Вокс Україна: Зробимо державне управління кращим

 Вокс Україна: Зробимо державне управління кращим

100%

300 доброчинців

543 589зібрано (з 500 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Краще державне управління - це вищий добробут кожного. Ми створюємо запит на якісне держуправління, допомагаємо розробляти рішення в інтересах суспільства та оцінюємо прогрес реформ.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

“Вокс Україна” - це аналітичний центр, який розвиває критичне мислення та економічну грамотність та виступає за справжні, а не позірні, ринкові реформи.

Ми популяризуємо в Україні найновіші економічні дослідження й самі робимо дослідження на основі даних.

З 2014 року ми опублікували більше 6 тисяч статей, які прочитали 15 мільйонів людей, оцінили 1100 нормативних актів, які змінюють “правила гри”, навчили понад 200 стажерів, перевірили майже 7000 цитат політиків та спростували 1300 фейків.

Ми пишаємося тим, що нас підтримали більше двох тисяч громадян на понад два мільйони гривень.


Сьогодні у фокусі нашої уваги - державне управління. Чому?

Україна та країни Східної Європи мали приблизно однаковий рівень доходів у 1990 році. Зараз доходи у Польщі, Чехії чи країнах Балтії у 3-5 разів вищі, ніж у нас. Причина - неякісне державне управління. Країни Східної Європи здійснили реформи на початку 1990х. Україна весь час бореться за те, щоб реформи не здійснювати. Це поглиблює економічні кризи.

Кожен новий уряд обіцяє бути кращим за “попередників”. Але повторює ті самі помилки. Щоразу голосуючи за “нові обличчя”, ми очікуємо на диво. І щоразу розчаровуємося.

Чому? Бо державне управління - це складна робота, у якій немає готових відповідей. Щодня тисячі людей приймають рішення, від яких залежить доля мільйонів. Ці рішення мають базуватися на даних та наукових дослідженнях, враховувати наслідки для держави в цілому й для кожної суспільної групи.

"Навіщо нам гарне державне управління? Щоб люди навколо менше нервували, більше усміхались, краще спали. Щоб черги були короткі, щоб сусіди не сварилися в чатиках, щоб лікарні працювали, щоб водії не злились на пішоходів, а пішоходи на самокатчиків. У нас багато проблем і мало ресурсів - усім потрібно кудись доїхати, лікуватись, учитись, працювати. Якісне державне управління робить так, що люди не помічають дороги, черги, парковки, планові ремонти і спокійно без бійки пропускають того, кому просто спитати". – Тимофій Брік, професор KSE, член редколегії “Вокс Україна”Коли держава працює неефективно, купувати бронежилети для військових чи ліки для лікарень доводиться нам з вами - волонтерам та небайдужим громадянам.

Звісно, ми можемо щоразу “підставляти плече” уряду. Але системне рішення - це налагодити роботу державної машини. Це не може зробити одна людина - навіть найбільш доброчесна та розумна. Це не можуть зробити й кілька десятків чи навіть кілька тисяч людей. Потрібна робота всього суспільства. Щодня. Крок за кроком.


“Україні не потрібен новий головнокомандувач. Україні потрібне якісне врядування. Іншими словами, інституції, які забезпечать системне ухвалення якісних рішень у найкращих інтересах України”. – Юрій Городніченко, асоційований професор Кафедри Економіки Університету Каліфорнії Берклі, дослідник у NBER, голова Міжнародної академічної ради KSE, голова Наглядової ради “Вокс Україна

Що можемо зробити ми з вами? Допомогти політикам не повторювати минулих помилок. Та брати участь в управлінні державою - кожен на своєму рівні.

Громадські організації, такі як “Вокс Україна”, полегшують це завдання. Ми допомагаємо розібратися в складних темах, пропонуємо рішення та аналізуємо можливі наслідки рішень. Ми боремося з брехнею та міфами й розповідаємо, як є насправді. Якщо ви вважаєте, що наша робота важлива, будь ласка, підтримайте нас.

Що ми зробимо?

1) створимо запит на якісні зміни. Розвинемо дискусію про державне управління в Україні через статті, моніторинг реформ, публічні обговорення та конференції.

2) проведемо “роботу над помилками”. Кожен депутат ВРУ, держслужбовці, мери отримають Настільну книгу з аналізом помилок та історій успіху держуправління в Україні за останні 30 років

3) напишемо і поширимо “Посібник громадянина” - збірку простих і практичних інструкцій про те, як кожен із нас може вплинути на рішення держави чи органів місцевої владиНа зібрані кошти ми оплатимо роботу аналітиків та оренду офісу, а також верстку, друк та поширення посібників.

Ми вдячні міжнародним організаціям, які підтримують нас уже п'ять років. Але ми працюємо для українського суспільства, і тому будемо вдячні за кожну гривню від вас, яка свідчитиме, що наша робота потрібна.


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 200 грн

  Електронна збірка найкращих статей Вокса про державне управління, подяка від команди "Вокс Україна", розміщення Вашого імені на сторінці донорів "Вокса"

  60 доброчинців

  940 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Шкарпетки "Вокс Україна" з написом на Ваш вибір, подяка від команди "Вокс Україна", розміщення Вашого імені на сторінці донорів "Вокса"

  21 доброчинець

  279 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Футболка "Не брешіть мені", подяка від команди "Вокс Україна", розміщення Вашого імені на сторінці донорів "Вокса"

  7 доброчинців

  93 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Екосумка з написом на вибір, подяка від команди "Вокс Україна", розміщення Вашого імені на сторінці донорів "Вокса"

  6 доброчинців

  194 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Підставка для мобільного телефона або пляшка для води (на вибір), подяка від команди "Вокс Україна", розміщення Вашого імені на сторінці донорів "Вокса"

  8 доброчинців

  92 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Павербанк на 20000 мАг, кава з Воксом, подяка від команди "Вокс Україна", розміщення Вашого імені на сторінці донорів "Вокса"

  3 доброчинці

  17 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту