Національний хакатон

Національний хакатон

50 3 хвилини хв. читання
11.09.2012

Несподівано Уряд Азарова ініціював конкурс нових громадських ініціатив.

 

За кілька місяців до парламентських виборів в Україні стартував конкурс нових соціально орієнтованих інтернет та ІТ проектів SocialBoost, організатором якого виступив Кабінет Міністрів України. Проект має прогресивну соціально орієнтовану подачу та легкий і приємний дизайн сайту.

SocialBoost анонсований як конкурс-хакатон. Це значить, що автори кращих ідей зможуть реалізувати їх демо-версії з допомогою експертів під час живої події в Києві, яка відбудеться 22-23 вересня в Державному Університеті інформаційно-комунікаційних технологій.

Для участі в конкурсі потрібно мати ідею інтернет-платформи, зареєструвати її на сайті, організувати промо-кампанію, перемогти в інтернет голосуванні або сподобатися журі. Заявлений проект має напряму чи побічно вирішувати соціальні питання. 

Ідеї може подавати будь-хто, незалежно від освіти, віку, місця проживання. До фінального хакатону буде допущено 5 ідей: 4 відібраних журі та 1 переможець інтернет-голосування. Дедлайн подачі заявок – 16 вересня. Проект переможець отримає державну підтримку на реалізацію.

avatar

Анастасія Титаренко

соціолог, автор проекту «Чиста Україна – привід пишатися» 

Вивчаючи теорії американських соціологів, мою увагу привернула теорія розбитих вікон. Її зміст полягає у тому, що явні ознаки безладу і недотримання людьми прийнятих норм поведінки, провокують оточення теж забути про правила. Постійно підтримуючи чистоту вулиць і змиваючи графіті зі стін, нью-йоркська влада не тільки привчила громадян поводити себе культурніше, а й домоглася значного зниження злочинності у місті. Для того, щоб глобальне очищення країни стало реальністю, повинен бути потужний спільний центр, однією з основних задач якого буде поширення інформації про програму усіма доступними способами. Для успішного впровадження програми необхідні два компоненти прибирання на вулицях і формування суспільної думки, яка б тисла на тих представників суспільства, що викидають сміття собі під ноги. Коли у свідомості українців укоріниться думка про те, що смітити це погано, суспільство досягне наступного щабля свого розвитку.

avatar

Ілля Сафронов

філософ, автор проекту соціальна мережа «Profocratia»
Мотив участі – реклама проекту. Я не розраховую на перемогу, так як я вже приймав участь у подібному хакатоні, і знаю для чого він організовується. Відбирають тільки невеличкі прості проекти, для яких можна розробити прототип за кілька днів. Мій проект не є простим, і його не можна зробити за кілька днів. Проект вже знаходиться у розробці півроку. Реальний бюджет переможного проекту на подібному конкурсі – до 1000 грн. Мені потрібно приблизно 50 000 у.о. Це поза форматом цього хакатону. На що я розраховую? Я хочу почути відгуки глядачів, почути критику, знайти помічників. Перевага моєї пропозиції? Це не додаток до соціальної мережі, це не сайт. Це складний проект, система систем. Це нова ідея організації суспільства, зокрема інтернет суспільства. Це нова соціокультурна парадигма.
avatar

Євгеній Гігаурі

ідеолог-координатор міжнародного Руху за Новий Світ, автор проекту Инфо-ЕЦОР

Я давно ищу возможность создать большой профессиональный сайт-портал для озвученной идеи. Сегодня действительно есть все необходимое, чтобы создать основы Нового, общесправеделивого и общеблагодатного Общества. Проект Инфо-ЕЦОР и является таким инструментом, способным выпестовать и донести до всего Общества нужную информацию. Моя цель – создать основы государства реального народовластия. Я, как и все нормальные, адекватные граждане, хочу жить в справедливом, гармонично обустроенном обществе. И это есть мой основной мотив. Я просто по-другому не могу. Жить только для себя – не интересно. Мне по душе – большие проекты. От Проекта жду возможности информационного прорыва по данной теме. Ибо многие политики и некоторые СМИ обещали в этом деле помощь, но на деле не сделали ничего. 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Що є правдою найближчого можливого майбутнього? Чи розпізнають сучасники цей час як епоху Взаємостановлення? Люди усвідомили вразливість моделей, які організовує унормованість уявного ідеального? Чи справді конкуренція між ідеальними концепціями породжує насильство і звужує простір зарадності? Як змінюються ланцюги зворотного зв’язку в світі? Війна гасне і забирає з собою нерівність? Люди відкрили собі себе?