100 %
 • 106 030зібрано (з 106 000 грн)

Головне

«Ткацький шлях» - документальний фільм, метою якого є зафіксувати різноманіття ручного традиційного українського ткацтва в різних регіонах України, показати різні техніки, види ткацтва

Історія

«Ткацький шлях» - барвистий і яскравий документальний фільм про старовинне ткацьке ремесло, його види, техніку і майстрів, які передають знання від покоління до покоління або намагаються відновити втрачені знання.


«Ткацький шлях» - фільм, в якому переплітаються автентичне мистецтво, старовинні обряди і практично незаймана природа українських гір та степів.


Саме в таких місцях, далеко від мегаполісів, міської метушні, споживацького суспільства, і збереглися «острови» народних майстрів та автентичні ремесла.


Команда працює над фільмом з 2017 року. Ми об'їздили всю Україну в пошуках найбільш автентично збережних зразків ткацтва та найбільш відданих справі майстрів. Наразі вже відзнято відеоматеріал і є потреба в постпродакшині стрічки.


"Ткацький шлях" актуальний тим, що сприяє приверненню уваги до збереження, усвідомлення ролі культурної спадщини, заохочення нових поколінь виконувати роль провідників, оберігачів та ретрансляторів здобутків минулих поколінь в контексті глобалізації культури, стирання культурних меж та розмивання культурно-ідентичних кордонів. 


Локальний/регіональний рівень: В багатьох українських регіонах існують місцеві осередки, які в автентичному вигляді зберегли найрізноманітніші техніки ручного ткацтва. Проєкт сприятиме активації комунікації між майстрами на локальному рівні, а також підвищить їх імідж, вагу їх діяльності серед місцевого населення, яке звично ставиться до місцевих майстрів та не завжди може оцінити їх високомистецький продукт, а також глобальну цінність необхідності збереження культурної спадщини.


Національний рівень: На національному рівні існує вкрай мало ініціатив, які об’єднували б локальні осередки з ткацтва, сприяли комунікації, налагодженню співпраці, перейманню досвіду. Завдяки фільму ця комунікація може бути налагоджена. Що стосується національного рівня аудіовізуального спрямування - фільм доповнить та розширить тематики та проблеми, з якими працюють сучасні телевиробники.


Міжнародний рівень: Виходячи з попереднього досвіду затребуваності фільму про вишиті сорочки «Спадок нації» на міжнародному рівні (численні покази у 17 країнах, відтитровано 7 мовами), автори фільму мають підстави припускати, що відповідний попит буде і на фільм «Ткацький шлях» серед іноземних науково-популярних, документальних телеканалів. 

Прем'єру фільму заплановано на листопад-грудень 2020 року.


ТРЕЙЛЕР ФІЛЬМУ "ТКАЦЬКИЙ ШЛЯХ"

КОМАНДА ФІЛЬМУ

Леся ВОРОНЮК - режисерка, продюсерка, сценаристка. У творчому доробку Лесі - два документальних фільми - "Спадок нації" та "Соловей співає"

Леся - засновниця улюбленого багатьма мільйонами українців свята Всесвітній день вишиванки. Культурна менеджерка займається культурними проєктами різних форматів 15 років і вважає, що культура є духовною бронею українського народу. Саме тому в складний час інформаційної, гібридної війни важливо створювати якомога більше якісного, актуального українського контенту.Дарина АЛЄКСЄЄНКО - підприємиця, культурна діячка, популяризаторка ручного ткацтва, засновниця найпопулярнішого україномовного каналу з ручного ткацтва Ткацтво України, керівниця проєктів  «Просвітницький центр «Вирій», «Мистецька Україна» (грант Президента 2017 рік), «Дивосвіт ткацтва» (2020). Має досвід співпраці із музеями: НЦНК «Музей Івана Гончара», НМУНДМ. Дарина переконана, традиційна культура - це той фундамент, без якого неможливо будувати змістовно міцну державу, і викорінення комплексу меншовартості, зокрема, грає визначальну роль у цьому процесі. Для Дарини цей фільм - чергова спроба показати широкому загалу: нам є чим пишатись.

Олександр ТКАЧУК - оператор фільму. У творчому доробку Олександра - документальний фільм «Спадок нації» та десятки відеокліпів українських музикантів. Олександр створив свою продакшн-студію «МамайМедіа» і знімає тільки український, україномовний контент. Оператор та режисер обожнює працювати з етнотематикою, шукати творчі рішення, які дозволять зняти традиційну культуру стильно та сучасно.

 Валентин ГРІНБЕРГ - оператор фільму. Валентин має понад 10-річний стаж роботи на «Суспільному» телебаченні, а також над різноманітними проєктами. Валентин - один із операторів фільму «Соловей співає». Оператор обожнює етнографічні експедиції, і чим триваліше і віддаленіше від Києва відрядження - тим натхненніше Валентин до нього готується.

Демид ЄЛІЗАРОВ - оператор та режисер монтажу. Демид - майстер на всі руки. Він і знімає, і монтує. У творчому доробку Демида - зйомки фільму «Соловей співає» та «Ткацький шлях». Також Демид знімає відеоролики про українських військових для фонду «Повернись живим». Демид завжди з радістю відгукується на запрошення попрацювати в кіно чи над іншим корисним відеоконтентом.


Уся команда стрічки «Ткацький шлях» - це молоді творчі люди, які вже працювали разом над попередніми фільмами, котрі були успішно зняті, мали національний прокат, фестивальне життя та покази закордоном. Окрім того, що члени команди мають значний фаховий досвід у своїй галузі, кожен обожнює працювати над культурними просвітницькими проєктами, адже відчуває відповідальність за збереження культурних надбань, їх популяризацію, створення зацікавленості з боку молоді. 

БЮДЖЕТ

Бюджет буде використано на постпродакшн фільму, зокрема на монтаж та кольорокорекцію, звукозведення, гонорар за авторську музику (гурт "Гайдамаки"), відеографіку, послуги диктора, переклад сценарію та відтитрування фільму англійською мовою. 


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 14
 • Внесок від 100 грн

  Перегляд фільму онлайн

  29 доброчинців

  21 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Шеврони "Соловей співає" - нашого попереднього фільму, що руйнує міфи про українську мову.

  22 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Метелик ручної вишивки. Універсальна прикраса для хлопчиків та дівчаток, а також для жінок та чоловіків, які бажають доповнити свій образ етнородзинкою. Метелики вишиті нашою майстринею Вірою Колосюк

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Футболка з малим логотипом нашого попереднього фільму "Соловей співає". Розмір M/L

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Футболка з великим логотипом нашого попереднього фільму "Соловей співає". Розмір XXL

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Можливість виступу на прем'єрі фільму зі вступним словом у листопаді.

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Спільний майстер-клас із ручного ткацтва від ідейної натхненниці та консультантки фільму Дарини Алєксєєнко (в Києві)

  10 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Комплект ткацький від наших друзів та партнерів фільму - "Народної майстерні "Вирій".

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Художній альбом «Океан квітів» унікальної буковинської ткалі, героїні фільму Вікторії Китайгородської.

  10 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Ткані сережки. Ручна робота від ідейної натхненниці та консультантки фільму Дарини Алєксєєнко

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Футболка з великим логотипом нашого попереднього фільму "Соловей співає". Розмір S

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Екскурсія на постпродакш фільму та кава із творчою групою (у Києві)

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Ексклюзивний тканий рушник славнозвісного кролевецького ткацтва, яке ми досліджуємо в фільмі. Ручна робота майстрині Валентини Гицевич.

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Ексклюзивна ткана тайстра ручної роботи від майстрині фільму "Ткацький шлях" Вікторії Китайгородської.

  1 доброчинець

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

51 проект зараз чекає твоєї підтримки

 • ARZU

  «ARZU» - це освітній проєкт для українських учнів, які прагнуть дізнатись більше про яскравий світ звичаїв і традицій кримських татар.

  Esma
  Adzhieva
  • 4
  • 60
   днів
  • 0
   грн
 • Освітня програма DesignKIDS. Культурні мейкери майбутнього

  Школа та освітня платформа для розвитку майбутніх культурних навичок дітей та створення умов для їх творчої реалізації через архітектурне мислення та дизайн-освіту

  Design
  KIDS
  • 9
  • 70
   днів
  • 0
   грн