17 %
 • 9 125зібрано (з 54 060 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Виявляємо і підтримуємо старшокласників, які цікавляться журналістикою - щоб вони повірили в себе, відчули стимул розвиватися далі і згодом частина з них стала професіоналами в галузі медіа!

Історія

Наш конкурс стартував 10 років тому, в 2009 році, як обласний, з "пропискою" у Рівному. У перший рік мали 74 учасники - виключно з Рівненської області. А потім стали рухатися далі - 2 області, 3, 5...

У 2018 році ми вперше охопили всі 24 області та Київ, а кількість учасників сягнула 850!

І все це - на ентузіазмі, зусиллями команди однодумців, без жодної копійки бюджетних коштів. Ми просто хочемо підтримати обдарованих дітей, яких цікавить журналістика. Бо всі ми, члени команди конкурсу, були саме такими. І добре пам'ятаємо, як важливо було відчути підтримку дорослих, коли тобі 13, 14, 15 років і ти робиш перші кроки до своєї мрії.

Нашу мрію рухає саме бажання підтримувати мрії інших!


Роботи учасників Всеукраїнського конкурсу "Я - журналіст!" – це статті, фото і відео. Журі їх оцінює і обирає переможців та володарів заохочувальних призів у кожній номінації.

Участь у конкурсі – безкоштовна.

Ми прагнемо зміцнювати єдність України, не гаслами, а підтримкою обдарованих дітей з усіх регіонів, їх згуртуванням навколо спільних цінностей. Не можемо без хвилювання говорити про те, що дехто з наших конкурсантів з Донбасу саме завдяки конкурсу “Я – журналіст!” уперше отримав можливість побувати в столиці нашої держави.

І ще один приклад: робота володарки Гран-прі минулорічного конкурсу Тетяни Удодової з Лисичанська на Луганщині була присвячена журналісту з Тернополя, який загинув на Донбасі, захищаючи Україну від проросійських сепаратистів… Ось воно, не на словах, а на ділі – Схід і Захід разом!

Ось вона, наша переможниця із Лисичанська! Ми не змогли стримати сліз, коли співали гімн нашої держави всім залом!


Засновник і керівник конкурсу – Віталій Голубєв, секретар Національної спілки журналістів України, викладач кафедри журналістики Національного університету “Острозька академія”, керівник Школи універсального журналіста, головний редактор Видавничого дому “ОГО”.

Видавничий дім “ОГО” створив платформу для публікації творів учасників – сайт “Я – журналіст!”. Тут уже зараз можна прочитати сотні робіт учасників конкурсу минулих років.


Завдяки підтримці голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, нагородження переможців конкурсу починаючи з 2016 року щороку відбувається в урочистій обстановці у НСЖУ. Спілка щороку вручає дипломи та подарунки окремим учасникам і їхнім вчителям у спеціальних номінаціях.

А Острозька академія допомагає з екскурсіями для переможців конкурсу!

Цього року конкурс "Я - журналіст!" – ювілейний. Хочеться, щоб він став особливим, найкращим за всі ці роки. І мова не лише про кількість учасників, а і про незабутні емоції, які повинні отримати учні, їхні вчителі і батьки. Особливо – діти з прифронтових районів Донбасу, які приїдуть до Києва на нагородження. Хочеться, щоб ці діти відчули: їхній талант - потрібен дорослим, потрібен Україні!

Хочемо встелити кожен їхній крок вулицями Києва трояндами нашої турботи!

Зараз основну частину витрат на проведення конкурсу несе сім’я Голубєвих – Віталій та його дружина Юлія, блогерка, членкиня Національної спілки журналістів України, авторка книги “Щоденник мами” і мама трьох донечок - двійнят Олександри і Віталіни та дівчинки з особливими потребами Іванки. Сім’я Голубєвих, її родичі та друзі (приміром, викладачка Острозької академії Вікторія Назарук) самостійно формує більшу частину призового фонду.


“Ледь не цілий рік зносимо до хати блокноти, ручки, книжки – все, що привозимо з різних конференцій і презентацій, і що потім можна подарувати дітям. А якщо в останній момент бачу, що у когось із учасників подарунковий пакет недостатньо вагомий – біжу до відомого кондитерського магазину на Хрещатику, 29 і купую цукерки в коробках, скільки вміщається до рук”, – із посмішкою пригадує організатор конкурсу.

Але власних ресурсів команди організаторів конкурсу нині, на цьому етапі його розвитку, вже не вистачає. Саме тому ми, об'єднавши зусилля із Благодійною організацією "Дарунок", яка допомагає дітям на Рівненщині, звертаємось за підтримкою до вас!

Нам потрібна ваша допомога для того, щоб сформувати гарний призовий фонд для конкурсантів. Адже дітям у цьому віці - 13-17 років - не все одно, що їм дарують. Хочеться, щоб подарунки для обдарованих учнів були справді корисними і потрібними. А не просто такими, на які в нас вистачило власних коштів. Чи які дісталися нам безкоштовно завдяки тому, що активно їздимо по різних конференціях, де учасникам дарують книжки, блокноти і ручки, виготовлені за кошти донорів.

А до політиків ми принципово не звертаємося за допомогою - прагнемо, аби наш конкурс був незалежним від будь-яких політичних впливів і зобов'язань.

Найбільше ми віримо в підтримку звичайних небайдужих українців - і саме тому ми на Спільнокошті.


