134 %
 • 67 280зібрано (з 50 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Проект Безкоштовні курси української мови існує більше трьох років і вже має 1795 випускників. Понад 80 активістів безкоштовно працюють по всій Україні, популяризуючи українську мову та культуру.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 7

Історія

Актуальність

Ідея проекту «Безкоштовні курси української мови» народилася у 2012 році після прийняття одіозного закону про мови. Тоді громадські активісти та філологи об'єднались і організували широку мережу неформальних мовних курсів для тих мешканців України, які хотіли би вільно володіти державною мовою, але не мали можливості вивчити її або сприятливого мовного середовища, щоби підтримувати рівень.

 

Запит на вивчення української мови був і щороку він помітно зростає. Ми не лише набираємо більше груп, але розширюємо свою географію. Подібних альтернативних проектів немає ні на рівні держави, ні на рівні громадському.

Київ. вручення сертифікатів слухачам Безкоштовних курсів української мови 2016, викладач - Оксана Гранко

Мета

На наших курсах усі охочі вивчають або удосконалюють володіння українською мовою шляхом інтерактивних занять і цікавих завдань від фахівців-філологів. Найперше працюємо над підвищенням рівня володіння державною мовою у регіонах України зі звуженою сферою вживання української через культурні, просвітницькі заходи, літературу, книжки, колективні щотижневі заняття із залученням істориків, поетів, музикантів.

У проекті беруть участь понад 80 волонтерів у 18 містах – це викладачі, координатори, дизайнери. Курси діють у Кіровограді, Житомирі, Вінниці, Херсоні, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Нікополі, Чернігові. Велику увагу приділяємо Східній Україні. До війни наші курси працювали в Донецьку, Луганську, Севастополі, а зараз проводимо заняття для переселенців у Києві (минулого року на них записалося 687 осіб), Львові й Тернополі. На підконтрольних Україні територіях курси працюють у Сіверодонецьку, Маріуполі, Дружківці, Краматорську, Слов'янську, Костянтинівці.

Луганськ - 2013 рік, зустріч із казкарем Сашком Лірником, координатор курсів - Володимир Семистяга, викладач в Луганську - Лідія Тимошицька

Що робимо

У рамках проекту популяризуємо українську літературу й українські книжки, спільно з місцевими активістами проводимо зустрічі з митцями, організовуємо акції для поповнення місцевих бібліотек сучасною літературою «Книжки на схід», просуваємо культуру купування і читання книжок з проектом пересувної книгарні «Книжковий форум на колесах», регулярно возимо допомогу нашим військовим та дітям у сиротинцях (особливо на зимові свята робимо велику акцію «Миколайчики на схід»), проводимо курси для переселенців, літні табори для дітей військових та дітей переселенців.

Дебальцеве - 2014 рік, День святого Миколая ми навідались до дітей, які жили у бомбосховищах

«Мова» – документальний фільм про Безкоштовні курси української. Створений Громадською організацією «Південь» та Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Кіровоград - 2016 рік, вручення сертифікатів слухачам Курсів, зустріч з письменницею Дзвінкою Матіяш, координатор - Сергій Михальонок, викладач - Наталія Вельгун

Що плануємо

-      провести навчання для волонтерів – викладачів та координаторів;

-      з вересня запускати новий набір на Безкоштовні курси української мови у 20 містах України;

-      розробити нову програму Курсів з урахуванням трирічного досвіду проведення занять у різних регіонах України

-      організувати цикл мистецьких поїздок на схід до дітей із казкарем Сашком Лірником, письменницею Дзвінкою Матіяш та іншими дитячим і дорослими письменниками

ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ?

1. Стати волонтером Безкоштовних курсів української мови - http://movaua.org.ua/?page_id=83;

2. Підтримати нашу велику безальтернативну ідею на Спільнокошті.

Зібрані кошти потрібні на проведення дводенного семінару-тренінгу для наших викладачів і координаторів, які працюють в різних містах України для обміну досвідом, удосконалення нашої роботи і підвищення рівня проекту «Безкоштовні курси української мови».

Для підтримки проекту ми проводимо благодійні інтернет-акції і залучаємо кошти фізичних осіб.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 9
 • Внесок від 50 грн

  Запрошення на щорічне відкриття Безкоштовних курсів української мови

  7 доброчинців

 • Внесок від 50 грн

  Плакат від Інституту національної пам'яті "Воїни. Історія українського війська"

  9 доброчинців

 • Внесок від 100 грн

  Книжка видавництва "Дух і літера"

  9 доброчинців

 • Внесок від 150 грн

  Книжка видавництва "Дух і літера"

  5 доброчинців

 • Внесок від 200 грн

  Книжка Дзвінки Матіяш "Роман про батьківщину" від Безкоштовних курсів української мови

  6 доброчинців

 • Внесок від 300 грн

  Чашка від Безкоштовних курсів української мови

  12 доброчинців

 • Внесок від 400 грн

  Футболка чорна від Безкоштовних курсів української мови "Фліртую лише українською"

  3 доброчинці

 • Внесок від 400 грн

  Футболка чорна "Коли я розмовляю українською з Кремля падає цегла"

  7 доброчинців

 • Внесок від 450 грн

  Футболка біла "Фліртуй зі мною українською"

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

20 проектів зараз чекають твоєї підтримки