50 %
 • 19 897зібрано (з 39 500 грн)

Головне

Відкрита бібліотека й експериментальний центр Muzeon створений на базі Музею сучасного мистецтва Одеси як незалежна платформа для взаємодії молодих художників, критиків і дослідників.

Історія

У жовтні 2019 року у підвальному приміщенні Музею сучасного мистецтва Одеси в тестовому режимі запрацювала відкрита бібліотека й експериментальний центр MUZEON під кураторством художника та музиканта Володимира Чигринця. Мета проекту — створення спільноти людей, які цікавляться сучасним мистецтвом і культурою, а також середовища для їх колаборації.


ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО

У приміщенні Muzeon’у вже зроблений основний ремонт, проте ми потребуємо додаткових коштів на облаштування читального залу та закупівлі світлового та звукового обладнання, меблів. 

У камерній виставковій залі відбулася work in progress експозиція — демонстрація проміжних результатів резиденції британської художниці Кетрін Лозінг (програма SWAP: UK/UA від Британської ради).


Перші події показали, що молоде мистецьке ком’юніті гостро потребує місця для реалізації своїх творчих амбіцій: вечір експериментальної музики, анонсований лише по «своїм» каналам без залучення комунікаційної команди музею, відвідали близько 100 людей.

Офіційне відкриття простору відбулося 21 грудня виставкою молодого одеського скульптора Василя Дмитрика «Індустріальна казка».

ЩО БУДЕ

Простір використовується для експозицій, може трансформуватися у камерний лекторій чи майданчик для експериментальних музичних подій. Іде активна робота над облаштуванням читального залу відкритої бібліотеки. Музейна бібліотека вже має більш, ніж 700 каталогів та книг з візуального мистецтва, і буде доповнена новими виданнями. Будемо раді отримати книжки в подарунок від партнерів та видавництв, проте частину літератури необхідно придбати. Вхід до Muzeon’у буде вільним із можливістю лишити в спеціальному боксі будь-яку суму на підтримку експериментального центру.


Ми хочемо створити демократичний простір для знайомства із сучасним мистецтвом, обміну думками та нетворкінгу. За результатами тестової роботи Muzeon’у ми можемо розраховувати на відвідуваність приблизно 9000 людей на рік.

ПОПЕРЕДНІЙ ДОСВІД

Важливо зазначити, що Музей сучасного мистецтва Одеси має досвід підтримки молодих художників та кураторів через надання їм простору для незалежної діяльності та самовираження. З 2013 до 2017 року на базі МСМО працювала концепт-лабораторія «Артерія» під керівництвом Роми Громова, яка істотно вплинула на формування великої групи молодих художників та інтелектуалів Одеси. За час існування простору відбулися десятки виставок, лекції, кінопокази та дискусії. Деякі художники, розвиток яких тісно пов'язаний із лабораторією, сьогодні є помітними українськими митцями, знаними не тільки в Україні.

КОМАНДА


Володимир Чигринець — куратор відкритої бібліотеки й експериментального центру Muzeon, художник, музикант.


Семен Кантор — директор МСМО.


Валерія Шевченко — комунікаційна менеджерка кампанії.

Першим проект підтримав відеоартіст DPRD prod — він безкоштовно створив відеоролик про Muzeon.

БЮДЖЕТ

На Спільнокошті плануємо зібрати 39500 гривень, що будуть витрачені на:

– меблі (3 столи та 12 стільців) до читального залу;

– створення ергономічного освітлення в книгосховищі та читальному залі;

– студійні монітори для музичних подій.

У разі успішної краудфандингової кампанії міжнародний фонд «Відродження» подвоїть зібрану суму за рахунок гранту. Ці кошти ми плануємо використати на купівлю додаткових примірників книг по мистецтву, розробку та виготовлення стелажів для книг, пасивний мікшерний пульт.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 50 грн

  Листівка з зображенням одного з експонатів музею та вдячністю від куратора

  5 доброчинців

  45 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Два квитка до музею на будь-який день

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Набір з 5 магнитів з зображенням експонатів музею

  5 доброчинців

  65 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Набір листівок (10 штук) з зображеннями експонатів музею

  2 доброчинці

  23 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Індивідуальна екскурсія по музею

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книга оповідань японського автора Нацуме Сосекі «Десять ночей снів» трьома мовами: українською, російською та японською. П'ять екземплярів для подарунку надала письменниця і перекладачка Майя Дімерлі

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Індивідуальна екскурсія по музею та набір листівок (5 штук) з зображеннями експонатів музею

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Екскурсія Одесою від Олександра Бабіча — історика, письменника і засновника екскурсійного агентства «Тудой-Сюдой»

  1 доброчинець

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

25 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Книжковий фестиваль "Book Space" у Дніпрі

  «Book Space» – це перша регулярна книжкова подія такого масштабу на сході України. Також це перший книжковий фестиваль, який ставить собі за мету стимулювати інноваційні підходи в книговиданні.

  Вікторія
  Наріжна
  • 70
  • 183
   днів
  • 0
   грн
 • SDG RELAY

  Станьте учасником спортивної естафети “SDG RELAY” заради 17 Глобальних цілей та фінансової підтримки освітніх програм з питань інновацій та підприємництва в Україні!

  Алевтина
  Пабст
  • 4
  • 100
   днів
  • 0
   грн