Соціальне підприємство Кава зі Схрону для адаптації ветерана

 Соціальне підприємство Кава зі Схрону для адаптації ветерана

100%

106 доброчинців

148 500зібрано (з 148 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Ми придбаємо обладнання для соціального підприємства як крок до фінансової незалежності унікального реабілітаційного Центру «Бандерівський Схрон». Центр здійснює адаптацію ветеранів у кризових станах

Блог

Відомості про здійснення проєкту

ХТО МИ?

Ми - спільнота людей, дороги яких перетнулись під час Революції Гідності на Майдані, на російсько-українській війні, або завдяки волонтерській діяльності.

ІГОР ЧЕРНЕЦЬКИЙ Керівник ГО «Бандерівський схрон»; колишній юрист, підприємець; інвалід війни 2 групи

«На Сході продовжується війна. Не всі можуть брати участь на сьогоднішній день у війні. Ми з дружиною вирішили відкрити власний фронт. Ми воюємо за психічне здоров’я наших ветеранів»

НАТАЛЯ ЧЕРНІЙСпівзасновниця ГО «Бандерівський Схрон»,  проектний менеджер; художниця та архітектор

«Майдан і війна внесли корективи в моє життя. І тепер я більше часу займаюсь тим, що на мою думку, важливіше: беру безпосередню участь у розбудові реабілітаційного центру Будинку ветерана.»

В 2015 році один із наших побратимів із Майдану, який вижив після Іловайської трагедії, опинився у важкому психологічному стані. Нам було неймовірно важко бачити, як людина, що вижила на війні, гине на мирній землі. Проте на той момент ми ще не розуміли, як саме можемо допомогти. То ж запропонували те, що мали: нашу підтримку – у безпечному середовищі, в близькому контакті з природою. Це спрацювало, і з часом стан нашого побратима змінився на краще.

Ще один побратим, ветеран Сергій, став натхненником ідеї реабілітаційного центру. Перша спроба різьблення по дереву допомогла йому віднайти себе та своє покликання.

Відтоді ми зрозуміли, що наступна наша лінія фронту - боротьба за повноцінне життя тих, хто фізично повернувся з війни, але не може повернутися психологічно.

Для цього ми переїхали з Києва в село Клубівці Івано-Франківської області і створили громадську організацію «Центр для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон». З перших же днів до нас активно доєднались побратими - ветерани та учасники Революції Гідності, які розуміли необхідність такого центру реабілітації, і активно включились в процес розбудови Будинку ветерана.

Нашій команді не байдуже, яким буде суспільство, в якому будуть жити і працювати наші діти. І ми вже його будуємо, як і багато хто з вас. Ми знаємо, що на це потрібно багато ресурсів і часу. Тому ми вже шостий рік на волонтерських засадах будуємо систему адаптації ветеранів. Наша мрія - створення  системи адаптації зі стабільним фінансуванням та частковою самозарадністю. Ми впевнені, що з часом можна вибудувати міцну громаду, яка стане основою України, про яку ми мріємо. Де люди допомагають людям. І де ти не один.


КОМАНДА ГО "БАНДЕРІВСЬКИЙ СХРОН"


На різних етапах цього проекту до нас долучаються різні чудові люди: хтось тимчасово, а хтось на постійній основі. Завдяки їх підтримці ми рухаємо цю справу вперед і відчуваємо, що вкладені нами зусилля не марні.


ЧОМУ АДАПТАЦІЯ ВЕТЕРАНА - ЦЕ ВАЖЛИВО?

Участь у бойових діях вимагає від людини швидкої адаптації до нових умов: постійної небезпеки для життя, фронтового побуту, підвищеної відповідальності за тих, хто поряд, і тих, хто чекає вдома. Людська психіка має має опрацювати дуже багато всього, і навчитись з цим жити і функціонувати.


Військовослужбовець за період служби (за рік, два, чи п’ять) проживає дуже-дуже багато того, чого в цивільному житті ми так концентровано не проживаємо: втрати побратимів, чудо рятування чужого життя, реальні небезпеки під час ведення бойових дій, побутові незручності.Наслідки війни - це, в першу чергу проблеми з тим, щоб повернутися. На війні психіка військовослужбовця дуже швидко адаптувалась до дуже важких умов, де потрібно вижити. А потім людина повертається в новий, раніше знайомий їй світ, сприйняття якого змінив військовий досвід. Повернення у кожного ветерана відбувається по-різному: комусь дійсно вистачає тиждень, два, місяць (в умовах підтримуючої сім’ї та підтримуючого середовища), а комусь потрібно більше часу.

«Спеціалісти, як правило, військову службу розбивають на три таких етапи: рішення йти у службу, входження в службу, і, власне, служба та повернення.
І коли два перші етапи у нашому суспільстві ще видимі, то третій етап для нас майже невидимий. Війну ми бачимо по телебаченню чи з розповідей, а образ ветерана і частина повернення - поза нашою увагою. І це є на даний момент великою проблемою, тому що повернення з війни - така сама частина служби і частина суспільного і громадянського обов’язку, як рішення піти на війну, і можливість там вижити і повернутись.»
Ольга Кухарук, психотерапевтка, кандидатка психологічних наук

Після повернення з бойових дій всі без винятку ветерани потребують підтримки та адаптації, зокрема, тимчасового перебування у організованому, безпечному, нетравмуючому середовищі для поступового повернення та адаптації.

 

Інколи така потреба може проявитися не одразу, а на певному етапі життя ветерана. В цьому випадку можливість побути якийсь час в безпечному середовищі реабілітаційного центру - краще попередження настання кризових станів.

Для певної частини ветеранів психологічне повернення з війни стає проблемою. Вони повертаються з війни додому, але повернутись до повноцінного життя їм складно. Це призводить до проблем зі здоров’ям, поведінкових та психічних розладів, конфліктів з близькими. Як наслідки: зловживання алкоголем, втрата роботи, дому, проблеми в сім’ї. В результаті потерпають і самі ветерани, і їхні сім’ї, і громади. У найважчих випадках трапляються самогубства.

Саме для попередження таких кризових станів у цієї частини ветеранів, а також для зменшення тривалості та важкості таких станів, і повинні існувати заклади, подібні до Будинку ветерана ГО «Бандерівський схрон».

ПОТРЕБИ ВЕТЕРАНІВ У ПСИХОЛОГІЧНІЙ АДАПТАЦІЇ.
РОЛЬ БУДИНКІВ ВЕТЕРАНА, ТАКИХ ЯК БАНДЕРІВСЬКИЙ СХРОН,
У ПОДОЛАННІ НАСЛІДКІВ УЧАСТІ У БОЙОВИХ ДІЯХ


Стандартна практика США, Канади - перебування у Будинку ветерана тривалістю до півроку, в залежності від індивідуальних потреб. За цей час бійці опрацьовують зі спеціалістами свої проблеми та шукають нові сенси, щоб повернутися до мирного життя.
ЧОМУ ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ, А НЕ ДЕРЖАВА?

На жаль, цілісна державна система підтримки ментального здоров'я ветеранів в Україні - лише в процесі становлення. Але життя не можна поставити на паузу, поки вирішується проблема реабілітації на системному рівні.

Крім того, психо-соціальна адаптація ветеранів є тривалим та складним процесом, який потребує значних фінансових витрат. Через відсутність стабільного та достатнього фінансування, реабілітаційним закладам не завжди вдається забезпечити бажані регулярність та безперервність психологічного супроводу для ветеранів.

У відповідь на вищевказані проблеми у 2016 році нами створений Будинок ветерана ГО «Бандерівський Схрон». Це поки єдиний недержавний заклад в Україні, де проводиться безкоштовна психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів російсько-української війни, з можливістю перебування в центрі від кількох тижнів до півроку.


ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО ТА ЧИМ БУДИНОК ВЕТЕРАНА «БАНДЕРІВСЬКИЙ СХРОН» УНІКАЛЬНИЙ ?

Більше 200 ветеранів та ветеранок пройшли різну за тривалістю реабілітацію в Будинку ветерана, починаючи з 2016 року. Термін перебування тривав відповідно до індивідуальних потреб кожного. Також більше 500 ветеранів та членів їх сімей отримували консультації по стабілізації кризових станів.


ТУТ, У «БАНДЕРІВСЬКОМУ СХРОНІ», Я ВІДЧУВАЮ БЕЗПЕКУ І НАТХНЕННЯ ДО ЖИТТЯ. Я РОЗУМІЮ, ЯКЕ ВОНО МАЄ БУТИ В МАЙБУТНЬОМУ, З УСІМА КОЛОРИТАМИ. ТУТ ТИ РОЗКРИВАЄШСЯ І БАЧИШ ПОЗИТИВ В ЖИТТІ, ЗНАХОДИШСЯ СЕРЕД ОДНОДУМЦІВ, СЕРЕД ЛЮДЕЙ, ЯКИМ Я ДОВІРЯЮ.
Сергій, резидент Будинку ветерана, захисник ДАПу

За роки існування Центру було відремонтовано будинок у селі Клубівці Івано-Франківської області, де одночасно може проживати до десяти ветеранів (це безкоштовно для них).   

  

Збудовано майстерню “Бандерівського Схрону”

Так було у 2016 році                                               Так стало у 2021 році


Незважаючи на нестабільність фінансування благодійниками та місцевими органами влади, ми створили доброзичливе і безпечне середовище, де повертаються до життя ветерани. Тут можна певний час пожити, отримати психологічну допомогу, щось майструвати. Важливо, що це місце, де розуміють і підтримують, направляють, але проявляють нетерпимість до алкоголю.

Для ефективної психо-соціальної адаптації резидентам Будинку ветерана ми:

 • забезпечили харчування та комфортні побутові умови


 • сформували оточення, яке розуміє і підтримує • впровадили програми «Рівний - рівному», де своїм досвідом діляться ветерани, що пройшли адаптацію та подолали кризові стани • забезпечили доступ до роботи з психологами індивідуально та в групових заняттях


 • в міру наявності фінансових та людських ресурсів організовуємо дозвілля
 • створили умови для трудотерапії: можливість брати участь як у господарських роботах, так і у роботі в творчо-виробничій майстерні “Бандерівського Схрону”

      


Трудотерапія дозволяє зосередитись на процесі та “заземлитись”, побачити, що результат твоєї праці потрібен іншим. Але ще й допомагає фінансувати основні потреби Центру.

Сподіваємось, наш досвід стане у нагоді для системного вирішення цієї проблеми у потрібних Україні масштабах, де налічується більше 400 тисяч учасників бойових дій (дані за 2020 рік).


Відгуки наших резидентів


ЧОМУ СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “КАВА ЗІ СХРОНУ» ЗМІЦНИТЬ ФІНАНСОВИЙ СТАН БУДИНКУ ВЕТЕРАНА?

Щоб забезпечити фінансування реабілітаційної діяльності та зменшити залежність від пожертв та грантів, ми створили соціальні підприємства “Кава зі Схрону» та «Іграшки зі Схрону», прибуток від яких спрямовується на підтримку Будинку ветерана.

СТРУКТУРА ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ

ГО ”БАНДЕРІВСЬКИЙ СХРОН”Чому Кава? Тому що це завжди актуально, має хорошу рентабельність, та, до того ж, пов'язано з позитивними емоціями.

Ми обсмажуємо десятки кілограмів кави щодня та знаємо все про обсмажування, властивості зерна і умови зберігання кавових зерен, маємо перевірених постачальників та задоволених клієнтів. Цю справу опанували з нуля за п’ять років.Ми навчили тонкощам обсмажування кави Олександра, ветерана з інвалідністю, якого не брали на роботу після травми спини і контузії. Тепер у нього є вміння, які дозволяють мати роботу, і впевненість в майбутньому.

«Мартел», ветеран Азову, професійний баріста, допоміг розібратись з тонкощами приготування кавових напоїв. Це дозволило нам готувати ідеальний продукт для кав’ярень.


ДЛЯ ЧОГО НАМ ПОТРІБНА ВАША ДОПОМОГА?

Ветеран, що проходив у нас реабілітацію, вклав отриману від держави виплату за поранення в обладнання. Але тепер воно потребує постійного ремонту або оновлення.

Ми хочемо купити нове обладнання (ростер) для обсмажування кави, з потужністю завантаження 1 кг кави на пів години. Збільшення обсягів продажу допоможе збільшити прибутковість соціального підприємства, увесь прибуток якого спрямовується на підтримку Будинку ветерана, що діє на базі Громадської організації ГО «Центр реабілітації учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон».

Якщо ми зуміємо зібрати на Спільнокошті суму 145000.00 грн, Міжнародний Фонд “Відродження” подвоїть її. І тоді ми зможемо купити обладнання, необхідне для підвищення прибутковості «Кави зі Схрону» та забезпечення життєдіяльності Будинку ветерана. 

Ми зменшимо залежність реабілітаційного центру від внесків доброчинців та державної допомоги.

Збільшимо кількість групових та індивідуальних занять з психологами для ветеранів, що перебувають у Будинку ветерана в кризових станах.

Так як оплата праці психологів - це одна з найбільших статей витрат Будинку ветерана, всі кошти, які ви внесете понад оголошену суму, ми спрямуємо безпосередньо на збільшення кількості сесій з психологами.


ЯК НАМ ДОПОМОГТИ?

Ви можете:

 • зробити внесок на Спільнокошті
 • поширити допис про наш проект у своїх соціальних мережах
 • розповісти про наш проект друзям

Ми дуже цінуємо кожного, хто долучається до спільної праці задля підтримки ветеранів при поверненні до цивільного життя, і з особливою увагою підбирали подарунки доброчинцям. Частина подарунків - це вироби Майстерні Бандерівського схрону: «Іграшки зі Схрону», виготовлені ветеранами в процесі реабілітації, та «Кава зі Схрону» (відправлення подарунків здійснимо поштою, за рахунок отримувача).

КУДИ ПІДУТЬ КОШТИ:
 • Купівля нового обладнання для обсмажування кави - 257 000,00 грн.

Враховуючи ймовірність інфляції, ми готові, в разі здорожчання обладнання, додати кошти, зароблені завдяки Каві зі Схрону.

 • Створення відеоролика про результат кампанії і вплив її на адаптацію ветеранів - 18500,00 грн.
 • Відрахування адміністративних витрат краудфандинговій платформі "Спільнокошт" (10% зібраної суми) -14500,00 грн.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Ми розмістимо подяку на вашій сторінці у соціальній мережі

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Електронна листівка-подяка

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Електронна листівка-подяка

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Підставка під горнятко, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”, з логотипом майстерні “Іграшки зі Схрону”

  8 доброчинців

  92 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Брелок, виготовлений ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону” із повторно використаної давньої дубової дошки

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дерев'яна підвіска Тигр - символ 2022 року (вільха, акрилові фарби та лак), виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дерев'яна підвіска Пташка, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  1 доброчинець

  6 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дерев'яна підвіска Пташка, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  1 доброчинець

  6 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Свіжообсмажена зернова кава, бленд “Патріот” від Кави зі Схрону (арабіка та робуста, 100г) та підставочка під горнятко, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Свіжообсмажена зернова кава, бленд “Карпатська” від Кави зі Схрону (арабіка, робуста, 100г) та підставочка під горнятко, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дерев'яна підвіска Пташка, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дерев'яна підвіска Пташка, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дегустаційний набір, свіжообсмажена зернова кава, бленди “Десертна” та “Обідня” (100% арабіка) від “Кави зі Схрону” - по 100 г

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дерев'яна підвіска Ангелик із мечем, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дерев'яна підвіска Ангелик зі свічкою, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  7 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дерев'яна підвіска Ангелик із дзвоником, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  1 доброчинець

  6 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дегустаційний набір, свіжообсмажена зернова кава “Десертна” (100% арабіка) та “Патріот” (бленд арабіки та робусти) від Кави зі Схрону - по 100 г

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дегустаційний набір, свіжообсмажена зернова кава “Карпатська” та “Патріот” (бленди арабіки та робусти) від “Кави зі Схрону” - по 100 г

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Дегустаційний набір, свіжообсмажена зернова кава “Десертна”, “Патріот” та “Карпатська” (по 100 г) від Кави зі Схрону: бленди на різні смаки

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Дерев'яна інтер'єрна рибка, виготовлена ветераном у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Дерев'яна інтер'єрна рибка, виготовлена ветераном у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Набір з 10 мініатюрних яскравих дерев'яних будиночків, виготовлених ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону” (ясен, льняна олія)

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Джезва мідна від українських майстрів, двопорційна, та дві підставки під горнятко, виготовлені ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Набір з 10 мініатюрних яскравих дерев'яних будиночків, виготовлених ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону” (вільха, льняна олія)

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Набір іграшкових дерев'яних столярних інструментів, виготовлених ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону” - неймовірний, екологічний подарунок маленькому майстру

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 30001 грн

  Дерев'яна інтер'єрна рибка, виготовлена ветераном у майстерні “Бандерівського Схрону”

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Cвіжообсмажена зернова кава “Десертна” (арабіка, 100г) від Кави зі Схрону та підставочка під горнятко, виготовлена ветеранами у майстерні “Бандерівського Схрону”

  5 доброчинців

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту