18 %
 • 26 321зібрано (з 150 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

«Легенда» – видавництво сучасної української прози, яке має на меті творити художньо цікаві, суспільно резонансні, літературно значимі книжки про нас із вами – українців.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Хто ми

Навесні 2014 року, на хвилі великих сподівань після Революції Гідності, наша команда створила дитяче видавництво «Фонтан казок».
Рівно 3 роки тому, в перші дні липня 2014 р., «Фонтан казок» представив свої перші книжки на фестивалі «Країна мрій» – і відтоді ми видали понад чотири десятки яскравих, красивих, добре ілюстрованих сучасних книжок, адресованих українським дітям – від немовлят до молодших підлітків.Головне:

- ми працюємо винятково з українськими авторами, письменниками й художниками, переконливо доводячи, що українська дитяча література не просто може, а мусить бути не гіршою від перекладної, а для своїх читачів і значно кращою;


- добра половина наших видань – дебюти молодих талановитих українських письменників і художників; за три роки ми заробили собі добру репутацію «видавництва відкриттів»;


- наші книжки регулярно отримують відзнаки та входять в топи різноманітних конкурсів та рейтинґів – як українських (БараБука, Рейтинґ критика, Дитяча Книжка року ВВС та ін.), так і престижних міжнародних (White Ravens);


- із 2015 року ми реалізуємо соціальний проект «Бібліофонтан», спрямований на поповнення фондів українських бібліотек усіх рівнів – від шкільних до обласних – якісною сучасною дитячою літературою;


- із 2015 року при проводимо безпрецедентний за прозорістю умов літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!», за результатами якого єдині в Україні видаємо книжки, в героях яких сучасні українські діти середнього шкільного віку «впізнаю́ть себе»;


- 2016 року ми започаткували ініціативу «ЛітФонтан», метою якої є популяризація сучасної української дитячої літератури через безпосередні зустрічі й живе спілкування дітей із письменниками;


- 8 книжок «Фонтану казок» за результатами відкритих обговорень фахівців і громадськості включені в нову шкільну програму для вивчення в молодших класах, ще 4 рекомендовані до вивчення в середній школі. Для молодого видавництва, яке працює на ринку лише 3 роки, це напрочуд переконливе свідчення високої якості нашої роботи і соціальної відповідальності нашої команди.

Результатом нашої роботи за три роки стали якісні позитивні зміни в читацькому сприйнятті сучасної української літератури для дітей і розвитку дитячого сегменту українського книжкового ринку. І тепер наша команда «виросла» – і, посилившись фахівцями з «дорослої» книжки, прагне створити «Легенду» для того, щоб так само якісно й позитивно впливати на сучасний український «дорослий» літпроцес і книжковий ринок.


Навіщо Легенда

Проза – основа літератури. Вона прописує час і людину в ньому: як людина нині мислить, чим живе, що її хвилює, до чого вона прагне, про що мріє. Саме в прозі закладаються й розвиваються світоглядні ідеї, саме через прозу вони доходять до мисливих особистостей – читачів, покликаних сприйняти їх і адаптувати в життя, трансформувати або ж відкинути.

По-справжньому сучасна проза має розповідати про нас те, чого ми самі про себе не знаємо, або ледь здогадуємося, або воліємо замовчати.

Мало того: по-справжньому сучасна проза має пропонувати відповіді на життєво важливі питання: чому ми є такі, якими є; як і чому ми стали саме такими, а не інакшими; куди ми рухаємося і навіщо; якими воліємо стати відтак.

Сучасна українська проза свої ключові завдання поки що виконує далеко не повною мірою. В останні роки у нас активно розвиваються легкі жанри, спрямовані на задоволення миттєвих потреб не надто вибагливого читача. Без сумніву, такі тексти потрібні, їхню роль не варто применшувати – але сучасне українське суспільство, яке динамічно розвивається, вже не може задовольнятися лише ними.

Сучасним українцям потрібні цікаві, яскраві, хвацькі, добре прописані, «м’язисті» тексти, в яких притомно осмислювалося б наше минуле й сучасне і проектувалися б моделі майбутнього. Тексти, які генерують ідеї, ставлять питання і пропонують на них актуальні відповіді. Тексти, які творять легенду про нас – ту, за якою нас упізнаватимуть майбутні покоління.

І це мусять бути передовсім українські тексти – цю інтелектуальну й духовну потребу годі виповнити самими лише перекладами.

Саме тому наша команда, яка в українській дитячій літературі зреалізувала «Фонтан казок», нині в українській дорослій літературі створює «Легенду» – видавництво сучасної української прози, покликане творити книжки для сучасних мислячих і креативних українців, які прагнуть не загубитися в динамічному світі, а скористатися цією динамічністю, щоб задавати нові тренди й генерувати нові ідеї, базовані на глибинному розумінні людської природи.


Що змінить «Легенда»?

Наша команда прагне того, щоб нове видавництво, яке спеціалізується винятково на сучасній українській прозі, пожвавило вітчизняний літературний процес, передовсім дало шанс «бути почутими» письменникам-інтелектуалам – і відомим, і дебютантам, – які замислюються над «вічними» питаннями й пропонують на ці питання художні відповіді, органічно близькі сучасному українцеві – людині мінливого XXI століття.

Результатом нашої роботи за кілька наступних років ми воліємо бачити ситуацію, коли мисливий український читач, головного представник середнього класу, «звикає» до того, що сучасна українська проза є невід’ємною частиною його життя, бо в ній він знаходить обмислення тих речей, які по-справжньому його хвилюють, – зрештою, в її героях він «упізнає́ себе».

Також ми прагнемо виправити дисбаланс на ринку та в суспільній свідомості, де досі панівними є уявлення, буцімто перекладна художня література апріорі краща за вітчизняну. Наше читоме суспільство, щоб «злетіти», має зіспертися на два рівноцінні крила: якісну українську літературу і якісну перекладну літературу. Саме українське крило й покликана «розробляти» й «натреновувати» наша «Легенда». 


Наша команда – це:- директор проекту Олег Рибалка – бізнесмен-інтелектуал із великим досвідом успішної реалізації найрізноманітніших проектів у багатьох сферах, від банківської до IT-технологій, який по-справжньому «знайшов себе» у видавничому бізнесі, «з нуля» створивши «Фонтан казок» і за три роки вивівши його на рівень одного з лідерів дитячого сегменту української книжки;

- шеф-редактор проекту Іван Андрусяк – успішний і популярний письменник і редактор, який в останні роки особливо яскраво працює для дітей, а «літературне ім’я» заробив собі в дорослій літературі; саме він як головний редактор творить обличчя «Фонтану казок», вимріюючи і до останньої коми народжуючи кожну книжку, – і в «Легенді» так само є ключовим натхненником і керівником творчої команди;


- головний редактор проекту Юрій Бедрик – один із найавторитетніших Україні редакторів-стилістів і один із найглибших, наймисливіших сучасних українських поетів; має репутацію «складного» для авторів редактора-перфекціоніста, для якого якість понад усе – саме ця риса насамперед визначає його роботу з першими книжками «Легенди»;


- піар-менеджер Оксамитка Блажевська – відома радіожурналістка, авторка популярних програм про книжки та їхніх авторів, яка, зрештою, «визріла» до того, щоб популяризувати сучасну українську літературу не лише на радіо, а всіма можливими, а іноді й неможливими способами;


- комерційний директор Наталя Астаф’єва - принципова і "пробивна", найважливіша після директора людина в бізнес-команді видавництва, яка дуже добре знайома з книжковим ринком і все знає про книжку як товар, який має успішно продаватися;


- технічний редактор Олександр Гончар – завжди розважливий і надійний, він усе знає про те, як у фізичному, матеріальному сенсі робиться класна книжка – від верстки й дизайну до підбору матеріалів і якості друку;


- проект-менеджер Марина Климова – відкрита й комунікабельна, справжня «душа команди», саме вона забезпечує доставку книжки з видавничого складу до кожного конкретного читача;


- коректор Тетяна Лановець – тендітна й скромна, вона забезпечує читачам комфортне спілкування з текстом кожної книжки, відвідувачам – комфортну комунікацію з нашим офісом, а команді – комфортну робочу атмосферу. 


Що ми вже зробили

Видавництво «Легенда» офіційно зареєстроване. Розроблена і втілюється в життя творча концепція, яка передбачає видання передовсім високохудожньої великої прози (романи й повісті)сучасних українських авторів різних поколінь і з різним художнім світоглядом, яких, однак, об’єднує зорієнтованість їхньої творчості на інтелектуальні, культурні й духовні потреби сучасного мислячого українця.

То якою буде наша «Легенда»?

Триєдиною!

По-перше, мисливою. Тому в нас буде Мислива серія – книжки для світоглядних інтровертів, які причини і наслідки змін людської природи схильні шукати в собі – у самій людині, в її інтелектуальних пошуках і емоційних переживаннях, доланні психологічних надламів і душевних криз, в глибині й розмаїтості внутрішнього світу.

По-друге, ефектною. Тому в нас буде Ефектна серія – книжки для світоглядних екстравертів, які захоплені динамікою суспільних процесів, яскравими проявами людського духу й хвацькістю розв’язання інтелектуальних ребусів, які безперестанку народжує невтомне життя. Це серія немислимих сюжетів, які розкриваються в глибині й розмаїтості зовнішнього світу.

По-третє, барвистою. Тому в нас буде Барвиста серія – книжки для підлітків, майбутнього покоління, яке за самою своєю природою бачить світ у всій розкішній гамі його барв і тонів. Це серія для тих, хто в процесі свого становлення шукає інтелектуальних і духовних орієнтирів, на які можна як спиратися, так і боротися з ними, – адже лише так можна розкрити свою глибину й розмаїтість у сучасному мінливому світі.

Завершується робота над підготовкою до друку перших, стартових книжок у кожній серії:

- Мисливу серію відкриє інтелектуальний психоаналітичний роман одного з найконтраверсійніших сучасних українських письменників Степана Процюка «Травам не можна помирати» про Україну 1970-х років – час глибокого політичного, соціального і психологічного «застою», час тотального фальшу й несамовитої облуди – і час поодиноких нескорених, дисидентів, які «без надії сподіваючись» творили майбутнє, ризикуючи свободою, психічним і фізичним здоров’ям, а нерідко й життям;


- першим в Ефектній серії вийде детектив Лесі Демської «Літо психіатра» – з цікавим сучасним сюжетом, «легкий» до читання, але водночас такий, що провокує читача до важливих розмислів;- Барвиста серія стартує з двох книжок сучасних українських авторів:

психологічно-іронічної підліткової прози Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?»

Читаючи новий роман молодої, але вже відомої письменниці, ми дивитимемося на звичний нам світ трішечки незвичними очима;


та твору в популярному жанрі фентезі, який так імпонує сучасним підліткам, – повісті Наталки Ліщинської «Брамниця», головна героїня якої мандрує паралельними світами і наповнює новими осяяннями життя їхніх мешканців, притому не лише людей.

Уже в найближчі дні ці книжки будуть повністю готові до друку – а тим часом наша команда працює над пошуком нових цікавих нашому читачеві українських авторів і текстів для кожної серії та підготовкою до друку вже їх.

 

Якої допомоги ми потребуємо

Наша команда провела всю підготовчу роботу для «запуску» нового видавництва і підготувала до друку по одній книжці в кожній із трьох майбутніх ключових серій «Легенди».

Однак книговидавнича справа дуже затратна, на першому етапі вона потребує вкладення значної кількості «вільних» коштів. Найбільша стаття витрат, яка вимагає одномоментного «вливання» значної суми – власне друк, виготовлення накладу книжок.

Для того, щоб повноцінно «запустити» проект, нам потрібно видрукувати мінімум три книжки – стартових у кожній ключовій серії:

- у Мисливій серії – роману Степана Процюка «Травам не можна помирати»;

- в Ефектній серії – детективу Лесі Демської «Літо психіатра»;

- у Барвистій серії - психологічно-іронічної підліткової прози Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?».

 

Отже, для того, щоб повноцінно запустити видавництво «Легенда», ми потребуємо 150 000 грн – і саме цю суму маємо намір зібрати на Спільнокошті з вашої, дорогі друзі, допомогою.

Фактично ми просимо вас через Спільнокошт попередньо придбати ці книжки й отримати їх після того, як вони побачать світ, – або ж придбати для своїх дітей книжки видавництва «Фонтан казок», які є результатом творчої діяльності нашої команди, – і таким чином забезпечити нас стартовим капіталом для того, щоб в Україні з’явилося нове креативне й мисливе видавництво сучасної української прози.

Видавництво – це складна й копітка праця команди фахівців, спрямована на те, щоб книжка могла з'явитися на світ і бути якісним продуктом. Ця робота триває до того, як друкарня отримає макет і надрукує наклад. Починаючи від автора, який надає рукопис, редактора, який його оцінює й вичитує, коректора, що має перевірити текст на помилки, ілюстратора, що має створити графічне оформлення, дизайнера, що має провести додрукову підготовку і зверстати макет, технічного менеджера, що підбирає папір і параметри книжки, й закінчуючи вже самим друком. Також потрібні склад, бухгалтерія, юрист та інші невід’ємні елементи, притаманні будь-якому бізнесу.


Тому ми, команда «Фонтану казок», маючи досвід в цій сфері, вирішили частину витрат взяти на себе – тобто це вся робота з додруковою підготовкою книжок, гонорари, адміністративні та інші витрати, пов'язані з функціонуванням нового видавництва, – це майже 50% від загальної суми старту проекту. А 50% маємо намір зібрати на спільнокошті саме на друк книжок, що буде свідчити про те, що ми отримаємо реальний продукт і результат своєї роботи.

Таким чином ми отримаємо змогу запустити процес, наповнити склад і почнемо заробляти, реінвестуючи кошти в наступні книжкові проекти.

Окрім трьох перших книжок, якими стартує кожна з ключових серій, ми вже маємо в планах три наступні – і далі напрацьовуватимемо нові видання.

Наразі ж ми прагнемо спільнокоштом зібрати 150 000 грн на видання трьох перших книжок:

у Мисливій серії – роману Степана Процюка «Травам не можна помирати»;

в Ефектній серії – детективу «Лесі Демської «Літо психіатра»;

у Барвистій серії - психологічно-іронічної підліткової прози Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?».

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 28
 • Внесок від 100 грн

  Перша книжка Барвистої серії видавництва «Легенда» – психологічно іронічна підліткова проза Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?»

  1 доброчинець

 • Внесок від 100 грн

  Перша книжка Мисливої серії видавництва «Легенда» – психоаналітичний роман Степана Процюка «Травам не можна помирати».

  14 доброчинців

 • Внесок від 100 грн

  Перша книжка Ефектної серії видавництва «Легенда» – гостросюжетний сучасний детектив Лесі Демської «Літо психіатра»

  2 доброчинці

 • Внесок від 190 грн

  Перша книжка Мисливої серії видавництва «Легенда» – психоаналітичний роман Степана Процюка «Травам не можна помирати» + перша книжка Ефектної серії – сучасний детектив Лесі Демської «Літо психіатра»

  5 доброчинців

 • Внесок від 190 грн

  Перша книжка Мисливої серії видавництва «Легенда» – психоаналітичний роман Степана Процюка «Травам не можна помирати» + підліткова проза Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?»

  0 доброчинців

 • Внесок від 190 грн

  Перша книжка Ефектної серії видавництва «Легенда» – гостросюжетний сучасний детектив Лесі Демської «Літо психіатра» + підліткова проза Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?»

  3 доброчинці

 • Внесок від 200 грн

  Стильна чашка із зображенням маленького робота Мікробота – улюбленого супергероя сучасних українських дітей,героя циклу «мультикових» казок Олега Чаклуна «Мікробот» + на ваш вибір одна з книжок серії

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 280 грн

  Комплект із 3х книжок вид-а «Легенда»: роман Степана Процюка «Травам не можна помирати» + детектив Лесі Демської «Літо психіатра» + підліткова проза Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?»

