Восени Центр Економічного Відновлення у консорціумі з Ла Страда-Україна, ВГО Поруч та Інститутом конструктивної журналістики, за підтримки Посольствa Великої Британії в Україні запустили програму спрямовану на підвищення організаційного потенціалу українських некомерційних організацій, які надають підтримку жінкам в умовах війни, займаються розширенням прав і можливостей для жінок та долають проблеми гендерної дискримінації та домашнього насильства.

Програма складалась із трьох компонентів: освітній модуль, спрямований на підвищення організаційного потенціалу; індивідуальний супровід менторів та експертів та грантова підтримка в розмірі £5000.

Серед фіналістів програми — ГО Асоціація жінок України "ДІЯ - Рівне та їх проєкт "Школа жіночої взаємоДІЇ". Це офлайн курс з перекваліфікації для жінок Рівненської громади, які вимушено переїхали або втратили роботу внаслідок війни. Школа взаємодії складається з двох частин: освітнього курсу з підготовки 15 тренерок з фінансової грамотності для школярів та запуск пілотного проєкту під менторством експерток, аби впровадити отримані знання на практиці.

Учасниці та організатори "Школи жіночої взаємоДІЇ"

 

Проєктом-фіналістом також став «Мами, діти, емоції. Керуй емоціями, щоб вони не керували тобою», який реалізовує ГО Клуб підтримки вагітності та материнства "Лада". Команда створила психологічного помічника — чат-бота, який надає швидку психологічну підтримку молодим мамам. За допомогою анонімного тесту допомагає визначити емоцію, яку варто пропрацювати, розповідає про такі емоції як злість, тривога, страх, сум, сором і провина та надає психологічні практики, які допомагають екологічно їх прожити. За місяць роботи чат-ботом скористалися майже 3,500 жінок.

 

Команда ГО "Клуб підтримки вагітності та материнства "Лада" працює над розробкою чат-бота

 

Ще одна організація-фіналіст — Інститут Суспільних Ініціатив та проєкт Womentor: від ідеї до реалізаціїменторська спільнота для активних жінок Львівської громади, які мають соціальну або бізнес-ідею. До спільноти увійшли 30 учасниць та 16 менторок, а навчальна програма складається з 8 офлайн модулів, 3 менторських зустрічей та індивідуального супроводу під час реалізації бізнес-ідеї.

 

“Ми творимо жіночу спільноту. Ми даємо жінкам безпечне середовище, де вони можуть спілкуватися, обмінюватись досвідом і допомагати одна одній реалізовувати проекти”. — наголошують організатори.

 

Учасниці проєкту "Womentor" під час освітньої зустрічі

 

Пишаємось, що попри всі складнощі, громадські організації продовжують реалізовувати проєкти та надавати підтримку українським жінкам у період війни.

Бажаєте також взяти участь у навчанні та отримати грант на реалізацію проєкту для жінок? Слідкуйте за анонсами на платформі https://w2u.world/

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Довіра є коли команда не відчуває по відношенню, до тебе конкуренцію