Можливості. Листопад 2011

Можливості. Листопад 2011

49 15 хвилин хв. читання
13.11.2011

Навчальний курс від Мадридської школи дизайну, міжнародна стипендія від New Europe College для вчених у галузі гуманітарних та ін.

 

ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

CТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМА CHEVENING 2012\2013 В УКРАЇНІ. Стипендія Чівнінг Британського уряду є однією з найпрестижніших можливістю для іноземних студентів навчатися у Великій Британії. Для вченого вона не лише означає вивчення обраного предмету, а й зустрічі та спілкування зі своїми однолітками в неповторній атмосфері. Стипендії призначені для обдарованих лідерів, які мають потенціал, щоб формувати громадську думку. Більшість програм триває до 12 місяців, але можна скоротити цей термін до 3 місяців чи більше. Стипендія повністю покриває переліт, навчання та проживання. Критерії участі: вік кандидатів має бути до 35 років, кожен має бути громадянами України і постійно проживати в Україні на момент подачі заяви, мати диплом про вищу освіту (ступінь бакалавра), добре володіти письмовою та розмовною англійською (IELTS від 6,5), мати не менше трьох років відповідного досвіду роботи в науковій сфері. Учасники оцінюватимуться відповідно до минулих досягнень, кваліфікації (академічної і професійної), володіння англійською мовою, а також за наявністю амбіцій та лідерського потенціалу. Пріоритет надається дослідженням інтеграції в ЄС, міжнародних відносин та енергетичної безпеки. Деталі аплікаційного процесу можна дізнатися на сайті. Дедлайн — 16 грудня 2011. 

МИСТЕЦЬКА ПРОГРАМА ВІД INSTITUTO SACATAR. Стипендія ЮНЕСКО/Ашберг пропонує музикантам, письменникам та митцям 25-35 років двомісячне перебування на острові Itaparica (Бразилія). Стипендія покриває двосторонній переліт, проживання в окремому номері, наявність власного робочого простору, харчування та матеріально-технічне забезпечення для здійснення власних мистецьких проектів. Можливі дати проживання: 9 квітня – 4 червня 2012,  або 18 червня – 13 серпня 2012. Аплікаційну форму та умови участі можна знайти на офіційному сайтіЗа деталями звертатися на [email protected] Дедлайн  –  14 листопада 2011.

МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ МИТЦІВ: ПРОЖИВАННЯ У ВАШИНГТОНІ.  Програма Artists Opportunity від Arch Development Corporation (ADC) – це можливість для митців ретельно підготувати власний творчий проект в яскравому і різноманітному міському середовищі DC. Переваги: безкоштовне житло в межах міста, власний робочий простір, 30% знижка на друк в Vivid Solutions DC Print Lab, аналіз робіт з креативним директором ADC, місцевий мобільний телефон, тимчасове членство в The Hive. Успішним художникам будуть компенсовані витрати на проїзд за фіксованим тарифом, також вони отримуватимуть додаткові 100 фунтів стерлінгів в тиждень для витрат на проживання. За інформацією звертатися до [email protected]також більше можна знайти на офіційному сайті. Дедлайн  –  14 листопада 2011.

BADGAST 2012. Мистецька резиденція BADGAST розташована на узбережжі Гааги. Голандське творче угруповання Satellietgroep запрошує митців та вчених здійснити розробку проекту, який уособлюватиме культурне та інноваційне значення моря і його узбережжя. Художники, дизайнери (ландшафтні), архітектори і вчені можуть подати заявку на безкоштовне проживання в резиденції періодом до 6 тижнів в 2012 році, відправивши своє резюме, мотиваційний лист та приклади робіт. Для участі потрібно відправити заявку на адресу [email protected]Дедлайн  –  01 грудня  2011.

