22 %
 • 17 120зібрано (з 75 560 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Творчий курс "Мистецький скарб Подільського краю" створений для відродження народного, декоративно-прикладного мистецтва та спрямований на творчий розвиток дітей.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

  Ми бібліотечна команда Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка, яка працює з різними навчальними закладами та проводить для дітей цікаві заходи, майстер-класи, організовує дитячі творчі виставки, популяризує дитячу книгу та читання.     

  Маємо успішний дворічний досвід реалізації проєктів від Українського культурного фонду в програмі "Інклюзивне мистецтво". Реалізовує власний проєкт "Бібліотечна інклюзія: інформаційний простір для особливих дітей".

 Ідея виникнення творчого курсу пов'язана з діяльністю подільської майстрині, голови спілки художників Дунаєвеччини, Оксани Цимбалюк - активного партнера нашого закладу. Спільно з нею на базі бібліотеки проходять майстер-класи для дітей з особливими потребами. Таким чином наша бібліотека стала для них платформою для реалізації творчості, набуття популярності та впевненості в собі.

 Об'єднавши наші зусилля, ми вирішили створити для таких дітей ще й творчий курс з подільського розпису.

  Наша мета: відтворити подільський розпис та перетворити його на туристичну родзинку краю.

 Наше завдання: разом з майстринею Оксаною Цимбалюк познайомити дітей з подільським розписом, з історією рідного краю, навчати їх малювати. Тим самим розвинути їх творчі здібності. А загалом - створити для дітей з інвалідністю мистецький простір, де б вони мали змогу розкривати свої таланти. Родзинкою проєкту є відродження та збереження подільського розпису.

 Наразі відновлення традиційного подільського розпису є актуальним для суспільства. Адже, завдяки культурним програмам, людям стали більш відомі самчиківський та петриківський розписи, а подільський розпис тільки набирає обертів.

 

 Наш проєкт – це ще мистецтво без обмежень, мистецтво для всіх і кожного.

     В ньому братимуть участь діти з інвалідністю (порушеннями слуху, зору, опорно-рухового апарату, діти, які цікавляться мистецтвом та хочуть творчо розвиватися). Учасникам проєкту буде запропоновано пройти творчий курс “Мистецький скарб Подільського краю”, де вони поетапно навчатимуться подільському розпису. В цьому їм допомагатиме художниця-майстриня з подільського розпису Оксана Цимбалюк. 

 Малюнки дітей будуть представлені на виставках, а кінцевим результатом проходження курсу дітьми буде розмальовування одягу візерунками подільського розпису та демонстрація власних виробів. 

     Залучення вказаної категорії дітей до участі в творчому курсі “Мистецький скарб Подільського краю” сприятиме їх творчому розвитку, набуттю впевненості, успішної адаптації в суспільстві.

    В проєкті будуть створені умови для творчої діяльності та реалізації творчих вмінь. Це стане цікавим прикладом для митців та майстрів декоративно-прикладного мистецтва України.

    Важливість реалізації проєкту полягає в том, що саме зараз спрямовані зусилля митців на відродження подільського розпису. Є певні напрацювання у художників по розпису, його представленню для населення. Але вони не надто значні. Тому такий проєкт є важливим в цьому напрямку. Завдяки йому діти, а це майбутнє покоління українців, знатимуть про подільський розпис, а ще важливіше самі зможуть навчитися його виконувати і вчити всіх охочих та передавати майбутнім поколінням.

    Давайте разом розмалюємо світ яскравими кольорами! 

На зібрані кошти ми плануємо:

- закупити матеріали та обладнання для творчого курсу;

- провести серію майстер-класів з подільського розпису;

- організувати виставки робіт учасників проєкту;

- підготовку та проведення модного дефіле.

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Закладки для книг, які будуть нагадувати про добру справу

  5 доброчинців

  25 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Листівка, яка буде нагадувати про добру справу

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Кожен доброчинець, який зробить внесок, буде зазначений в каталозі творчих робіт дітей

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Мотивуюча листівка-плакат

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Онлайн майстер-клас з подільського розпису від майстрині

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Таємний подарунок

  0 доброчинців

  1 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

30 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Музичний альбом "Ти така не одна"

  Музичний україномовний альбом (EP) 5 пісень + bonus. Втілені у піснях важливі та знайомі кожній жінці історії.

  Margarita
  Meleshko
  • 63
  • 92
   днів
  • 0
   грн
 • Garage Gang: співтворення в кубі

  Стратегія команди для зростання і розвитку через залучення бізнесу на платформі Велика Ідея, де внесок різних гравців додає до цілого.

  Iryna
  Solovey
  • 100
  • 480
   днів
  • 0
   грн