Вакцинація - це важливо! Видання довідника для батьків

 Вакцинація - це важливо! Видання довідника для батьків

100%

54 доброчинці

30 335зібрано (з 25 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Довідник з вакцинації з достовірною і найактуальнішою інформацією щодо щеплення. Наші діти мають право на захист!

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Як виникла ідея

У сучасному світі надлишку джерел інформації іноді дуже складно знайти дійсно достовірні дані. Особливо це стосується сфери медицини.

Але саме у цій галузі, як у жодній іншій, найменша помилка може коштувати життя людини, життя дитини.

У період спалаху поліомієліту стало цілком зрозумілим, наскільки незахищені українці від недостовірної інформації щодо вакцинації. Хоча відомо, що вакцинація є одним із найбільших досягнень сучасної медицини. Факти свідчать, що жодне інше медичне втручання не зробило більше для порятунку й поліпшення якості життя.

 • Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу.
 • Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, ще трохи й людство назавжди знищить цю страшну хворобу.
 • Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху, захворюваність менінгітами, раком печінки.

 • Глобальна смертність від кору знизилася на 75%
 • Знизилася щорічна смертність від правця новонароджених більш ніж у 13 разів.

Отже у такий спосіб, вакцини проявили себе, як найкращий оборонець від епідемій, які раніше вбивали або залишали інвалідами мільйони дітей і дорослих. 

Але є й сумна статистика:

Щорічно понад 1 000 000 дітей грудного та раннього віку вмирають від інфекційних захворювань, яким можна запобігти вакцинацією. Історія свідчить, що припинення планової вакцинації призвело до нових спалахів та епідемій інфекційних хвороб. Наприклад, епідеміям кашлюка в Японії наприкінці 1970-х років та дифтерії на пострадянському просторі у 1990-ті роки, спалахам кору в Європі у 2011  та поліомієліту в Україні у 2015.

Ми провели опитування серед майбутніх мам. Вагітних запитали, чи планують вони робити щеплення своїй дитині. А також просили пояснити свій вибір. 

Ставлення майбутніх мам щодо вакцинації:

 • 19 % – виступили проти вакцинації, пояснюючи це рішення принциповою позицією щодо вакцинації або браком якісних вакцин в Україні.
 • 12 % — зазначили, що вони будуть робити щеплення пізніше — після досягнення дитиною певного віку (вказувався вік 6 місяців, 1 рік, 3 роки). Основний аргумент на користь цього рішення зазначався – «має сформуватися власний імунітет у дитини».
 • 20 % — планують робити щеплення, але не всі, вважаючи деякі вакцини неефективними та непотрібними.
 • 26 % — планують робити щеплення, зазначаючи, що вакцинація захищає дитину і найкраще запобігти захворюванню, ніж лікувати його.
 • 23 % — не визначилися чи будуть вони робити щеплення дитині, зазначаючи, що ще не замислювалися над цим питанням та не отримували інформацію щодо щеплень.

Отже, як мінімум, 23 % жінок – майбутніх мам – потребують додаткової та достовірної інформації щодо вакцинації для того, щоб вирішити, робити щеплення чи ні. Надання цієї інформації дасть змогу захистити ще ¼ українських дітей від страшних інфекційних хвороб. Крім того,  логічне пояснення дії вакцинації та роботи імунної системи дозволить переконати тих, хто вагається та опонентів вакцинації, що щеплення – це додатковий захист дитини.

Дефіцит достовірної та доступної інформації – це саме те, що впливає на ситуацію з вакцинацією в Україні.

Саме тому Громадська організація «Батьки за вакцинацію» започаткувала освітню програму для батьків, залучаючи найкращих спеціалістів.  

Що ми вже зробили

Ми вже провели низку зустрічей для батьків в різних містах України на тему вакцинації, залучаючи кращих фахівців в цій галузіі.

Зустріч для батьків міста Ірпінь

Зустріч для батьків міста Житомир

Зустріч для батьків міста Житомир

Зустріч для батьків міста Київ

Зустріч для батьків міста Київ

Зустрічі продемонстрували, що завдяки обґрунтованим відповідям медиків на поширені питання батьки змогли позбутися тривоги та побоювань щодо вакцинації, що були породжені нестачею інформації.

І ми ще раз переконалися в тому, що, крім корисних зустрічей, батькам необхідна пам’ятка – настільний довідник із достовірною й найактуальнішою інформацією щодо вакцин. Чому саме довідник? Тому що після зустрічі він допомагає систематизувати отриману інформацію та не забути її, а в разі потреби оновити знання та поділитися ними з іншими батьками.

Над чим працюємо зараз

Ми дуже вдячні головному дитячому імунологу міста Києва доценту кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, кандидату медичних наук Федору Івановичу Лапію, який поділився своїми напрацюваннями, знаннями та досвідом. Саме вони стануть основою довідника про вакцинацію, яку зможуть отримати батьки. У цьому довіднику батьки знайдуть відповіді на свої нагальні питання і отримають інформацію з достовірного і надійного джерела - практикуючого лікаря і експерта з вакцинації.

Довідник з вакцинації

Довідник буде поширюватися безкоштовно на зустрічах, які проводить наша організація.

Також ми будемо надавати примірники в пологові будинки, дитячі садочки, школи, дитячі поліклініки.

У брошурі передбачені і корисні додатки для батьків: щоденник вакцинації дитини, можливість вести нотатки, дані медичних установ, які можуть стати в пригоді батькам та ін. Поінформованість та чіткі й зрозумілі пояснення фахівця високого професійного рівня нададуть змогу батькам прийняти правильне рішення щодо щеплення своєї дитини.

Довідник формату А5, кількість знаків - близько 50 000, кількість сторінок – 40, ілюстрації, корисні додатки.

Видання цієї брошури – справа першорядної важливості, оскільки ситуація в нашій країні щодо вакцинації критична. І передусім через дефіцит достовірної інформації.

Зараз лікарі і батьки об'єднуються, щоб захистити здоров'я дітей.

Наразі ми плануємо видати брошуру. І, щоб реалізувати це, дуже необхідна ваша допомога.

Брошура буде невеликого формату (А5), для того, щоб батькам було зручно нею користуватися, текст розбитий на зручні блоки, корисні додатки дозволять батькам робити нотатки щодо здоров’я своєї дитини, які в майбутньому стануть їм у пригоді, інформація викладена просто і в доступній для розуміння кожного батька чи матері формі.

«Єдина причина, з якої дитина потребує вакцинації, – це захист від захворювань, проти яких проводиться ця вакцинація. Діти потребують щасливого дитинства, вони потребують захисту від хвороб, які призводять до госпіталізації, викликають каліцтво, забирають життя. Батьки повинні бути партнерами в питанні захисту своїх дітей, вони повинні звертатися до лікарів за інформацією, вони повинні свідомо підходити до питання вакцинації, до захисту своїх дітей», — говорить головний дитячий імунолог Києва ФедірІванович Лапій.

На фото: Ф.І.Лапій на зустрічі, організованій ГО "Батьки за вакцинацію" з батьками міста Черкаси

Бюджет проекту

На видання 5 000 примірників необхідно 50 000 грн, у тому числі:

 • Дизайн та редагування макету – 1500 грн
 • Верстка – 1200 грн
 • Послуги коректора і літредактора – 1200 грн
 • Послуги друкарні – 41 100 грн
 • Витрати на поширення брошури – 5000 грн.

статистика витрат

Чим ви можете допомогти

Ви можете долучитися до ідеї просвітницької роботи в питанні, яке нині стоїть дуже гостро і вимагає уваги з боку громадськості. Адже воно стосується майбутнього наших дітей.

Нам потрібна:

Інформаційна підтримка. Якщо ви хочете написати про наш проект, взяти інтерв'ю у членів правління або коментарі наших фахівців - ми будемо раді.

Інвестуйте у проект. Ми готові ділитися інформацією і досвідом, залучати найкращих фахівців і надавати вам достовірну інформацію. Зараз нам важливий кожен внесок і будь-яка допомога. Інвестуйте в майбутнє.

Вже сотні волонтерів допомагають нам, будемо раді, якщо і ви приєднаєтеся до спільноти свідомих батьків. Ми відкриті до пропозицій та нових ідей. Також ми шукаємо координаторів у кожній області та кожному населеному пункті України.

Наші діти мають право на захист! І лише ми, батьки, можемо забезпечити дотримання цих прав. 

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Дякуємо за Вашу підтримку! Ваш подарунок - значок.

  5 доброчинців

 • Внесок від 100 грн

  Дякуємо за Вашу підтримку! Ваш подарунок - значок, подяка та неповторна авторська листівка-здоров'я, яку намалювала дитина.

  8 доброчинців

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо за Вашу підтримку! Ваш подарунок - блокнот, ручка, значок, подяка та запрошення на спеціальний тренінг з вакцинації для спеціалистів.

  7 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо за Вашу підтримку! Ваш подарунок - блокнот, ручка, значок, подяка, примірник довідника, публічна подяка на сторінках огранізації в соцмережах.

  2 доброчинці

 • Внесок від 1000 грн

  Дякуємо за Вашу підтримку! Ваш подарунок - браслет, блокнот, ручка, значок, подяка, примірник довідника, підписка на наступні видання, також ми візьмемо у вас інтервью для сайта Батьки за вакцинацію.

  1 доброчинець

 • Внесок від 2000 грн

  Дякуємо за Вашу підтримку! Ваш подарунок - браслет, блокнот, ручка, значок, подяка, примірник довідника, екскурсия по кардіоцентру

  1 доброчинець

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту