16 %
 • 32 979зібрано (з 200 000 грн)

Головне

Програма "Людина і право" присвячена викликам і загрозам свободі та правам людини в Україні та світі, існуючим механізмам захисту прав людини.

Історія

Актуальність проекту

З 2017 року правозахисні організації відзначають погіршення ситуації з правами людини в Україні. Цьому сприяє посилення агресії в українському суспільстві, толерантність до насильства, відступ від цінностей прав людини заради безпеки. Загальний рівень знань у галузі прав людини залишається низьким, тоді як попит суспільства на такі знання є досить високим.


Водночас в українському медіа-просторі практично немає якісного контенту з прав людини. Він присутній лише спорадично. Наразі не існує спеціалізованих програм з прав людини, які виходять регулярно. Іншими проблемами є недостатня підготовка телеведучих у галузі прав людини, брак знань законодавства України та міжнародних угод у сфері прав людини, розуміння питань прав людини тощо. Зазвичай телевізійні програми, пов'язані з правами людини представлені в політичному контексті, а питання прав людини розглядаються під політичним кутом зору.


Експерти в галузі прав людини іноді беруть участь у політичних чи інформаційних програмах, але загалом контекст програм залишається неправозахисним. Усі найбільші інформаційні канали України контролюються олігархами і знаходяться під їхнім впливом на редакційну політику. На таких каналах було багато спроб маніпулювати інформацією про права людини.


Відповідно до щоденної аналітики телебачення, аудиторія кожної програми "Людина і право" коливається від 150 до 350 тисяч осіб. Ця телепрограма є найбільшим в Україні правозахисним каналом комунікації. При цьому, немає жодного впливу на редакційну політику програми і вона працює на принципах повної свободи слова і об’єктивності висвітлення фактів.


Мета проекту

Формування порядку денного з прав людини в українському медіапросторі, інформування, аналіз та просвітництво в галузі прав людини шляхом випуску спеціалізованої програми з прав людини «Людина і право».

План реалізації

Випуск 16 програм "Людина і право" тривалістю 50 хв. з повтором. Програма "Людина і право" присвячена викликам і загрозам свободі та правам людини в Україні та світі, існуючим механізмам захисту прав людини.


Програма розповідає про діяльність міжнародних правозахисних установ та судових органів: ЄСПЛ та МКС, Комітетів ООН та РЄ тощо, діяльність національних та міжнародних НУО.

У студії присутні гості-експерти, які презентують тему передачі. До кожної програми готується інформаційний сюжет і записуються коментарі експертів.

Всі програми розміщуються на сайті та ютубканалі Еспресо TV.


Очікувані результати

Буде випущено 16 програм «Людина і право» з повторами, аудиторія кожної - 150-350 тис. осіб, які розкриють гострі проблеми прав людини.

Програма сприятиме утвердженню цінностей свободи та прав людини, підвищенню знань у галузі прав людини та формуванню порядку денного у галузі прав людини.

Програма також сприятиме укріпленню свободи вираження поглядів, незалежності ЗМІ та матиме вплив на прийняття державних рішень.


Команда проекту

Борис Захаров – автор і ведучий програми «Людина і право», голова управи Гуманітарної студії «Хвиля», директо БФ "Людина і право", має 2-річний досвід роботи на телебаченні і 23-річний досвід роботи в правозахисних організаціях: Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, один з координаторів Харківського Євромайдану під час Революції Гідності, закінчив історичний факультет Харківського національного університету, автор книги «Нарис історії дисидентського руху в Україні» і багатьох статей у сфері прав людини історії та культури, співавтор низки законів у галузі прав людини.Анвар Деркач – редактор програми «Людина і право», журналіст Радіо Свобода, голова Громадської організації «Асоціація мусульман-біженців «Азан», в журналістиці з 1996 року, з 2016 року займається захистом прав мігрантів. Закінчив Інститут журналістики Київського Національного університету ім. Т.Шевченка, автор численних публікацій в українських та зарубіжних ЗМІ про ситуацію з правами шукачів притулку в Україні.


Інші співробітники задіяні в реалізації проекту: журналісти, режисери, оператори, технічний персонал є працівниками телеканалу Еспресо TV.


На що потрібні кошти:

1. Оплата праці: ведучий, редактор, випусковий режисер, режисер монтажу, дизайнер графіки, звукорежисер, інженер IT, оператор студії, гример.

2. Оплата виїздів знімальної групи: водій, оператор ТЖК, журналіст, транспортні витрати.


Телеканал Еспресо TV надає матеріально-технічну базу для реалізацію проекту і здійснює трансляцію (розповсюдження сигналу Зеон буд, кабельні мережі, супутник)

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 200 грн

  Фірмова чашка каналу Еспресо

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Борис Захаров. Нарис з історії дисидентського руху в Україні 1956-1987 Автор визначає місце дисидентського руху в історії, описує увесь спектр дисидентських напрямків і течій цього періоду

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Альбом етно-джазової музики Marinita

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Євген Захаров. Засудження злочинів комуністичного режиму СРСР.

  0 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Екскурсія на телеканал Еспресо та фото в студії

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  3 книги історико-мемуарної серії видавництва "Права людини" на вибір.

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  5 книг історико-мемуарної серії видавництва "Права людини" на вибір.

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  7 книг історико-мемуарної серії видавництва "Права людини" на вибір.

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 4000 грн

  Цикл книг "Вибрані рішення Верховного Суду США" Цикл книг "Вибрані рішення Європейського суду з прав людини проти України"

  0 доброчинців

  1 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

36 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Тревел-шоу "На районі"

  "На районі"- перше тревел-шоу про столицю України. Київ надзвичайний! Кожна частинка - окремий світ. Покажемо його райони детальніше. Головне місто країни точно має чим здивувати. Готові до подорожі?

  Владислав
  Кононенко
  • 13
  • 43
   днів
  • 0
   грн
 • Міжнародна премія імені Івана Франка - 2021

  Міжнародна премія імені Івана Франка для науковців-гуманітаріїв – це як «Оскар» для акторів чи «Греммі» для музикантів.

  Ольга
  Нижник
  • 74
  • 60
   днів
  • 0
   грн