







Головне
Програма "Людина і право" присвячена викликам і загрозам свободі та правам людини в Україні та світі, існуючим механізмам захисту прав людини.
Історія
Актуальність проекту
З 2017 року правозахисні організації відзначають погіршення ситуації з правами людини в Україні. Цьому сприяє посилення агресії в українському суспільстві, толерантність до насильства, відступ від цінностей прав людини заради безпеки. Загальний рівень знань у галузі прав людини залишається низьким, тоді як попит суспільства на такі знання є досить високим.
Водночас в українському медіа-просторі практично немає якісного контенту з прав людини. Він присутній лише спорадично. Наразі не існує спеціалізованих програм з прав людини, які виходять регулярно. Іншими проблемами є недостатня підготовка телеведучих у галузі прав людини, брак знань законодавства України та міжнародних угод у сфері прав людини, розуміння питань прав людини тощо. Зазвичай телевізійні програми, пов'язані з правами людини представлені в політичному контексті, а питання прав людини розглядаються під політичним кутом зору.
Експерти в галузі прав людини іноді беруть участь у політичних чи інформаційних програмах, але загалом контекст програм залишається неправозахисним. Усі найбільші інформаційні канали України контролюються олігархами і знаходяться під їхнім впливом на редакційну політику. На таких каналах було багато спроб маніпулювати інформацією про права людини.
Відповідно до щоденної аналітики телебачення, аудиторія кожної програми "Людина і право" коливається від 150 до 350 тисяч осіб. Ця телепрограма є найбільшим в Україні правозахисним каналом комунікації. При цьому, немає жодного впливу на редакційну політику програми і вона працює на принципах повної свободи слова і об’єктивності висвітлення фактів.
Мета проекту
Формування порядку денного з прав людини в українському медіапросторі, інформування, аналіз та просвітництво в галузі прав людини шляхом випуску спеціалізованої програми з прав людини «Людина і право».
План реалізації
Випуск 16 програм "Людина і право" тривалістю 50 хв. з повтором. Програма "Людина і право" присвячена викликам і загрозам свободі та правам людини в Україні та світі, існуючим механізмам захисту прав людини.
Програма розповідає про діяльність міжнародних правозахисних установ та судових органів: ЄСПЛ та МКС, Комітетів ООН та РЄ тощо, діяльність національних та міжнародних НУО.
У студії присутні гості-експерти, які презентують тему передачі. До кожної програми готується інформаційний сюжет і записуються коментарі експертів.
Всі програми розміщуються на сайті та ютубканалі Еспресо TV.
Очікувані результати
Буде випущено 16 програм «Людина і право» з повторами, аудиторія кожної - 150-350 тис. осіб, які розкриють гострі проблеми прав людини.
Програма сприятиме утвердженню цінностей свободи та прав людини, підвищенню знань у галузі прав людини та формуванню порядку денного у галузі прав людини.
Програма також сприятиме укріпленню свободи вираження поглядів, незалежності ЗМІ та матиме вплив на прийняття державних рішень.
Команда проекту
Борис Захаров – автор і ведучий програми «Людина і право», голова управи Гуманітарної студії «Хвиля», директо БФ "Людина і право", має 2-річний досвід роботи на телебаченні і 23-річний досвід роботи в правозахисних організаціях: Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, один з координаторів Харківського Євромайдану під час Революції Гідності, закінчив історичний факультет Харківського національного університету, автор книги «Нарис історії дисидентського руху в Україні» і багатьох статей у сфері прав людини історії та культури, співавтор низки законів у галузі прав людини.
Анвар Деркач – редактор програми «Людина і право», журналіст Радіо Свобода, голова Громадської організації «Асоціація мусульман-біженців «Азан», в журналістиці з 1996 року, з 2016 року займається захистом прав мігрантів. Закінчив Інститут журналістики Київського Національного університету ім. Т.Шевченка, автор численних публікацій в українських та зарубіжних ЗМІ про ситуацію з правами шукачів притулку в Україні.
Інші співробітники задіяні в реалізації проекту: журналісти, режисери, оператори, технічний персонал є працівниками телеканалу Еспресо TV.
На що потрібні кошти:
1. Оплата праці: ведучий, редактор, випусковий режисер, режисер монтажу, дизайнер графіки, звукорежисер, інженер IT, оператор студії, гример.
2. Оплата виїздів знімальної групи: водій, оператор ТЖК, журналіст, транспортні витрати.
Телеканал Еспресо TV надає матеріально-технічну базу для реалізацію проекту і здійснює трансляцію (розповсюдження сигналу Зеон буд, кабельні мережі, супутник)
Партнер проекту
Міжнародний Фонд "Відродження"
Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор(-ка) проекту
Boris
Zakharov
Блоги
Відомості про здійснення проекту
ЦІКАВО ТАКОЖ
36 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Тревел-шоу "На районі"
"На районі"- перше тревел-шоу про столицю України. Київ надзвичайний! Кожна частинка - окремий світ. Покажемо його райони детальніше. Головне місто країни точно має чим здивувати. Готові до подорожі?
-
13
-
-
-
-
Міжнародна премія імені Івана Франка - 2021
Міжнародна премія імені Івана Франка для науковців-гуманітаріїв – це як «Оскар» для акторів чи «Греммі» для музикантів.
-
74
-
-
-