







- 212доброчинців
- 0 залишилось год.
- зібрано (з 100 000 грн)
- Завершено
Головне
«ТЕПЛО і СВІТЛО у Гармидер ангар-stage» — це ініціатива з облаштування системою опалення та світловим обладнанням сучасного альтернативного інтеграційного мистецького простору в Луцьку.
Історія
Все почалося з проблеми.
Для культури Луцька характерні консерватизм, пострадянськість та провінційність. Та з іншого боку зростає кількість мешканців, яких цікавить актуальне сучасне мистецтва; з’являється чимало творців нової міської культури. Водночас, незалежної локації, де б весь цей творчий потенціал міг вибухнути новими ідеями та проектами, довгий час у Луцьку не було.
Саме тому, в команди громадської організації «Творче об'єднання «Гармидер» виникла ідея пошуку приміщення, яке можна було б перетворити на місце, де твориться актуальна культура міста. І нам це вдалося! У самісінькому центрі міста ми знайшли старий атмосферний австрійський ангар з чудовою акустикою.
Із серпня 2019 року, почалося життя сучасного альтернативного інтеграційного мистецького простору «ГаРмИдЕр ангар-stage» (ГАS).
- Сучасний – презентація, підтримка та розвиток сучасного мистецтва і соціокультурних інноваційних проектів, що відповідають потребам та викликам суспільства.
- Альтернативний – альтернатива місцевим будинкам культури.
- Інтеграційний – відкритість до інтеграції проектів з різних галузей та залучення соціальновразливих категорій у культурні проекти.
- Мистецький – акцент на мистецьких та культурних заходах.
Наша місія:
Стати головною об’єднавчою платформою Луцька для введення діалогу із дітьми, молоддю та людьми середнього віку про сучасне актуальне мистецтво та соціальну відповідальність, через творення та презентацію актуального мистецького продукту, а також проведення просвітницьких заходів.
Що вже вдалося зробити?
Завдяки благодійним внескам та грантовим коштам нам вдалося зібрати стартову суму та почати облаштування ГАS. Зокрема: зробили підлогу, окремі входи, розводку електрики, встановили систему вентиляції, придбали стільці.
Не зважаючи на ремонт, в «ГаРмИдЕр ангар-stage» вже відбулося ряд заходів, що зібрали повну глядацьку залу. Зокрема:
- 15.09.2019 — вистава за п’єсою Івана Вирипаєва «Сни» арт-проекту «Театр на перехресті» (м. Чернівці). Показ в рамках 6-го міжнародного театрального фестивалю «Мандрівний вішак»;
- 25.09.2019 — будівельно-театральний перфоманс «Білим» театру «ГаРмИдЕр» (режисер Руслана Порицька);
- 4.10.2019 — заходи в рамках фестивалю сучасної європейської літератури «Фронтера» — винно-поетичні читання, виступ прєкту «Лінія Манергейма» (Сергій Жадан, Олег Каданов, Євген Турчинов);
- 13.10.2019 – вистава «Мати» театру «Гармидер» (режисер Йоланта Юшкевіч);
- 01.11.2019 — заходи третього Всеукраїнського форуму молодіжних працівників та працівниць;
- 03.11.2019 — вистава «Кульбабове вино» театральної майстерні «ДогориДриґом» (режисер – Руслана Порицька, пластиограф – Юлія Варченко).
Що планується?
- Доформування команди ГAS.
- Формування об’єднання «ГАS-клуб», до якого увійдуть представники команди творців та соціально активні люди, які будуть долучатися до функціонування ГAS. Сплачуючи щомісячні клубні внески, вони матимуть право на отримання щомісячних клубних звітів, участь у щомісячному та покроковому плануванні роботи простору.
- Проведення зустрічі з представниками різних суспільних сфер для детальної розробки напрямків діяльності та подієвого наповнення, особливостей комунікативних платформ та проектів співтворення.
- Проведення серії заходів для збору коштів для сценічної конструкції (97 тис. грн.) — благодійні покази вистав, концертів, перформансів.
- Проведення концептуальної акції із збору 100 унікальних стільців для простору «Єдність у розмаїтті».
- Започаткування дискусійного мистецького клубу та проведення його заходів (орієнтовно раз на місяць).
- Проведення презентації візуального стилю (каліграф Кирило Ткачов).
- Участь у конкурсних грантових програмах.
- Організація та проведення концертів і культурних заходів.
Куди підуть кошти краудфандингової кампанії «ТЕПЛО і СВІТЛО»?
Дя того, щоб цей мистецький простір міг функціонувати і в холодні періоди року, потрібно закупити та встановити теплову систему, яка б забезпечила обігрів приміщення. Також, потрібно закупити та встановити світлове обладнання. Адже одна з функцій цього простору — це сценічний майданчик для місцевих та приїжджих митців (театрів, музичних колективів тощо), а їх виступ без належного стаціонарного світлового обладнання є ускладненим.
Закупівля та встановлення теплової системи і світлового обладнання забезпечить стабільне функціонування «ГаРмИдЕр ангар-stage» цілий рік.
Власних або меценатських коштів для забезпечення цих витрат ми не маємо, тому й вирішили провести краудфаундінгову кампанію з подальшим дофінансуванням від Міжнародного фонду у межах конкурсу «Культура. Спільнота». Якщо наша кампанія збере 100 тисяч грн., то фонд «Відродження» додасть аналогічну суму.
Кошти, що будуть зібрані шляхом краудфандингу та отримані в рамках гранту, ми плануємо витратити для закупівлі внутрішніх блоків кондиціонера, що будуть використовуватися для обігріву приміщення та кондиціонування повітря. Загальна вартість — 100 тисяч гривень.
Також планується закупівля світлового обладнання. Загальна вартість 100 тисяч гривень.
Партнер проекту
Міжнародний Фонд "Відродження"
Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор(-ка) проекту
Дмитро
БезвербнийТехнічний менеджер
Павло
ПорицькийКерівниця ГАS
Оля
Валянік
ЦІКАВО ТАКОЖ
36 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Міста дітей
Створення дитячих туристичних онлайн путівників містами України на основі дитячих малюнків. Діти малюватимуть ті місця та об'єкти, які люблять відвідувати самі та хотіли б показати друзям.
-
52
-
-
-
-
Історії про культурну та історичну спадщину Вінниці
Ми просимо підтримати фінансово створення серії мультимедійних матеріалів про об'єкти культурної спадщини Вінниці, які не підлягають приватизації.
-
5
-
-
-