Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Перед обличчям безпрецедентних викликів, спричинених повномасштабним вторгненням,  Україна продемонструвала неабияку стійкість, а мікро-, малі та середні підприємства (ММСП)  відіграють ключову роль в економічному відновленні та розвитку нашої країни. Саме тому  створення нових можливостей та програм для росту та розвитку українських ММСП є критично  важливим. 

Допомога ММСП виходити на нові ринки є необхідною умовою для підприємців  диверсифікувати свою клієнтську базу, зменшити залежність від одного ринку та пом'якшити  ризики, пов'язані з економічними коливаннями. Не менш важливим є зміцнення управлінського  потенціалу, що надає підприємцям навички, необхідні для того, щоб орієнтуватися у складній  ринковій динаміці, законодавстві та нових тенденціях у бізнесі. Життєво важливим для бізнесу є  також створення інноваційних механізмів залучення інвестицій для сталого зростання ММСП.  Власне, ці цілі були закладені в ініціативу IN:SURE UA – програму навчання та залучення  безповоротного фінансування для українського мікро, малого та середнього бізнесу на  платформі Велика Ідея. 

Краудфандинг є доволі ефективним та універсальним інструмент залучення капіталу завдяки  своєму потенціалу для стимулювання інновацій та підприємництва. Однак в Україні потенціал  краудфандингу залишається значною мірою невикористаним, оскільки цей інструмент часто  недооцінюється бізнесом через його переважне використання для фінансування соціальних,  культурних та інших некомерційних проектів. На відміну від міжнародного середовища, де такі  платформи, як Kickstarter, стали синонімом фінансування стартапів, українські стартапи, а  також малі і середні підприємства ще не повністю сприйняли краудфандинг як серйозний  варіант фінансування. Усвідомлюючи цю прогалину, ми ініціювали пілотну програму IN:SURE  UA, спеціально розроблену для розкриття потенціалу краудфандингу для українських ММСП.  Завдяки цій програмі ми отримали цінну інформацію та уроки, якими хочемо поділитися, щоб  допомогти українським підприємцям ефективно використовувати краудфандинг. 

Приходьте на краудфандинг з наявним продуктом/послугою 

Для підприємств, які розглядають краудфандинг як потенційне джерело залучення капіталу,  наявність готового до виходу на ринок продукту або послуги має першочергове значення.  Добре підготовлений продукт не тільки вселяє впевненість у потенційних доброчинців, але й  слугує наочною демонстрацією життєздатності бізнесу. Краудфандингові кампанії, які  демонструють готову до продажу пропозицію, мають більше шансів залучити необхідні кошти,  оскільки доброчинці можуть бачити наочний результат своєї підтримки і вони матимуть чітке  розуміння того, у що інвестують. Крім того, готові до продажів продукт або послуга дозволяють  бізнесу оперативно відправляти винагороди доброчинцям, тим самим сприяючи розвитку  позитивних відносин та закладаючи фундамент для майбутньої лояльності клієнтів. По суті,  наявність готової до продажу пропозиції підвищує довіру до краудфандингової кампанії,  збільшуючи ймовірність досягнення цілей фінансування. 

Готуйтесь до кампанії командою 

Втілення краудфандинговій кампанії вимагає особистої заангажованості, тому важливо мати  команду, що складається щонайменше з 2-3 осіб. Краудфандинг - це не пасивний потік доходу.  Цей спосіб залучення капіталу вимагає активних комунікаційних зусиль для промоції своєї 

кампанії та залучення більшого кола доброчинців. Наявність команди дозволяє розподілити  обов'язки, гарантуючи, що такі завдання, як створення переконливих повідомлень, взаємодія з  потенційними доброчинцями та управління соціальними мережами можуть бути виконані  ефективно. Така активна заангажованістькоманди лише підвищує шанси на успіх кампанії. 

Розвивайте навички сторітеллінгу 

Сторітелінг слугує потужним інструментом, який виходить за рамки простого опису продукту чи  послуги, встановлюючи зв'язок з потенційними доброчинцями на емоційному рівні. Підприємці  повинні навчитися створювати розповіді, які формулюють їхню місію, цінності та вплив їхніх  зусиль. Переконлива історія не лише захоплює аудиторію, але й передає унікальну торгову  пропозицію та важливість підтримки кампанії. За допомогою сторітелінгу підприємці можуть  зробити свої проєкти зрозумілими і такими, що запам'ятовуються. Це підвищує ймовірність  фінансової підтримки, оскільки доброчинці інвестують не лише в продукт, а й у подорож та  бачення, що стоять за ним. Тому оволодіння мистецтвом сторітелінгу є незамінним для  підприємців, які прагнуть досягти фінансових цілей своїх краудфандингових кампаній. 

Розробіть стратегію впливу і розкажіть про неї 

В умовах, коли споживачі все частіше шукають продукти та послуги, що відповідають  соціальним та екологічним цінностям, а в контексті повномасштабної війни українці звикли  фондувати проєкти, які здійснюють очевидний вплив на подолання її наслідків та відбудову,  імпакт-стратегія допомагає бізнесу визначити власний вплив у розвиток країни, а також  допомагає проілюструвати його потенційним доброчинцям. Чітко окреслюючи позитивні ефекти,  яких підприємство має намір досягти через свою діяльність чи підтримку інших соціальних  ініціатив, вплив на екологічну сталість чи розвиток громади, воно створює переконливий  наратив, який резонує з цільовою аудиторією. Це також створює відчуття прозорості та  підзвітності бізнесу ширшій спільноті. Потенційні доброчинці з більшою ймовірністю  підтримають кампанію, коли вони розуміють, що їхній внесок матиме відчутний і позитивний  вплив. Таким чином, розробка та ефективна комунікація стратегії впливу під час  краудфандингової кампанії не лише привабить доброчинців, які поділяють подібні цінності, але  й створює основу для довгострокової лояльності клієнтів та довіри бренду. 

Розвивайте та застосовуйте навички маркетингу та продажів 

Розвиток і використання навичок маркетингу та продажів є надзвичайно важливим під час  краудфандингової кампанії, оскільки вони безпосередньо впливають на її успіх. Ефективні  комунікації та маркетингова стратегія в рамках кампанії гарантує, що вона охопить ширшу  аудиторію, приверне увагу та зацікавить більше доброчинців. Підприємці повинні застосовувати  

маркетингові та комунікаційні інструменти, використовуючи соціальні мережі, електронні  розсилки та інші канали просування для максимальної видимості бренду та свої  краудфандингової кампанії. Крім того, навички продажів вступають у гру при перетворенні  потенційних доброчинців на подальших клієнтів. Чітка та переконлива комунікація в поєднанні зі  здатністю підкреслити унікальну ціннісну пропозицію продукту чи послуги допомагає переконати  людей підтримати кампанію фінансово. Відточуючи ці навички, підприємці не лише стимулюють  внески під час кампанії, але й закладають фундамент для майбутнього успіху, формуючи  прихильну та залучену клієнтську базу. 

IN:SURE UA - рішення для бізнесу, який хоче спробувати свої сили у краудфандингу 

Програма IN:SURE UA є комплексною ініціативою, що розширює можливості українських ММСП  в залученні фінансування через краудфандинг. Надаючи надійну підтримку в розробці та  проведенні краудфандингових кампаній на платформі Велика Ідея в поєднанні зі  спеціалізованою бізнес-освітою, IN:SURE UA пропонує комплексний підхід до забезпечення  підприємців необхідними знаннями та навичками, необхідними для залучення капіталу через  краудфандинг. Програма допомагає отримати необхідні бізнес знання та навички для  підготовки до виходу на ринок нових продуктів продуктів, формування сильних команд,  написання переконливих історій та розробку ефективних маркетингових стратегій.  

Команда IN:SURE UA готова допомогти вашому бізнесу рости, розвиватися та залучати  додаткові фінансові ресурси через краудфандингову платформу Велика Ідея. Тому якщо вам  цікаво спробувати цей інструмент у вашому бізнесі, напишіть нам [email protected].

Поради з розвитку бізнес-спільнот мікропідприємцям для краудфандингу

Бути значить робити. Досягати значить ставати. Іти на зустріч невизначеності значить відважно жити. Перемагати значить іти по кроку за раз до мети, не відстаючи в марафоні без відміряної дистанції ні на крок, щоб зрештою випередити ворога на півкорпусу.