РЕЗИДЕНЦІЯ ДЛЯ МИТЦІВ ВІД EST-NORD-EST. Художній центр Est-Nord-Est в рамках своєї програми проживання пропонує стипендію для митців розміром $1100, надання безкоштовного житла на період до восьми тижнів, технічну підтримку, доступ до індивідуальної студії та майстерні, забезпечення різними інструментами та необхідними електронними приладами. Центр надає митцеві унікальну можливість втілити свій задум в плідних творчих умовах обміну досвідом та технічної і матеріальної підтримки. Періоди проживання в 2012: 30 квітня - 22 червня; 2 липня - 24 серпня; 10 вересня - 2 листопада. Заявки з резюме, портфоліо та мотиваційним листом надсилати на адресу [email protected]Дедлайн  –  15 листопада 2011.

ГРАНТОВА ПРОГРАМА CDA «ARTISTIC RESEARCH AND PRODUCTION». Стамбульська фундація CDA-Projects запрошує до участі у стипендійній програмі художників, кураторів, письменників та  мислителів будь-якої національності та віку, котрі можуть запропонувати цікавий проект. Можна подавати як проекти, що зараз перебувають в стадії розробки так і ті, що будуть завершені протягом шести місяців після відбору. Грант спрямований на підтримку обговорення художніх досліджень та заохочує до використання інноваційних шляхів, до розуміння дискурсу та вироблення знань. Аплікаційну форму та всі необхідні документи необхідно подати англійською мовою. Їх список, як і деякі інші корисні деталі, можна знайти тутНадсилати на адресу [email protected]Дедлайн – 30 листопада 2011.

ІДЕЯ. ІМПУЛЬС. ІННОВАЦІЯ. Продовжується конкурс грантів від Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Дедлайн подачі заявок - 15 листопада. Заявки приймаються на постійній основі. Конкурсом передбачено три типи грантів: на професійні подорожі для індивідуальних культурних операторів або інституцій, індивідуальні гранти на створення мистецьких робіт і подій у царині культури та інституційні гранти на вироблення культурного продукту. Тематичні напрямки: візуальне мистецтво, література, театр, музейна справа та міждисциплінарні проекти, що поєднують ці сфери. Деталі - на сайті.

МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ГУМАНІТАРІЇВ оголошує конкурс на отримання короткострокових грантів у галузі гуманітарних наук у Білорусі, Росії та Україні в 2011–2012 навчальному році. Гранти надаються авторам тих наукових проектів, які відповідають міжнародним стандартам. Довгостроковим завданням програми є підтримка розвитку наукових досліджень у різних галузях гуманітарного знання в Білорусі, Росії та Україні. Сфери досліджень: будь-які гуманітарні дисципліни, включаючи історію, літературу, лінгвістику, філософію, культурологічні дослідження, релігієзнавство, мистецтвознавство, ґендерні дослідження тощо. Дедлайн - 18 листопада 2011 року.

КОНКУРСИ / ПРОГРАМИ  

ФУНДАЦІЯ ЦСМ ПОЧИНАЄ ПОШУК. На підставі художнього експерименту ФЦСМ розпочинає копмлексну програму розвитку та підтримки експериментальних проектів, що складатиметься з лекцій, дискусій, майстер-класів та конкурсів. Цього року Фундація спрямована на пошук незвичних, нетрадиційних мистецьких просторів. Тому митцям пропонується задуматися над новими формами, аудиторіями та іншими елементами взаємодії для художніх проектів, а також над умовами співіснування мистецтва та міста. В рамках програми художникам та художнім групам потрібно обрати певний “немистецький” простір у місті (завод, вокзал, під'їзд, дах будинку) та створити там проект, яким може бути публічна лекція, виставка, презентація тощо. ФЦСМ надаватиме організаційну і фінансову підтримку для реалізації проектів. Детальні умови і аплікаційну форму можна скачати на сайті ФЦСМ. З питаннями можна звертатись за адресою [email protected]. Кінцевий  термін участі - 20 січня 2012 року.

ОЗДОБНИК ДУМОК І ДІЙ-2. Garage Gang Kollektiv та платформа ВЕЛИКА ІДЕЯ оголошують відкритий конкурс на колекцію робіт для наступного видання творчого щоденника Оздобник думок і дій, що буде присвячене темі гри та місту. Свої доробки слід надсилати на адресу [email protected] до 15 грудня. До участі у відкритому конкурсі запрошуються дизайнери, письменники, ілюстратори та художники, фотографи, поети, творці слів та візуальних рішень, практики та теоретики, ідейники та гравці, які створять матеріали до наступних тематичних розділів: Культура гри, Правила Гри, Теорія ігор, Гра в бісер, Міські ігри. Більше. 

ЛІТНЄ СТАЖУВАННЯ RISE WORLDWIDE. Німецький фонд DAAD пропонує стипендію, що покриває частину витрат на проживання та проїзд для студентів, що володіють відмінними знаннями в області природничих та інженерних спеціальностей. Кандидати, що знаходяться на ранніх стадіях власних досліджень та зацікавлені в отриманні досвіду досліджень за кордоном, мають можливість провести короткострокове стажування у сфері своїх інтересів влітку 2012 року. Студенти матимуть можливість працювати з молодими німецькими науковцями у спорідненому полі досліджень. Для участі потрібно зареєструватися онлайн та подати план власного проекту обсягом в одну сторінку. Переможці будуть оголошені в березні 2012. Дедлайн — 27 листопада 2011.

КОНКУРС МОТИВАЦІЙНИХ ЛИСТІВ ВІД БРИТАНСЬКОЇ РАДИ. Освітній центр Concept та British Council Ukraine оголошують конкурс для студентів вищих навчальних закладів та молодих фахівців віком до 35 років. Для участі потрібно підготувати мотиваційний лист англійською мовою, в залежності від обраного курсу (бакалавр, магістр або МВА). Той учасник, що зможе продемонструвати відмінне володіння письмовою діловою англійською мовою, поїде до Лондона на 2-тижневий курс англійської мови в мовній школі Stafford House London (покривається вартість навчання та проживання). Переможця буде оголошено 16 грудня 2011 на сайті Британської Ради та Освітнього центру Concept та повідомлено електронною поштою. Більше подробиць можна дізнатися тут. Кінцевий термін прийому робіт — 1 грудня 2011 року. Роботи надсилати на [email protected]

Перший український парк сучасної скульптури та інсталяції KIEV FASHION PARK запрошує СКУЛЬПТОРІВ, ХУДОЖНИКІВ, АРХИТЕКТОРІВ, МУРАЛИСТІВ, ДИЗАЙНЕРІВ до співпраці задля реалізації їх творчих ідей у міському просторі Києва та інших міст України. Саме так KIEV FASHION PARK продовжує спільну роботу з митцями  з благоустрою та покращення міського сучасного простору. Для цього ідеї митців, які можна втілити у міському або парковому ландшафті, запрошуються до професійного поетапного відбору. Перший етап - візуалізація авторської ідеї. Ескіз або макет арт-об'єкту в просторі міста потрібно надіслати організаторам, після чого він з'явиться на сайті fashionpark.kiev.ua в розділі БАНК ІДЕЙ для відкритого перегляду усіма меценатами та спонсорами. Другий етап: обраний для фінансування арт-об'єкт узгоджується з Експертною радою і міською владою. Саме таким чином його поява і буде реалізована в Києві або іншому місті України. Третій етап - зведення затверджених і профінансованих арт-об'єктів у місті. Втіленню об'єкта також сприяє захист авторських прав і гучний PR-супровід у засобах масової інформації. Для співпраці митцям потрібно лише переслати інформацію про себе і власний проект (ПІБ, назва проекту, розміри, матеріали, бажана локація) та його візуалізацію (ескізи, макети, графіку) на електронну пошту [email protected] або поштову адресу: Україна 04070, Київ, Набережне шосе 25, Парк Наводницький, корабель «Ковчег», оргкомітет Kiev Fashion Park.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СЦЕНАРІЇВ TANDEM. Українська організація Wiz-Art та французька асоціація Cine Fac за підтримки Єврокомісії оголосили конкурс на найкращий сценарій в категоріях «ігровий фільм» та «анімаційний фільм». В рамках грантової програми Tandem два найкращих сценарії отримають фінансування та продюсерську підтримку від України та Франції і будуть завершені вже до 30 квітня 2012. Обидва фільми будуть показані на французькому фестивалі Nouveaux Cinémas та Міжнародному фестивалі фільмів Wiz-Art в Україні та Франції. Метою ініціативи є обмін досвідом між українськими та французькими спеціалістами, а також розвиток українського кіно. Аплікаційну форму та заявку потрібно надіслати на адресу[email protected]З питаннями щодо конкурсу звертатись до [email protected]  або wiz-art-skype. Дедлайн  –  13 листопада 2011.

