122 %
 • 134 272зібрано (з 110 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Видання книги із циклу серії «Невідомі периферії Києва» дослідників історії міста Семена Широчина та Олександра Михайлика. Несподівані історії і фотографії рідного міста.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Ми живемо в місті, що розвивалось, змінювалось і зростало. Його історія - це клаптикова ковдра, зшита з безлічі маленьких історій. Історій сіл і хуторців, робітничих та військових селищ, промислових зон та житлових масивів. Історія, що відбувалась не лише у центрі міста, але й на його периферіях. Невідомих периферіях.


Ми, Семен Широчин та Олександр Михайлик, вже багато років цікавимося містом та його історією, фотографуємо залишки старовини та неочевидні пам’ятки. Ми любимо місто у його розмаїтті - різних епох та просторів, історій та містобудівних принципів. Ми почали вивчати його давно і зараз маємо своє бачення. Бачення краси його периферій, що для багатьох і досі невідомі. Невідомі, недосліджені, забуті.


Серія "Невідомі периферії Києва" показує історію, красу та розуміння тих місцевостей, де живуть кияни. Місця, що не приваблюють туристів і де ми звикли просто ночувати, мають свою цікаву історію, неоцінену архітектурну спадщину. Найвіддаленіші хутори, лісництва, міські села, райони вцілілої старої забудови, перші хрущовки та експериментальні проекти, будинки з першими у Києві кондиціонерами та рекордсмени за довжиною і висотою, втрачені споруди та невтілені проекти – всім цим ми хочемо поділитися з вами.

В серії "Невідомі периферії Києва" вже видано книги про три райони - Святошинський, Голосіївський і Солом’янський. Крім того у нас є серія про архітектуру міжвоєнного міста. Вже вийшли книги про урядовий центр та київські школи.


Книга про Солом’янський район вперше вийшла друком на початку 2019 року як самвидав. Наклад давно скінчився, а от нові ідеї та нова інформація досі з’являються. За цей час ми знайшли багато досі невідомих фотографій, проектів, ескізів. Дослідили маловідомі куточки району, уточнили ряд попередніх відомостей про місцини і окремі будівлі. Тому вже час випустити друге видання, що буде кольоровим, з твердою обкладинкою та вдвічі більшим за обсягом. Ми знайшли багато цікавого і унікального і хочемо цим поділитись з нашими читачами, не лише солом’янцями, а й мешканцями інших районів міста.


Ось ви знали, що:

  • у селищі Жиляни (Жуляни) до 2016 року існувала найстаріша у Києві дерев'яна церква. 2016 року її замінили новою копією;
  • у Київських залізничних майстернях вперше у Києві було запроваджено електричне освітлення;
  • на вулиці Олексіївській, 14 на початку 1960-х збудовано один з двох перших у Києві будинків, де у всіх квартирах одразу були облаштовані кондиціонери;
  • одна з двох найдавніших у Києві стоянок давніх людей була виявлена у місцевості Протасів Яр;
  • у селищі Авіаторів на вулиці Анонова збудовано один з найбільших житлових будинків міжвоєнного Києва. довжина його фасаду - 310 метрів.

  Крім книг ми займаємося захистом культурної спадщини Києва - захистом історичних ліхтарів, скульптур, ваз, фасадів будинків. Тому деякі лоти - це вечірка на історичному балконі з вазами або екскурсія.


  Ми збираємо гроші на друк книги про Солом'янський район Києва. Всі, хто зроблять внески, отримають свій екземпляр книги або інший з обраних подарунків. 

  Підтримайте вихід нової книги іх нашого циклу "Невідомі периферії Києва"!

  Нам необхідно зібрати 110 тисяч гривень для редактури та друку книги тиражем в 500 екземплярів. Всю попередню дослідницьку роботу та верстку книги автори вже зробили за власний рахунок.

  Подарунки

  Підтримайте проект та оберіть подарунок

  Подарyнки 10
  • Внесок від 50 грн

   Листівка з подякою від авторів книги. Зображення на листівці - історичне або авторське фото з книги на вибір.

   4 доброчинці

   1996 залишилось

  • Внесок від 100 грн

   Стікерпак з найцікавішими зображеннями з книги - нереалізовані ескізи, фото унікальних будинкі. Шматочок рідного району, який завжди з тобою.

   10 доброчинців

   990 залишилось

  • Внесок від 300 грн

   Нове видання книги про Солом'янський район з серії "Невідомі периферії Києва", в кольорі та твердій обкладинці, з автографом.

   138 доброчинців

   162 залишилось

  • Внесок від 300 грн

   Чашка з зображенням рідного району. Зображення - історичне або авторське фото з книги на вибір.

   1 доброчинець

   999 залишилось

  • Внесок від 500 грн

   Книга із серії "Архітектура міжвоєнного Києва" про урядовий центр або про школи і садочки з автографом.

   5 доброчинців

   395 залишилось

  • Внесок від 900 грн

   Всі книги серії "Невідомі периферії" про Солом'янський, Святошинський і Голосіївський райони з автографом.

   8 доброчинців

   192 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

   Будь-яка книга + ексклюзивна екскурсія від авторів книги місцями, описаними в дослідженні.

   6 доброчинців

   294 залишилось

  • Внесок від 1300 грн

   Всі книги серії "Невідомі периферії" + книга із серії "Архітектура міжвоєнного Києва" (про урядовий центр або школи і садочки) з автографом.

   15 доброчинців

   285 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

   Всі книги серії "Невідомі периферії" + ексклюзивна екскурсія від авторів книги місцями, що згадуються в дослідженнях.

   3 доброчинці

   297 залишилось

  • Внесок від 10000 грн

   Дуже лімітована пропозиція! Участь у вечірці на знаменитому балконі з відновленими Семеном вазами разом з авторами книги.

   1 доброчинець

   9 залишилось

  Спільнокошт

  Внески доброчинців у втілення проекту

  Loading...

  Команда

  comments powered by Disqus

  ЦІКАВО ТАКОЖ

  21 проект зараз чекає твоєї підтримки

  • UA SOUTH: Медіа про Крим та Південь України

   UA South - незалежне медіа про Крим та Південь України. Команда кримськотатарських і українських медійників пояснює процеси в чорноморському регіоні інформаційним, розважальним і освітнім контентом.

   Осман
   Пашаєв
   • 7
   • 184
    днів
   • 0
    грн
  • Донька військових збирає кошти на 10 пікапів для ЗСУ

   Привіт! Я Настя. Від імені “Благодійного Фонду “Громадяни” я прошу вашої підтримки по збору коштів на 10 пікапів для своїх батьків та для інших захисників України.

   Anastasiia
   Karpenko
   • 258
   • 100
    днів
   • 0
    грн