Збереження національних традицій

 Збереження національних традицій

100%

20 доброчинців

70 121зібрано (з 70 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Долучіться до справи збереження нашої автентичності, підтримавши ручне ткацтво килимів та гобеленів - традиційне художнє народне ремесло Полтавщини!

Блог

Відомості про здійснення проєкту


  Ми сприймаємо культурну спадщину наших пращурів через певні матеріальні об’єкти та традиції. Продовження цих традицій є обов’зковою умовою самоіндефікації людей та народностей, запорукою збереження етнічної самобутності та самого існування націй в бурхливому історичному процесі.

  На Полтавщині вже 14 років існує Решетилівська майстерня народних художніх промислів "Соломія", колектив з 11 майстрів якої займається створенням килимів та гобеленів за традиційною ручною технікою виконання (що налічує більше ніж 500 років) і є єдиним в Україні виробником килимів великого розміру. Витвори цих майстрів прикрашають державні установи, музеї, приватні колекції  України та іноземних держав. В 2018 році Наказом Міністерства культури  рослинний орнамент полтавського килима внесено до нематеріальної спадщини України , а носіями спадщини визначено  майстрів-килимарів "Соломії".

   Не маючи державної підтримки та ніяких пільг, відчуваючи дефіцит оновлення кваліфікованих кадрів (зменшення кількості існуючих майстрів з природніх причин і небажання молоді займатися цією справою з матеріальних причин та недостатньої престижності), цей вид народних промислів знаходиться під загрозою зникнення. Може так статися, що  через 10-15 років будемо мати ситуацію, коли вироби цього виду народного мистецтва ми не зможемо мати вдома, а тільки побачимо їх в музеях та приватних колекціях.

  Тому ми закликаємо  всіх небайдужих людей підтримати нас у справі збереження української автентичності, не дати загинути самобутньому виду народної творчості.

  Створення виробів відбувається таким чином:

  Спочатку художник малює макет килима натурального розміру. Пензлики, якими намальовано макети, доброчинці можуть отримати в подарунок.

  Потім вручну  художник фарбує нитки з овечої вовни  винятково натуральними барвниками потрібної кольорової гами(для виробництва деяких килимів потрібно до 100 різних відтінків!) та передає їх майстрам ткацтва - килимарям.

  Далі, на зразок павучків, заснувавши основу килима крученою конопляною ниткою на спеціальному пристрої - дерев'яному верстаті (як це відбувалося і 500 років тому), майстри починають вручну ткати за класичною стародавньою технікою виконання.


  Килимарі орієнтуються якого кольору використати нитку за допомогою намальованого макету , що підкладається за  основу майбутнього килима.

  Над килимом поширеного розміру 2м Х 3м один майстер працює 4 місяці.

  Вироби нашої Майстерні  прикрашають Український Дім в Києві , Верховну Раду України, Адміністрацію Президента.


  Декілька наших робот знаходиться в музеях України Багато наших виробів прикрашають приватні колекції.

  Наша мета

  Ми знаходимось в стадії реалізації двоетапного проекту «Зберігаємо традиції – створюємо майбутнє» , кінцевою метою якого є створення Навчально-Творчого Центру Художніх промислів на базі існуючої Майстерні "Соломія" з побудовою майданчиків для:

  • проходження практики майбутніми килимарями ( до 20 людей) та передачі  їм секретів мистецтва під керівництвом наших відомих решетилівських майстрів із подальшим працевлаштуванням практикантів. 
  • безкоштовного розміщення експонатів та виробів народних майстрів Полтавщини зі змогою продавати свої вироби, популяризувати свої промисли, проводити майстер-класи екскурсантам-туристам
  • включення Центру до туристичних маршрутів Україною

  Наші плани:

  Під час І Етапу проекту ми створюємо належні умови праці для існуючих 11 майстрів, і таким чином відновлюємо імідж професії майстра художнього килимарства. 

  Півтора року тому ми вдало провели краудфандінгову кампанію , завдяки чому закупили спеціальну систему освітлення , що тепер  зберігає зір майстрів та надає можливість належного дотримання технології виробничого процесу без оптичного спотворення кольорів.

