49 %
 • 37 100зібрано (з 75 000 грн)

Головне

Соціальне підприємство W&Mproduction – майстерня, що дає нове життя колишнім бездомним

Історія

    Навіть, якщо бездомність - це вибір (здебільшого - ні), то вибір змінити своє життя також є. І таких бажаючих не мало. А ми можемо та хочемо їм допомогти.    

(фото Ukrainer) 

ЧОМУ? 

    БФ Карітас Мелітополь та громада Парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ з 2013 року опікується бездомними. В межах проекту Благодійна Їдальня щодня надаються послуги харчування даної категорії осіб а також осіб з числа СЖО, що звертаються по допомогу. За такий тривалий час допомоги бездомним ми бачимо, що харчування є замало, треба більш комплексного підходу, що допоможе їм реінтегруватися в суспільство. Саме тому ми розпочали співпрацю з Реабілітаційним центром Ісуса Агнця Божого (м. Старокостянтинів) та Центром Взаємодопомоги від Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Вже 8 бездомних міста Мелітополя проходять реабілітацію від нарко/алко залежності та трудову реабілітацію в цих закладах. Ми побачили, що після повернення в Мелітополь колишні бездомні знову повертаються до минулого способу життя, адже опиняються в тому самому соціальному середовищі та не мають житла і роботи. Проте, одного колишнього бездомного вдалось влаштувати на роботу в Київ, інший колишній ув’язнений (герой нашого проекту) вже декілька років живе при Парафії та почав займатися різьбою по дереву. Такі приклади показують нам, що багато бездомних мають ресурс до змін, а ми маємо досвід та бажання допомагати їм у його реалізації.

   

    Павло Олініченко – головний герой, натхненник та виконавець нашого проекту. Він 15 років провів в колонії, вийшовши з якої залишився без дому. Вже 9 років він живе в Мелітополі при Парафії РПБ, працює, займається різьбою по дереву. Його бажання бути потрібним та «при ділі» - це те, що дає йому відвагу не здатися. Але також і завдяки потужній підтримці о. Петра Креніцьки, що вилилась у ефективну діяльність парафії та Карітасу, ми можемо допомагати не тільки йому.


    ЯК?

    Ми прагнемо до системності у роботі з бездомними, саме тому розпочали проект їх ресоціалізації, частиною якого є відкриття соціального підприємства «W&Mproduction», де ми зможемо надати їм роботу. Підприємство займатиметься виготовленням виробів з дерева та металу. У команді проекту є підприємець Олександр з 10-річним стажем виготовлення різноманітних виробів і який готовий навчати своєму ремеслу бездомних.

    Під час реалізації проекту кожен бездомний отримає кваліфікований соціальний супровід, який поділятиметься на такі етапи:

 1. Первинна соціальна підтримка: допомога у відновленні документів, наснаження до змін та влаштування на реабілітацію в один із закладів-партнерів проекту в залежності від потреб бездомного (етап в ході реалізації);
 2. Проведення професійно-трудової реабілітації на соціальному підприємстві «W&Mproduction»: навчання новому ремеслу, соціально-психологічна підтримка у роботі;
 3. Соціальний супровід під час роботи: консультації щодо правильного використання зароблених коштів, допомога у винайманні житла чи влаштуванні у місцеву Нічліжку, соціально-психологічна підтримка під час роботи.


НАША КОМАНДА


 

      Наша сила - міцна та професійна команда. Знайомтесь:)

  Павло Олініченко - працівник майбутнього соціального підприємства, майстер з художньої різьби по дереву.

   Олександр Богомаз - адміністратор Парафії, надає духовно-психологічну підтримку бездомним.

   Олена Самофалова - соціальний працівник проєкту. Кухар Благодійної Їдальні, 5 років досвіду роботи з бездомними.

   Олександр Тарасов - керівник соціального підприємства, майстер з виготовлення металевих виробів, досвід роботи 11 років.

   Іван Смірнов - соціальний працівник проєкту, займається адвокаціною діяльністю. Колишній ув’язнений, проходив реабілітацію від наркотичної залежності у партнерів проєкту.

   Юлія Люта - pr-менеджер та фандрейзер проекту.

   Владислав Ігнатюк - директор Карітас Мелітополь, надає духовно-психологічну підтримку бездомним.

   БЮДЖЕТ


   Ми вже залучили 22 000 грн від Карітас Запоріжжя та очікуємо на 75 000 грн від Міжнародного фонду Відродження в разі успішності цієї кампанії. Тобто кожна надіслана вами гривня подвоюється:)
   За ці кошти ми плануємо придбати Зігмашину, вальцеосадонний верстат та верстат ЧПУ фрезерней по дереву. 

   Для запуску роботи підприємства нам потрібно ще придбати з вашою допомогою: 
   Листозгинальний верстат 2м - 30 000 грн
   Вальці 3-х валкові 2м - 30 000 грн
   Фарбопульт - 2 500 грн
   Сировина - 5 000 грн
   Додаткові витрати (комісія за використання платформи та подарунки) 10 % - 7 500 грн
   Разом - 75 000 грн.  

   Підтримавши наш проєкт, ви зміните цілі життя людей, що так цього прагнуть!

   Партнер проекту

   • Міжнародний Фонд "Відродження"

    Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

   Подарунки

   Підтримайте проект та оберіть подарунок

   Подарунків 6
   • Внесок від 100 грн

    Брендована дерев'яна закладка для улюбленої книги

    3 доброчинці

    27 залишилось

   • Внесок від 200 грн

    Дерев'яна підставка під гарячу кружку

    3 доброчинці

    27 залишилось

   • Внесок від 500 грн

    Зручна підставка для вашого смартфона

    5 доброчинців

    15 залишилось

   • Внесок від 1000 грн

    Дерев'яна підставка для ноутбука

    3 доброчинці

    12 залишилось

   • Внесок від 1500 грн

    Екскурсія на майстерню W&Mproduction

    0 доброчинців

    10 залишилось

   • Внесок від 2000 грн

    Майстер-клас з різьби по дереву від Павла. Якщо ви живете далеко від Мелітополя, то майстер-клас відбуватиметься онлайн, всі необхідні матеріали надішлемо поштою

    0 доброчинців

    5 залишилось

   Спільнокошт

   Внески доброчинців у втілення проекту

   Loading...

   Команда

   Блоги

   Відомості про здійснення проекту

   comments powered by Disqus

   ЦІКАВО ТАКОЖ

   56 проектів зараз чекають твоєї підтримки

   • Еко Майбутнє

    Проект «ECO Майбутнє»- це програма презентування крафтового підприємництва. Проведення еко-фестивалів містами України (Мелітополь, Буча та ін.) для популіризації еко культури та еко свідомості.

    Наталья
    Рудич
    • 1
    • 100
     днів
    • 0
     грн
   • "Княжий спадок" - V фестиваль старовинної культури

    «Княжий спадок» - культурно-освітній захід для популяризації надбань та традицій наших предків.

    Мар'ян
    Тимошенко
    • 5
    • 30
     днів
    • 0
     грн