Воєнна драма «Черкаси»

 Воєнна драма «Черкаси»

100%

111 доброчинців

203 281зібрано (з 202 230 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Історія екіпажу корабля ВМС України «Черкаси», заблокованого росіянами у затоці озера Донузлав у Криму навесні 2014 року. Фільм про справжній вибір у нелегкий для держави час, патріотизм без пафосу.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

ПРО ФІЛЬМ

Фільм “Черкаси” заснований на реальних подіях. Він розповідає про мужню оборону однойменного тральщика ВМС України, заблокованого російськими окупаційними військами у бухті озера Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму.

Екіпаж “Черкас” три тижні чинив опір ворогу, і був єдиним з тринадцяти українських кораблів, якому вдалося втримати український стяг на своєму флагштоку. Це історія про звичайних людей, які в один час зрозуміли, у чому їх призначення, і що таке Батьківщина. Це кіно про новітню історію України.


Консультантом фільму, до слова, став реальний командир тральщика “Черкаси”, почесний громадянин міста Черкаси, Юрій Федаш, особистість якого відтворив у фільмі актор Роман Семисал. Також до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року.

на фото Юрій Федаш (зліва) та Роман Семисал

Справжній тральщик «Черкаси» залишився у Криму, команді художників - постановників значними зусиллями та коштами вдалося відтворити ігровий корабель максимально подібним до оригіналу. Роль тральщика «Черкаси» у фільмі виконував морський буксир А830 «Корець», учасник переходу групи кораблів ВМС ЗС України до порту Маріуполя у вересні 2018 року.


буксир "Корець" до і під час роботи над фільмом

Зйомки фільму відбулися в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області. «Черкаси» - перший український фільм, у якому майже 70% зйомок відбувалися у відкритому морі.


СИНОПСИС ФІЛЬМУ “ЧЕРКАСИ”

Двоє хлопців, вихідців з українського села - Мишко та Лев - з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера під час подій на Майдані 2014 року...У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси» разом з іншими кораблями українського флоту заблоковані в озері Донузлав - шлях до Одеси перекритий затопленими судами.


Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.


ПРЯМА МОВА ПРО «ЧЕРКАСИ»

Тимур Ященко, режисер фільму “Черкаси”: “Історія тральщика цікава, перш за все, тому,  що, мислячи об’єктивно, - це подія історично далека від патріотичної. Якщо в двох словах переповісти історію, наприклад, японцю – він не зрозуміє: кораблі здавали, сходили екіпажі, зраджували друзі, керівники і підлеглі, але суб’єктивно – це пробудження душі нації. Як на мене, то стрічка балансує на цій дуже дражливій межі – це кіно патріотичне, але для мислячого глядача”.
Юрій Федаш, командир тральщика “Черкаси”: “В Україні фільм “Черкаси” буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: “Сдали Крым”, “Там никто ничего не делал”. Щоб ці скептики побачили, як прикриваючись жінками і дітьми, “зелені чоловічки” захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді.
Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо де зараз би знаходився державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян” . 

ЧОМУ НАМ ПОТРІБНА ВАША ПІДТРИМКА

Ідея створити фільм «Черкаси» виникла у далекому 2014 році, під час болючих для всіх нас подій, які мали місце в Україні. У 2016 році наш проект підтримало Державне агентство України з питань кіно на 42% бюджету фільму. Ще значна частина бюджету (близько 40%) мала бути частково профінансованою польськими копродюсерами, однак перед початком зйомок вони відмовилися від міжнародної копродукції.


На даний час зйомки завершені та дофінансовані власними коштами і зусиллями компанії - продюсера ТОВ «МКК фільм сервіс», попереду – складні роботи з постпродакшену (графічне відтворення кримських ландшафтів, 3-Д моделювання затоплених кораблів), а відтак бракує коштів на якісне завершення фільму. Пошуки меценатів, спонсорів та інвесторів, які б зважилися підтримати чи інвестувати в українське кіно, продовжуються. Саме тому велику надію наша команда покладає на спільноту колективного фінансування, яка підтримає завершення фільму «Черкаси».


Незважаючи на тимчасові складні фінансові обставини, ми вперто ідемо до мети й віримо, що нам це вдасться. Наша мета проста – щоби фільм «Черкаси» знайшов свого глядача на екранах кінотеатрів не лише в Україні, а й по всьому світу.

Дякуємо за увагу і сподіваємося на Вас!


Кошти, які ми вказали на Спільнокошті, будуть використані на оплату додаткових робіт із постпродакшену фільму, зокрема, візуальне відтворення кримських ландшафтів берегової лінії (зйомки відбувалися в Очакові, де зовсім інша рослинність та природні рельєфи), створення моделей затоплених військових кораблів, що дасть максимальний ефект відтворення подій весни 2014 року.

Загальна сума робіт з постпродакшену фільму становить понад 5 млн. гривень. Близько 30% цих витрат забезпечуються фінансовою підтримкою Державного агентства України з питань кіно, а також допомогою від Львівської обласної Адміністрації, Львівської міської Ради, меценатів з черкаської та львівської областей, тож залишається незначна частина робіт, на яке ми активно шукаємо фінансування. Додатково фонд «Відродження» подвоїть суму, зібрану на Спільнокошті, в межах до 150 тисяч гривень.

Щиро сподіваємося на Вашу підтримку у цьому.


Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Дякуємо, що підтримуєте нас! Ми надішлемо особисту подяку на Ваш імейл

  4 доброчинці

  9996 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Вдячні за Вашу підтримку! Ми розмістимо Ваше ім’я у фінальних титрах фільму

  19 доброчинців

  9981 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо постер з автографами команди творців фільму "Черкаси"

  12 доброчинців

  9988 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам фірмову чашку "Черкаси"

  5 доброчинців

  9995 залишилось

 • Внесок від 650 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам футболку "Черкаси"

  4 доброчинці

  9996 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам фірмову кепку "Черкаси"

  9 доброчинців

  9991 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам 2 квитки на прем'єру фільму!

  4 доброчинці

  9996 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам 2 квитки на прем'єру фільму і організуємо зустріч з командою творців фільму!

  6 доброчинців

  9994 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту