87 %
 • 58 064зібрано (з 66 670 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

«Твоє місто. Чернівці» – видання про життя у Чернівцях. Ми сприяємо порозумінню в громаді через пояснення і конструктивний діалог. З Вашою підтримкою ми це зробимо швидше та якісніше.

Історія

 Що змінить наш проект?

Розвиток незалежного медіа і створення серії пояснювальних текстів та репортажів про різноманітність Буковини сприятиме сталому розвитку Чернівців.  

Ми віримо, що відверта публічна конструктивна дискусія про проблеми та потреби чернівчан з обов’язковим залученням та врахуванням думок усіх представників громади сприятиме поступу Чернівців.

Хто ми?

«Твоє місто. Чернівці» – незалежний медіа-хаб, що включає в себе громадське медіа Чернівців та міську дискусійну платформу.

«Твоє місто», яке вже 5 років існує у Львові та має охоплення в півтора мільйони читачів щомісяця і 70 тисяч підписників Фейсбук-сторінки, отримало наприкінці 2017 року запит на створення незалежного локального медіа. Взимку 2018 року медіа-хаб «Твоє місто» запустив видання у Чернівцях.З дня заснування «Твоє місто. Чернівці» висвітлювало локальні події та процеси відповідно до міжнародних журналістських стандартів та редакційних стандартів медіа-хабу. Ми не висвітлювали непредметних політичних заяв та токсичні теми, що не становлять доданої вартості для нашої аудиторії. Натомість ми розповідали про інновації, якість життя, бізнес та урбаністику Чернівців.

За три місяці ми отримали позитивний зворотній зв'язок від читачів та високі кількісні показники в переглядах, поширенні наших матеріалів і в коментарях у соціальних мережах.

Саме через відповідальність перед нашою аудиторією ми були змушені призупинити нашу діяльність.

Що трапилось навесні?

Передбачалось, що «Твоє місто. Чернівці» підтримуватимуть небайдужі чернівчани, підприємці, які об’єднаються в громадську організацію для того, щоб місто отримало незаангажоване медіа. Проте у засновників «Твого міста» виникли принципові розбіжності зі співінвесторами через їхнє бажання впливати на редакційну політику медіа. Детальніше про це йдеться у заяві редакції та нашої наглядової ради тут.  

Ми обрали бути відповідальними та підзвітними виключно перед нашою аудиторією, навіть попри те, що на той момент не мали фінансової можливості підтримувати медіа з інших джерел.


І як ми виплутались?

Нам знадобилось декілька тижнів, щоб перезапуститись та змінити формат: ми перейшли до пояснювальної журналістики. У Чернівцях є проблема поляризації громади, яка підсилюється тим, що медіа є залежними від політиків. Медіа, які працюють не на громаду, не надають достатньо інформації, щоб чернівчани самостійно приймали рішення. Ми ж роз’яснюємо не тільки суперечливі теми, на кшталт, чому міська рада хоче усунути від повноважень міського голову, що не так із тарифом на проїзд, але й те, як працює електронна черга в дитячий садок. Ми не відмовляємось від висвітлення політики, але пишемо про неї, як про плани, рішення, виклики, а не боротьбу за владу.  Ми пояснюємо, чому саме це потрібно знати.


Ми розповідаємо про різні Чернівці: українські, румунські, німецькі, єврейські. Ми говоримо про те, як це різноманіття впливає на нас та як нам краще розуміти один одного. Як наше минуле впливає на нас сьогодні, про політику пам’яті та обмін досвідом.

Наприклад?

Як рада може позбавити мера повноважень та чому це ще нічого не означає

Як чернівецькі школи набиратимуть учнів до першого класу. Пояснюємо

Чому для ІТ у Чернівцях важливі кластер, аеропорт та взаємодія із владою

Ручне сортування. Репортаж із Чорнівського сміттєзвалища

Допоможи собі сам. Репортаж із чернівецької швидкої допомоги

«Мій метод як ракета». Пауль Пшенічка про те, чому недостатньо готувати школярів до ЗНО

Майстер досі живий. Як чернівецькі скрипки підкорюють світ

Що не так із ціною на проїзд у Чернівцях та чому перевізники страйкують

Не підлаштувалася. Як Домініка дочекалася української Буковини

Чому ми продовжуємо діяльність у Чернівцях?

Як тільки ми заявили про призупинення діяльності, багато з вас запитували, як нас підтримати та куди перерахувати кошти. Це багато значить для нас, адже ми відчули вашу співпричетність. Отож, ця кампанія стане індикатором, чи потрібне чернівецькій громаді незалежне медіа, а також добрим знаком для чернівецьких ініціатив, які хочуть існувати незалежно та змінювати місто.


Яка наша місія?

Сприяти сталому розвитку громади Чернівців через кращу поінформованість та створення можливості для дискусій з важливих для громади питань.

Яка наша мета?

Пояснювати, що відбувається в місті та регіоні, як кожен буковинець може вплинути на прийняття рішень та підвищувати якість свого життя у Чернівцях.

Хто творить «Твоє місто. Чернівці»?

«Твоє місто. Чернівці» робить команда з двох людей за підтримки львівської команди та із залученням фрилансерів. Ми публікуємо тільки найважливіші новини, випускаємо пояснювальні матеріали та репортажі.Ми плануємо залучити більше журналістів, коли отримаємо необхідні для функціонування ресурси.


Чому важливо, щоб ви нас підтримали?

Наша незалежність дозволяє нам не відпрацьовувати чиїсь гроші, а розповідати про досвід чернівчан – відомих та пересічних, тобто, ваш досвід, говорити про якість життя у місті, шукати спільні рішення міським проблемам і контролювати їх імплементацію, одним словом – бути сервісним медіа.

Наша аудиторія – це не уявна спільнота. Ми хочемо знати про вас більше, хочемо познайомити вас один з одним та з Чернівцями, хочемо, щоб ви обмінювались досвідом, хочемо розуміти, що саме є цінним для вас. Ми в Чернівцях, тому що є ви.

Бюджет проекту дозволить оплатити гонорари авторам матеріалів (60 матеріалів х 1000 грн) та дозволить нам працювати безперебійно впродовж трьох місяців (залучаючи паралельно ресурси материнської організації). За цей час ми плануємо знайти достатні ресурси для продовження і розвитку системної діяльності медіа-хабу.
Також наш проект відібрано у конкурсі міжнародного фонду "Відродження", який подвоїть зібрану нами суму в разі успіху цієї кампанії. А це дозволить вдвічі збільшити кількість контенту та сприятиме сталості розвитку проекту.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Листівка твого міста

  5 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Закладка для книги

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Книга Максима Дупешка "Історія, варта цілого яблуневого саду"

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Екскурсія твоїм містом від пана Ярка

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Еко-сумка для прогулянок твоїм містом

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Фотопрогулянка у твоєму місті

  1 доброчинець

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

15 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • VoxUkraine: Де реформи?

  VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні в проекті "Барометр реформ". Час перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.

  Максим
  Скубенко
  • 30
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • Англійський міні парк

  Школа англійської мови English club мріє про англійський міні-парк. Ми віримо, що цей парк стане початком добрих змін в нашому місті. Стань нашим супергероєм - підтримай цей проект!

  Nastya
  Muranova
  • 139
  • 69
   днів
  • 0
   грн