111 %
 • 35 915зібрано (з 32 165 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 30 вересня 2019 р. 18:57

Головне

Мета проекту - відкрити пілотний клас приватної школи у місті Рубіжне (65 тис. населення) і протестувати можливість розвитку альтернативної освіти у місті.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Поширена проблема – дитині нецікаво вчитися

Вранці чи не всією родиною дитину вмовляють, змушують йти до школи. Ця ситуація, на жаль, відома багатьом сім’ям. Але її успішно вирішили у приватних школах, тут вміло підтримується інтерес до навчання та й якість освіти у приватних школах, зазвичай, набагато вища, ніж у державних.  

Закон України “Про освіту” (ст. 3) гарантує всім дітям рівний доступ до якісної освіти.  Приватна шкільна освіта в Україні – це менше 2% від загальної кількості шкіл. Усі приватні школи знаходяться у великих містах або їхніх передмістях, і можливість навчати там своїх дітей – це, як правило, привілей заможних родин.

Ми хочемо зламати цей стереотип. У цьому навчальному році ми плануємо відкрити один пілотний клас – для учнів другого року навчання. Кількість дітей – до 10 учнів. Чому другий, а не перший? Тому що у батьків першокласників є досить високі очікування і надії на зміни, що відбуваються у державній школі.  Батьки другокласників вже мають досвід навчання у масовій школі, і їх потреби та вимоги до освіти більш чітко сформовані й усвідомлені. Тобто вони вже знають, як є, і що б вони хотіли змінити. Якщо проект стане успішним, наступного року ми відкриємо ще перший і другий класи. 

Якою буде наша школа

Неформальною, демократичною і чуйною

Будуть цікаві прогресивні вчителі,  для яких «повага» – ключовий критерій у відносинах, а головна мета –підтримувати і розвивати природний потяг дітей до знань. Замість конкурентного середовища буде виважена система мотивації. Багато практичних завдань, де діти зможуть застосувати свої знання і перевіряти їх на практиці. Уроки на свіжому повітрі у будь-яку пору року. Делікатне ставлення до всіх потреб дитини. Наприклад, під час вживання їжі важливими є не тільки її смаки, але й загальна атмосфера: чи може дитина комфортно почуватися у шумній та багатолюдній їдальні?! 

А головне: індивідуальні план і темп навчання для кожної дитини. Учень зранку отримує зошит з усіма необхідними завданнями, що треба вирішити за день, і у своєму темпі розв’язує  їх  протягом дня. А в кінці дня разом із вчителем чи асистентом аналізують (не перевіряють)  роботу, складають разом план на наступний день. Так з’являється розуміння, навіщо вчимося і чого хочемо досягти.

 Про засновницю проекту

Авторка ідеї і головна її реалізаторка – Золіна Вікторія Валентинівна,  освітянка з майже 20-річним стажем, має вищу педагогічну, вищу музичну освіту, кандидатка педагогічних наук. Також у команді ще родини, які сподіваються на нові можливості для освіти своїх дітей. 

Що нам потрібно для запуску проекту

Потрібні кошти на обладнання для одного пілотного класу. За попередніми розрахунками це 120 тис. грн (де одне навчальне місце буде коштувати 12 тис. грн). Зараз нам не вистачає половини цієї суми – 60 тис. грн. Другу половину необхідної суми погодився профінансувати Міжнародний фонд «Відродження»

Перелік обладнання:

 • проектор або великий монітор у клас;
 • персональні ноутбуки;
 • бібліотека;
 • парти та стільці

 

Цей проект був учасником "Академії Краудфандингу 2019" від ПРООН в Україні та CookEd agency

Партнери проекту:

"Міжнародній фонд "Відродження" 

ГО "Громадський Дім" (м. Рубіжне) 

Ми звертаємось через Спільнокошт до всіх українців. Хочемо привернути увагу до проблеми шкільної освіти в малих містах, знайти однодумців, які так само впевнені, що позитивні зміни в суспільстві починаються з освіти і культури. А шлях до швидких і якісних змін у системі освіти – розповсюдження Україною приватних шкіл. Зараз у нас є можливість закласти основу для підготовки нових лідерів сходу України: розумних, чесних, освічених, еко-патріотів. 

Якщо ці слова відгукуються вам, долучайтесь до нашого проекту! Ми вдячні вам за підтримку!

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 50 грн

  Творчі роботи наших перших учнів. Вони з'являться завдяки вашій підтримці.

  1 доброчинець

 • Внесок від 50 грн

  Творчі роботи наших перших учнів. Вони з'являться завдяки вашій підтримці.

  2 доброчинці

 • Внесок від 100 грн

  Колективний лист-подяка нашому доброчинцеві. Хіба це не краща альтернатива звичайним письмовим вправам?

  3 доброчинці

 • Внесок від 200 грн

  Дорослим так не вистачає нестандартного мислення. Візьміть завдання на розвиток латеральної логіки - погляньте на світ очима дітей!

  1 доброчинець

 • Внесок від 500 грн

  Запрошення на Свято Відкриття школи. Ми із задоволенням запрошуємо друзів розділити з нами радість від цієї події.

  2 доброчинці

 • Внесок від 2000 грн

  А хочете стати членом Ради Школи?

  1 доброчинець

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Оновлення міжшкільної лабораторії з хімії та біотехнологій

  Ми хочемо виховати нове покоління українських науковців. Для цього ми маємо сучасну хімічну лабораторію, з можливістю повноцінного прикладного онлайн навчання. Зробіть свій вклад у покращення освіти!

  Mykhailo
  Budurovych
  • 38
  • 211
   днів
  • 0
   грн
 • Garage Gang: співтворення в кубі

  Co-creation model on the Big Idea platform, where the contributions of various players add to the whole | Модель співтворення на платформі Велика Ідея, де внесок різних гравців додає до цілого

  Iryna
  Solovey
  • 118
  • 555
   днів
  • 0
   грн