100 %
 • 50 400зібрано (з 50 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Vbrani - соціальне підприємство, де руками стареньких людей створюється річ, що поширює любов і турботу кожною петелькою.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Ідея соціального бізнесу

Проєкт полягає у залученні людей літнього віку, які проживають у геріатричному пансіонаті до створення аксесуарів (шапки, шарфи, шкарпетки, тапочки). Люди літнього віку мають багаторічний досвід в’язання і зможуть реалізовувати свій потенціал, а молодь допоможе продавати цей товар, вироблений з любов’ю знаючими руками бабусь. 


Історія створення соціального бізнесу

Волонтери/ки благодійної організації "Старість на радість" вже третій рік поспіль допомогають людям літнього віку, які проживають в геріатричних пансіонатах  Львова та Львівської області: реалізовують для них соціальні проєкти, навчання, дозвілля тощо. І одного літнього вечора бабуся Катерина сказала, що їй дуже подобається в'язання і вишивання, а в'язану шапку вона вирішила подарувати одній з волонтерок. Тому у волонтерок організації Оксанки і Тані з'явилася ідея збирати щотижневий гурток з в'язання, де бабусі зможуть у теплій атмосфері робити те, що їм подобається. Так і виник соціальний бізнес "Vbrani".


Соціальний вплив

Люди літнього віку, які проживають у геріатричному пансіонаті, здебільшого є самотніми та перебувають у особливо вразливому стані (у цьому випадку вони дуже потребують підтримки волонтерів), мають свої складні життєві історії, які дуже часто є травмою для них. Тому, з одного боку, така емоційна взаємодія з людьми літнього віку є продовженням основних тенденцій спілкування в молодості, а з іншого - успішною адаптацією до старості, тобто задоволеністю сьогоденням, розвитком здібностей та реалізацією потенціалу. Створення спільного продукту з людьми літнього віку покращить їхній психологічний стан, а також сприятиме виникненню відчуття соціальної причетності та важливості.


Наші переваги

1) Наявний соціальний капітал: команда людей більше трьох років має досвід роботи з людьми літнього віку, які проживають у геріатричних пансіонатах; є бабусі, які в'яжуть вироби та щотижня відвідують майстер-класи; є майстриня, яка щотижня проводить майстер-класи з бабусями, де вони створюють товари для продажу; є 7 студентів Українського католицького університету, які долучаються до операційного менеджменту проєкту.

2) Унікальність ідеї: у Львові та Львівській області немає прямих конкурентів на ринку, які б спрямовували діяльність виключно на цільову аудиторію людей літнього віку, що проживають у геріатричних пансіонатах; 

3) Унікальність та індивідуальність кожного виробу: продукція виключно hand-made, яку з турботою та теплом створюють бабусі.

4) Соціальна місія: люди літнього віку активно проводять своє дозвілля, спілкуються та в'яжуть у теплій атмосфері; люди літнього віку мають можливість отримати додатковий заробіток, адже прибуток від продажу передається бабусям. 


Основні заходи проєкту

Кожного п'ятничного дня майстриня проводить заняття з бабусями: в'яжуть шкарпетки, шарфи, шапки. Перед заняттям майстриня готує схеми в'язання, спеціальні пряжі і про все комунікує з бабусями. 

Що вже зроблено? Наші бабусі зв'язали 3 шарфи, 3 шапки та 16 пар шкарпеток для дорослих, а також 2 пари дитячих шкарпеток. Всі технічні матеріали (нитки, спиці) були придбані благодійниками. 

 


Для того, щоб наші бабусі продовжували займатися улюбленою справою, нам необхідна фінансова підтримка.

Потрібно придбати: технічні матеріали (нитки), 5 швейних машинок (для того, щоб бабусі змогли створювати літню продукцію: хустинки, шарфи).

Для розвитку соціального бізнесу і якісного продажу нам потрібні кошти на організацію фотосесії товарів, розробки сайту, комунікаційної стратегії та брендингу. 

Якщо ми зберемо необхідну суму на Спільнокошті, то Міжнародний Фонд Відродження додасть нам ще 50 тис. грн., а  Kotex Ukraine - 30 тис.грн.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

 • Kotex

  Ми можемо! - це спільнокошт партнерство Kotex в Україні та платформи Велика Ідея в 2020 – 2021 роках, сфокусоване на процвітанні явища жіночої взаємодії. "Ми можемо!" створює можливості для розвитку жінок, що почали роботу з інноваційними проектами в сферах волонтерства, бізнесу, культури, науки і медіа, та пропонує суспільству підтримати новаторок через інструменти синергії талантів, залучення ресурсів та спрямування енергії самоорганізації на їх втілення.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 100 грн

  Подяка на сторінці громадської організації "Старість на радість" у Фейсбук та сторінці соціального підприємництва "Vbrani" у Інстаграм

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Наклейки із висловами бабусь та дідусів від громадської організації "Старість на радість"

  5 доброчинців

  45 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Листівка із щирими побажаннями від бабусі, яка залучена у реалізацію ідеї "Vbrani"

  3 доброчинці

  47 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Шкарпетки, які зв'язала бабуся

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Футболка із висловами бабусь та дідусів від громадської організації "Старість на радість"

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Комплект шкарпеток

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Набір шапки і шарфа та 2 пари шкарпеток, які зв'язала бабуся

  0 доброчинців

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

33 проекти зараз чекають твоєї підтримки