  Кондиціювання приміщення надало майстрам можливість менше стомлюватись та хворіти влітку, що позитивно вплинуло на якість та ефективність творчого процесу.

  Наразі в провження першого етапу проекту ми плануємо залучити кошти благодійників для встановлення  ефективної системи водяного опалення приміщення майстерні "Соломія"  на площі 360 кв. метрів. Це надасть можливість повноцінного творчого процесу взимку та убереже майстрів від зимових хвороб.

  Ми плануємо зібрати 70 тисяч гривень за допомогою благодійників. В разі успішного проведення краудфандінгової кампанії Міжнародний Благодійний Фонд "Відродження" надасть нам додатково ще 70 тисяч гривень . В підсумку 140 тисяч нам вистачить для реалізації задуманого.

  Якщо нам вдасться   реалізувати   проект, майстри унікального ремесла матимуть більш комфортні умови виробництва, зростуть можливості для залучення молоді до Майстерні при виборі місця роботи, унікальне народне мистецтво буде врятоване від зникнення, а Майстерня, як регіональний туристичний об'єкт, стане привабливою для туризму та популяризації народних промислів.

  Це надасть змогу залучити молодь для продовження стародавніх традицій відомого полтавського килимарства!

  1. Твердопаливний котел 50 кВт - 65 000 грн

  2. Радіатори опалення - 35 000 грн

  3. Роботи по установленню системи опалення - 40 000 грн.

    Додаткові джерела фінансування:                             Благодійний Фонд «Партнер Решетилівщини» забезпечить розробку та затвердження Проекту добудови другого поверху до існуючої будівлі Майстерні (360 кв.М), на чому перший етап буде закінчено.Міжнародний Фонд "Відродження" профінансує проект додатково на суму зібраних коштів від благодійників.

  Кошти благодійників, що перевищать суму 70 000 грн буде спрямовано на майбутній ІІ етап проекту - створення "Навчально-Творчого Центру Художніх промислів" на базі  існуючої Майстерні "Соломія".

  Партнери проєкту

  Винагороди

  Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

   Листівка "Я люблю Решетилівку" з автографом автора малюнкуst

   1 доброчинець

   49 залишилось

  • Внесок від 100 грн

   Сувенірний магніт " Соломія" з логотипом Решетилівської Майстерні Художніх Промислів "Соломія"

   1 доброчинець

   49 залишилось

  • Внесок від 200 грн

   Вимпел "Решетилівка". Вишивка на льоні. Виготовлено Майстернею "Соломія"

   1 доброчинець

   19 залишилось

  • Внесок від 400 грн

   Майстер-клас із килимарства та екскурсія до Майстерні: розповідь про історію полтавського килимарства і вишивки, виробничий процес

   2 доброчинці

   8 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

   Справжній Гобелен ручної роботи з національним орнаментом "Весна" , вироблений Майстернею "Соломія" ( 25Х40 см. Вовна.+ пензлик художника , яким був намальований макет гобелена )

   1 доброчинець

   9 залишилось

  • Внесок від 2500 грн

   Українська вишиванка «Справжній українець» чоловіча з комп'ютерною національною традиційною вишивкою , виготовлена Майстернею "Соломія". (Льон . Розмір будь-який)

   0 доброчинців

   5 залишилось

  • Внесок від 2500 грн

   Українська вишиванка «Справжній українець» жіноча з комп'ютерною національною традиційною вишивкою, виготовлена Майстернею "Соломія" ( Льон . Розмір будь-який)

   0 доброчинців

   5 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

   Справжній Гобелен ручної роботи з національним орнаментом «Село». ( 45 см Х 65 см . Вовна + пензлик художника , яким був намальований макет гобелена ) Виготовлений Майстернею "Соломія"

   0 доброчинців

   3 залишилось

  Контакти проєкту

  Соціальні мережі та інші посилання проєкту

  Спільнокошт

  Внески доброчинців у проєкт

  Ділитись з друзями

  Цікаво також

  10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

  Будь ласка, авторизуйтесь!

  Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

  Реєстрація

  Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

  Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

  Або швидко зареєструйтеся

  Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

  Відновлення паролю

  Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

  Новий пароль

  Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

  Відновлення паролю

  Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

  Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

  Постав питання команді проєкту