Нам хочеться дарувати щось, окрім грамот, і вчителям, які підготували лауреатів. А в ідеалі – і батькам, які виховали таких талановитих дітей.

Адже так зворушливо дивитися, приміром, на хлопчика з обмеженими фізичними можливостями, якого привезла на нагородження бабуся.


Чи на учня, який приїхав до Києва на урочисту церемонію нагородження разом із героєм свого твору – татом, учасником АТО, який є для дитини взірцем мужності.


Нам важливо, щоб кожна дитина, незалежно від місця проживання, фінансових можливостей батьків та/або готовності адміністрації школи посприяти із фінансуванням поїздки, змогла приїхати на нагородження. Особливо якщо це учень із Донбасу. Тому цього року ми хочемо віднайти можливість відшкодовувати учасникам, їхнім батькам та вчителям вартість проїзду до Києва і в зворотньому напрямку. І на це нам потрібні кошти.

Також кошти потрібні нам на оплату роботи членів оргкомітету (їхня ділянка відповідальності – це тисячі листів і дзвінків: до закладів і відділів освіти, конкурсантів, батьків, педагогів тощо) і членів журі (адже з кожним роком кількість конкурсних робіт зростає, торік їх, приміром, було 850, і нам усе важче переконати досвідчених професіоналів у сфері медіа безкоштовно перевіряти величезний обсяг робіт). Крім того, кошти потрібні на фото- і відеозйомку, адже незабутні миттєвості перебування обдарованих учнів у столиці України важливо і потрібно закарбувати на добру згадку!

Ми бачимо позитивний вплив конкурсу, його подальшу життєздатність - адже серед перших переможців нині є редактори ЗМІ, викладачі журфаків, кандидати наук, засновники власних онлайн-ресурсів. А вчителі, які працюють з цими дітьми, так само відчувають підтримку та усвідомлення важливості своєї праці. І розвивають у своїх навчальних закладах медіаосвіту, створюють гуртки юних журналістів і тим самим поширюють вплив конкурсу на нові цільові групи в своїх регіонах.


А найголовніше - ми бачимо вогники радості в очах дітей, особливо учнів із прифронтових районів Донбасу, які в серці української столиці відчувають: їхні таланти, їхня праця - потрібні Україні! І вони з новими силами починають працювати над собою, розвивати свої здібності, формувати себе як майбутніх професіоналів і свідомих громадян України.

Заради цього варто працювати!

І заради цього ми просимо вашої підтримки!

Які ресурси ми вже маємо і будемо мати незалежно від підтримки/непідтримки проекту на Спільнокошті:

 1. Платформа для публікації робіт учасників конкурсу - сайт "Я - журналіст!" - її створив і підтримує Видавничий дім "ОГО".
 2. Приміщення для нагородження переможців - його надає Національна спілка журналістів України (конференц-зал в офісі НСЖУ за адресою: м.Київ, вул. Хрещатик, 27а).
 3. Дипломи для нагородження переможців - їх оплачує Видавничий дім "ОГО" (працю дизайнерів, які працюють у редакції, та власне друк дипломів).
 4. Частину призів (вистачає лише для дітей-учасників, учителів не нагороджуємо) - більшу їх частину збирає команда організаторів власними силами впродовж року, частину надає Національний університет "Острозька академія" (історичну літературу, профорієнтаційні буклети, сертифікати на екскурсію до університету).
 5. Проїзд команди організаторів конкурсу з Рівного до Києва і в зворотньому напрямку (для проведення церемонії нагородження) - оплачуємо самостійно або залучаємо спонсорів з місцевих підприємців.

Яка підтримка нам потрібна на Спільнокошті:

 1. Кошти на якісні призи для переможців (сучасна пізнавальна україномовна література вітчизняних видавництв; гаджети для журналістської роботи).
 2. Кошти на відзнаки для вчителів та/батьків конкурсантів.
 3. Кошти на оплату проїзду до Києва і в зворотньому напрямку дітей-переможців, їхніх вчителів і батьків.
 4. Кошти на оплату праці 1 члена оргкомітету та журі.
 5. Кошти на оплату праці фотографа .
 6. Кошти на оплату праці відеографа.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Оголошення імен жертводавців під час церемонії нагородження переможців конкурсу в Києві та на сайті конкурсу "Я - журналіст!"

  0 доброчинців

  250 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Персональна Подяка за вагоме сприяння у проведенні конкурсу. Надсилається поштою

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Навчальний відеокурс "Школа універсального журналіста" - диск із 10 авторськими відеоуроками з основ журналістики загальною тривалістю 82 хвилини

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книга Віталія Голубєва "Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію" з особистим автографом автора

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Книга Віталія Голубєва "Ефективність: книга для тих, хто працює з інформацією" з особистим автографом автора

  0 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Запрошення на урочисту церемонію нагородження переможців конкурсу в Національній спілці журналістів України (м.Київ) з можливістю особисто звернутися до дітей і взяти участь у врученні призів

  1 доброчинець

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

26 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Спільнота Друзів hromadske

  Підтримай незалежну, неупереджену журналістику: стань частиною спільноти Друзів hromadske!

  hromadske
  ГО
  • 449
  • 360
   днів
  • 0
   грн
 • People Place

  Донат для підримки запуску People Place Bar

  People
  Place
  • 151
  • 60
   днів
  • 0
   грн