  4 доброчинці

 • Внесок від 300 грн

  Трилінґва (українською, англійською і польською) Олега Чаклуна «Хлопчик і море» у комплекті з мушлею, щоб слухати море

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Подарункова збірка казок «Банка варення» Олега Чаклуна з автографом + смачна банка варення, яку закрутив сам Олег Чаклун

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Макіяж у стилі «smokey eyes» від Ольги Кузнецової, ілюстраторки книжки Тетяни Стрижевської «Файні тОвсті дівки, йо!" + книжка з автографами обох авторок

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Комплект із трьох книжок Олега Чаклуна «Мікробот» з автографами – про маленького робота Мікробота, улюбленого супергероя сучасних українських дітей

  6 доброчинців

 • Внесок від 300 грн

  Популярна трилогія «Стефа і Чакалка» Івана Андрусяка з автографом автора + ароматний чай для сімейного чаювання з «патиками, штирпаками, гліжєм і ріщєм», яке Стефа сама зібрала в карпатському лісі

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Науково-фантастична «динозавряча» повість Сергія Пантюка «Вінчі й Едісон» з автографом + квиток у Природничий музей для ближчого знайомства з динозаврами

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Дитяча футболка із зображенням маленького робота Мікробота – улюбленого супергероя сучасних українських дітей, героя «мультикових» казок Олега Чаклуна «Мікробот» + на ваш вибір одна з книжок серії

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Білінґва (українською і англійською) Івана Андрусяка «Магазин невидимих речей» + ексклюзивні шкарпеточки від Оксани Липки – «найкрасивіші, із зайчиком» :)

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Подарункове видання, збірка привидячих казок суперпопулярного Сашка Дерманського «День народження привида» з автографом + ексклюзивне простирадло для спілкування з привидами в шафі

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Комплект серії «Книжка про мене» від«Фонтан казок»:«Вітер з-під сонця»,«Сім нескладух Говорухи»,«Книга рекордів Говорухи»,«Ключ до книги скрижалей»,«28 днів із життя Бурундука»,«Файні товсті дівки,йо»

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Комплект із 3х книжок вид-а «Легенда»: роман Степана Процюка «Травам не можна помирати» + детектив Лесі Демської «Літо психіатра» + проза Тетяни Стрижевської «Де Escape з моїх халеп?» з автографами

  3 доброчинці

 • Внесок від 800 грн

  Оформлена (на підрамнику і в рамі) картина – принт-копія на полотні вашої улюбленої ілюстрації з вашої улюбленої книжки «Фонтану казок»

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Раритетне видання з автографом автора: Іван Андрусяк. Отруєння голосом: тексти. К.: Смолоскип, 1996

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Раритетне видання з автографами авторів: Іван Андрусяк, Степан Процюк, Іван Ципердюк. Нова деґенерація. Передмова Юрія Андруховича. – Івано-Франківськ: Перевал, 1992

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Зустріч на каву з провідним автором та головним редактором «Фонтану казок» Іваном Андрусяком + книжка з автографом на вибір

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Зустріч на каву з провідним автором та «Фонтану казок» таємничим Олегом Чаклуном + книжка з автографом на вибір

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Зустріч на каву з провідним автором «Фонтану казок» Сашком Дерманським + книжка з автографом на вибір

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Меценат проекту - в одній із наступних книжок обраної вами серії видавництва «Легенда» вказується Ваше ім'я як меценату видання.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 6000 грн

  Творча зустріч авторів вид-а «Фонтан казок» із обраним вами дитячим колективом (клас,група дитсадку,тощо) у зручний для них час + по одній книжці з автографом у подарунок – пропозиція дійсна для Києва

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Рекламна сторінка вашої фірми, торгової марки, товару, послуги в одній із наступних книжок обраної вами серії видавництва «Легенда»

  0 доброчинців

  6 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

23 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Girls Leadership Camp | GLC 2018

  GLC (Girls Leadership Camp) - це платформа довіри та розвитку для молодих дівчаток з усієї України, які прагнуть змін.

  Вікторія
  Монастирська
  • 48
  • 50
   днів
  • 0
   грн
 • Київська станція переробки пластику

  Київська станція переробки пластику – це майстерня, в якій використаний пластик отримає друге життя замість того, щоб забруднювати планету.

  Artem
  Nalivaichuk
  • 93
  • 60
   днів
  • 0
   грн