Найбільше відчуття радості українцям приносить сім'я, діти, друзі. Гроші посідають четверту сходинку у системі цінностей українців. Найрадіснішими є Північ та Київ, найдепресивнішим – Донбас.

 

У вересні соціологічна група «Рейтинг» з’ясовувала, що тішить українців найбільше. Дві тисячі українців, віком від 18 років, відповіли на запитання, що приносить їм відчуття радості. 

Результати довели, що родинні цінності все ж вічні, особливо для дорослої частини населення. 66% опитаних тішить родина, 53% респондентів понад усе цінують дітей, 41% радіють друзям. На четвертому щаблі – гроші (31%). 27% опитаних шукають щастя біля телевізора.

Кожному п’ятому радість приносить робота, а також спілкування з природою, мандівки, музика, день народження, подарунки. Кожний шостий радіє тваринам, хатній роботі. Дещо менше втіхи людям приносять відпустка (14%), їжа (13%), секс (13%), кіно (12%), книги (12%), та інтернет (серед 10% веб-прихильників переважають соціально мережево-залежні молоді люди).

Менш ніж 10% опитаних відчувають радість у церкві, у торгових центрах на скупах, співаючи, займаючись спортом. 

Менш ніж 5% респондентів полюбляють побути на самоті, потанцювати, повчитися, піти до театру, випити чогось міцного, або ж радість їм приносить відчуття азарту.

Старше покоління заповнює свій резервуар з радістю – хатньою роботою, господаркою, телебаченням та церквою. Натомість молодь понад усе тішиться друзями, музикою, мандрам, інтернетом, кіно, сексом, танцями, спортом. Жінок тішать родина, діти, подарунки, хатні справи, тварини, література, шоппінг, співи та молитва. Чоловіки ж отримують задоволення від спілкування з друзями, грошей, роботи, телевізора, їжі, інтернету, занять спортом, алкоголю та азартних ігор. 

Прикметною є і географія дослідження – виявляється різні регіони відчувають радість з різних причин. Так, на Західній Україні найбільше цінують родинний затишок, люблять співати та молитися. На Сході - пріоритетну позицію (навіть випереджаючи друзів) займають гроші, також тут значно більше люблять відпустки та мандрівки. Найменш радісними згідно дослідження є жителі Донбасу. В центральних областях країни задоволення отримують від днів народження, подарунків, хатньої роботи та домашніх улюбленців. Телебачення полонило серця та очі мешканців Півдня України. А на Півночі, особливо у столиці, найбільше радості приносить мистецтво, музика, кіно, книги, театр. Мешканці Півночі, насамперед Києва, і відчувають радості найбільше.

 

Автор
співзасновник Великої Ідеї

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Маршалл Розенберг, автор терміну «Ненасильницька Комунікація», говорив, що конфліктів на рівні потреб не існує, вони існують на рівні стратегії задоволення цих потреб.