101 %
 • 203 281зібрано (з 202 230 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Історія екіпажу корабля ВМС України «Черкаси», заблокованого росіянами у затоці озера Донузлав у Криму навесні 2014 року. Фільм про справжній вибір у нелегкий для держави час, патріотизм без пафосу.

Історія

ПРО ФІЛЬМ

Фільм “Черкаси” заснований на реальних подіях. Він розповідає про мужню оборону однойменного тральщика ВМС України, заблокованого російськими окупаційними військами у бухті озера Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму.

Екіпаж “Черкас” три тижні чинив опір ворогу, і був єдиним з тринадцяти українських кораблів, якому вдалося втримати український стяг на своєму флагштоку. Це історія про звичайних людей, які в один час зрозуміли, у чому їх призначення, і що таке Батьківщина. Це кіно про новітню історію України.


Консультантом фільму, до слова, став реальний командир тральщика “Черкаси”, почесний громадянин міста Черкаси, Юрій Федаш, особистість якого відтворив у фільмі актор Роман Семисал. Також до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року.

на фото Юрій Федаш (зліва) та Роман Семисал

Справжній тральщик «Черкаси» залишився у Криму, команді художників - постановників значними зусиллями та коштами вдалося відтворити ігровий корабель максимально подібним до оригіналу. Роль тральщика «Черкаси» у фільмі виконував морський буксир А830 «Корець», учасник переходу групи кораблів ВМС ЗС України до порту Маріуполя у вересні 2018 року.


буксир "Корець" до і під час роботи над фільмом

Зйомки фільму відбулися в Очакові, Одесі та невеличкому селі Чернігівської області. «Черкаси» - перший український фільм, у якому майже 70% зйомок відбувалися у відкритому морі.


СИНОПСИС ФІЛЬМУ “ЧЕРКАСИ”

Двоє хлопців, вихідців з українського села - Мишко та Лев - з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера під час подій на Майдані 2014 року...У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси» разом з іншими кораблями українського флоту заблоковані в озері Донузлав - шлях до Одеси перекритий затопленими судами.


Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.


ПРЯМА МОВА ПРО «ЧЕРКАСИ»

Тимур Ященко, режисер фільму “Черкаси”: “Історія тральщика цікава, перш за все, тому,  що, мислячи об’єктивно, - це подія історично далека від патріотичної. Якщо в двох словах переповісти історію, наприклад, японцю – він не зрозуміє: кораблі здавали, сходили екіпажі, зраджували друзі, керівники і підлеглі, але суб’єктивно – це пробудження душі нації. Як на мене, то стрічка балансує на цій дуже дражливій межі – це кіно патріотичне, але для мислячого глядача”.
Юрій Федаш, командир тральщика “Черкаси”: “В Україні фільм “Черкаси” буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: “Сдали Крым”, “Там никто ничего не делал”. Щоб ці скептики побачили, як прикриваючись жінками і дітьми, “зелені чоловічки” захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді.
Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо де зараз би знаходився державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян” . 

ЧОМУ НАМ ПОТРІБНА ВАША ПІДТРИМКА

Ідея створити фільм «Черкаси» виникла у далекому 2014 році, під час болючих для всіх нас подій, які мали місце в Україні. У 2016 році наш проект підтримало Державне агентство України з питань кіно на 42% бюджету фільму. Ще значна частина бюджету (близько 40%) мала бути частково профінансованою польськими копродюсерами, однак перед початком зйомок вони відмовилися від міжнародної копродукції.


На даний час зйомки завершені та дофінансовані власними коштами і зусиллями компанії - продюсера ТОВ «МКК фільм сервіс», попереду – складні роботи з постпродакшену (графічне відтворення кримських ландшафтів, 3-Д моделювання затоплених кораблів), а відтак бракує коштів на якісне завершення фільму. Пошуки меценатів, спонсорів та інвесторів, які б зважилися підтримати чи інвестувати в українське кіно, продовжуються. Саме тому велику надію наша команда покладає на спільноту колективного фінансування, яка підтримає завершення фільму «Черкаси».


Незважаючи на тимчасові складні фінансові обставини, ми вперто ідемо до мети й віримо, що нам це вдасться. Наша мета проста – щоби фільм «Черкаси» знайшов свого глядача на екранах кінотеатрів не лише в Україні, а й по всьому світу.

Дякуємо за увагу і сподіваємося на Вас!


Кошти, які ми вказали на Спільнокошті, будуть використані на оплату додаткових робіт із постпродакшену фільму, зокрема, візуальне відтворення кримських ландшафтів берегової лінії (зйомки відбувалися в Очакові, де зовсім інша рослинність та природні рельєфи), створення моделей затоплених військових кораблів, що дасть максимальний ефект відтворення подій весни 2014 року.

Загальна сума робіт з постпродакшену фільму становить понад 5 млн. гривень. Близько 30% цих витрат забезпечуються фінансовою підтримкою Державного агентства України з питань кіно, а також допомогою від Львівської обласної Адміністрації, Львівської міської Ради, меценатів з черкаської та львівської областей, тож залишається незначна частина робіт, на яке ми активно шукаємо фінансування. Додатково фонд «Відродження» подвоїть суму, зібрану на Спільнокошті, в межах до 150 тисяч гривень.

Щиро сподіваємося на Вашу підтримку у цьому.


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 50 грн

  Дякуємо, що підтримуєте нас! Ми надішлемо особисту подяку на Ваш імейл

  4 доброчинці

  9996 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Вдячні за Вашу підтримку! Ми розмістимо Ваше ім’я у фінальних титрах фільму

  19 доброчинців

  9981 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо постер з автографами команди творців фільму "Черкаси"

  12 доброчинців

  9988 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам фірмову чашку "Черкаси"

  5 доброчинців

  9995 залишилось

 • Внесок від 650 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам футболку "Черкаси"

  4 доброчинці

  9996 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам фірмову кепку "Черкаси"

  9 доброчинців

  9991 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам 2 квитки на прем'єру фільму!

  4 доброчинці

  9996 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Дякуємо! Ми подаруємо Вам 2 квитки на прем'єру фільму і організуємо зустріч з командою творців фільму!

  6 доброчинців

  9994 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

19 проектів зараз чекають твоєї підтримки