Стартапи по-українськи

Стартапи по-українськи

58 1 хвилина хв. читання
7.12.2011

Найбільш перспективними галузями розвитку на найближчі 5 років в Україні вважаються: зелені технології, послуги з охорони здоров’я, нові медіа або соціальні мережі.

За результатами маркетингових досліджень компанії AB Design ринок стартапів в Україні розвивається досить повільно та невизначено. Бізнесменам не вистачає розуміння механізмів та специфіки ринку, інвесторам не вистачає прозорості. На сьогодні існує два напрямки роботи з стартапами: створення стартапів та інвестування в них. Найчастіше стартапи являють собою інтернет- або ІТ-проекти, в той час як рівень проникнення інтернету в Україні лишається одним з найнижчих в Європі.

Слабким місцем українського ринку стартапів є ще й те, що більшість українських проектів направлені на внутрішній ринок з його не високою платоспроможністю та обмеженою клієнтською базою. Досить невисоким лишається рівень венчурних інвестицій – вкладів з високим рівнем ризику. В минулому році сума таких інвестицій склала $20 млн., тоді як в Росії ця сума складає $400-500 млн., в Європі – $5 млрд. В Україні майже нерозвинені такі інвестиційні моделі як інкубатор стартапів або інвестори-«ангели». Розвитку ринку стартапів перешкоджають діюче законодавство про малий та середній бізнес та нераціональне оподаткування.

Крім того, за словами Ігоря Бабенко, засновника компанії AB Design, в Україні занадто мало компаній, які були у в змозі розробити стартап-проект повністю і забезпечити його підтримку на початковому етапі при введені в експлуатацію.

Однак стриманість ринку стартапів водночас означає його перспективність. Дані дослідження показали, що український ринок стартапів не перенасичений в жодній з галузей, тоді як, наприклад, в Штатах стартап може мати до 10 конкурентів в своєму сегменті ринку. Найбільш перспективними галузями розвитку на найближчі 5 років в Україні вважаються: зелені технології, послуги з охорони здоров’я, нові медіа або соціальні мережі.

 

За матеріалами ain.ua, зображення (сс) – Nina Matthews Photography

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Бути значить робити. Досягати значить ставати. Іти на зустріч невизначеності значить відважно жити. Перемагати значить іти по кроку за раз до мети, не відстаючи в марафоні без відміряної дистанції ні на крок, щоб зрештою випередити ворога на півкорпусу.