0 %
 • 400зібрано (з 500 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Силами громади Коломиї, підприємців, церкви, громадських діячів та всіх українців зберегти будівлю Музею писанкового розпису (Музей "Писанка")

Історія

Музей писанкового розпису, або ж просто «Писанка», цьогоріч святкує своє двадцятиріччя. Збірка музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу.


Унікальний музей став справжньою візитівкою міста й області. Щороку його відвідує близько ста тисяч туристів як з України, так і з понад 70 країн світу. Людей приваблює оригінальна споруда музею і можливість ознайомитися з розмаїттям самобутніх мініатюрних шедеврів.


Сьогодні, у свій ювілейний рік, «Писанка» потребує нашої допомоги. Для того, щоб ми зберегли символ нашої Коломиї, потрібно об’єднати зусилля і зробити капітальний ремонт цієї унікальної будівлі.


Зведена за 90 днів, з використанням тодішніх матеріалів і технологій, ця оригінальна музейна споруда опинилася під загрозою руйнування. Серед головних проблем - завершення терміну придатності окремих будівельних матеріалів, конструктивні помилки при будівництві, загальна зношеність споруди


Вже виготовлена проєктно-кошторисна документація реконструкції будівлі Музею писанкового розпису. Згідно з нею, загальна вартість робіт становить 7 млн. грн. А це значна сума, як на місцеві фінансові ресурси.


Ремонт музею вже розпочато. Наразі вже здійснено:

- закупівля нових дахових вікон;

- розпочато фасадні роботи;

Початок роботи став можливим завдяки пожертвуванням приватних осіб та коштів, зібраних коломийськими митцями на благодійних аукціонах. У вересні до проєкту долучилося ДП "Капарол Україна", яке надало музею комплект фарб та інших матеріалів для здійснення розпису "Писанки".


На що потрібні кошти?

Першочергово необхідно здійснити ремонт покрівлі даху та замінити старі вікна. Завдяки цьому «Писанку» перестане затоплювати після кожного дощу. Необхідна сума - 105 тис. грн. і на сьогодні ця сума вже зібрана.

Наступний крок - капітально відремонтувати приміщення музею. Приблизна вартість цих робіт - 2 млн. грн. До них входить здійснення гідроізоляційних робіт зняття будівельних матеріалів з "Писанки", які вже відслужили свій експлуатаційний термін, висушування бетонної основи конструкції, гідроізоляційні роботи тощо.

Третій етап проєкту передбачає оновлення інтер'єру, експозиції та прилеглої території музею. Він є довготривалим та не вимагає термінового виконання робіт. Тим не менше, він є дуже важливим, адже дозволить модернізувати музей та перетворити його у сучасний громадський простір.

Фінансування другого етапу проєкту проводиться з різноманітних джерел: бюджети різних рівнів, благодійні пожертвування, аукціони та інші. "Спільнокошт" - це ще одна можливість долучитися до збереження цієї унікальної споруди. Кошти, зібрані на платформі, будуть використані для проведення ремонту підлоги (за стандартами ЮНЕСКО), проведення фасадних робіт та оновлення виставкових стендів (за можливості).

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Подяка на FB-сторінці музею

  0 доброчинців

  200 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Брендовий блокнот + подяка на FB-сторінці музею

  1 доброчинець

  149 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Горнятко з брендовим дизайном + подяка на FB-сторінці музею

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Брендована футболка + подяка на FB-сторінці музею

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Ексклюзивна екскурсія у Музеї Писанкового розпису та у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

  0 доброчинців

  40 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Майстер клас з писанкарства, екскурсія музеєм та комплект брендованої продукції

  0 доброчинців

  17 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

55 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Еко-акція до Міжнародного дня чистих берегів 2021

  Команда РТК "Буджак" залучає місцеві громади, школи та небайдужих волонтерів до прийняття участі у еко-акції, мета якої є збереження чистоти узбережжя Чорного моря в Одеській області, Вилківська ОТГ.

  Карина
  Гакман
  • 5
  • 36
   днів
  • 0
   грн
 • Радіо Район - перша радіо хвиля районів

  В основі концепції РадіоРайону – створення сучасного культурного продукту, який базуватиметься на небанальних історіях, сторітелінгу й підтримки контенту, який буде йти з низин – від людей!

  Тарас
  Репицький
  • 111
  • 99
   днів
  • 0
   грн