Sygenta, MasterCard, 1 + 1, BBDO, Lohika, L'officiel, Золоті ворота, UvaTEAM, Elle, Інтер, GoodYear , Danon, Pleon Talan, бізнес-конструктор, PwC Ukraine, Сан ІнБев Україна, Dragon Capital, Beetroot Academy, Winner.
      Наші контейнери встановлені в ТЦ "Ocean Plaza", в ЖК "Obolon Residences" і на фестивалі Кураж Базар.

      В нас є 2 благодійні магазина та спільнота більш ніж 20 000 людей, яким близька ідея свідомого споживання і які щоденно нас підтримують віддаючи речі в Ласку, купуючи речі в Ласці, розповсюджуючи інформацію про важливість свідомого споживання
      Що нам потрібно?

      Зараз ми на етапі пошуку фінансування для першого року існування станції. Для цього нам потрібно 1 500 000 грн. Наш план - за перший рік існування зробити станцію самоокупною, але щоб протестувати всі можливі варіанти - нам потрібна ваша підтримка в перший рік. На СПІЛЬНОКОШТ ми плануємо зібрати 326 000 грн, але будемо раді, якщо ця сума буде більшою.

      Ми зрозуміли, що потрібно ширше подивитися на місію «Ласки» і усвідомити її як екологічну. Дати можливість киянам бути екологічними і зробити це зручним для них.

      Стань частиною змін!




      Винагороди

      Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

      • Внесок від 100 грн

        Сертифікат на купівлю речей в Ласці на 100 грн

        38 доброчинців

      • Внесок від 200 грн

        Сертифікат на купівлю речей в Ласці на 200 грн

        18 доброчинців

      • Внесок від 300 грн

        Сертифікат на купівлю речей в Ласці на 300 грн

        17 доброчинців

      • Внесок від 500 грн

        Сертифікат на купівлю речей в Ласці на 500 грн

        12 доброчинців

      • Внесок від 1000 грн

        Сертифікат на купівлю речей в Ласці на 1000 грн

        6 доброчинців

      • Внесок від 2000 грн

        Футболка з фірмовим принтом від Ласки

        3 доброчинці

      • Внесок від 10000 грн

        Плетений коврик ручної роботи від проекту Ласки "Recycled Rugs"

        1 доброчинець

      Контакти проєкту

      Соціальні мережі та інші посилання проєкту

      Спільнокошт

      Внески доброчинців у проєкт

      Ділитись з друзями

      Цікаво також

      15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

      Будь ласка, авторизуйтесь!

      Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

      Реєстрація

      Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

      Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

      Або швидко зареєструйтеся

      Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

      Відновлення паролю

      Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

      Новий пароль

      Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

      Відновлення паролю

      Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

      Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

      Постав питання команді проєкту