МІЖНАРОДНА МИСТЕЦЬКА ПРЕМІЯ ARTE LAGUNA. Конкурс проводиться у кількох секціях – скульптура, фотографія, відеоарт, перформанс та віртуальне мистецтво. Призовий фонд премії складає €170,000 (5 грошових нагород по €7,000 для переможців з кожної секції). До участі запрошуються митці будь-якого громадянства та віку, з будь-якою темою роботи. Фіналісти матимуть змогу представити свої роботи на виставці в Arsenale of Venice та в Інституті румунської культури Венеції. Крім цього учасники будуть мати можливість отримати 5 резиденцій в Італії, Словенії та Швейцарії, декілька бізнес-пропозицій та практичну допомогу в реалізації проектів, участь в міжнародних фестивалях та персональні виставки в галереях світу. Форму заявки та деякі деталі можна знайти тутДедлайн  –  11 листопада 2011.   

ФОРМАЛЬНА ТА НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА

МЕНЕДЖМЕНТ КУЛЬТУРИ: КВАЛІФІКАЦІЙНІ КУРСИ. Німецький культурний центр Goethe-Institut запрошує на курс підвищення кваліфікації культур-менеджерів. Учасниками можуть бути особи, що мають досвід роботи в закладі культури та менеджменту проектів, а також володіють задовільним рівнем англійської або німецької мови. До нього входитиме теоретична частини в Берлінському відділі Ґете Інституту (російською мовою), практика в одному з німецьких закладів культури та реалізація та презентація власного проекту за підтримки та сприяння Ґете Інституту. Участь у всіх зустрічах в рамках проекту є обов’язковою. Більше інформації тутЗаявки російською або німецькою мовою надсилати на адресу [email protected]Дедлайн  –  10 листопада 2011. 

UNDERGRADUATE EXCHANGE PROGRAM: НАВЧАННЯ В США. Завдяки освітній організації Open Society Foundation українські студенти (лише ті, що навчаються в Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Сумах, Луганську, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Запоріжжі або Херсоні) мають можливість поїхати навчатися до США на один академічний рік. До участі запрошуються талановиті студенти ІІ курсу, які можуть продемонструвати відмінні академічні знання та стійку громадянську позицію. Крім навчання учасники зобов’язуються виконувати певну громадську працю на власний вибір (відповідно до своїх вподобань протягом 50 годин на рік). Повернувшись додому, учасники також мають виконати власний громадський проект. Більше інформації можна знайти на офіційному сайті. Дедлайн – 1 грудня 2011.

МІЖНАРОДНА СТИПЕНДІЯ ВІД NEW EUROPE COLLEGE (РУМУНІЯ). Інститут перспективних досліджень у Бухаресті оголошує конкурс на здобуття стипендії за навчальний 2012-2013 рр, протягом якого стипендіати працюватимуть над своїми проектами та братимуть участь у наукових заходах. Програма орієнтована на молодих міжнародних дослідників/учених, що працюють в галузі гуманітарних, суспільних наук і економіки. До участі запрошуються магістри, докторанти та кандидати політичних наук до 40 років, що займаються науковими дослідженнями та добре володіють англійською, французькою або німецькою мовами. Тривалість стипендії може бути як повний навчальний рік, так і один семестр. Стипендія становить 600 євро в місяць, також додатково забезпечується переїзд, розміщення, міжнародні перевезення на сезон відпусток. Для участі потрібно надіслати заявку з поміткою ”NEC International Fellowship” за адресою [email protected]Крайній термін подачі заявок 12 грудня 2011.

МАДРИДСЬКА ШКОЛА ДИЗАЙНУ ПРОПОНУЄ НАВЧАННЯ. IED Madrid School of Design пропонує фотографам курс для отримання European Master of Fine Art Photography (магістр фотомистецтва). Академічна програма подається іспанською та англійською мовами, основна увага приділяється створенню мистецького проекту і грунтується на працях міжнародних художників і теоретиків фотографії. Стипендія складається з одного призу на суму 9000 € та двох інших на суму 4500€  кожен. За деталями звертатися на сайт, де можна знайти аплікаційну форму. Дедлайн – 24 листопада 2011.

ІСТОРІЯ ТА ТЕОРІЯ ФОТОГРАФІЇ З ВІКТОРОМ МАРУЩЕНКОМ. З 29 листопада по 4 грудня у Центрі сучасного мистецтва М17 триватиме курс лекцій Віктора Марущенка, що відбудеться в рамках відкритого лекторію Культурного Проекту. Адресований він не лише професійним фотографам, але й усім, хто цікавиться фотографією.  Віктор Марущенко узагальнить усю історію фотографії, починаючи з її виникнення у 1839 році, розглядатиме основи фотографії, принципові питання аматорської та професійної фотографії, особливу увагу приділить сучасній фотографії, фотомузеям, галереям та арт-простору у цілому. Курс складається з 6-ти лекцій тривалістю 1,5 години. Початок лекцій з 29-го по 2-ге грудня – о 19.00, 3-го і 4-го грудня - о 17.00. Вхід вільний, реєстрація обов'язкова за посиланням.

ТВОРЧІ РОБОТИ

SINGLEBRANCH ШУКАЄ PHP-ПРОГРАМІСТА (Київ). Окрім таких якостей як працьовитість, відповідальність, гнучкість мислення та орієнтованість на результат, кандидатові бажано мати досвід розробки веб-додатків на РНР не менше трьох років, досвід застосування об’єктно-орієнтованих засобів PHP, знати фреймворки ZendFramework або Symfony, володіти технологіями XML/XLS, SQL/MySQL, HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX тощо. Робота передбачає повну зайнятість (10.00 — 18.00), офіційне працевлаштування, оплачуваний лікарняний та відпустку. Заробітна плата встановлюється після співбесіди. Більше інформації можна знайти на сайтіРезюме надсилати за адресою [email protected].

ЖУРНАЛІСТИ-ІНТЕРНИ (ВСЯ УКРАЇНА). Велика Ідея відчиняє двері, і готова прихистити кілька ідейників у своєму домі - дописувачів платформи www.biggggidea.com. Вимоги: бути продюсерами контенту: вміти поєднувати текст + фото + відео; практика роботи в українському чи іноземному ЗМІ - це плюс, але не є обов'язковою; досконале володіння рідною та бажане гарне володіння російською, англійською мовами, базові знання HTML, Photoshop. Пропозиція діє постійно. Детальніше тут. 

ЦЕНТР СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ШУКАЄ ДИЗАЙНЕРА.  Досвід роботи та велике портфоліо не є обов’язковими. Єдина вимога – відданість своїй роботі, креативність, провокаційність, сміливість дизайнера. Центр запрошує до співпраці людину, яка зможе здійснювати дизайн проектів, видань, запрошень, афіш, логотипів тощо. Натомість пропонують дружню атмосферу, своєчасну оплату та перебування в епіцентрі українського культурного процесу.Коротку інформацію про себе та приклади робіт з поміткою «дизайнер» потрібно надсилати на адресу [email protected]  Дедлайн відсутній. 

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Внезапная свобода может убить. Метамодернистка изучает границы ответственности за вмешательство.