Ми сміємося і араб нам підморгує, йому сумно у цей час у порожньому місті, а тут така атракція – двоє закоханих, цілуються на площі у центрі Єрусалиму! Ну, що ж, сорі, у нас своя релігія – любов!

 

Ми вийшли з таксі на перетині двох невідомих мені вулиць. Сніданок у єдиному кафе, яке працює о 8 ранку в суботу у центрі Єрусалиму, наш перший спільний сніданок… А потім прогулянка пустим містом. Єрусалим, безкінечно сповнений людьми, звільняється від них тільки на одну добу, вже по обіді у п’ятницю їх стає менше і менше. Настає час молитви і вихідний, шабат, усі ховаються, і місто дихає на повні груди. 

Субота. 8:30. Ми зупинилися навпроти Яффських воріт, на площі одинокі продавці розкладають свій нехитрий крам, приготований для туристів. Сонце тільки підіймається з-за міських мурів і лоскоче нам потилиці. Так дивно стояти ось тут у центрі світу і триматися за руки! Немолодий араб кидає на кам’яні плити шматки булки із сезамом, і ми в мить опиняємося у хмарі голубів, вони спускаються на нас звідусіль, оточують і б’ються за харч. Ми сміємося і араб нам підморгує, йому сумно у цей час у порожньому місті, а тут така атракція – двоє закоханих, цілуються на площі у центрі Єрусалиму! Ну, що ж, сорі, у нас своя релігія – любов!Лілія Криницька – журналістка, вже п’ять років працює «по інший бік барикад», себто прес-секретарем. До того були преса, радіо і телебачення. У мріях (і планах!) – робота на власній радіостанції. Член Спілки журналістів України, політичний оглядач і ліричний аналітик. Під настрій пише прозу, без настрою – вірші. Інтереси – гендерна психологія, рок-музика і подорожі.

 


Єрусалим — офіційна столиця держави Ізраїль, стародавнє близькосхідне місто, розташоване на вододілі між Середземним та Мертвим морями, на висоті 650—840 м, одне з найдавніших міст світу, центр трьох релігій — юдаїзму, християнства й ісламу, столиця древнього Юдейського царства. Місто було засноване понад 3700 років тому і зараз його архітектура є сумішшю пам'яток історії різних культур і народів. Єрусалим священне місто юдаїзму впродовж 3 тис. років, християнства — 2 тис. років, ісламу — 1400 років. Місто згадується у Біблії 632 рази. 

Яффські ворота — головні ворота християнського і вірменського кварталів старого міста Єрусалим, єдині ворота, повернуті на захід, до Середземного моря. Збудовані в 1538 році за наказом правителя Османської імперії Сулеймана, розташовані на перехресті важливих доріг: західної, яка веде у порт Яффо і східної, яка веде у Віфлеєм і Хеврон. Ці дві артерії і донині залишаються у Єрусалимі центральними. 

 

МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ:

Ранок великого міста: Мюнхен (Німеччина). ЕДІТА УЛМАН

Ранок великого міста: Кі Вест (США). ОЛЕНА ДУБ

Ранок великого міста: Куско (Перу). Група МОЛОДА КРОВ

Утро большого города: Судурад (Хорватия). ИРИНА МАРКОВА

Утро большого города: Киев. Группа ОСОЗНАННЫЕ ДЕЙСТВИЯ

Утро большого города: Варкала (Индия). КАТЯ СМИРНОВА

Ранок великого міста: Київ. МІША ЗАВАЛЬНИЙ

Ранок великого міста: Монткрел. ТРІШІА УОРДЕН

Ранок великого міста: Кам'янець-Подільський. АЛІНА КОПИЦЯ

Ранок великого міста: Чернігів. ЛЕСЯ СИНИЧЕНКО

 

Як взяти участь у конкурсі РАНОК ВЕЛИКОГО МІСТА

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Роберт Халф дослідив відмінності роботи представників різних поколінь на робочому місці. Директорів компаній запитували: «У якій із наведених сфер ви бачите найбільші відмінності серед співробітників вашої компанії різних поколінь?» 30% відповіли, що в навичках спілкування, 26% — адаптації до змін, 23% відповіли, що в технічних навичках. Тільки 7% відповіли, що люди різних поколінь не відрізняються в роботі.