Створення книжок про дружбу і стосунки для дітей з аутизмом

 Створення книжок про дружбу і стосунки для дітей з аутизмом

100%

86 доброчинців

62 321зібрано (з 60 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 29 грудня 2021 р. 17:24

Команда ГО "Моя родина" створить 2 адаптовані книжки з піктограмами “ДивоГра” для дітей з аутизмом і порушеннями мовлення на найважливіші теми - про дружбу, стосунки, кохання і дорослішання.

Блог

Відомості про здійснення проєкту


Для кого ці книжки

Дружити і кохати - це потреби, властиві усім людям. Свою прихильність ми передаємо словами: говоримо, пишемо, слухаємо… Серед нас є люди, яким важко зрозуміти усне мовлення чи письмовий текст. Переважно це люди з діагнозом аутизму, дислексією, затримкою психічного розвитку, синдромом Дауна, мовленнєвими порушеннями, різними особливостями мислення та сприйняття інформації тощо.

Як допоможуть дітям піктограми “ДивоГра”

Повідомити про свої почуття та зрозуміти ставлення інших - це виклик для людей із порушеннями мовлення. Спілкуватися допомагають піктограми - символи, які супроводжують тексти або ілюстрації. За допомогою піктограм можна спілкуватися, навчатися, відвідувати громадські місця, виражати свої переживання та будувати стосунки. Ця асистивна технологія називається альтернативна і додаткова комунікація. Відома вона ще з давніх часів у вигляді жестів. У сучасному світі з 50-х рр. ХХ ст. створені різні системи піктограм. І лише в останні роки з'явилися перші книжки та додатки з піктограмами українською.


Хто створює піктограми "ДивоГра”

Соціальне підприємство “ДивоГра” створює посібники для дітей з аутизмом та мовленнєвими порушеннями з 2015 р., впроваджуючи прогресивний світовий досвід та створюючи власні символи, адаптовані до української мови та звичного оточення дитини.

2020 року команда “ДивоГра” отримала міжнародну нагороду як фіналіст “Global Partnership Awards” за проєкт соціального партнерства з асистивних технологій “Альтернативна і додаткова комунікація. Можливості для терапії та соціальної інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення”.


Команда проєкту: як ми це зробимо

Протягом 5 місяців 6 фахівців ГО “Моя родина” та соціального підприємства “ДивоГра” створюватимуть і адаптуватимуть 2 книги з піктограмами:

“Дружба”


та “Стосунки”

Ці видання допоможуть дітям з аутизмом дізнатися більше про:

 • власне тіло та гігієну;
 • ставлення до інших людей різної статі;  
 • спілкування, дружбу;
 • власні права та межі у стосунках тощо.

Як це все буде... А можна швидше?

Робота над такою адаптованою книгою відрізняється від створення звичайних дитячих видань.

Крок 1.Ідея та зміст - 3 тижні.

Спочатку ми разом з авторами та консультантами - фахівцями з дитячого розвитку, корекційної педагогіки та асистивних технологій - Даною Яковенко, Євгеном Суковським опишемо ідею книжок, сюжет і зміст.

Крок 2. Адаптація та створення піктограм - 1,5 місяці.

Адаптація книжок означає, що до кожного слова фахівці “ДивоГра” - Маргарита Чайка і Ганна Усатенко - опишуть піктограми, а мисткині Алла та Вероніка намалюють ці символи.

Крок 3.Ілюстрації - 2,5-3 місяці.

Авторки та консультанти серії - філолог Валерія Кисельова-Саврасова, психологи Марія Максимчук та Дана Яковенко - опишуть зображення та тексти до сюжету. Художниці Тетяна та Мар’яна створять ілюстрації.

Крок 4. Тестування - 1 місяць.

Готові зразки тексту з піктограмами та ілюстраціями ми передамо батькам та фахівцям для занять з дітьми і отримаємо зворотний зв’язок про те, наскільки видання зручні та зрозумілі. Внесемо правки.

Крок 5. Підготовка до друку - 2 тижні.

Верстальник Дмитро та редактор Інна уважно вичитають всі матеріали і зберуть макети, підготують книжки до друку.

Крок 6.Друк - 1 місяць.

Команда фахівців у друкарні подбає про те, щоб яскраві запашні книжки були вчасно надруковані та доставлені до нашого офісу.

Крок 7. Доставка подарунків - 3 тижні.

Команда ГО “Моя родина” та волонтери дбайливо запакують книжечки та інші винагороди й відправлять по всій Україні та за кордон благодійникам, які підтримали цей проєкт і повірили, що розвиток мовлення і соціальних навичок для дітей з аутизмом важливий.

Крок 8. Подяки - 2 тижні.

Завдяки вашій підтримці ми створимо також безкоштовні матеріали для розвитку мовлення у людей з інвалідністю:

 • постери з піктограмами про дорослішання;
 • піктограми про гігієну, кордони і спілкування;
 • ігри з піктограмами, які допоможуть дітям подружитися.

Ці матеріали можна буде завантажити на сайті ГО “ЦСППС “Моя родина” та у наших соціальних мережах.

Коли я отримаю свою винагороду

Стаючи доброчинцем проєкту, ви підтримуєте створення безкоштовних матеріалів, які допоможуть розширити межі світу для дітей з аутизмом та порушеннями мовлення.

Натискаючи "Фондувати", ви перейдете в меню винагород. Ви можете обрати, отримувати винагороду чи ні. Кожна винагорода має свій термін виконання. Нижче побачите всі винагороди:


Крім того, 50 примірників будуть відправлені до дитячих бібліотек у партнерстві з ГО "Українська бібліотечна асоціація".

Кожен контакт для людини з аутизмом - цінний досвід. Ми в команді ГО "Моя родина" з 2015 р. працюємо над підтримкою сімей, у тому числі дітей з аутизмом, порушеннями розвитку, мовлення та поведінки. Ми віримо, що завдяки таким виданням люди з розладами аутистичного спектра зможуть досягти автономії, наповненого життя та значущих стосунків.


Кожна гривня, фондована вами, буде подвоєна завдяки підтримці Міжнародного фонду "Відродження" та Європейського союзу.


Цей проєкт був обраний грантодавцями як суспільно важливий. Підтримка дасть змогу надрукувати більше книжок для сімей, у яких ростуть діти з розладами аутистичного спектра.

БО "Вплив" вже надав підтримку нашій ініціативі, завдяки чому ми зняли ролик з ТОВ "Укркіно", який показує, як використання піктограм змінює життя дітей з аутизмом. Соціальне підприємство "ДивоГра" виступить упорядником видань, створить піктограми для них та потурбується про якість. 10% прибутку від продажів решти екземплярів, за моделлю соціального підприємства "ДивоГра", будуть спрямовані на безкоштовні лекції та матеріали для завантаження з асистивних технологій та альтернативної і додаткової комунікації.

Вся команда ГО "Моя родина" відчуває велику відповідальність. Ми вдячні всім, хто повірив у цей проєкт і вже мріємо, як відправимо видання всім, хто його підтримав!

Нехай в нашому житті буде більше позитивного спілкування та любові!


Сталість проекту буде забезпечена тим, що внаслідок цієї кампанії будуть створені безкоштовні матеріали з піктограмами про статевий розвиток, гігієну, дружбу та стосунки, що будуть розміщені на сайті авторів, команди соціального піприємства "ДивоГра", у вільному доступі. 

Українські бібліотеки отримають адаптовані книжки по областях, а благодійники  - подарунки з піктограмами. 

Підтримка Благодійного фонду "Відродження" та Благодійної організації "Вплив" ,  також ваші внески дозволять надрукувати перші посібники на теми стосунків для людей з розладами аутистичного спектра українською.

Працюючи в сфері з асистивних технологій з 2015 року ми формуємо культуру ставлення до людей з інвалідністю та використання альтернативих способів комунікації.

Тому що зв'язок важливий. Залишаймося на зв'язку!

З повагою, команда ГО "Моя родина" та фахівці соціального підприємства "ДивоГра".

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Постер з піктограмами про навчання у школі у .jpg. Найбільш необхідні 20 символів, які допоможуть адаптуватися дитині до шкільного життя. Постер буде надісланий на електронну пошту доброчинця.

  5 доброчинців

  4995 залишилось

 • Внесок від 75 грн

  3 постери у .jpg з найбільш важливими піктограмами для спілкування: - потреби; - фрази ввічливості; - вітання, прохання; - емоції. Перші піктограми для взаємодії.

  4 доброчинці

  1996 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Добірка з 5 постерів у .jpg. Піктограми, які розкажуть дитині про свята: Новий рік, 1-е вересня, Різдво, свято весни, день народження тощо. Постер буде надісланий на електронну пошту.

  1 доброчинець

  999 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Подарунковий сертифікат на продукцію з піктограмами "ДивоГра". Ви можете використати його протягом року або подарувати сім'ї, де росте дитина з аутизмом.

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Сумка із зображенням піктограм та фразою "Люблю читати книжки". Яскрава, міцна, екологічна.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книжка з піктограмами "Cтосунки" - найнеобхідніші навички побудови стосунків для підлітків зі знижкою! Розвиток комунікації, навички гігієни та безпеки, соціальні історії з піктограмами про стосунки.

  3 доброчинці

  497 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книжка з піктограмами "Дружба" - найнеобхідніші навички спілкування для дітей зі знижкою! Розвиток комунікації, вміння співпереживати, соціальні історії з піктограмами про дружбу.

  6 доброчинців

  494 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Комплект книжок з піктограмами "Дружба" та "Стосунки" для дітей і підлітків зі знижкою! Розвиток комунікації, соціальні історії з піктограмами про дружбу та кохання.

  12 доброчинців

  388 залишилось

 • Внесок від 900 грн

  Особиста консультація методиста проєкту "ДивоГра", викладача, психолога, аспіранта НПУ ім. М. Драгоманова Маргарити Чайки з питань впровадження АДК в сім'ї або навчальному закладі, 45 хв.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Подарунковий сертифікат на продукцію з піктограмами "ДивоГра". Ви можете використати його протягом року або подарувати сім'ї, де росте дитина з аутизмом.

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1800 грн

  Консультація психолога, соціального педагога Ганни Усатенко, лідерки "ДивоГра" з питань корекції небажаної поведінки у дітей, батьківських навичок та розвитку соціальних умінь у дітей з аутизмом.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 2400 грн

  Консультація Ганни Усатенко, лідерки "ДивоГра", голови ГО "Моя родина" з питань соціального підприємництва. Успішний досвід підприємництва з 2013 р. Портфоліо на фото.

  0 доброчинців

  5 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту