Почуй та торкнися історії

 Почуй та торкнися історії

16%

44 доброчинці

12 136зібрано (з 75 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

«Почуй та торкнися історії» - соціальний проект ГО «Хвиля Життя», спрямований на розвиток позитивного ставлення в суспільстві до людей з інвалідністю по зору.

У країнах ЄС створені відповідні умови для того, щоб незряча людина, відчувала себе впевнено, самостійно та комфортно. Зокрема існують окремі туристичні програми, адаптовані музейні екскурсії, працюють спеціальні агенції тощо. В Україні, завдяки зусиллям небайдужих людей та громадських організацій, вже є пішохідні екскурсії для незрячих, але повноцінне відвідування музеїв майже неможливе.

Ініціатор проекту, Оксана Войтко: «Відвідуючи краєзнавчий музей у Вінниці з групою учнів у 2012 році, зрозуміла, як важливо мати правильну уяву про історичні та культурні об'єкти. Дуже хотілося торкнутися стародавнього великого глечика, та коли руками потяглася до нього, отримала суворе зауваження із забороною торкатися до усіх предметів експозиції». 


Головною проблемою є те, що не можна торкатися експонатів, тому що вони зберігаються в певному температурному режимі, обробляються спеціальними розчинами, є крихкими. Крім того, гіди під час екскурсій не звертають увагу на речі, які для незрячого є важливими, бо їм не спадає на думку, що об'єкти є недоступними для тих, хто сприймає світ на дотик, слух, нюх.

Для вирішення цих проблем, потрібно адаптувати музейні екскурсії для людей з інвалідністю по зору, надаючи можливість доторкнутися до об'єктів та почути детальний їх опис.  

Директор Вінницького обласного краєзнавчого музею, Катерина Висоцька, підтримала нашу ініціативу: «Проект дуже цікавий, працівники з радістю долучаться до реалізації. Музей зробить свій вклад. Частина фондів буде детально переглянута та до тематичних екскурсій для людей з вадами зору, буде долучено експонати, які є аналогами пам'яток: одяг, кольчуги, посудини, зразки вишивок...». 

НАША МЕТА

Мета нашого проекту - створити доступну й комфортну атмосферу для всіх, завдяки чому незрячі будуть відчувати себе впевнено й самостійно. Вони зможуть повноцінно пізнати історію рідного краю та держави, дослідити раніше недоступні їм пам'ятки старовини та твори мистецтва.


Це є важливим кроком для позитивних змін ставлення до людей з інвалідністю по зору, та створення світу без бар'єрів та обмежень. Якщо суспільство відкриється незрячим, то й самі люди з інвалідністю зможуть змінитися, завдяки формуванню яскравого світогляду.

 НАШІ ПЛАНИ

У м. Вінниці розташований Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», до якого приїздять люди з усіх областей, в т.ч. й незрячі та слабкозорі. Ми плануємо двічі на місяць проводити для них адаптовані екскурсії у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Буде створено 10 тематичних програм. Оптимальна кількість екскурсантів – 5-15 осіб, тривалість екскурсії – 1 день. У програмах будуть приймати участь зрячі волонтери та підготовлені екскурсоводи.

Реалізація проекту матиме такі етапи:

  • Сканування 10-ти музейних експонатів та виготовлення їх 3D – моделей.
  • Створення тифлокоментарів (тифлокоментар - стислий опис візуальної частини, складений за відповідними правилами).
  • Розробка 12-ти тематичних програм та безпосередньо проведення екскурсій.
  • Придбання аудіоапаратури для прослуховування тифлокоментарів незрячими відвідувачами.
  • Підготовка музейного довідника для незрячих, надрукованого шрифтом Брайля та у форматі аудіокниги. 

Здобутий досвід буде переданий й іншим музеям, а також використаний для покращення екскурсії для незрячих людей у різних містах України. Таким чином, завдяки нашому проекту, люди із інвалідністю по зору отримають відчуття комфорту та турботи суспільства. А міста стануть туристично привабливими для вразливих категорій населення.

 ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

Для адаптації музейних екскурсій для незрячих і слабкозорих потрібно замовити послуги сканування музейних експонатів (це має право робити лише реставратор). Далі відскановані 3-D моделі будуть надруковані у прийнятному розмірі. Багато часу й зусиль потрібно для написання та озвучення тифлокоментарів. Також необхідно придбати аудіоапаратуру для прослуховування відвідувачами інформації гіда. Незважаючи на те, що частина заходів проекту реалізується волонтерами, нам необхідна  підтримка від небайдужих людей та меценатів.

КОМАНДА


Оксана Войтко – ініціатор проекту. Людина з інвалідністю 1Б групи по зору, філолог за фахом. Громадська активістка та член ГО «Хвиля життя».Функції у проекті:

  • організація сканування та друку 3D-моделей;
  • випуск музейного довідника;
  • формування груп для пробних екскурсій та аудіо запис їх проведення;
  • розробка тифлокоментарів.


Наталія Малачкова – лікар-офтальмолог, завідуюча кафедрою очних хвороб медичного університету ім. Пирогова у м. Вінниці. Керівник ГО «Хвиля життя». Функції у проекті:

  • робота з меценатами, спонсорами та підрядниками;
  • контроль витрат проекту; 
  • лікарська підтримка та консультації.


Олександр Титко – співзасновник проекту, студент Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського. Функції у проекті:

  • робота із ЗМІ;
  • поширення інформації в Інтернеті та соціальних мережах;
  • розробка тифлокоментарів;
  • супровід незрячих в процесі організаційних заходів.


Олександр Войтко - людина з інвалідністю 1Б групи по зору музикант, звукорежисер, співак, аранжувальник, автор текстів. Функції у проекті:

  • обробка, монтаж, зведення аудіо матеріалу;
  • редагування текстів;
  • робота з читцями-декламаторами текстів.

НАШІ ДРУЗІ ТА ПІДТРИМКА

Наш проект переміг у конкурсі «Культура. Спільнота» від  Міжнародного фонду «Відродження». Фонд готовий дофінансувати проект за умови збору коштів в розмірі 100% на платформі BIGGGGIDEA. Тому ваша підтримка дуже необхідна для реалізації наших задумів.

Вінницький обласний краєзнавчий музей - дирекція перегляне частину фондів та надасть для тематичних екскурсій ті експонати, які є аналогами пам'яток, до яких можна доторкнутися: одяг, кольчуги, посудини, зразки вишивок, тощо.

 Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» - надає організаційно-методичну допомогу в формуванні екскурсійних груп, та інформує своїх відвідувачів та волонтерів про проект.

Телеканали та радіостанції - інформаційні сюжети про особливості та перебіг наших екскурсій висвітлюються місцевими ЗМІ, серед яких: телеканали «ВІНТЕРА», «Віта», «Медичний», радіостанції «ТАКТ»,  «ВІНТЕРА»,  газета «20 хвилин».

 ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО 

Першим кроком проекту було створення екскурсії з тифлокоментарями «Центр міста Вінниця», яка відбулася у вересні 2017 року. Підготовка програми екскурсії та тифлокоментарів зайняла два місяці. Маршрут проходив від площі Тараса Шевченка до площі Європейської. Екскурсанти дізналися про архітектуру міста, історію, легенди та «фішки» об'єктів затишних центральних вулиць.  Зокрема, вони відчули ауру соборів та церков,  доторкнулися до старовинних написів входу готелю «Франція», «привіталися» зі скульптурами визначних людей краю. 


Друга мандрівка відбулась у жовтні у  Міжнародний день білої тростини. Маршрут проходив від старовинної Водонапірної вежі  до Вінницької арки.  Екскурсанти дізналися про історичні об'єкти колишньої жіночої гімназії, реального училища, готелю «Савой» тощо. Завершилась екскурсія оглядом сучасної локації «Міні Вінниця» за підтримки адміністрації міського парку культури і відпочинку.


Автори проекту прийняли участь у благодійній акції «Новорічний трамвай» для людей з інвалідністю. Учасники весело й креативно проїхалися вечірньою передноворічною Вінницею.  Під час подорожі їх пригощали солодощами, розважали концертною програмою та вручили новорічні подарунки. 


У квітні-травні 2018 року було проведено аналогічні екскурсії для слухачів  реабілітаційного Центру «Поділля».  Завдяки досвіду авторів проекту, підготовка до заходів зайняла мінімум часу, а учасники отримали незабутні враження та нові знання. 


Нашою мрією є реалізація усіх етапів проекту «Почуй та торкнися історії», тому ми успішно пройшли тренінг «Майстерня Спільнокошту» та отримали  згоду від Міжнародного фонду Відродження про дофінансування.  Сподіваємося, що дана частина проекту буде реалізована завдяки підтримці, небайдужих до проблем доступності, громадян.

НА ЩО ПОТРІБНІ КОШТИ

Кошти від краудфандінгу на BIGGGGIDEA:

  1. Створення тифлокоментарів – 3000 грн.
  2. Аудіозапис екскурсій з тифлокоментарями – 9000 грн.
  3. Виготовлення 3D – моделей - 43000 грн.
  4. Придбання комплектів радіогідів  - 7600 грн.
  5. Виготовлення  сувенірів – 4900 грн.
  6. Адміністративні та організаційні витрати - 7500 грн.

 Кошти від дофінансування фондом Відродження:

  1. Випуск  музейного довідника шрифтом Брайля - 30000 грн.
  2. Підставки та освітлення для копій моделей - 20000 грн.
  3. Проведення тренінгів для працівників музейних установ - 8000 грн.
  4. Обладнання для допомоги в орієнтуванні в приміщеннях  - 6000 грн.
  5. Гонорари науковцям-гідам – 5000 грн.
  6. Транспортні витрати – 4000 грн.
  7. Інші витрати – 2000 грн.

Просимо приєднатися до нас! Підтримуючи цей соціально важливий проект, ви допомагаєте  створити доступне та толерантне середовище для людей з інвалідністю.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Листівка, підписана авторами письмом та шрифтом Брайля

    6 доброчинців

    94 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Магніт на холодильник з логотипом проекту

    1 доброчинець

    99 залишилось

  • Внесок від 150 грн

    Брелок з дерев`яних намистин від майстрині етноприкрас, подруги авторки проекту, Олени Осінської

    0 доброчинців

    50 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Серветка під чашку ручної роботи для приємного чаювання від авторки проекту Оксани Войтко

    0 доброчинців

    50 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    В'язаний гаманець від незрячої майстрині Галини Корнєєвої -подруги авторки проекту

    0 доброчинців

    50 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту