101 %
 • 65 920зібрано (з 65 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Фестиваль, що наочно покаже європейське коріння українського театру і створить нові можливості для розвитку українсько-європейської театральної співпраці

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Історія

У 1919 році режисер-новатор Лесь Курбас розпочинає роботу над Шекспіром – виставою «Ромео та Джульєтта».

У 1920-і роки Курбас і драматург Микола Куліш створюють новий український театр, який перебуває на передовій європейських театральних інновацій.

У 2018 році Куліш вперше грається англійською мовою – у Лондоні виходить вистава «Маклена Граса».

У 2019 році українські та британські театральні колективи збираються в Харкові, в місті, де зароджувався український театральний авангард, щоб продовжити розпочату сторіччя тому творчу розмову з позицій сьогодення.

Актуальність

Український театр, багато десятирічь споріднений з російським, з початком війни 2014 року все більше відривається від минулого тяжіння і, відчуваючи власну європейську ідентичність, повертається обличчям до європейського театрального світу. Насправді ця ідентичність має глибоко історичне коріння, ще за часів українського Розстріляного відродження, коли авангардний український театр Курбаса і Куліша знаходився на вістрі європейського театрального процесу.  

Мета

Ми хочемо наочно продемонструвати європейський вимір українського театру і в історичному контексті, і в контексті сьогодення, та створити можливості для розвитку нових театральних зв’язків між Україною та Європою.

Що буде?

6 днів фестивалю у Харкові включатимуть:

Заплановані театральні події

-          Низка вистав за Миколою Кулішом: «Маклена Граса» театральної компанії Night Train (Лондон), «Маклена Граса» Луганського академічного музикально-драматичного театру (зараз працює у Северодонецьку), «Отак загинув гуска» театру «Кімната Т» (Харків), «Куліш: Діалог у просторі та часі» ТО «Інакше» (Харків).

-          Модерні українські постановки «Ромео та Джульєтти» Шекспіра від харківських театрів «Арабески» та «Театр на Жуках»

-          Бліц-читання творів Куліша у виконанні студентів театральних вишів та професійних акторів 

Освітня складова і професійні зв’язки

-          Вільні майстер-класи від представників Night Train для студентів театральних вишів з популярної у Великій Британії школи фізичного театру Лекока та з лялькового театру

-          Майстер-класи «англійська мова через театр» для тих, хто викладає або вивчає англійську

-          Професійні майстер-класи між українськими та британськими компаніями для особистого обміну ідеями та методиками з метою розвитку зв'язків для майбутньої співпраці. 

Громадська думка

-          Публічні дискусії та лекції, присвячені взаємному впливу європейського театру та театру Курбаса-Куліша, які мають донести знання про Розстріляне відродження від академічних кіл до широкого загалу;

-          Вулична виставка про Розстріляне відродження, яку ми створимо разом з Харківським літературним музеєм, з інформацією про Куліша, Курбаса і шекспірівський авангард 1920-х років в Україні;

-          Театральні перфоманси просто неба у центрі міста, які дозволять розширити аудиторію фестивалю та долучити до нього додаткову увагу

-          Конкурс вуличного мистецтва зі створення арт-розписів у дворі театру «Арабески», у місці, де колись жили актори легендарного курбасівського театру «Березіль»

 

Бонус

-          Вистава британського театру Night Train «Маклена Граса» у Києві

-          Майстер-класи британців для театральних студентів Києва

 

Коли?

У Харкові 13-18 червня

У Києві 19-20 червня


Команда проекту

Дмитро Терновий,  актор і драматург, співзасновник Театру на Жуках - організатор фестивалю (загальна координація, комунікації, зовнішній PR)


Світлана Олешко, режисерка Театру "Арабески" - співорганізаторка фестивалю (театральна та додаткова творча програма: читання, стріт-арт, виставка)


Марія Мотег'ю, режисерка лондонського театру Night Train - співорганізаторка фестивалю (переговори зі спонсорами, організація візиту британської команди, стріт-перфоманс)


Дар'я Фельдман - координаторка фестивалю (поточні адміністративні питання, переклад)


Богдан Токарський - координатор фестивалю (лекційна частина, дискусії, тур-менеджмент)

Бюджет

Ми збираємо кошти, головним чином, на:

-   транспортні витрати для Луганського музикально-драматичного театру, що зараз працює у вигнанні - у Северодонецьку і покаже на фестивалі власну версію "Маклени Граси"

-   витрати на житло для трупи Луганського музикально-драматичного театру

-   витрати на житло для  британського театру Night Train 

Цей проект фестивалю подавався на міжнародну програму Culture Bridges, і йому не вистачило лише одного балу у фінальному рейтинговому заліку, щоб отримати фінансування. Але ми практично знайшли інші джерела. Саме тому зараз ми виходимо на такий бліц-краудфандінг.

Якщо ми зберемо 65 тис. грн. за 25 днів, то Міжнародний фонд Відродження виділить аналогічну суму на проведення фестивалю. І навіть більше: у разі успіху кампанії, надасть додатковий цільовий грант на цей проект, фактично потроївши зібрану суму.

Отже знайте, що вкладаючи, наприклад,  300 грн., ви насправді надаєте майже 1000 грн. на цю важливу культурну подію! Заздалегідь дякуємо за підтримку!

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 200 грн

  Лист подяки з особистими підписами команди фестивалю

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Програмки до вистави "Маклена" британського театру з підписами учасників

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Абонемент на відвідання вистав театру "Арабески" протягом сезону 2019-2020

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  абонемент на відвідування 10 вистав Театру на Жуках протягом сезону 2019-2020

  2 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Англійський чай прямо з Лондону від театру Night Train

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  статус спонсора фестивалю

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  статус партнера фестивалю

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Абонемент на всі вистави фестивалю

  10 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • InStrum Fest в Кременці

  InStrum Fest - фестиваль інструментальної та симфонічної музики в містах з великим туристичним потенціалом, наступний планується в місті Кременець.

  Тетяна
  Воронова
  • 3
  • 50
   днів
  • 0
   грн
 • Літературно-освітній хаб "KUST-WEST"

  Освітній центр, спрямований на популяризацію інтеркультурності і багатомовної літератури, освоєння основ літературної майстерності та розвитку перекладацької літератури на Рівненщині

  Ірина
  Рачковська
  • 3
  • 90
   днів
  • 0
   грн